www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Diety niskowęglowodanowe - Dieta objetościowa LC, a zapotrzebowanie na sód ?

Siła Magnum - Pon Lip 09, 2012 17:27
Temat postu: Dieta objetościowa LC, a zapotrzebowanie na sód ?
Witam

Czy zapotrzebowanie na sód/chlor może wzrosnać przy 4/5 posiłkach dziennie w tym 4 dość objetościowych (2x warzywa, jajecznica, kurczak, śledzie) oraz ( jaja ze słonecznikiem i pestkami = 2200kcal) ?

Narazie mam 3 szczypty soli(pół łyżeczki) i reszta w jedzeniu, to daje (w przeliczeniu na sól) 6-9 gram soli czyli 2500-4000 mg sodu.

Po czym poznać pierwsze oznaki niedoboru ? Może sucho pod napletkiem lub brak sliny w jamie ?

Pozdrawiam

Siła Magnum - Wto Lip 10, 2012 12:46

Dobra już wiem, ma być 5:4 na korzyśc sodu.

Czyli w każdym posiłku najlepiej zachować proporcje, jajecznica i trzy szczypty soli. Talerz warzyw i pół łyżeczki soli albo 2 płaty śledziowe i 2x aspargin.

plej_tssz - Śro Lip 11, 2012 08:28

Ja nic nie kontroluje
Dr. Kwach jest od ważenia
Będziesz się przejmował, będziesz miał przej***e

pzdr

Siła Magnum - Czw Lip 12, 2012 10:28

5:4 na sód w stosunku do potasu też jest nie ok. Ma być od 2:1 do 4:1 przy poceniu się lub uprawianiu sportu. Czyli jedzenie 15 gram soli dziennie i wiecej jest zdrowe, jak najbardziej, przy zjedzeniu 2 talerzy warzyw. Przeciętnie Polak ma staty w obrębie 6:1-10:1 i to jest wina niskiego spożycia warzyw , a nie stereotypowi że "sól biała śmierc" ....
shezi - Wto Sty 22, 2013 07:28

I like this forum, amazing and very informative,
:pada: :medit:

zyon - Wto Sty 22, 2013 08:35

cool
Witold Jarmolowicz - Wto Sty 22, 2013 22:18

Tak się składa, że nerki mają wyjątkową zdolność odzyskiwania sodu z moczu pierwotnego, tzn. w razie potrzeby ograniczają wydalanie sodu do znikomo małej ilości. W przeciwieństwie do sodu oszczędzanie potasu nie jest tak efektywne i nawet w najtrudniejszych warunkach nerki wydalają go kilkakrotnie więcej. To wskazuje na to, że sód jest najważniejszym elementem krwi utrzymującym właściwe ciśnienie osmotyczne z dokładnością do 1%, natomiast potas jest głównym elektrolitem wewnątrzkomórkowym.
JW

vvv - Śro Sty 23, 2013 00:43



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group