Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Gru 25, 2012 09:43
20 kg w dwa miesiące
Autor Wiadomość
jerzyk 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 476
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 19:53   20 kg w dwa miesiące

Pytanie: Jak schudnąć 20 kg w dwa miesiące (głodówka wykluczona)?
Takie dostałem pytanie od znajomego. Liczę, że forumowicze pomogą mi doradzić.
Czy to jest wykonalne?
Ostatnio zmieniony przez jerzyk Nie Lut 28, 2010 20:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 21:20   

Obciac noge.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
alejasienieznam 

Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 340
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 21:41   

to zależy od paru czynników m.in. wagi wyjściowej.
Pewnie da się przy otyłości i zero carbie.
 
     
jerzyk 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 476
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 21:49   

zenon napisał/a:
Obciac noge.


Obetnij sobie sam.Może coś innego. Tobie za radę i pomoc już dziękuję.
Zachowałeś się po chamsku. Żądam od Admina aby wyciągnął wobec ciebie konsekwencje za tę wypowiedź. Kategorycznie.
Ostatnio zmieniony przez jerzyk Nie Lut 28, 2010 22:00, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
jerzyk 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 476
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 21:51   

alejasienieznam napisał/a:
to zależy od paru czynników m.in. wagi wyjściowej.
Pewnie da się przy otyłości i zero carbie.

A tak bardziej konkretnie?
 
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 21:55   

Może i jest wykonalne, ale toto na pewno nie jest zdrowe.
IMO stopniowe zrzucanie balastu jest zdrowe.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
jerzyk 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 476
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 21:59   

Hannibal napisał/a:
Może i jest wykonalne, ale toto na pewno nie jest zdrowe.
IMO stopniowe zrzucanie balastu jest zdrowe.

Hannibal chodzi o to, że człowiek ten idzie na początku maja na imprezę religijną i dlatego chce schudnąć.
 
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 22:04   

ale jaki on ma cel?
Bo jesli chce wazyc 20 kilo mniej niezaleznie od konsekwencji - to serio najlatwiej obciac noge..

Jezeli chce byc zdrowy, i by normalizacja wagi bylla jedynie konsekwencja zdrowia - no to niech sobie inaczej zdefiniuje cele, bo utrata 20 kilo w 2 miesiace sie z tym wyklucza.

Przepraszam, nie chcialem byc chamski. Chcialem sobie zazartowac.
Posypuje glowe popiolem.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
ali
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lut 28, 2010 22:13   

jerzyk napisał/a:
Hannibal napisał/a:
Może i jest wykonalne, ale toto na pewno nie jest zdrowe.
IMO stopniowe zrzucanie balastu jest zdrowe.

Hannibal chodzi o to, że człowiek ten idzie na początku maja na imprezę religijną i dlatego chce schudnąć.


po co ma się wysilać

w sektach skutecznie odchudzają
 
     
jerzyk 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 476
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 22:19   

ali napisał/a:
jerzyk napisał/a:
Hannibal napisał/a:
Może i jest wykonalne, ale toto na pewno nie jest zdrowe.
IMO stopniowe zrzucanie balastu jest zdrowe.

Hannibal chodzi o to, że człowiek ten idzie na początku maja na imprezę religijną i dlatego chce schudnąć.


po co ma się wysilać

w sektach skutecznie odchudzają

A po co ty się wysilasz pisaniem nie na temat?
Też ci dziękuję za wysiłek ale nie skorzystam z Twojej wielkiej wiedzy.
Ostatnio zmieniony przez jerzyk Nie Lut 28, 2010 22:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 22:21   

No ja w ogole nie widze zwiazku, jakiegos wynikania...

"ide na imreze religijna" => "musze wazyc 20 kilo mniej".

jaka w tym logika? nie kumam..

No chyba, ze to ma byc ostatnie namaszczenie - to tak.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
alejasienieznam 

Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 340
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 22:22   

jerzyk napisał/a:
alejasienieznam napisał/a:
to zależy od paru czynników m.in. wagi wyjściowej.
Pewnie da się przy otyłości i zero carbie.

A tak bardziej konkretnie?


