www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Choroby - Leczenie operacyjne struniaka w USA -film dokument

sylwiazłodzi - Nie Maj 30, 2010 17:59
Temat postu: Leczenie operacyjne struniaka w USA -film dokument
Na stacji Zone Reality obejrzałam ciekawy dokument. Chcąc Go tu wkleić pogooglowałam na ile znana jest ta choroba w Polsce i natknęłam się na blog osoby , która przeszła tę operację. Z tego co zrozumiałam operacja odbyła się w Polsce. Róznica jej przypadku a dokumentu jest olbrzymia. Podobno wg filmu są jedynymi na świecie lekarzami z USA, którzy na rok 2006 mięli już 60 przypadków struniaka. W dokumencie pokazali dziewczynę, która miała go umiejscowioonego u podstawy czaszki w miejscu prawie nieoperowalnym. Jej dostawali sie do głowy z przodu ale inaczej gdyż wszystkie nacięcia robili wewnątrz ust, nosa. Po miesiącu dziewczyna mówiła przed kamerami, że jest wszystko ok. że sama jest zdziwiona,że tak szybko doszła do siebie.

Przykro, że przypadek z bloga jest tak inny. Struniak może odrosnąć ale sposób wykonania operacji wiele może pomóc. Wklejam dla zainteresowanych by obejrzeli inne emisje lub inną drogą dowiedzieli się o tych lekarzach z USA.

Niezwykłe opowieści medyczne

11:00 Zone Reality niedziela, 30 maja 2010

serial dokumentalny (Amazing Medical Stories)

czas trwania: 50 min

W każdym z odcinków serialu prezentowana jest historia pięciu osób cierpiących na niezwykle rzadkie i trudne do zdiagnozowania oraz leczenia choroby. W przypadku tych osób najistotniejsze jest znalezienie specjalisty, który rozpozna schorzenie i podejmie się jego usunięcia. Widzowie mogą obserwować, jak dzięki wiedzy lekarzy pacjenci powracają do zdrowia.

blog, Polki ze struniakiem i jej powikłania:

http://www.pomoz-asi.okam...p?id=2&lang=pol


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group