www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Uroda - Suche dłonie

zbiggy - Nie Kwi 03, 2011 21:17
Temat postu: Suche dłonie
chyba mój wstydliwy problem pasuje do działu uroda

od kilku dni mam wysuszoną skórę na dłoniach, niby wiosna, a jest gorzej niż bywało na mrozie,
jeśli pamiętam to smaruję kremem nivea ale pomaga na kilka minut a potem dalej sucho.

co robić, podajcie mi proszę nazwę jakiegoś porządnego kremu

Magdalinha - Nie Kwi 03, 2011 21:45

najskuteczniejszy sposób jaki znam:
posmarować ręce oliwką i włożyć rękawiczki na noc

Gutek - Nie Kwi 03, 2011 23:52

Proponuje olej kokosowy.
Nie pomaga od razu, ale gdy się posmaruje kilka razy w ciągu jednego dnia to szybko widać poprawę.

Sana - Wto Kwi 05, 2011 12:39

Tłuszcz-emolient owszem, jednak warto dodać coś nawilżającego. Pozostając w klimatach kuchennych, zamiast samego tłuszczu kokosowego pozbawionego wody kokosowej (m. in. własciwości nawilązjące: http://www.mazidla.com/in...d=434&Itemid=10 ) - można użyć coco cream, o ile coś zostanie po tajskiej kolacji. Mamy nawilżacz, a przy okazji nie jest już tak tłusto i można by używać tej śmietany w ciągu dnia i udawać, że to normalny krem.

Wygodniejszy będzie zapewne krem z apteki, a i klawiatura się przesadnie nie otłuści 8-) Warto poszukać specyfików z urea jako nawilżaczem.
Ja wykombinowałabym coś w ten deseń, lanolina + mocznik w roli głównej:
http://cgi.ebay.ie/ws/eBa...em=180623601955
bo trudno znaleźć gotowy produkt o takiej konstelacji.

To też jest dobry wybór w ramach kremów aptecznych: 15% mocznik wzmocniony kwasem mlekowym (też nawilżacz):
http://www.fabrykazdrowia..._75ml-6995.html

Ewentualnie cokolwiek z mocznikiem, ale raczej nie poniżej 10%, żeby ładnie i sprawnie zadziałało.
25% urea gwarantuje już porządne działanie keratolityczne, czyli rozpuszcza keratynę, takie sobie białko np. naskórka. Efekt jest taki, że zniszczona, szorstka skóra maceruje się i można ją łatwo zdrapać nawet paznokciami :hihi:

Można też popytać, co robią z takich rzeczy w aptekach recepturowych. O ile pamiętam stężenie sięga w takich preparatach powyżej 40%.
Ale się nieco zagalopowałam :) Zbiggy ma tylko suchą skórę, a nie szuka sposobu na peeling ;)

Molka - Pon Maj 09, 2011 16:32

http://www.media-med.pl/produkt-672.html



Stosujemy ją w pracy...jest rewelacyjna , świetnie nawilża, wygładza, efekt długotrwały....
Cytat:

Nawilżająca emulsja do pielęgnacji skóry.
Szybko się wchłania, przyjemnie i delikatnie pachnie.

Charakterystyka

* Trixo-lind jest medyczno-kosmetyczną emulsją utworzoną pod kątem zastosowania przez osoby o skórze zniszczonej i skłonnej do alergii
* zapewnia intensywną i długotrwałą pielęgnację skóry
* test przeprowadzony na 240 badanych (z tego 68% alergików) potwierdził znakomitą akceptację preparatu

Właściwości

* nie zawiera barwników
* pH 6,0 odpowiada odczynowi skóry
* dostosowany szczególnie dla wrażliwej skóry
* posiada przyjemny zapach

anna_wr - Pią Lip 01, 2011 10:00

Mi pomaga nivea, smaruję sobie tym kremem rączki kilka razy na dzień.
Negura - Pon Lip 04, 2011 03:24

Masło shea-karite,sama natura bez zadnej chemi.
IceTea - Pon Lip 04, 2011 10:47

Ja stosuję oliwkę dla dzieci i na takie natłuszczone dłonie na noc zakładam rękawiczki bawełniane. Można kupić też parafinę np. w aptece. A salony kosmetyczne oferują zabiegi parafinowe nawilżające dłonie. Nie orientuję się, w jakich cenach, ale nie sądzę, żeby było to jakoś specjalnie dużo.
Molka - Pon Lip 04, 2011 14:56

Porze letniej i przy wyłączonym ogrzewaniu suche dłonie?
Kangur - Pon Lip 04, 2011 21:11