Nie wiem o czym mam bardziej konkretnie? Pierwsza część to przy wzroście 170cm i wadze 130kg dużo łatwiej zrzucić 20kg niż przy 180cm i 90kg ;-)
No a jeśli chodzi o zero carb... jak będzie jadł same jajka, mięso, oliwe, no powiedzmy masło, śmietanę, śmietankę(to już nie zero carb=zero węglowodanów, ale i tak bardzo low low carb) itp to na pewno bardzo szybko schudnie. Nie wiem jak to się odbije na zdrowiu. Dużo lepiej niż na jakiś cud dietach, a kto wie, może korzyści z utraty nadwagi przeważą drastyczne odchudzanie.
 
     
alejasienieznam 

Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 340
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 22:31   

no i Jerzyk wyluzuj jednak ;-)
tak przy okazji co to za "impreza religijna". Nie jestem katolikiem, więc nie mam pojęcia co to może być. Jakaś pielgrzymka może?
 
     
jasta28j 
jasta28

Pomógł: 1 raz
Wiek: 76
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 160
Skąd: Rabka
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 22:39   

Wprawdzie schudłem 36 kg w 3 m-ce, ale nikomu nie radzę. Mój przypadek jest opisany przez dr Kwaśniewskiego w książce Dieta optymalna - nowa pod poz 45, kiedy to właśnie jadłem bez węgli /tragedia/ i wyszedłem z tego chyba jakimś cudem.
 
     
jerzyk 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 476
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 22:40   

alejasienieznam napisał/a:
no i Jerzyk wyluzuj jednak ;-)
tak przy okazji co to za "impreza religijna". Nie jestem katolikiem, więc nie mam pojęcia co to może być. Jakaś pielgrzymka może?

Chodzi o komunię. Nie wyluzuję bo uważam, że posty zenona są chamskie i dalej będę się domagał interwencji Admina. Nie ma obowiązku odpowiadania na posty i jeżeli się komuś moje pytanie nie podobało to mógł je zignorować a nie odpowiadać w obraźliwy sposób.
 
 
     
IgaM
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lut 28, 2010 22:46   

jerzyk napisał/a:
Nie wyluzuję bo uważam, że posty zenona są chamskie i dalej będę się domagał interwencji Admina. Nie ma obowiązku odpowiadania na posty i jeżeli się komuś moje pytanie nie podobało to mógł je zignorować a nie odpowiadać w obraźliwy sposób.

Popieram Cię Jerzy.Aczkolwiek co tutaj można zrobić? Zatoka wykolejeńców,oaza chamstwa już nie wspomnię o słynnej "gębie przymuła" i ataku personalnego na "Kodar" -użytkowniczke forum dr.Kwaśniewski. O tej rzeczy ,która ma w awatarze niedźwiedzia ,to nawet szkoda wspominać.Prędzej doczekasz się blokady konta za zwracanie uwagi na chamstwo niż doczekasz się sprawiedliwości.
 
     
jerzyk 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 476
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 22:52   

jasta28j napisał/a:
Wprawdzie schudłem 36 kg w 3 m-ce, ale nikomu nie radzę. Mój przypadek jest opisany przez dr Kwaśniewskiego w książce Dieta optymalna - nowa pod poz 45, kiedy to właśnie jadłem bez węgli /tragedia/ i wyszedłem z tego chyba jakimś cudem.


Przeczytałem Twój "przypadek" w poz.45 ale z opisu nie wynika ,że były jakieś komplikacje.
Według książki ten przypadek pokazywany jest jako sukces. Napisz może coś więcej na ten temat. Być może będzie to przestroga dla innych.
 
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 22:55   

jerzyk napisał/a:
Według książki ten przypadek pokazywany jest jako sukces.

Z reguły tak jest. Zero negatywów, same pozytywy.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
jerzyk 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 476
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 22:57   

IgaM. Dziękuję. Jeżeli by się stało tak jak piszesz (ukaranie poszkodowanego a nie winowajcy) to są jeszcze inne możliwości.
Ostatnio zmieniony przez jerzyk Nie Lut 28, 2010 22:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
alejasienieznam 

Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 340
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 22:58   

jerzyk napisał/a:
alejasienieznam napisał/a:
no i Jerzyk wyluzuj jednak ;-)
tak przy okazji co to za "impreza religijna". Nie jestem katolikiem, więc nie mam pojęcia co to może być. Jakaś pielgrzymka może?

