www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Diety niskowęglowodanowe - Kolagen

Janusz - Wto Kwi 14, 2009 03:07
Temat postu: Kolagen
14-IV-09
1.Jakie produkty należy spożywać w celu regeneracji kolagenu w
organizmie ?
2. W jakim wieku ustaje regeneracja kolagenu w organizmie ?
Pozdrawiam
Janusz

gudrii - Wto Kwi 14, 2009 23:28

Co do pierwszego to bym powiedzial: Duzo bialka i suplementowac sporo witaminy C i omega-3 (chociaz moze i nie koniecznie, ale lepiej miec wiecej niz mniej...). Oczywiscie o tluszczach tez nie zapomianac, ograniczyc wegle do 100-120 g ( ale zaleznie od tego jaki jest dokladnie problem) na dobe. Zaczac ruszac sie i to chyba wszystko. W stopy swinskie i podgardla nie wierze wiec ich nie uwzglednilem... ;) napewno zawsze warto jesc podroby.

produkcja kolagenu w sumie to nie ustaje tylko ze dosc drastycznie spada i nie daje sie juz nadrabiac strat, z wiekiem przepasc sie poglebia i mozna powiedziec ze kolagen nie jest juz produkowany. Dokladnie w jakim wieku to sie nie da powiedziec bo to mocno indywidualna sprawa, u niektorych widac starsc juz w wieku 30 lat a u innych dopiero po 70-tce. (zalezne od stylu zycia itp.)

Ale sa jeszcze inne typy kolagenow w sumie to chyba jest ich z 20.

aniakrk - Pią Kwi 17, 2009 15:11
Temat postu: Re: kolagen
Przede wszystkim musisz zadbać o odpowiednią ilość pełnowartościowego białka.
Ja dodatkowo oprócz witaminy C w dawce 2g/dzień przez 3 miesiące przyjmowałam kolagen w tabletkach, w tej chwili nie pamiętam firmy,ale chyba jakiejś polskiej, w każdym razie kupowałam go w aptece.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group