Smarowanie olejem kokosowym plus bawelniane rekawiczki. Jak praca na to pozwala to 24 godziny na dobe. Jesli nie pozwala, to na noc. Przy pekajacych opuszkach dodatkowo zamoczyc palce w rekawiczkach w cieklym oleju kokosowym.
Olej kokosowy jest ciekly w temperaturze >20°C

Anonymous - Pon Lip 04, 2011 21:36

Molka napisał/a:
,
Porze letniej i przy wyłączonym ogrzewaniu suche dłonie?

jak bele jak, się je
i do tego antybiotyki
to są skutki

anna_wr - Czw Lip 07, 2011 13:35

Słyszałam ostatnio, że picie oleju lnianego także może poprawić skórę. Tylko musi on być naturalny i dobrej jakości. Mój kumpel poradził mi ten http://zielonynurt.pl/pl/...y-oliwin--250ml . Miał ktoś może z nim już styczność, albo coś o nim słyszał?
Anonymous - Śro Lip 20, 2011 11:35

smaruj obficie kremem i zakładaj specjalne rękawiczki, najlepszy z możliwych sposobów!
kiwi4 - Śro Lip 20, 2011 14:39

Nie tylko smarowanie zewnętrzne, ale i wewnętrzne , to tak jak przy łuszczycy . Mój syn miał problemy na głowie, kilka miesięcy smarował olejem lnianym, posłuchał się i dodawał go do surówek, zresztą dalej go używa tak jak ja i nie ma problemu z suchą skórą . Najwyżej będziesz miał pot tłusty, ale to nie problem, bo sucha skóra szybciej starzeje się ;)
kaskada - Wto Sie 02, 2011 12:57

Wprowadź do diety oleje zimnotłoczone, w moim przypadku olej kokosowy zimnotłoczony na noc jako balsam sprawdza się najlepiej. Nie tylko na ręce ale całe ciałko :) nawet możesz wetrzeć we włosy (trzeba oczywiście umyć je rano ;)
kanapeczka - Śro Sie 17, 2011 10:14

MistrzSeksu napisał/a:
smaruj obficie kremem i zakładaj specjalne rękawiczki, najlepszy z możliwych sposobów!


Nie słyszałam o specjalnych rękawiczkach, ale pojawiają się dość często w tym wątku, dobry sposób na poradzenie sobie z tłustymi preparatami...

flajer - Pią Lip 05, 2013 16:46

Może mydło siarkowe, zamiast takiego normalnego? Ma ono silne właściwości nawilżające
paulina95429 - Wto Gru 03, 2013 00:20

Na suchą skórę można spróbować olejku arganowego lub kosmetyku naturalnego - kremu z dodatkiem tego olejku.
e-market24_com_ - Czw Gru 05, 2013 12:17

A ja polecam odpowiedni krem lub balsam do rąk,ciała- w praktyce zdaje egzamin i jest bardzo skuteczny a do tego nie podraznia skóry.
Molka - Czw Gru 05, 2013 15:07

e-market24_com_ napisał/a:
A ja polecam odpowiedni krem lub balsam do rąk,ciała- w praktyce zdaje egzamin i jest bardzo skuteczny a do tego nie podraznia skóry.

Odpowiedni krem do rąk, ciekawe... :faint:

baśka - Śro Gru 18, 2013 12:50

Ja stosuję kremy z firmy Neutrogena i nawilżające maseczki, poza tym w okresie zimowym zawsze zakładam rękawiczki jak wychodzę z domu i korzystam z zabiegów na dłonie u kosmetyczki.
agatoos - Pon Sty 20, 2014 12:24

pierwsze, co może być odpowiedzialne za suche dłonie to mydło :) większość mydeł w żelu, mimo, że skutecznie czyszczą, to jednak bardzo wysuszają skórę dłoni, osobiście jakiś czas temu zastąpiłam zwykłe sklepowe wynalazki mydłem biały jeleń i myślę, że o wiele bardziej dba ono o prawidłowe nawilżenie rąk :)
WagaSTOP_pl - Nie Sty 26, 2014 10:57

Neutrogena to skuteczny krem,ale w zasadzie wystarczy każdy który nawilza,niezależnie czy będzie to z Nivea czy Garniera- ważne aby nasze dłonie podczas chłodniejszych dni miały zapewnione odpowiednie nawilżenie.
figa - Śro Mar 05, 2014 02:02

witam
Ja ostatnio tylko olej kokosowy ,-do rąk ,twarzy i ciała .
Nawet zęby umyć nim przyjemnie.

