Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 12:07
Zaćma
Autor Wiadomość
szymons

Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 2
Wysłany: Sob Kwi 11, 2009 00:35   Zaćma

Witam
jakiś miesiąc tremu zauważyłem u siebie pogorszenie wzroku w oku lewym.
Po wizycie u okulisty okazało się że to zaćma spowodowana zapaleniem oka.
Obejmuje także prawe oko, ale że zaćma jest we wczesnym stadium i chyba miałem trochę pecha w lewym powstała akurat w osi widzenia i trochę się mi wszystko rozmazuje.

Z tego co mi dr wytłumaczył jest to zaćma podtorebkowa tylna. Twierdzi także, że nawet wczesne stadium zaćmy jest nieodwracalne. Jedyne co mi przepisał to kilka kropel na zatrzymanie zaćmy i opanowanie zapalenia (niesterydowe)

Czy żywienie optymalne (lub jakaś inna dieta) może pomóc w zwalczeniu tej choroby?
Jedyne co znalazłem na forum to leczenie zaćmy starczej.
Dodam że mam 23 lata i zaćma informatykowi nie służy :/
Ostatnio zmieniony przez Molka Pią Wrz 30, 2011 23:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
CentrumWaszak

Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Kwi 12, 2009 20:03   

W zaćmie:
- bardzo dobre efekty daje zastosowanie kropli Mucokehl:
http://www.sanum.com.pl/i...d5-krople-oczne

- można rozważyć zabiegi: prądy selektywne typu PS na oczy
(nie cofną one zmian, ale zwiększą dokrwienie w obrębie gałki ocznej, przez co mogą spowolnić rozwój choroby).

Poza tym radziłabym konsultacje ze świetną okulistką – homeopatką:
dr Ewą Wojciechowską: http://www.ewawoj.ifg.pl/
_________________
rat.med./homeopata Agata Waszak
www.centrumwaszak.pl
 
 
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 12:25   

CentrumWaszak napisał/a:
...homeopatką...


To jedno slowo wystarczy,
wszystko jasne! :what: :hah:
.
 
 
wiraha


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 508
Wysłany: Śro Kwi 15, 2009 00:20   

grizzly napisał/a:
CentrumWaszak napisał/a:
...homeopatką...


To jedno slowo wystarczy,
wszystko jasne! :what: :hah:
.


dla kogo?

pozd
WiRAHA
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Śro Kwi 15, 2009 00:58   

wiraha napisał/a:
grizzly napisał/a:
CentrumWaszak napisał/a:
...homeopatką...

To jedno slowo wystarczy,
wszystko jasne! :what: :hah:
.

dla kogo?
pozd
WiRAHA

Oczywiście dla głęboko wierzących, bowiem homeopatia jest na indeksie.
JW
:)
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Śro Kwi 15, 2009 01:01   

Poważnie podchodząc do zagadnienia.
Zaćma jest powodowana m.in. przez patologiczne metabolizowanie galaktozy, fruktozy i sorbitolu, szczególnie w cukrzycy.
Należy unikać tych substancji, a przede wszystkim unikać cukrzycy.

Długotrwała praca przy monitorze niszczy oczy na różne sposoby.
Niedawno dr Gwóźdź-Łukaszek w Poradniku dobrego zdrowia opisywała zespół suchego oka. Nie wykluczone, że również w zaćmie monitory mają swój udział.
Należy robić częste przerwy we wpatrywaniu się w monitor i spoglądać w dal, najlepiej na rośliny.

Już istniejącą zaćmę leczy się operacyjnie. W środowisku niskowęglowodanowców były doniesienia, że zaćma cofała się samoistnie.
JW
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 15, 2009 07:38   

oprócz właściwego żywienia opartego o produkty pełne witamin, minerałów, koenzymów i enzymów, przebywania na świeżym powietrzu, patrzenia się w zieleń, niezmiernie ważny jest sen - w przypadku podejrzeń o zaćmę nie można uciekać się do półśrodków, tylko chodzić spać najpóźniej o 20, spać w całkowitej ciemności, w chłodnym pomieszczeniu
w chorobach oczu zaleca się jedzenie oczu - już niejednemu uratowały wzrok
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Śro Kwi 15, 2009 09:01   

Hannibal napisał/a:
... jedzenie oczu -

Jedzenie oczu? :o Np. jakiego zwierzęcia? ,bo chyba nie ludzkich oczu ...
I czemu?
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 15, 2009 09:13   

Iga napisał/a:
Jedzenie oczu? :o Np. jakiego zwierzęcia? ,bo chyba nie ludzkich oczu ... I czemu?

"All traditional cultures recognized that certain foods were necessary to prevent blindness. In his pioneering work, Nutrition and Physical Degeneration, Weston Price tells the story of a prospector who, while crossing a high plateau in the Rocky Mountains, went blind with xerophthalmia, due to a lack of vitamin A. As he wept in despair, he was discovered by an Indian who caught him a trout and fed him "the flesh of the head and the tissues back of the eyes, including the eyes."1 Within a few hours his sight began to return and within two days his eyes were nearly normal. Several years previous to the travels of Weston Price, scientists had discovered that the richest source of vitamin A in the entire animal body is that of the retina and the tissues in back of the eyes."
źródło - http://westonaprice.org/b...taminasaga.html

oczywiście, że chodzi o jedzenie oczu jakiegoś zwierzęcia :]
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
szymons

Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 2
Wysłany: Śro Kwi 15, 2009 22:51   

A to ja moze dodam z tej samej beczki do tego co wyżej
Cytat:
The effect of vitamin A has been studied on lens regeneration in young (7 days old) as well as adult mice. A longitudinal slit was made under local anesthesia in the cornea over the lens. The lens was extracted intact through the incision. Intraperitonial injection of vitamin A (0.05 ml of 30 IU/ml in young and 0.05 ml of 50 IU/ml in adult) was given to the operated animals. Vitamin A was found to induce lens regeneration in not only young but also in adult mice. Regenerated lenses were similar in shape, size, transparency and histological features to normal intact lenses.


