Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Alice Miller 14 kwietnia 2010
Autor Wiadomość
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 19:50   Alice Miller 14 kwietnia 2010

Na blogu ktoś Mi przekazał informację, że w dniu 14 kwietnia odeszła Alice Miller.

Czy macie jakieś potwierdzenie tej informacji?
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 19:52   

Dałam link w tym poście, poza tym jest na anglojęzycznej Wikipedii data:

http://www.dobradieta.pl/...p=125499#125499

Marishka
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 19:59   

Dzięki, weszłam nawet na stronę Alice Miller ale nic nie ma na głównej stronie. Przynajmniej Ja nie zauważyłam.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 20:04   

Bo jest na najważniejszej i najczęściej odwiedzanej części tej strony, czyli w dziale listów czytelników:
http://www.alice-miller.com/readersmail_en.php

A jeszcze wcześniej była "zapowiedź", z 5 kwietnia:
http://www.alice-miller.c...d=3007&grp=0410

Marishka
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 20:15   

podtytul jest w deche - po prostu klasyk:
Cytat:
Alice Miller, the author and psychologist who claimed that Adolf Hitler was bad because he was spanked as a boy, has died at the age of 87, says her Berlin publisher.
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 20:16   

Podałam dalej informację o jej śmierci do tych, którzy ją czytali i również przekażą dalej. To będzie najlepszy hołd dla Niej ( tak uważam) by zapamiętać.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 20:18   

_flo napisał/a:
podtytul jest w deche


Mnie to wkurzyło, bo jestem pewna, że "oficjalnie" tyle po niej zostanie, tylko tak będzie kojarzona :(

Marishka
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 20:22   

Nom.
To byla tak zwana ironia, tytul jest w oczywisty sposob idiotyczny.
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 01:07   

Ale wiadomo, że ironia, spoko.


A tutaj z blogu niejakiej Astromarii, krótka wzmianka o Alice z jedną bardzo ważną uwagą, jaką pozwoliłem sobie wyboldować:

Cytat:
Zmarła Alice Miller

Opublikował/a astromaria w dniu 25/04/2010

Alice Miller, była psychoanalityczka, która miała odwagę zanegować wartość będących świętymi krowami psychologii prac Zygmunta Freuda, autorka wielu poruszających książek z dziedziny psychologii, zmarła w wieku 87 lat.

Urodzona w Polsce (do końca życia dobrze mówiła po polsku), przez większą część życia mieszkała w Szwajcarii, a ostatnio we francuskiej Prowansji, gdzie zmarła12 kwietnia.

Uważała, że zarówno Hitler, jak i inni zbrodniarze, np. seryjni mordercy byli ofiarami bicia i poniżania w dzieciństwie, dlatego poświęciła życie na walkę z rodzicielską przemocą. Zakaz bicia i poniżania dzieci nie oznacza tzw. bezstresowego wychowania i Alice Miller nigdy do tego nie namawiała. Dziecko potrzebuje dyscypliny i musi czuć, że rodzice są silni i wiedzą, jak należy żyć i postępować, jednak brutalność wobec dziecka świadczy raczej o rodzicielskiej bezsilności. Jeśli chcemy, żeby dzieci nas szanowały i podziwiały musimy być mądrzy i dobrzy. Jeśli jako rodzice nie zasługujemy na szacunek i podziw, nie pozostaje nam nic innego, jak brutalne pokazanie, kto tu rządzi. Bicie i poniżanie to żałosna manifestacja rodzicielskiej bezsilności wobec bezbronnej istoty, która nie ma żadnych szans w tym starciu.


ps: Jednak Astromaria niefortunnie użyła słowa "dyscyplina". Raczej powinno chodzić o mądre, konsekwentne i stanowcze działania rodziców, by dziecko potrafiło "wejść" w życie z podniesionym czołem szybko nabierając samodzielności.

Tomek
Ostatnio zmieniony przez M i T Pon Kwi 26, 2010 01:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
jerzyk 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 476
Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 11:08   Re: Alice Miller 14 kwietnia 2010

sylwiazłodzi napisał/a:
Na blogu ktoś Mi przekazał informację, że w dniu 14 kwietnia odeszła Alice Miller.