Ramoneska - Nie Mar 23, 2014 17:55

Też polecam krem od Neutrogeny.
kasia_wer - Śro Kwi 02, 2014 11:54

MistrzSeksu napisał/a:
smaruj obficie kremem i zakładaj specjalne rękawiczki, najlepszy z możliwych sposobów!

w domu polecam taki zabieg, i za każdym razem po myciu, przed wyjsciem na dwór kremuj dłonie

janowko - Pon Mar 02, 2015 20:23

Maść z witaminą A.
asap - Czw Cze 25, 2015 09:39

Prawda jest taka, że dłonie są bardzo wystawione na działanie czynników zewnętrznych - czy to słońce, czy chłód, czy nawet kwaśne deszcze (ja, gdy jestem w Krakowie i leje to miewam bąble na skórze, bo deszcz tam ma elementy tego smogu, a ja mam na to uczulenie), także, jak mówię - dłonie są zawsze na wierzchu i najłatwiej je zniszczyć, a najtrudniej o nie dbać, bo choćbyś je non stop kremowała to cały czas coś robisz i te specyfiki schodzą z dłoni. Ja chodzę na takie tanie zabiegi w Krakowie do salonu na Karmelickiej (www.jadoreinstytut.com) i panie mi tam robią zabiegi na dłonie (m.in. parafinowe). To pomaga na dłużej niż kremy a możesz robić z dłońmi co chcesz tuż po wyjściu z salonu.
Polianna1 - Pią Lut 19, 2016 13:54

Mojej znajomej mąż miał problem z suchą skórą dłoni. Jak zaczęła robić własne mydełka, problem znikł. Może sam zacznij tworzyć własne mydełka lub poszukaj jakiś ekologicznych?
Taka prawda, że mydła sklepowe zawierają wiele substancji drażniących

pogodny - Pią Lut 26, 2016 08:43

Ja bym zaczął od najprostszych przyczyn, może pijecie za mało wody?
sznert.katrina - Czw Sie 11, 2016 15:44

Polecam olej kokosowy albo masło shea, nic tak nie nawilża. Gwarantuję :)
gudrii - Pią Sie 12, 2016 14:16

Fakt, olej kokosowy jest OK. Ale to tylko półśrodek. Najlepszym środkiem na suche dłonie jest dieta LC wraz z sensowną podażą tłuszczy zwierzęcych.

Zresztą nie tylko na suche dłonie, bo na skórę na piętach i łokciach dieta niskowęglowodanowa z odpowiednią ilością tłuszczy zwierzęcych też doskonale wpływa.

jezynka - Pon Sie 22, 2016 10:10

Też słyszałam że olej kokosowy działa cuda :D
polyanna - Nie Lis 13, 2016 15:31

Najpierw peeling z cukru gruboziarnistego, 2-3 łyżek oleju lnianego nierafinowanego i kilku kropli soku z cytryny. Pocieramy dopóki starczy nam sił :)
Później zmywamy wszystko. Na noc nakładamy obficie np. Neutrogenę i zakłądamy rękawiczki foliowe, a na nie rękawiczki bawełniane. Ściągamy rano po przebudzeniu.

Robię tak 2-3 razy w tygodniu i mam idealną skórę dłoni. Wcześniej miałam stale popękaną skórę :/

EAnna - Nie Lis 13, 2016 17:27

polyanna napisał/a:
Na noc nakładamy obficie np. Neutrogenę i zakłądamy rękawiczki foliowe, a na nie rękawiczki bawełniane. Ściągamy rano po przebudzeniu.

.....mamy zmacerowaną skórę :shock:

agaa - Śro Gru 07, 2016 12:35
Temat postu: Re: Suche dłonie
zbiggy napisał/a:
chyba mój wstydliwy problem pasuje do działu uroda

od kilku dni mam wysuszoną skórę na dłoniach, niby wiosna, a jest gorzej niż bywało na mrozie,
jeśli pamiętam to smaruję kremem nivea ale pomaga na kilka minut a potem dalej sucho.

co robić, podajcie mi proszę nazwę jakiegoś porządnego kremu


Mnie zimą pęka skóra na dłoniach aż do krwi. Dlatego gorąco polecam Ci kupić w aptece maść ochronną z witaminą A i stosować na wysuszoną i spękaną skórę dłoni...pomaga.

