www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Hyde Park - Na jakie studia pójść?

bonko - Nie Mar 22, 2015 14:43
Temat postu: Na jakie studia pójść?
Mam 30 lat i czuję, że powinnam uzupełnić swoje wykształcenie o studia magisterskie. Mój licencjat robiłam z logistyki ale nie okazało się to ani przydatne w szukaniu pracy ani nawet powołaniem moim nie było:) Dlatego dziś jestem nieco starsza i trochę inaczej podchodzę do tematu studiowania a konkretniej tego co powinno się studiować. Pomyślałam o bankowości; wsb.pl/gdynia/ w której pracuję od 3 lat ale chciałabym jeszcze poczytać wasze opinie o tym co warto by byóło studiować?O tym co wy skończyliście i czy było to dobrym wyborem.
Molka - Nie Mar 22, 2015 18:21
Temat postu: Re: Na jakie studia pójść?
bonko napisał/a:
Mam 30 lat i czuję, że powinnam uzupełnić swoje wykształcenie o studia magisterskie. Mój licencjat robiłam z logistyki ale nie okazało się to ani przydatne w szukaniu pracy ani nawet powołaniem moim nie było:) Dlatego dziś jestem nieco starsza i trochę inaczej podchodzę do tematu studiowania a konkretniej tego co powinno się studiować. Pomyślałam o bankowości; wsb.pl/gdynia/ w której pracuję od 3 lat ale chciałabym jeszcze poczytać wasze opinie o tym co warto by byóło studiować?O tym co wy skończyliście i czy było to dobrym wyborem.

To co myśmy skonczyli to nie jest istotne, wazne co ciebie interesuje. W pracy spedzasz połowe zycia wiec warto robic to co sie lubi.

london - Nie Mar 22, 2015 22:04

Najlepiej weź pod uwagę to, gdzie pracujesz albo gdzie docelowo chciałabyś pracować. Zainteresowania zainteresowaniami, ale czasem trzeba oprzeć wybór również na rozsądku
madziulka - Śro Mar 25, 2015 13:30

To co się lubi to jedna sprawa. Jednak warto to skonfrontować z rynkiem pracy. Bawi mnie jak wszyscy np. lgną na pedagogikę nie patrząc, że rynek pracy nie potrzebuje takich specjalizacji.
SzymekKrusz - Wto Kwi 07, 2015 15:55

o WSB słyszałem wieeeeele niepochlebnych opinii, polecam się zastanowić nad jakąś uczelnia gdzie podstawą dostania dyplomu nie jest przelew bankowy ;)
Kangur - Wto Kwi 07, 2015 18:05

SzymekKrusz napisał/a:
o WSB słyszałem wieeeeele niepochlebnych opinii, polecam się zastanowić nad jakąś uczelnia gdzie podstawą dostania dyplomu nie jest przelew bankowy ;)

Po co się uczyć? Zapotrzebowanie na trolli w dobie internetu jest wielkie. Brać przykład z rosyjskich trolli. Wszędzie ich pełno.
Cytat:
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.

I tak trzymać.

Hannibal - Sob Kwi 11, 2015 21:29

madziulka napisał/a:
Bawi mnie jak wszyscy np. lgną na pedagogikę nie patrząc, że rynek pracy nie potrzebuje takich specjalizacji.

Wszyscy? Jakoś zapotrzebowanie na dobrych nauczycieli jest cały czas spore i w wielu szkołach trzymają jakichś dziadków czy babcie, bo nikt nie chce przyjść na ich miejsce.
Poza tym jest coraz więcej szkół prywatnych, w tym tzw. demokratycznych, gdzie popyt na dobrą kadrę jest spory.

Molka - Pon Kwi 13, 2015 18:22

Hannibal napisał/a:
madziulka napisał/a:
Bawi mnie jak wszyscy np. lgną na pedagogikę nie patrząc, że rynek pracy nie potrzebuje takich specjalizacji.

Wszyscy? Jakoś zapotrzebowanie na dobrych nauczycieli jest cały czas spore i w wielu szkołach trzymają jakichś dziadków czy babcie, bo nikt nie chce przyjść na ich miejsce.
Poza tym jest coraz więcej szkół prywatnych, w tym tzw. demokratycznych, gdzie popyt na dobrą kadrę jest spory.