Chodzi o komunię. Nie wyluzuję bo uważam, że posty zenona są chamskie i dalej będę się domagał interwencji Admina. Nie ma obowiązku odpowiadania na posty i jeżeli się komuś moje pytanie nie podobało to mógł je zignorować a nie odpowiadać w obraźliwy sposób.


to jeszcze napisz mniej więcej jaka waga i wzrost...i wiek. Jak komunia to wnioskuję, że wiek bardzo młody...jak ktoś ma w młodym wieku bardzo dużą nadwagę to wydaje mi się, że lepiej będzie się zwrócić do lekarza(np. do pani Ewy, na pewno coś pomoże) niż do użytkowników forum.
Nie chcę występować w imieniu Zenona, ale Jerzyk, on jest młody, z dystansem, na tym forum od kilku lat, co za tym idzie takich pytań czytał mnóstwo i w jego postach na pewno nie ma chamstwa ;-)
 
     
jerzyk 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 476
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 23:07   

to jeszcze napisz mniej więcej jaka waga i wzrost...i wiek. Jak komunia to wnioskuję, że wiek bardzo młody...jak ktoś ma w młodym wieku bardzo dużą nadwagę to wydaje mi się, że lepiej będzie się zwrócić do lekarza(np. do pani Ewy, na pewno coś pomoże) niż do użytkowników forum.
Nie chcę występować w imieniu Zenona, ale Jerzyk, on jest młody, z dystansem, na tym forum od kilku lat, co za tym idzie takich pytań czytał mnóstwo i w jego postach na pewno nie ma chamstwa ;-) [/quote]




No ciekawe jakbyś zareagował jakby ktoś doradził ci uciąć nogę w odpowiedzi na pytanie jak schudnąć 20 kg. To, że jest młody i długo na forum niczego nie usprawiedliwia. Tym bardziej należy mu zwrócić uwagę na jego złe zachowanie.
Jeśli chodzi o Twoje pytanie to. Kandydat do schudnięcia lat 50 wzrost 176 cm waga 99 kg a na komunię jest zaproszony w charakterze gościa.
 
 
     
jasta28j 
jasta28

Pomógł: 1 raz
Wiek: 76
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 160
Skąd: Rabka
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 23:18   

Hannibal ma rację. W/g książki - sukces. A tak naprawdę to gdybym sobie nie pomóg sam, to nie pomógł mi nikt. Jadłem już zgodnie z proporcjami a mimo to było coraz gorzej. I będąc już na DO zachorowałem na stwardnienie rozsiane a miało być lux. Przecież wtedy nie było jeszcze ani ruchu optymalnych, ani żadnych publikacji. Zaliczyłem prawie 30 wizyt u większości lekarzy razem z Głównym i co? I nic. Wiele osób z tego drugiego forum korzysta z moich dorad, bo przecież każdy jest inny a te same proporcje i produkty nie powinny być dla wszystkich.
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 00:54   

Czterdziestodniowy post na pustyni pewnie tez nie potrafi odchudzic w takim stopniu.
Pozostaje nowoczesna technologia "wysysywania tluszczu".
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
jerzyk 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 476
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 10:34   

.."kiedy to właśnie jadłem bez węgli /tragedia/ i wyszedłem z tego chyba jakimś cudem.
Jadłem już zgodnie z proporcjami a mimo to było coraz gorzej.."


Jasta28j wybacz mi moje pytanie ale nie wiem jakie były Twoje intencje kiedy zacząłeś DO. Podejrzewam,że chciałeś schudnąć. Czy tak?Napisałeś żeś schudł 36 kg i w pierwszym poście jw. "jadłem bez węgli /tragedia/ wyszedłem z tego chyba jakimś cudem" . Ale napisz gdzie dr.Kwaśniewski zaleca dietę bez węgli. Napisz też czym się ta tragedia objawiała i na czym polegała.
W drugim poście piszesz .."jadłem już zgodnie z proporcjami a mimo to było coraz gorzej"
nie piszesz z czym było gorzej. Zachęcam abyś wyjaśnił swoje poprzednie przemyślenia. Jeżeli oczywiście chcesz.
Ostatnio zmieniony przez jerzyk Pon Mar 01, 2010 10:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 10:40   

jerzyk napisał/a:
Napisałeś żeś schudł 36 kg i w pierwszym poście jw. "jadłem bez węgli /tragedia/ wyszedłem z tego chyba jakimś cudem" . Ale napisz gdzie dr.Kwaśniewski zaleca dietę bez węgli.

Ale jasta nigdzie nie napisał, że w okresie gdy nie jadł węgli był na DO. To był pewno początkowy okres, po którym przyszły już optymalne proporcje BTW, ale wtedy też było coraz gorzej. Tak to IMHO zrozumiałem. :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Pon Mar 01, 2010 10:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
jerzyk 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 476
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 10:48   

.."
Ale jasta nigdzie nie napisał, że w okresie gdy nie jadł węgli był na DO. To był pewno początkowy okres, po którym przyszły już optymalne proporcje BTW, ale wtedy też było coraz gorzej. Tak to IMHO zrozumiałem. :) [/quote]