sucharek - Czw Gru 08, 2016 10:37

Stosowałam mnóstwo specyfików i żaden nie działał tak jak należy, tłuste kremy, maści ochronne z wit A. Trochę lepiej jest po regularnym smarowaniu rąk masłem shea i kremem Evree czerwonym.
KlaudiaS - Śro Sty 04, 2017 13:20

U mnie na przykład olej kokosowy dobrze sobie radzi z suchymi rękami, ale...tylko wiosną i latem. W zimie nawet olej kokosowy nie daje za bardzo rady.
Moje nowe odkrycie przez przypadek, to mydło w płynie z rosmana rumiankowe. trochę nie pasuje mi jego zapach ale mam bardzo fajne ręce po nim. no i do tego wcieram krem do rąk na noc..i tutaj już nie ma to za bardzo znaczenia jaki to krem, tylko ważna jest systematyczność. często też jak siedzę w pracy przed komputerem to smaruję sobie ręce - raz lud dwa razy dziennie.

pogodny - Pon Sty 09, 2017 09:04

Na suche dłonie najlepsze są po prostu naprawdę dobre kosmetyki. Chociaż tak czy inaczej suche ręce ma się nie bez powodu.
ewaZielinska - Pon Lut 13, 2017 09:17

Możesz mieć problemy z tarczycą- polecam zrobić badania :) Ale jak już mówimy o kremach to polecam z Evelinea :)
Martika - Czw Lut 16, 2017 15:38

Kurcze, ja nie dość że mam przesuszone dłonie, to jeszcze do tego strasznie zimne cały czas. Dlatego właśnie wcześniej wspomniany sposób - rozgrzewający olejek i rękawiczki na noc - sprawdza się u mnie wyśmienicie.

Cały czas słyszę komplementy na temat moich dłoni :)

Herbia_pl - Pią Lis 10, 2017 12:09

Jeżeli chodzi o suche dłonie, to przede wszystkim warto użyć dobrego kremu nawilżającego, polecam wypróbować ten z miodem Manuka, dostępny u nas :)
klaraa91 - Pią Lis 10, 2017 16:27

Spróbujcie kremów z witaminą A i mocznikiem. Albo w ogóle sama witamina A.
Linka70 - Czw Lis 23, 2017 15:49

Jeśli nie pomagają tradycyjne kremy, proponuję kupić w aptece maść ochronną, są dość tanie, a skuteczne. Co do kremów - podobno te z ekstraktem z aloesu są niezłe.
sabinka22 - Pią Gru 01, 2017 17:36

Wypróbuj krem o nazwie phiziogel jest na prawdę dobry na suchą skóre, niestety ma jedną wadę:( jest drogi
alamakota - Pią Sie 31, 2018 10:27

Wypróbuj sobie też rękawiczki złuszczające epiltouch byolie. Są naprawdę świetne. Złuszczają martwy naskórek, dzięki czemu też produkty nawilżające dużo lepiej się wchłaniają. Koniecznie się nimi zainteresuj.
Anecik - Czw Lut 07, 2019 18:07

Polecam wypróbować krem ryżowy z firmy Barwa, której kosmetyki bardzo sobie cenię. Mam problemy z wysuszoną skórą dłoni i stóp, ale od kiedy zaczęłam używać kremy tej marki (https://sklep.barwa.com.pl/34-dlonie-i-stopy) odczuwam znaczną poprawę. Skóra staje się taka wygładzona i bardziej elastyczna.
kalarepa150 - Pon Mar 25, 2019 09:17

Mus lniany jest fajny dla suchej skóry od ravina, naprawdę sama go używam, do tego jest w 100 procentach naturalny, no i ma dość szerokie zastosowanie pielęgnacyjne, ja bardzo lubię takie kosmetyki, które można wykorzystać na wiele sposobów
diance - Sob Cze 29, 2019 02:17

myślę że kremy emolientowe by się sprawdziły, a jeśli dłonie w dodatku masz popękane, zniszczone to sobie wypróbuj afterworkout hand cream, tutaj sobie o nim poczytasz - https://awcream.com/ . na bazie naturalnych składników, olejków, witamin itp. bardzo skuteczny
Olgańka - Wto Paź 15, 2019 09:15

Moja znajoma miała problem z wysuszaniem skóry na rękach a nawet jej pękaniem. Okazało się, że przyczyną było i w sumie jest uczulenie na nikiel. Wyszło to dopiero u lekarza podczas testów. Kremy, oleje itp. nic nie pomagały.
egro - Czw Mar 18, 2021 20:51

Ja cały czas stosuję kremy, próbowałam też tego sposobu na oliwkę i rękawice, ale nic to nie dało

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group