www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Diety niskowęglowodanowe - 2w1 czyli czy się cieszyc z dwócch żółteczek:)

chinczyk77 - Śro Maj 26, 2010 10:30
Temat postu: 2w1 czyli czy się cieszyc z dwócch żółteczek:)
witam!mam takie troszkę nietypowo-śmieszne pytanie,mianowicie zakupiłem ostatnio wytłoczkę jajek i na 30 ,25 miało podwójne żółtka:).Jak dla mnie to super bo je uwielbiam ale z racji tego że mieszkam UK(a tu żywność nie może sie równać z naszą krajową) mam obawy czy te zółtka tak naprawdę są wartościowe.Te jajka nie kupiłem w markecie ale na targu,ale wcale nie świadczy to że są one z masowej produkcji.Pozdrawiam jajcarzy!!!!!!:)
barb - Śro Maj 26, 2010 11:22

http://www.dobradieta.pl/...pic.php?t=16010

Cytat:
Dwa zoltka sa wtedy gdy zostana uwolnione dwa jajeczka przez jajniki kury (blizniaki dwujajowe u ludzi) Jest to najczesciej spowodowane zbyt duzym poziomem estrogenu w wyniku sztucznie wydluzonego dnia

_flo - Śro Maj 26, 2010 12:11

Albo kury najadaly sie lucerny, soczewicy, itp. Efekt na gospodarke hormonalna podobny. Pisal o tym nigdys zamiedzowy Admin.

edit: sorry, soji nie soczewicy. Wszedzie ta soczewica i cipciorka :D

_flo - Śro Maj 26, 2010 12:44

Ale w ogole, jeszcze chcialam zauwazyc, ze naswietlanie rzeczywiscie pomaga wyregulowac organizm w te strone estrogenowo-dopaminowa, ze tak to ujme. Ostatnio u siebie to przerabiam - stan manii 24h/7 :D
Hannibal - Śro Maj 26, 2010 12:53

brałem już ze wsi tysiące jajek i nigdy mi się nie trafiły podwójne żółtka
Nelka - Śro Maj 26, 2010 14:32

A mnie sie trafia od mojego dostawcy co jakiś czas podwójne. Przypuszczam, że to jedna kura tak znosi.
Nelka

xvk - Śro Maj 26, 2010 14:44

Nelka napisał/a:
Przypuszczam, że to jedna kura tak znosi.

Z moich obserwacji też tak wynika. Hodowałam kiedyś kury przez 10 lat, na wolnym wybiegu, na własne potrzeby.
Tak co 20-ta nioska była taka zdolna inaczej, że po pewnym czasie zaczynała znosić jajka z podwójnymi żółtkami.

Hannibal - Śro Maj 26, 2010 15:14

xvk napisał/a:
Tak co 20-ta nioska była taka zdolna inaczej, że po pewnym czasie zaczynała znosić jajka z podwójnymi żółtkami.

A co jadała? Czy aby tylko to, co dla jest naturalne do jedzenia?

xvk - Śro Maj 26, 2010 22:57

A co jest naturalne dla takiego udomowionego ptaka?
Jadła to co wszystkie inne, czyli zieleninę w różnej postaci na dużym wybiegu: trawy, zioła. Owady na deser, jakie tam złapała. Dżdżownice po deszczu.
Paszy żadnej nie dawałam, tylko trochę pszenicy. Dodatkowo kury miały też dostęp do tego co spadło z ażurowych klatek nutrii: kawałki marchwi, buraków, liści, łodyg różnych roślin z pola: buraków, kukurydzy, koniczyny i in. Zimą też ziarno tej kukurydzy.

Hannibal - Czw Maj 27, 2010 05:57

No to ok.
tomthemaster - Pią Maj 28, 2010 08:42

Jakiś rok temu miałem źródło jajek z podwójnymi żółtkami. Nagle się urwało. Zapytałem hodowcy co się stało. Jego odpowiedź: "podwójne żółtka są przeważnie od starych , te już musiał zabić, więc nima podwójnych żółtek na razie:-("

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group