www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Diety pozostałe - Białko po chorobie nowotworowe?

piotr993 - Sob Lis 28, 2009 23:26
Temat postu: Białko po chorobie nowotworowe?
Czy mogę przyjmować białko jako suplement diety po chorobie nowotworowej jestem już 4 lata po zakończonym leczeniu miałem chłoniak nie ziarniczy w śród piersiu z przerzutami
tadek - Nie Lis 29, 2009 09:48

Moim zdaniem po co suplementować białko skoro jest ono tak szeroko dostępne w codziennym menu.
Hannibal - Nie Lis 29, 2009 10:45

wiadomo, że te suplementy to jedno wielkie badziewie
trzeba po prostu wybierać produkty zawierające białko o wysokiej wartości biologicznej - organy, szpik i żółtka

piotr993 - Nie Lis 29, 2009 14:50

jajek nie mogę jeść bo mnie na wymioty zbiera od razu wiem ze dieta jest lepsza aczkolwiek moje pytanie było inne chodzi o to ze chcę zmienić w dużym stopniu swój wygląd i już pól roku ćwiczę i efekty są ale strasznie małe wiec chciałem zobaczyć czy będą lepsze jak użyje białka ale nie wiem czy mogę
Hannibal - Nie Lis 29, 2009 14:52

ale żółtka na surowo! jadłeś już?
oczywiście muszą być od wiejskich , najlepiej zielononóżek
jeśli nie same to na pewno z łyżeczką dobrego surowego miodu będzie Ci smakowało

piotr993 - Nie Lis 29, 2009 18:45

no dobra ale nigdy nie uzyskam 120g białka dziennie przez samą dietę i chyba majątek na same jajka bym wydał;] a żółtko ma stosunkowo mało białka
Hannibal - Nie Lis 29, 2009 19:07

piotr993 napisał/a:
no dobra ale nigdy nie uzyskam 120g białka dziennie przez samą dietę i chyba majątek na same jajka bym wydał;] a żółtko ma stosunkowo mało białka

po pierwsze - 120 g białka w diecie dość łatwo osiągnąć, ale nie napisałeś jak się żywisz, bo jeśli high-carbowo to raczej takie ilości nie są potrzebne
po drugie - ja nie mówię, żebyś jadał same żółtka; raczej stoję na stanowisku, że należy je traktować jako dodatek, a bazować na organach i mięsie
jeśli chodzi o kasę to majątku to nie kosztuje, choć oczywiście trochę trzeba wydać
no ale jeśli chcesz oszczędzać na jedzeniu to oszczędzaj; ja wyraziłem swoje zdanie na ten temat

zenon - Nie Lis 29, 2009 19:55

120g bialka mozna spokojnie w 2 posilkach nawet spozyc.

majatek: bo ja wiem? Rostbef kosztuje po 15zl/kg i mam na mysli porzadnej jakosci wolowine.

Sery to mocno skondensowane bialko, jezeli mozesz je jesc to w ten sposob mozesz dociagnac do ilosci spelniajacej twe aspiracje.

Odzywki bialkowe to przetworzony, nienaturalne, sterylny produkt, bez enzymow, daje gwaltowny skok w stezeniu aminokwasow w limfie..

Dlatego odradzam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group