Założyłem,że skoro jego przypadek opisał dr.Kwaśniewski i jasta28j sam się chwali, że jego przypadek (schudnięcie 36 kg) został opisany w książce dra więc założyłem, że dieta to DO.
Ponadto wpisz w wyszukiwarkę nick Jasta. Jego posty są dziwne.
Tym niemniej ciekawi mnie na czym to ta tragedia jego polegała.
Ponadto ja już czytałem o tym przypadku nr 45 i to nie była żadna skarga na dietę a wręcz przeciwnie. Nie mogę sobie przypomnieć czy to było na tym forum czy na forum dr.Kwaśniewskiego.
Ostatnio zmieniony przez jerzyk Pon Mar 01, 2010 10:56, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 11:09   

Najlepiej jak napisze o tym sam jasta :)
jerzyk napisał/a:
Ponadto wpisz w wyszukiwarkę nick Jasta. Jego posty są dziwne.

Chodzi Ci o te wielokropki? Wykasował swoje wcześniejsze posty - miał powody
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
jerzyk 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 476
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 11:15   

Hannibal napisał/a:
Najlepiej jak napisze o tym sam jasta :)
jerzyk napisał/a:
Ponadto wpisz w wyszukiwarkę nick Jasta. Jego posty są dziwne.

Chodzi Ci o te wielokropki? Wykasował swoje wcześniejsze posty - miał powody


Niewątpliwie, miał. Najlepiej jak sam o tym napisze.
 
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 11:29   

<lekarz dieta optymalna KATOWICE>
Cytat:
www.dobradieta.pl - dyskusje na forum , gdzie podpisuję się jako >Ewa Bednarczyk-Witoszek<

Jesteś Jerzyk z Katowic, to pozostaje jeszcze pytanie czy do Ligoty masz daleko.
Daj znajomemu numer telefonu i problem masz z głowy.
:-)
 
     
jerzyk 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 476
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 11:49   

Adam319 dziękuję bardzo.
_________________
Jeśli potrzebujesz przyjaciela , kup sobie psa/G.Gekko
 
 
     
jerzyk 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 476
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 12:22   

Hannibal pytanie do Ciebie.
Napisz jakie najlepiej spożywać węglowodany( w ramach odchudzania) tak aby jak najlepiej wykorzystać dozwoloną ilość tj.50 gr.
Same jarzyny nie wystarczą bo np. paczka mrożonek 450 gr to ok. 27 gr węgli a gdzie tam do 50. Owoce zabronione, chleb zabroniony. Co byś zaproponował?
Znajomy postanowił skorzystać z Twojej rady i zastosować proporcje 1 : 1,5 : 50 gr węgli.
Gdzie B=75 - 80 gr.
Ostatnio zmieniony przez jerzyk Pon Mar 01, 2010 12:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 12:56   

@Jerzyk -
To znaczy nie musi być to koniecznie te 50 g - tak do 70 g będzie nadal spoko
Gdzie zabronione są owoce? W DO? Nawet w DO jada się owoce, sam Kwaśniewski konsumuje suszone śliwki.
Jako źródło węgli to ja właśnie polecam owoce, a także miód, plastry miodu i jakieś łatwostrawne warzywka, oczywiście surowe. Jak komuś bardzo zależy na "cięższych" warzywkach to może je rozdrobnić w blenderze, tak jak Bass radzi - wtedy trawienie jest lepsze.
Brokuła, kalafiora, brukselkę, szparagi możesz obrobić krótko na parze.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
alejasienieznam 

Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 340
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 17:03   

Molka, nie chodzi o dziecko.

jerzyk napisał/a:
Kandydat do schudnięcia lat 50 wzrost 176 cm waga 99 kg a na komunię jest zaproszony w charakterze gościa.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 17:10   

alejasienieznam napisał/a:
Molka, nie chodzi o dziecko.

jerzyk napisał/a:
Kandydat do schudnięcia lat 50 wzrost 176 cm waga 99 kg a na komunię jest zaproszony w charakterze gościa.


no to potraktujmy moj post jako przestroge dla innych gdyby w przyszlosci pytali o dziecko, ale mimo wszystko zdecydowanie odradzam pozbywanie sie takiej nadwagi w tak krotkim czasie, poza tym zainteresowany prosi jerzego o recepte niczym przepis na szarlotke, to dla mnie jest rowniez mega nieodpowiedzialne, wszyscy tutaj zglebiaja wiedze latami, czytaja mnostwo ksiazek na ten temat a gosciu chce gotowa recepte w 5 minut , no ludzie litosci, to jest jakies nieporozumienie.....
 
