www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Książki i artykuły - Tego mięsa lepiej nie dotykaj. Ciężko zachorujesz

brajan30 - Czw Mar 15, 2012 00:38
Temat postu: Tego mięsa lepiej nie dotykaj. Ciężko zachorujesz
Kolejne "badania" nałukowców, ciekawe jak im to wyszło:

Tego mięsa lepiej nie dotykaj. Ciężko zachorujesz Będziesz żył dużo krócej.

Już nie ma wątpliwości. Czerwone mięso skraca życie i podnosi ryzyko raka i chorób serca – twierdzą naukowcy z Harvard Medical School.

Do takiego wniosku doszli po przebadaniu 120 tys. ludzi. Zdaniem lekarzy mięso lepiej zamienić je na ryby, orzechy i drób.

Dodanie jednej porcji nieprzetworzonego czerwonego mięsa do diety dziennie podnosiło ryzyko śmierci o 13 proc. (spowodowanej chorobą serca o 18 proc., a rakiem o 10 proc.) - donosi foodmanufacture.co.uk.

Jeśli osoba jadła przetworzone czerwone mięso (np. hamburger czy parówki), wyniki okazały się jeszcze gorsze. Wówczas ryzyko przedwczesnego zgonu jest wyższe aż o 20 proc.

Należy całkowicie wykluczyć z diety czerwone mięso albo wybierać chude kawałki, nieprzetworzone i przygotowane w zdrowy sposób - radzi Victoria Taylor z British Heart Foundation's.
źródło: http://www.sfora.pl/Tego-...horujesz-a41494

Heniu - Czw Mar 15, 2012 11:50

Tęgie głowy z USA nie sprecyzowały co kryje się pod przymiotnikiem "nieprzetworzony".
Może wędlinki ?
Tym bardziej, że z tych przetworzonych wymienili hamburger i parówkę.

zyon - Czw Mar 15, 2012 19:08

W tv tez o tym chyba bylo, juz kolejna osoba mi to mowi. Propaganda dziala 8) Tylko, ktore to lobby urzadzilo sobie teraz kampanie reklamowa? Wiosna idzie...wiec?
fantomaS - Pią Mar 16, 2012 23:41

Będę miał te "fakty" na uwadze zajadając moją czerwono-mięsną pieczeń wołowo-wieprzową :)
Iziss80 - Wto Lip 03, 2012 12:52

Coś wtym jest. Moja mama prawie 5 lat temu zachorowała na raka piersi. (21 sierpnia będzie 5 lat od operacji jak bedzie wszystko ok to się nawale jak świniak) przeszła najpierw chemie w celu zmniejszenia guza miał 7x4cm po chemii stał sie praktycznie niewyczówalny ale i tak amputowano jej pierś i węzły chłonne. Gdy zapytała o dietę lekarz onkolog powiedział jej, że ma albo odstawić albo ograniczyć czerwone mięso. To nie pierwszy onkolog który odradza jej jedzenie czerwonego mięsa. Wielu jej znajomych rakowców tez dostało takie zalecenia.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group