Czy macie jakieś potwierdzenie tej informacji?

A wiesz może gdzie odeszła?
Myślę, że nie należy bać się słowa umarła.
 
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 17:47   

Podtytuł jak najbardziej na miejscu, to co wypisywała ta kobieta to insynuacje i nadinterpretacje.

Cytat:
Historians replied that the Nazi dictator's personality was not so easily explained, but the thesis was still widely publicised.
_________________

Ostatnio zmieniony przez rakash Pon Kwi 26, 2010 18:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 22:48   

Nie wiem, czemu tak piszesz rakash. Czytales te ksiazke? Mowa o "For your own good".
To jest bardzo ciekawa teoria, i mysle, ze znajduje potwierdzenie. Osoby ktore byly ponizane albo ktorych narcystyczne potrzeby wieku dzieciecego nie byly spelnione latwo daja sie zmanipulowac w nieuzasadniona nienawisc i pogarde dla innych osob.
Na tym Hitler zbudowal swoje imperium.
Gorzej z druga czescia tej teorii, ze przepracowanie mialo by odkrecic te bledy. Szczerze watpie.
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
Ostatnio zmieniony przez _flo Pon Kwi 26, 2010 22:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Wto Kwi 27, 2010 10:33   

_flo napisał/a:
Gorzej z druga czescia tej teorii, ze przepracowanie mialo by odkrecic te bledy. Szczerze watpie.


I wiesz co, Flo? Nikt z zewnątrz Twoich wątpliwości nie będzie w stanie rozwiać. Jedynym sposobem jest wypróbowanie na własnej skórze, by przekonać się, czy tzw. "przepracowanie" ma DLA CIEBIE sens.

Marishka

P.S. Nie bardzo rozumiem, co oznacza określenie "odkręcić te błędy". Care to elaborate?

Bo ja np. uważam, że ani błędów ani tym bardziej przeszłości nie da się naprawić/usunąć/odkręcić. Można jedynie wyciągnąć (lub nie) wnioski, zapamiętać i starać się nie powielać. Z większym lub mniejszym skutkiem. Miller też o tym pisała. Forward też. Zresztą każdy realistycznie zapatrujący się na życie psycholog to powie. Zupełnie inaczej jest w przypadku szamanów/guru/dobrystów/oszustów/kaznodziei czy głosicieli innych "sekretnych" metod.

Ale chętnie poznam Twoją wizje i oczekiwania.
Ostatnio zmieniony przez M i T Wto Kwi 27, 2010 10:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Wto Kwi 27, 2010 11:36   

Znalazłam w innym wątku:

_flo napisał/a:
Poniewaz kilka osob zawierzylo i oczekuje, ze daje niesamowite efekty, nie dosc ze pozwala zyc bez obludy i adekwatnie oczuwac emocje, to jeszcze LECZY i wydluza zycia, do tego najlepsze - mozna jesc cobadz, woooolnosc... no mowie Ci, cuda wianki.

http://www.dobradieta.pl/...p=125704#125704

Flo, jeśli w taki sposób pojmujesz "przepracowanie", to masz do tego pełne prawo. Jesteś inteligentną kobietą, czytasz mądre książki i wyciągasz własne wnioski. Ja mogę jedynie podkreślić, że to, o czym z Tomkiem wielokrotnie pisaliśmy, niewiele ma wspólnego z przedstawionymi przez Ciebie powyższymi oczekiwaniami "cudów".

Wiesz, to dokładnie tak jak z powiedzeniem o Alice Miller: "the author and psychologist who claimed that Adolf Hitler was bad because he was spanked as a boy". Prawie dobrze, prawie się zgadza. Ale to "prawie" robi wielką róznicę...

Marishka
Ostatnio zmieniony przez M i T Wto Kwi 27, 2010 12:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Wto Kwi 27, 2010 13:57   

_flo napisał/a:
Nie wiem, czemu tak piszesz rakash. Czytales te ksiazke? Mowa o "For your own good".