     
jasta28j 
jasta28

Pomógł: 1 raz
Wiek: 76
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 160
Skąd: Rabka
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 18:29   

Gdy ograniczyłem do 0 węgle byłem już na DO prawie 3 lata. Wykluczyłem węgle ze względu na stan zdrowia. Niektóre choroby przeszły ale pojawiło się stwardnienie rozsiane /rezonans/. Odwiedziłem prawie wszystkich lekarzy opty wielokrotnie, wziąłem ok 20 serii / od początku / różnych prądów selektywnych, a że nie było poprawy spróbowałem ograniczyć węgle i wpędziłem się w ten sposób w dużą przewagę układu sympatycznego, dostałem skurczy nadkomorowych a potem komorowych serca, róznych objawów neurastenii, skoków cisnienia. Nikt mi nie potrefił pomóc. Dzięki temu nauczyłem się sterować tymi układami S i Ps. Bo przecież są 2 główne czynniki które pozwalają na regulację tych układów. Stwierdziłem że w każdej diecie jest cos niezłego - trzeba to tylko wysupłac i odpowiednio zastosować, Nie zamierzam tu nikogo pouczać - jeżeli tak zostałem zrozumiany to przepraszam.
Ostatnio zmieniony przez jasta28j Pon Mar 01, 2010 18:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 18:49   

jasta28j napisał/a:
Gdy ograniczyłem do 0 węgle byłem już na DO prawie 3 lata. Wykluczyłem węgle ze względu na stan zdrowia. Niektóre choroby przeszły ale pojawiło się stwardnienie rozsiane /rezonans/.

To dziwne, że w aż tak bardzo zły sposób zareagować Twój organizm na zero-carb. Ile trwał ten okres?
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Pon Mar 01, 2010 18:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
jerzyk 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 476
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 18:58   

Hannibal - bardzo dziękuję za wyczerpujące informacje. Kiedyś informacje których udzieliłeś zresztą innej osobie przyczyniły się do mojego schudnięcia.
Myślę, że te których udzieliłeś w tym temacie też pomogą mojemu przyjacielowi.

Do Molki - masz rację, że takie szukanie przepisu na ekspresowe schudnięcie nie jest całkiem normalne ale przyjaciel zwrócił się do mnie bo kiedyś schudłem 15 kg w 3 miesiące
(postąpiłem wtedy wg rady Hannibala, cyt.jw.) a on chce dobrze wyglądać za 60 dni. więc myślał, że dysponuję jakimiś magicznymi przepisami na schudnięcie. Takie posty jak m.in Twój uświadomiły mu, że nie można odpowiedzialnie się odchudzić z 20kg w 2 m-ce.
Jak mu mówiłem to samo nie uwierzył. Przekonały go Wasze wypowiedzi.
Dziękuję wszystkim,.
_________________
Jeśli potrzebujesz przyjaciela , kup sobie psa/G.Gekko
 
 
     
jasta28j 
jasta28

Pomógł: 1 raz
Wiek: 76
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 160
Skąd: Rabka
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 19:00   

Trwało to nie pamiętam ile - ale chyba ok 3 m-ce. Zapisałem się dlatego właśnie do dr Kozaka a potem do dr Kwaśniewskiego /Przyjmowali w Arkadii w Gliwicach/ i nie dlatego że było bardzo dobrze, a dlatego że było żle. Nie pamiętam wszystkiego - tyle lat minęło.
 
     
jerzyk 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 476
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 19:09   

jasta28j napisał/a:
Trwało to nie pamiętam ile - ale chyba ok 3 m-ce. Zapisałem się dlatego właśnie do dr Kozaka a potem do dr Kwaśniewskiego /Przyjmowali w Arkadii w Gliwicach/ i nie dlatego że było bardzo dobrze, a dlatego że było żle. Nie pamiętam wszystkiego - tyle lat minęło.

Jasta mam pytanie do Ciebie. Czy to, że zachorowałeś na stwardnienie rozsiane ma przyczynę w diecie zero carb czy choroba powstała wcześnie i dopiero zero carb ją uaktywnił?
Pytanie drugie. Jak zareagował dr.Kwaśniewski gdy zgłosiłeś mu tę chorobę?
 
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 19:25   

jerzyk napisał/a:
Czy to, że zachorowałeś na stwardnienie rozsiane ma przyczynę w diecie zero carb czy choroba powstała wcześnie i dopiero zero carb ją uaktywnił?