Na układy nie ma rady dlatego miernoty i lenie blokują miejsca, Polska to jeszcze nie Stany gdzie docenia się kompetencje, może kiedyś ?! Dziadków nie trzymają dlatego że nikt nie chce przyjść, tylko dlatego że dziadki są w okresie chronionym przed emeryturą co się im należy, a miernoty mają koneksje. Myśle że 1/3 nauczycieli nie spełnia wymagań, tak jak w każdym zawodzie.

bonko - Wto Kwi 14, 2015 07:50

Dlatego, że w ten naszej Polsce jest tak ciężko na rynku pracy ja próbuje sie trochę do niego dopasować-może to i źle ale nie zyjemy w kraju w którym można się realizować.
gudrii - Wto Kwi 14, 2015 21:52
Temat postu: Re: Na jakie studia pójść?
bonko napisał/a:
Mam 30 lat i czuję, że powinnam uzupełnić swoje wykształcenie o studia magisterskie. Mój licencjat robiłam z logistyki ale nie okazało się to ani przydatne w szukaniu pracy ani nawet powołaniem moim nie było:) Dlatego dziś jestem nieco starsza i trochę inaczej podchodzę do tematu studiowania a konkretniej tego co powinno się studiować. Pomyślałam o bankowości; wsb.pl/gdynia/ w której pracuję od 3 lat ale chciałabym jeszcze poczytać wasze opinie o tym co warto by byóło studiować?O tym co wy skończyliście i czy było to dobrym wyborem.

Daj sobie spokój ze studiami. No chyba że są naprawdę konieczne do wykonywania danej działalności lub pogłębiania swojej wiedzy. W każdym innym przypadku studia to bardzo słaba inwestycja...

btw, logistyka? Gruba kasa jak się zakręcisz. Szczególnie kiedy związana z importem z Chin i itd...

Witold Jarmolowicz - Śro Kwi 15, 2015 09:16

Z pozycji rządzących szkoły są potrzebne, żeby upchnąć gdzieś
w jakiejś pracy część bezrobotnych.
Temu wyłącznie służy najnowsza reforma dotycząca sześciolatków.
Merytorycznie, rządzącym szkoły są potrzebne, żeby nauczyć
obywateli czytania oraz wdrożyć do siedzenia bez ruchu
i posłusznego reagowania na dzwonek.
Cała reszta programu nauczania wynika z tego, że trzeba czymś trzeba zająć uwagę
dziatwy szkolnej na lekcjach, inaczej szalejące dzieci by się pozabijały.
Tak to wygląda z pozycji władzy.

Dla wątpiących:
http://maturatobzdura.tv/...tmetyka-odc-98/
To tylko tabliczka mnożenia, a gdzie tam jeszcze do trygonometrii.
JW

Witold Jarmolowicz - Śro Kwi 15, 2015 09:28

Tak to wygląda na całym świecie, nie tylko w Polsce.
https://www.youtube.com/w...jftjv_i7XY#t=12
JW

Hannibal - Pią Kwi 17, 2015 06:32

Molka napisał/a:
Dziadków nie trzymają dlatego że nikt nie chce przyjść, tylko dlatego że dziadki są w okresie chronionym przed emeryturą co się im należy, a miernoty mają koneksje. Myśle że 1/3 nauczycieli nie spełnia wymagań, tak jak w każdym zawodzie.

Część jest już na emeryturze, więc już nie jest chroniona.
To nie jest kwestia koneksji w takich zwykłych szkołach, ale tego że po prostu mało osób chce pracować za takie pieniądze i wykonywać taką pracę. Czy ty myślisz, że młodzi po studiach biją się o takie miejsce? Wolne żarty. Już wolą wyjechać do Anglii, zarabiać o wiele więcej.

yetim - Czw Lip 09, 2015 14:30

Ja mogę udzielić tylko jednej rady: idź na to co choć trochę Cię interesuje bo inaczej będzie się człowiek tylko męczył a to bez większego sensu jak dla mnie. Ja skończyłam logistyke własnie ale jest bardzo dużo kierunków, które mozna studiowac po logistyce: [URL=http://www. wsb .pl/gdynia/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci]http://www.wsb.pl/gdynia/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci[/URL] proponuje jednak przy okazji przyłożyć sie do języka jeśli chcemy myśleć też o logistyce-bardzo to pomaga w szukaniu pracy.
lets - Czw Lip 23, 2015 07:45

Ja byłam na logistyce i nie mogłam znaleźć pracy po niej, języków się ucz.
RJ333 - Nie Lip 26, 2015 16:55

Hannibal napisał/a:

To nie jest kwestia koneksji w takich zwykłych szkołach, ale tego że po prostu mało osób chce pracować za takie pieniądze i wykonywać taką pracę. Czy ty myślisz, że młodzi po studiach biją się o takie miejsce? Wolne żarty. Już wolą wyjechać do Anglii, zarabiać o wiele więcej.


To jest wbrew pozorom dość dobrze płatny zawód jak na polskie warunki. Szczególnie dla kobiet.

"Jak wynika z opracowania firmy Sedlak&Sedlak, średnie zarobki w szkołach publicznych w zeszłym roku wyniosły średnio 4233 zł brutto"
http://www.se.pl/pieniadz...ole_588464.html

misiek123 - Pon Lip 27, 2015 10:57

Szukaj studiów z przyszłością - w obszarze internetu
jjusti18 - Wto Kwi 18, 2017 18:03

Dla mnie przyszłościowe są studia powiązane z językiem obcym. Ja teraz zaczęłam studia podyplomowe angielski , zawsze chciałam pracować jako pedagog, lubię współpracować z ludźmi, jestem osobą komunikatywną- więc uważam, że to najlepsza opcja dla mnie. Dzięki studiom online mogę podjąć się jakiejś pracy tymczasowej, dlatego warto jest studiować.
zoosia - Pią Cze 30, 2017 16:51

Niestety ale nie mozna jednoznacznie odpowiedziec na to pytanie. Wszystko zalezy od indywidualnych preferencji .. kazdy powinien isc w kierunku, ktory naprawde lubi - bo nie sztuka pojsc na studia z przymusu lub pod presja rodziny. Warto tez na cala kwestie spojrzec z dluzszej perspektywy czasowej. Wazne zeby miec w przyszlosci jakies dodatkowe mozliwosci rozwoju bo nie ma nic gorszego jak podjecie jednej pracy i robienie tego samego cale zycie. Z ciekawosci przegladalam ostatnio ranking mba polska gdzie wysoko byly Studia MBA w Wyższej Szkole Bankowej. Moim zdaniem pojscie w kierunku finansow powinno byc dobrym wyborem .. mam znajoma pracujaca w tej branzy i nie narzeka na zarobki. Fakt faktem trzeba sie naprawde postarac aby ukonczyc. A jakie jest wasze zdanie na ten temat?
wiwiktor - Nie Lip 02, 2017 21:24

Cytat:
o WSB słyszałem wieeeeele niepochlebnych opinii, polecam się zastanowić nad jakąś uczelnia gdzie podstawą dostania dyplomu nie jest przelew bankowy ;)


dokładnie.

Teraz jest niż demograficzny więc dużo łatwiej dostać się na państwową uczelnię. Powodzenia

pogodny - Pon Lip 10, 2017 13:13

Jeśli czujesz taką potrzebę pójścia na studia to jak najbardziej. Co do WSB w Trójmieście to się nie wypowiem, bo nie moje rejony, ale samo studiowanie jak najbardziej na tak. Kierunek też wydaje się dosyć przyszłościowy, więc zawsze to jakaś opcja na pracę kiedyś tam.
elabarbara - Wto Sie 07, 2018 08:25

Powiem Wam, że najlepiej jest wybrac się na to co Was najbardziej interesuje. Powinniście wybrać takie studia, które lubicie oraz które będą przynosiły Wam satysfakcję. Nie ma niczego gorszego niż studiowanie na kierunku, którego nie lubicie. Ja podjęłam decyzję i będę studiować pielęgniarstwo w Akademii Polonijnej w Częstochowie. Czytałam opinie studentów i bardzo sobie chwalą tą uczelnię.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group