www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Zdrowa żywność - Podejrzana wołowina

fantomaS - Śro Paź 24, 2012 01:01
Temat postu: Podejrzana wołowina
Witam.

Kupiłem dziś w mięsnym pół kilo MIELONEJ wołowiny.
Po powrocie do domu zauważyłem że kulka mięsa po przełamaniu ma w środku całkiem inny kolor niż na zewnątrz..

Z zewnątrz była jaskrawo czerwona , a w środku ciemna, podchodząca pod brąz.

Czy to mięso zostało czymś "pokolorowane" z wierzchu?? Dodam że zapach mięsa ze środka sugeruje że jest świeże.

EAnna - Śro Paź 24, 2012 22:01

fantomaS napisał/a:
Kupiłem dziś w mięsnym pół kilo MIELONEJ wołowiny.

Kto to kupuje mielone mięso :shock: : przecież to przegląd tygodnia.

gravs - Czw Paź 25, 2012 18:15

proponuję wybrać sobie kawałek mięcha i poprosić żeby Ci zmielili na miejscu :)
Anonymous - Czw Paź 25, 2012 18:16

EAnna napisał/a:
fantomaS napisał/a:
Kupiłem dziś w mięsnym pół kilo MIELONEJ wołowiny.

Kto to kupuje mielone mięso :shock: : przecież to przegląd tygodnia.

Ja kupuję mielone przy mnie.
Ale przecież jak kilkudniowe, nic się nie dzieje, skruszałe lepiej.
Podejrzany kolor to co innego.

Użytkownik - Czw Paź 25, 2012 18:36

Jak dopadnę godne mięso mielone to kupuję więcej i porcjuję i rozpłaszczam na 0.5cm w woreczku spożywczym, układam starannie w zamrażalniku, pasuje potem do płaskiego dna patelni jak ulał. Jeśli chodzi o porcję dla mnie to potrafię i lubię gryźć, więc prosto ze sklepu karczek w kawałku i nie mielę, a duszę. Jeśli chodzi o jelitowców to mielone, duszone z dodatkiem smalcu można zblendować z dodatkiem wymoczonej suszonej żurawiny, taki balsam wewnętrzny, można dodać wody do blendowania i łyknąć, albo nie dodawać i mamy przedni pasztet.

Raz kupiłem mięso moczone w nadmanganianie, odwiozłem do sklepu, poprosiłem, żeby mi to było przedostatni raz, przecież mnie znacie, że wyczuję wszystko i przeprosili za pomyłkę i parokroć potem sugerowali, że ładne, ale lepiej żebym nie kupował.
:D

Kalafioreczek - Nie Kwi 21, 2013 18:51

ja to w ogóle nei kupuję mięsa(oprócz drobiu) w supermarketach czy jakichś osiewdlowych sklepach mięsnych. Zawsze kupuję na bazarze bo wtedy mam pewność, że wszytsko jest świeże.. a mielone to jak już kupuję to także proszę o to żeby zmielili mi konkretny kawałek, a że odbywa się to na moich oczach to wiem, ze nic tam nie dodaja:)
Molka - Pon Kwi 22, 2013 19:40

Kalafioreczek napisał/a:
ja to w ogóle nei kupuję mięsa(oprócz drobiu) w supermarketach czy jakichś osiewdlowych sklepach mięsnych. Zawsze kupuję na bazarze bo wtedy mam pewność, że wszytsko jest świeże.. a mielone to jak już kupuję to także proszę o to żeby zmielili mi konkretny kawałek, a że odbywa się to na moich oczach to wiem, ze nic tam nie dodaja:)

no słusznie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group