Możliwe, że to był zbieg okoliczności i bez zero-carbu też MS by się pojawiło.
Albo był to wpływ pośredni polegający na obciążeniu gruczołów nadnerczy, nerek, wątroby etc., przy którym organizm było osłabiony, ergo demielinizacja aksonów mogła szybciej postępować.
Ale to są tylko takie moje hipotezy.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Pon Mar 01, 2010 19:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
jasta28j 
jasta28

Pomógł: 1 raz
Wiek: 76
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 160
Skąd: Rabka
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 19:26   

Objawy SM To podwójne widzenie. Wystąpiło to przed ograniczebiem węgli, a rezonans był prawie 2 lata potem. Niby przewaga S zwiększa SM, ale ja wtedy tego nie odczułem. Byłem parę razy u dr Pietrzyckiego w Katowicach w Arkedii na ul Rolnej ale te wizyty raczej mnie podłamały, bo widziałem jak ta choroba z czasem postępuje, a miała ustępować.
Ostatnio zmieniony przez jasta28j Pon Mar 01, 2010 19:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 19:33   

jerzyk napisał/a:
Hannibal - bardzo dziękuję za wyczerpujące informacje. Kiedyś informacje których udzieliłeś zresztą innej osobie przyczyniły się do mojego schudnięcia.
Myślę, że te których udzieliłeś w tym temacie też pomogą mojemu przyjacielowi.

No to fajnie. Jak byś miał (lub Twój przyjaciel) jakieś dalsze pytania, wątpliwości to pisz śmiało. Może coś poradzimy. 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Pon Mar 01, 2010 19:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
jasta28j 
jasta28

Pomógł: 1 raz
Wiek: 76
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 160
Skąd: Rabka
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 19:35   

A jak zareagował dr Kwaśniewski? Jeść optymalnie i nie przejmować się - przejdzie wszystko. Ustawił mi tylko inaczej proporcje - dzisiaj wiem że mi wzmocnił Ps
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 19:42   

jasta28j napisał/a:
Jeść optymalnie i nie przejmować się - przejdzie wszystko.

SM przejdzie? :shock:
Znam całkiem dobrze jedną osobę chorą na stwardnienie, która stosowała DO z 10 lat, doradzał jej sam Kwaśniewski, ale nic nie ustąpiło, jeno choroba się umacniała (zresztą to normalne w jej przypadku). Teraz jada sporo na surowo, nadal low-carb i jest chyba trochę lepiej.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
IgaM
[Usunięty]

Wysłany: Pon Mar 01, 2010 19:49   

jasta28j napisał/a:
Byłem parę razy u dr Pietrzyckiego w Katowicach ...

O ile dobrze pamiętam,to Pan dr.Pietrzycki choruje na SM.Czy ktoś wie ,jak się teraz Pan dr.Pietrzycki czuje?
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 19:49   Re: 20 kg w dwa miesiące

jerzyk napisał/a:
Pytanie: Jak schudnąć 20 kg w dwa miesiące (głodówka wykluczona)?
Takie dostałem pytanie od znajomego. Liczę, że forumowicze pomogą mi doradzić.
Czy to jest wykonalne?

Kandydat do schudnięcia lat 50 wzrost 176 cm waga 99 kg a na komunię jest zaproszony w charakterze gościa.


Jeśli to jest ektomorfik utuczony na kulturystycznym korytku, to na diecie rozdzielnej, lub rozdzielnym low carbie bez węgli złożonych zrzuci 20 kg ekspresowo. I to nie w 2 miesiące, a w miesiąc. Podobnie ale nieco wolniej będzie z tzw "chudym grubasem" (cienkie rączki i nóżki + wielkie foczysko).

Endo lub mezo będą mieli już trudniej, aczkolwiek podstawa nadal taka sama - low carb i wykluczenie "korytkowego" mieszania węgli z białkami. Całkowita eliminacja - kakao, ciastka, czekolady, skrobia i zboża. Warzywa typu surowa marchewka, duszona cebula itp osobno na godzinę przed białkiem. Miód lub jagody też osobno.

Zrzucą nie 20 to 10 kg. Można jeszcze na dokładkę do low carbu rozdzielnego, pójść na 100% surowizny lub zejść z węglami do 20-30g (jak radzą na biblelife).
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
Ostatnio zmieniony przez Waldek B Pon Mar 01, 2010 19:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
jasta28j 
jasta28

Pomógł: 1 raz
Wiek: 76
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 160
Skąd: Rabka
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 19:51   

Przejdzie całkowicie. Nie ma to jednak nic wspólnego z DO. Na około 200 przypadków jest to wyleczalność 100%. To forum nie jest od tego. Niech mi wyśle maila to postaram się pomóc.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 19:58   

jasta28j napisał/a:
Przejdzie całkowicie. Nie ma to jednak nic wspólnego z DO. Na około 200 przypadków jest to wyleczalność 100%. To forum nie jest od tego. Niech mi wyśle maila to postaram się pomóc.