Flo, czytałem. Ostatnio, dosłownie tydzień temu, odświezyłem sobie właśnie "Zniewolone dzieciństwo". Kiedy dotarłem do tych analiz Hitlera to mnie zemdliło. Naprawdę, niedobrze mi się robi jak czytam takie tezy, w dodatku wsparte bardzo życiowymi analizami.

Nie wiem co chcesz powiedzieć, pisząc w ten sposób. Mam prawo mieć swoje zdanie, które zawsze wyrażam na podstawie najlepszej wiedzy i ze szczerością w przekazie, dla prawdy a nie własnego widzimisię. Tym się chyba zdecydowanie różnimy jak sądzę. Rówież tym że ja tego typu doświadczenia mam w bagaży życiowym, a ty jeżeli się niemylę wcale ich nie pojmujesz, tylko wspierasz się właśnie róznymi "rewelacjami" typu bajki Alice.

Mogę podać konkretne zarzuty pod kątem jej bajań, właśnie odnośnie Hitlera, na którym buduje swój fałszywy obraz świata, jak również ogólnie podać powód wątpliwości co do jej wiarygodności. Mogę zrozumieć jej żal do Hitlera, jako że sama uważała się za Żydówkę, ale w najmniejszym stopniu to co stara się udowadniać nie przynosi jej chwały ani też świadczy o jej profesjonalizmie. Dokładnie odwrotnie. I więcej, bo rzuca mocny cień na jej cały dorobek i na nią samą.


_flo napisał/a:

Na tym Hitler zbudowal swoje imperium.


Czytałaś Mein Kampf? Tak się składa, że te wszsytkie tezy na temat Hitlera i wyolbrzymianie jego roli jest żenującego poziomu, infantylne, dziecinne. Hitler jasno mówi, i przytacza to o zgrozo też Miller, że rozumie pewne mechanizmy i przedstawia je, słusznie zresztą, jako przyczynę problemów. (O rozwiązaniach Hitlera tu nie mówimy, więc proszę bez emocji.)

Hitler nie zbudował swojego imperium (ono właściwie nie istniało) , to Hilera zbudowali ci którzy czynią madness nie bacząc na skutki, a potem płaczą i udają ofiary.

_flo napisał/a:

Gorzej z druga czescia tej teorii, ze przepracowanie mialo by odkrecic te bledy. Szczerze watpie.


Niestety znam też ludzi którzy tą książkę i inne jej ksiązki przeczytali, uznali a w swoim zachowaniu nie zmienili się, a wręcz pogorszyli. Skąd więc takie skutki tak "mądrych" książek?

Tylko czy Miller stawiając tak głebokie analizy mogła nie mieć świadomości tego? Zawsze w to powątpiewam, chociaż pewne mądre osoby starały mi tłumaczyć ten fenomen, mianowicie że ludzie obdarzeni jakimś geniuszem przeważnie, odznaczają się jakąś rażącą ułomnością w widzeniu całości. Temat oczywiście nie jest łatwy, pewne spostrzeżenia miller mogą być dla wielu osób cenne, jednak nie jest to mądrość, a tylko wiedza, z którą różni ludzie mogą zrobić różne rzeczy. Świetnie pasuje tutaj określenie "Małpa z brzytwą". Takie książki niestety są jak ta brzytwa w ręku niektórych.


Wiem że się ze mną nie zgodzisz, bo ni chcesz dostrzec tych pewnych faktów, które właśnie na przykład dostrzegał Hitler. W ogóle większość ludzi tego nie chce dostrzegać. Można oczywiscie zaprząc całe psychololo do wiecznego tłumaczenia tych zjawisk, jednak odpowiedź jest szybka, a recepta prosta. Tylko tak się składa że najbardziej "tęgie" głowy mają z tym problem, a prości ludzie często lepiej to rozumieją bez "wykształcenia" i "mądrych" ksiązek.
_________________

Ostatnio zmieniony przez rakash Wto Kwi 27, 2010 14:30, w całości zmieniany 13 razy  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved