www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Choroby - Wysypka

smalec - Wto Sie 17, 2010 18:38
Temat postu: Wysypka
Witam

Od początku tego miesiąca trzymam się LC. Obecnie: B: ok 80 g, W: 60-70 g, T: ok 120-140 g

Samopoczucie dobre, brak senności w pracy, brak drzemki poobiedniej, nadkwaśność opanowana warzywami [oczywiście wliczanymi do puli węglowodanów], waga powoli spada [obecnie ok 100 gramów na 2 doby].

PROBLEM: 2 dni temu święcące z przetłuszczenia czoło [wcześniej nie miałem tego problemu], a potem do przetłuszczonego czoła dołączyło mnóstwo drobniutkich krostek [widoczne z bliska w dobrym świetle], takie drobniutkie i liczne podskórne zgrubienia w kolorze skóry, w zasadzie tyle, ile porów na skórze, na czole i pod oczami. Pod oczami także zaczerwienienie i lekkie pieczenie, jakby mnie słońce przypiekło [a nie miało jak]. Krostki jeszcze nie ropieją, ale jakby czymś wzbierały.

Niczego nowego do menu nie wprowadziłem - co to może być i jak temu zaradzić?

licho - Wto Sie 17, 2010 19:16

smalec napisał/a:
mnóstwo drobniutkich krostek [widoczne z bliska w dobrym świetle],

Być może są to toksyny - kiedy chudłam, po zmianie sposobu żywienia, obsypaną miałam całą twarz, zwłaszcza czoło. Z czasem (krótkim czasem) wszystko się ustabilizowało, bez działań z mojej strony.

zenon - Wto Sie 17, 2010 20:14

1/ Nie jesz przypadkiem wiecej niz kiedys prod mlecznych?

2/ Czy aby na pewno dobrze szacujesz spozycie bialka?

Paweł-poprostu - Wto Sie 17, 2010 21:23

Smalec przechodzisz gruntowny remącik.
Odmładzanie układu kostnego, oczyszczanie organizmu z toksyn - właśnie tak!
Też tak miałem chwilowy spadek masy potem szybki przyrost samych mięśni. Nogi i ręce jak sprężyny, tysiące pomysłów, ale tylko to dopiero gdy zwiększyłem węgle wcześniej było znacznie gorzej.
Niedługo zacznę mordercze treningi na unikalny sposób (ćwicząc tylko mięśnie szybko skurczowe i rozciąganie tak jak Bruce lee).
Pozdrawiam i życzę urozmaicenia w kuchni :papa: .

Anonymous - Wto Sie 17, 2010 21:30
Temat postu: Re: wysypka
smalec napisał/a:
... a potem do przetłuszczonego czoła dołączyło mnóstwo drobniutkich krostek [widoczne z bliska w dobrym świetle], takie drobniutkie i liczne podskórne zgrubienia w kolorze skóry, w zasadzie tyle, ile porów na skórze, na czole i pod oczami. Pod oczami także zaczerwienienie i lekkie pieczenie, jakby mnie słońce przypiekło [a nie miało jak]. Krostki jeszcze nie ropieją, ale jakby czymś wzbierały...

A ile zoltek srednio dziennie zjadasz?
,

smalec - Wto Sie 17, 2010 21:40

zenon napisał/a:
1/ Nie jesz przypadkiem wiecej niz kiedys prod mlecznych?

2/ Czy aby na pewno dobrze szacujesz spozycie bialka?


Jem produkty mleczne na podobnym poziomie - raz dziennie bądź raz na dwa dni twaróg tłusty ze śmietaną 18%. W jednej porcji około 100 gramów twarogu i 50 gramów śmietany. Gdy jem dzień po dniu, to porcja jest mniejsza o połowę. Oprócz tego masło do ziemniaków na obiad: 40 gramów [niewiele, bo ostatnie dni miałem karkówkę, a tam też jest tłuszcz].

Było kilka dni, gdy liczyłem tylko węglowodany, ale ostatnio dla orientacji znowu liczę wszystko. Robię to z wagą i tabelą, więc są możliwie dokładne dane jak na domowe warunki. Od ponad 2 tygodni ani razu nie przekroczyłem 70 g węglowodanów/dobę.

Też szedłem tym tropem, że albo alergia na mleczne produkty, albo za dużo białka. Ale w ciągu nieco ponad dwóch tygodni na LC też jadłem mleczne i nie było problemów. Zresztą w ogóle zawsze jadłem sporo produktów mlecznych, tyle że chudszych, i nigdy nie miałem podobnej wysypki.

Jeżeli problem będzie się utrzymywał i pogłębiał, zrobię sobie kilka dni bez produktów mlecznych i się zobaczy.

Gdyby ktoś z Was miał podobny problem, to znaczy niespodziewane przetłuszczanie się skóry czoła a potem wysyp drobnych krostek wraz z podrażnieniem skóry pod oczami, to czekam na uwagi.

smalec - Wto Sie 17, 2010 21:41
Temat postu: Re: wysypka
grizzly napisał/a:
A ile zoltek srednio dziennie zjadasz?


Dziennie zjadam od 3 do 4 żółtek a prawdę mówiąc od 3 do 4 całych jaj.

zeto555 - Śro Sie 18, 2010 15:03

Smalec - ja mialem podobny przypadek jak przesadzalem z bialkiem. Sprawdzone - zejdz na 60-70 bialka na kilka dni i zobaczysz.
smalec - Czw Sie 19, 2010 08:08

Mam ogromne obawy, czy przypadkiem nie zaczyna mi się atopowe zapalenie skóry, dość częste przy HCV :-( Póki co wyłączyłem w dniu dzisiejszym wszelkie mleczne produkty i będę czekał na efekty. Oby to było tylko jakieś uczulenie, bo przy tylu chorobach dostać jeszcze AZS to już naprawdę fatalnie.

Ewentualnie, może jest to inna choroba skóry z autoagresji:

http://www.pzwl.pl/id,69,...v---zalezne.htm

smalec - Nie Sie 22, 2010 15:53

Na wysypkę pomogła mi już pierwsza dawka wapna z kwercetyną. Całe szczęście, bo myślałem, że to początek jakiejś poważnej choroby, w rodzaju atopowego zapalenia skóry.
Piotrx - Pon Sie 23, 2010 11:22

smalec napisał/a:
Na wysypkę pomogła mi już pierwsza dawka wapna z kwercetyną. Całe szczęście, bo myślałem, że to początek jakiejś poważnej choroby, w rodzaju atopowego zapalenia skóry.


Wapno zablokowało tylko objawy. Obserwuj dalej co będzie się działo.

zeto555 - Pon Sie 23, 2010 14:45

Piotrx napisał/a:
Wapno zablokowało tylko objawy. Obserwuj dalej co będzie się działo.

Moze sie okazac, ze to nadmiar bialka.

smalec - Wto Sie 24, 2010 08:41

Wczoraj odstawiłem wapno i na razie brak objawów uczulenia.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group