Badania nt. regeneracji soczewki z typu zaćmy który ja mam:
Cytat:
Posterior subcapsular cataracts were studied in 10 patients (19 eyes) and were photographed at four to 12 weeks intervals by the Oxford Retroillumination Camera. Changes in the fine structure of PSC may occur in as short a time as four weeks. Posterior subcapsular cataracts are shown to be in a state of flux and are not, as might be assumed, slowly but relentlessly progressive. This could imply the existence of a repair mechanism in the lens.

http://www.pubmedcentral....i?artid=1041793
czyli jakaś nadzieja jest.

Aktualnie suplementuję się witaminami, szpinakiem i brokułami, omijam cukier pod różnymi postaciami. Może za niedługo jeszcze coś zmienię w diecie lub stylu życia.
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Śro Kwi 15, 2009 23:20   

Unikanie cukru to za mało. Żywienie niskowęglowodanowe nie polega na unikaniu cukru, ale węglowodanów w ogóle. Pieczywa w szczególności, ponieważ z niego pochodzi najwięcej glukozy, a nie z cukru.
Kłania się Życie bez pieczywa Lutza.
JW
 
 
leczeniezacmy

Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 1
Wysłany: Pią Kwi 09, 2010 17:06   

[quote="CentrumWaszak"]W zaćmie:
- bardzo dobre efekty daje zastosowanie kropli Mucokehl:

Jedyną skuteczną metodą leczenia zaćmy jest jej chirurgiczne usunięcie. Operacja zaćmy jest procedurą standardową, bardzo bezpieczną, wykonywaną w trybie ambulatoryjnym. Zabieg operacyjny polega na usunięciu zmętniałej soczewki i wszczepieniu na jej miejsce sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej. Wszystko o zaćmie można znaleźć na www.leczeniezacmy.pl.
 
     
Jarek75 


Wiek: 49
Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 65
Skąd: Śląsk
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 12:50   

Wkradła nam się tu bezczelnie reklama. Wycinanie dziury w oku jest bardzo bezpieczne, ta...

Mam obawy co do low-carbu dla oczu. Czytałem, że przeciwko katarakcie ważne są przeciwutleniacze, witamina E i zielone liściaste warzywa. Gdzieś na sieci była historia malarza, któremu żona zaczęła robić codziennie szpinak, czy coś w tym guście. Katarakta się rozpuściła. Ogólnie jest takie pojęcie jak rozpuszczenie katarakty, więc takie przypadki się zdarzają. Na razie mam taki link: eat-spinach-prevent-cataracts

Kłopoty z oczami oznaczają, że ogólnie organizm nie jest zdrowy. Wg medycyny chińskiej łączy się to z niesprawną wątrobą. Jeżeli wątroba czy nerki nie poradzą sobie z dużymi ilościami białka, to może być gorzej.
 
     
tajden 
tajden


Pomógł: 5 razy
Wiek: 75
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 217
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 15:21   

Jedyną skuteczną metodą leczenia zaćmy jest jej chirurgiczne usunięcie. Operacja zaćmy jest procedurą standardową, bardzo bezpieczną, wykonywaną w trybie ambulatoryjnym. Zabieg operacyjny polega na usunięciu zmętniałej soczewki i wszczepieniu na jej miejsce sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej. Wszystko o zaćmie można znaleźć na www.leczeniezacmy.pl.[/quote]
Dlaczego piszesz, że jedyną?
Słyszałem o kilku przypadkach cofnięcia się zaćmy na zywieniu optymalnym. Słyszałem. A jeden przypadek był w moim domu rodzinnym. Mojej matce cofnęła się zaćma po 3 miesiącach żywienia optymalnego.
_________________
Na DO - 9 lat.
 
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 16:37   

Jarek75 napisał/a:
Mam obawy co do low-carbu dla oczu.

A konkretnie? Co w low-carbie opartym o zdrowe ekologiczne produkty jest złe dla oczu?
Wiesz gdzie jest najwięcej luteiny? W oczach, a je się jada, a także w jagodach które są, można powiedzieć, podstawą żywienia paleo. A witamina A? Również oczy, wątroba, żółtka.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Jarek75 


Wiek: 49
Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 65
Skąd: Śląsk
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 18:47   

Napisałem konkretnie, o wątrobie. Tak w ogóle, to nie chcę, by przerodziło się to w namiętną dyskusję na temat: czy low-carb jest dobry. Podałem linka do artykułu medycznego, żeby pomóc. Niech człowiek z problemem sam wybierze metodę dobrą dla niego. Może pójść dość utartą ścieżką low-fatową, albo nowatorsko - low-carbem. Każda zmiana odżywiania z oczyszczonego na bardziej naturalne i makrobiotyczne (pełne produkty) powinna pomóc. Do tego tryb życia itd.

Mój argument odnośnie nadmiaru białka nie znajdzie zastosowania w przypadku DO. Jeżeli ta dieta uratowała komuś wzrok - wspaniale. Warto wiedzieć.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved