www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Książki i artykuły - Mit chorób nieuleczalnych i wielki biznes

Witold Jarmolowicz - Czw Mar 21, 2019 08:24
Temat postu: Mit chorób nieuleczalnych i wielki biznes
Kolejny autor podjął rękawicę i napisał książkę o wpływie żywienia i mikroelementów na zdrowie oraz przekrętach farmaceutyczno-medycznych.
NEΩ
Mit chorób nieuleczalnych i wielki biznes
ISBN: 978-83-7856-773-8
Wydawnictwo Poligraf

zyon - Czw Mar 21, 2019 08:43

Tylko nie wiadomo, kto jest tym autorem
Witold Jarmolowicz - Pią Mar 22, 2019 08:36

zyon napisał/a:
Tylko nie wiadomo, kto jest tym autorem
To prawda, autor obawia się ujawnić. Wszakże podaje linki do prac naukowych na poparcie swoich tez. Tego nigdy nie czynią certyfikowani profesorowie medycyny, tylko straszą ciemny lud wypowiedziami wymyślonymi ad hoc bez związku z rzeczywistością.
Jeżeli chodzi o zalecenia zdrowotne NEΩ to są skondensowane i z grubsza stanowią resume tego, co tutaj proponujemy.
JW

zyon - Pią Mar 22, 2019 09:15

Czytal pan to? Rzetelna literatura?
Witold Jarmolowicz - Pią Mar 22, 2019 10:09

zyon napisał/a:
Czytal pan to? Rzetelna literatura?
Zależy, czego szukamy. Tematy zdrowotne autor stara się wyjaśniać logicznie, bez motania medycznych szczegółów. Prosto opisuje różnice pomiędzy dietą niskowęglowodanową a ketogenną. Uzasadnia konieczność suplementacji prostymi środkami, takimi, jak witaminy i sole mineralne. To mniej więcej 1/3 książki. Pozostała część poświęcona jest demaskowaniu działań koncernów, nie tylko medycznych.
Autor wykonał tytaniczną pracę, prawie na każdej stronie jest przynajmniej jeden link prowadzący do materiałów źródłowych. Przydałaby się wersja pdf. Książka liczy 442 strony 234x162 mm.

W szczegółach, jak zawsze można polemizować. Np. niepotrzebna i szkodliwa jest suplementacja wapniem. Ogólnie jednak wnioski autora wysnuwane na podstawie cytowanych prac są w miarę wyważone i przedstawiają rzeczywisty obraz współczesnej medycyny i zdrowia.
JW

PS. Pierwszy z brzegu link na temat nieskuteczności współczesnych procedur zarządzania medycyną
https://www.ncbi.nlm.nih....07212/#sec_0010

marcin458 - Czw Mar 28, 2019 13:33

Budda uczył że najlepszą drogą jest środkowa droga

Czyli zawsze gdzieś między skrajnymi wyborami

Czyli błędem było całkowicie odrzucić medycyne i jej osiągnięcia.Jedna skrajność

Takżę drugim błędem byłoby wierzyć że jest doskonała i wierzyć jej we wszystko nie widząc wad.Druga skrajność



Więc ja wybrałem środkową droge .Pomimo że 1 od lat słyszałem interesujac sie zdrowiem teorie spiskowe o farmacji (i ogólnych także ale to nie ten temat) lecz 2 także doświadczyłem wielu świetnych korzyści dzieki medycynie.



Więc w medycynie jest i mnóstwo skutecznych rzeczy jak i szkodliwych niedoskonałych(a kto jest doskonały niech pierwszy rzuci węglowodany :D :D:D )



Na przykład chociaz mozna by ksiazki pisac o przykładach ale jeden jaki mi przychodzi na myśl medycyna myli sie co do szkodliwości tłuszczów gdy za większość problemów zdrowotnych odpowiadaja zmienione oczyszczone przetworzone puste węglowodany głównie wynalazek 18 wieku cukier biały który nigdy nie był znany wcześniej i spożywany przez cywilizacje.

Np kolejna rzecz hemioterapia ktora szkodzi bardziej niz pmoga itp itd

Az korzyści osiągniec najprostsza suplementacja witamin i minerałów która jest swietną rzeczą a jest polecana.

Albo witamina c na chorobe.Dobra rzecz

takze odkrycie witamin.



Ja osobiście sadze że wskaźnik jest raczej na korzyści płynące z osiągnięć farmacji i medycny niż malutki procencik tych którzy robia kase na chorobach i nie chca ich wyleczyć.Wiekszosc lekarzy i farmaceutow to dobrzi ludzie zwyczajni ludzie ktorzy chca jak najlepiej takze dla innych a nie jak sladowy procent przestepcow niszczacych zdrowie celowo dla zyskow(bo to podpada jasno pod przestepstwo jest dla mnie oczywiste) co tez w jakims jak pisałem małym ułamku istnieje.

jak ktoś zna takie przypadki to są setki tysięcy osób biorących grube pieniadze z naszych podatków aby ścigać takie przestepstwa jak sto tysiecy policjantów w samej polsce (i dziesiatki milionów na świecie)prokratorów sędziów i innych.Są nawet wyznaczone ministerstwa do takich zadań.Są też różne isntytucje działacze albo można nawet opłacić detektywa jak ktoś jest bogaty.Za policje prokurature sądy już masz zapłacone z podatków więc ich pomoc ci sie należy jak bułka w sklepiejeśli płaciłeś przy kasie :) .
Tylko pisać emaile i dzwonić jak ktoś coś wie.

Można na przykład podesłać cała taką książke odpowiednim organom.



Więc z osiagniec duchowych nauczyciueli mistrzów.Środkowa droga. najlepszy wybor jest zawsze po środku. Nie zmarnujmy świetnej wiedzy o środkowej drodze znanej powszechnie w buddyjskiej religii.

Pozdrawiam
Marcin


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group