www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Przedstaw się - Witam

Łakomczuch - Sob Wrz 03, 2011 15:19
Temat postu: Witam
Witam wszystkich serdecznie, mam na imię Piotrek i mam kłopot z otyłością, z którym postanowiłem coś zrobić. Nie będę ukrywał, że na 100% dietę optymalną byłoby mi ciężko przejść, ale postaram się do minimum ograniczyć węglowodany i trochę białko. No i zacząć się ruszać bo prowadzę siedzący tryb życia.
Pozdrawiam.

heniu007 - Sob Wrz 03, 2011 22:06
Temat postu: Re: Witam
Łakomczuch napisał/a:
ale postaram się do minimum ograniczyć węglowodany i trochę białko. No i zacząć się ruszać bo prowadzę siedzący tryb życia.
Pozdrawiam.


Witaj Łakomczuchu ;)

Ogranicz węglowodany, ale nie ograniczaj białka.
Pomyśl, ograniczając białka zmuszasz organizm do "cięć", oszczędności, robisz mu na złość.
Białka to takie substancję, które trudno wytworzyć w organiźmie. Zawsze się to wiąże z ogromnymi wydatkami.
Nie bój się, że spożywanie białka oddala Cię od zamierzonego wyniku wagowego. Mogę się założyć, że Twój organizm ma deficyty tej grupy związków. Poza tym tabelaryczna kaloryczność białek nie jest duża.
Organizm również musi wiedzieć, że nie zrobisz mu z dnia na dzień "kuku" w formie cięcia spożywanego białka. Trzeba być konsekwentnym i określoną ilość białka spożywać codziennie. Sądze, że dobrą wartością będzie 1- 1,2g na kg masy.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group