SM jest w 100% wyleczalne? Nie chce mi się wierzyć; Aajonus nawet mówił, że to jedna niewielu chorób, której niezmiernie ciężko się pozbyć.
No ale jeśli wiesz coś więcej to oczywiście dam mojemu znajomemu znać.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
jasta28j 
jasta28

Pomógł: 1 raz
Wiek: 76
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 160
Skąd: Rabka
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 20:06   

Polaków to kosztuje ok 10 tys, a Sąsiadów z południa 12 tys. W Katowicach też 10 tys. I to nie jakaś przychodnia a normalny szpital i to usługi wysokiej jakości - a czemu nie jest to podane do publicznej wiadomości? Nie wiem - może chodzi o kasę.
Ostatnio zmieniony przez jasta28j Pon Mar 01, 2010 20:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 20:18   

10 tys. zeta to w sumie śmiech na sal za wyleczenie z TAKIEJ choroby.
Chorzy na SM dali by chyba cały swój majątek, żeby tylko wyzrowieć.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 20:33   

ja nie moge przezalowac jednego faktu, znalam kiedys chlopaka, chorowal na SM, a ja wtedy nie wiedzialam ze istnieje dieta optymalna czy w ogole diety niskoweglowodanowe, jak ten chlopak chcial zyc ! :razz: gdybym wiedziala polecilabym mu takie zywienie, umieral powoli, w ciagu pol roku choroba poczynila ogromne postepy.... do dzis widze jego zaplakane oczy, mial zal do Boga, tzn. przestal wierzyc, bardzo potrzebowal drugiej osoby zeby pogadac, bardzo sie zaprzyjaznilismy, mial na imie Pawel byl z Bochni, na kazde spotkanie kupowal mi piekny bukiet czerwonych roz, ryczalam razem z nim i nie mialam pomyslu by pomoc...... straszne przezycie ktore nie da sie opisac slowami..... :razz:
Ostatnio zmieniony przez Molka Pią Wrz 21, 2012 15:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 23:00   

troche mi sie smiac chec.

gosciu ma 20kg nadwagi i chce to zwalic w dwa miechy i wy mowiecie ze zdola to zrobic? :-D :-D :-D

bez jaj panowie i panie. Nia ma szans chocby sie zesral.

Nawet sam sie na forum nie pyta tylko przez kolege.

nia da rady.

To by wyszlo teoretycznie 2500g fatu! tygodniowo mniej. Choc by jadl 500g fatu na dzien i po 3 gramy bialka i wegli to nie da rady.

Nie wspominajac o tym co bedzie pozniej. Nawet jezeli jakims cudem uda mu sie zjechac chociaz 13kg to ten caly "przewerot metaboliczny" moze przypadkiem "zasiac" jakies raczysko lub inne badziewie.

Moja odpwiedz i rada jest taka:

kupic wiekszy garnitur czy co tam potrzeba na imprezke z kolezkami i zaczac myslec o zmianach w zyciu.
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
agnieszka56

Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 54
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 09:33   

Racja Gudrii !
To nawet nie w porzadku na takim forum robic komus dziwna nadzieje, ze da rade - nic nie wiemy o nom , moze towarzyszace choroby jakies ? Przeciez na tak powazne przedsiewziecie jak zrzucenie 20 kg to trzeba byc nie tylko swiadomym co sie zaczyna , ale tez dobrze przygotowanym , chocby teoretycznie...Ale wszystko do zrobienia, tylko nie w takim tempie, no i ta motywacja- bo ktos idzie na komunie , to co , chce sie podobac ?Chce wrazenie zrobic ?A co po imprezie , ktora przeciez jest sama w sobie okazja tez do pojedzenia...
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 12:26   

gudrii napisał/a:
troche mi sie smiac chec.

gosciu ma 20kg nadwagi i chce to zwalic w dwa miechy i wy mowiecie ze zdola to zrobic? :-D :-D :-D

"gudrii"
Ty nie badz "chamski" !!!

Wiara czyni cuda!

Sa pewne priorytety. Wazniejsza jest oszczednosc na garniturze niz .....

A w "sprzyjajacych" okolicznosciach bedzie mozna polaczyc impreze komunijna ze stypa.
Coz za oszczednosc kosztow.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 12:47   

gudrii napisał/a:
troche mi sie smiac chec.

gosciu ma 20kg nadwagi i chce to zwalic w dwa miechy i wy mowiecie ze zdola to zrobic? :-D :-D :-D

bez jaj panowie i panie. Nia ma szans


Wszystko zależy o typu fizjonomicznego i co to za "nadwaga". Ja na diecie rozdzielnej Janusa zrzuciłem 15kg nadwagi mięśniowej. I to nie w dwa miechy, a w jeden.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 17:42   

http://forum.dr-kwasniews...g94973#msg94973
adampio schudl na diecie pszenicznej 15 kg w 12 dni :shock: a potem w tydzien wrocil do wagi wyjsciowej..... trudno nie wrocic do wagi wyjsciowej skoro po 12 dniach wraca sie do starych nawykow.... :shoot:
 
     
carbon

Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 175
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 17:38   

hi

Molka w 12 dni o wode wraz z mineralami z siebie wyplukal a nie fat , ale ogolnie zgodze sie ze z wagi mozna zejsc 10kg w miesiac 1 i 10 w drugi z tym ze to niebedzie efektywne na dluzsza mete no chyba ze ktos wazy 300kg wtedy taki spadek to zadna rewelacja . Natomiast przy nadwadze 20-30 kg jest to nieciekawe rozwiazanie i max mozna by chudnac 5kg na miesiac a i tak po czasie beda spowolnienia , no i zalezy jak sie chudnie bo jesli sie dostarcza dobre pozywienie i zbilansowane z witaminkami a spala sie fat glownie przez regularny trening - wtedy jest najlepsza i chyba najbezpieczniejsza opcja chudniecia , natomiast chudniecie poprzez tylko glodzenie sie nie bedzie napewno bezpieczne .

Dlatego odchudanie low carb czy high carb , czy south beach bez ciwiczen bedzie bardzo malo efektywne i moze byc szkodliwe
 
     
Neska 


Pomogła: 23 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sie 2009
Posty: 1331
Wysłany: Śro Mar 10, 2010 01:08   

Jerzyk tu laski robia 5 rozmiarow w 5 tyg. A tak serio to ciekawy dokument - eksperyment pod kontrola lekarzy - stosujac rozne crash diety wbijaja sie po 5 tyg w rozmiar 0 . Ciekawe sa ich odczucia i relacje z tej katorgi
5-czesciowy filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=gY9LLMTCjwg
_________________
Pachelbel Canon in D
Ostatnio zmieniony przez Neska Śro Mar 10, 2010 01:18, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
zołza 

Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 17
Wysłany: Czw Mar 11, 2010 14:25   

Zrzuci jak się podda odssysaniu. Nie ma mowy o zbiciu takiej wagi w tak krótkim czasie.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 11, 2010 14:29   

zołza napisał/a:
Zrzuci jak się podda odssysaniu.

Szczególnie skuteczne jest Micro Liposuction
A dla ELITY jest prawdziwy cymes - Nanoliposuction 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Czw Mar 11, 2010 14:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 11, 2010 15:03   

O tym cudzie pisał kiedyś nie kto inny ale grizzly - http://www.dobradieta.pl/...p?p=89983#89983 8-)
Ja wiem tylko jedno o tej metodzie - ona nie jest za darmochę, oj nie jest :viva:
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
carbon

Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 175
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 13:54   

poogladajcie sobie biggest loser - tam ludzie traca po 10-12lbs tygodniowo a niektorzy nawet wiecej czyli 5kg na tydzien bez zadnej chemi a tylko dieta i wysilek fizyczny

zolza wiec jak nie mozna skoro mozna
 
     
alejasienieznam 

Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 340
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 13:57   

można na pewno, moja mama ogląda tvn style i mówi, że tam dużo programów, które pokazują jak osoby dynamicznie chudną. Żadne cudy.
Ostatnio zmieniony przez alejasienieznam Pią Mar 12, 2010 13:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 14:54   

http://www.mixedmartialar...=1608797&page=1

Cytat:
Vinny Magalhaes
Hide
Vinny Magalhaes Just done with my physicals, I was at 235lbs. Doctor: how are you going to make 205 in 10 days? me:Don't worry about it, I'll make it! ;)

9 minutes ago · Comment ·
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
Masala

Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 11
Wysłany: Pią Mar 19, 2010 21:50   

20kg w dwa miesiące jest jak najbardziej do osiągniecia,ale przed Tobą bardzo dużo ciężkiej pracy i silnej woli... To może zbyt ekspresowe tempo,daj sobie 3 miesiace.
Ostatnio zmieniony przez Masala Pią Mar 19, 2010 21:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved