Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
ciąg dalszy nastąpi
Autor Wiadomość
Baciunia 

Pomogła: 1 raz
Wiek: 68
Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 6
Skąd: Opole
  Wysłany: Pon Maj 03, 2010 20:28   ciąg dalszy nastąpi

Witam wszystkch bardzo serdecznie. Znam niektórych z Was już od 7 lat, bo od tego momentu zaczęła się moja przygoda z żywieniem optymalnym i śledzę to forum, obserwowałam jak się przemienia i usprawnia). Nie powiem różnie to bywało, ale metodą prób i błędów w ŻO zdołałam schudnąć 18 kg. Potem niestety spoczęłam na laurach i zaczęło się błądzenie w tunelu. Pomału nabrałam prawie tyle co zrzuciłam. Po drodze próbowałam różnych innych diet (rzekomo skutecznych), ale niestety uznałam, że zywienie optymalne jest jedyne na jakie mnie stać i jakie mi najbardziej odpowiada. Odchodziłam od tego żywienia, bo bywałam głodna, gdyż moje BTW wynosiło wg moich obliczeń B-48, T-120, W-24, zgodnie z zasadami tego żywienia. Miałam często skurcze, nie czułam się dobrze, wiem, że coś źle robiłam. Jestem niewysoką osobą mam 153 cm, ale ważę 72 kg. Mam obecnie 54 lata i to chyba ostatni gwizdek żeby się odchudzić i nie deptać sobie na schodach po rozciągniętej skórze brzucha. Kupiłam sobie bieżnię i od kilku dni pomału dreptam, narazie po pół godziny w dni robocze. Czy mogę liczyć na spojrzenie doświadczonych optymalnych i pokierowanie mną. Będę bardzo wdzięczna za wszystkie uwagi. Chciałam tylko dodać, że jestem z natury bardzo niesmiała, i dlatego tak długo zwlekałam z ujawnieniem się na tym forum. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i liczę, że przyjmiecie mnie do swojej grupy.
_________________
Gosia
 
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 20:33   

Witaj :)
Na pewno za mało węgli + białka.
Lepiej jeść co najmniej 50-70 g węgli i jakieś 70-90 g białka w Twoim przypadku; a reszta w tłuszczach.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 20:37   

Hannibal ie gadaj glupot. Baciunia prosi o rade dotyczaca Zywienia Optymalnego wiec skad te proporcje?
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 20:39   

Baciunia- te skurcze o ktorych piszesz moga byc efektem zbyt malej podazy weglowodanow.
Na odchudzaniu powinnas zastosowac ok 50g bialka, 100-120g tluszczu i wegli ok 30-40. Ilosc wegli powinnas wyznaczy testami na ciala ketonowe.
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 20:42   

Baciunia napisał/a:
Czy mogę liczyć na spojrzenie doświadczonych optymalnych i pokierowanie mną. Będę bardzo wdzięczna za wszystkie uwagi.
Jesli chcesz szczegolowych i pelnych informacji to skontaktuj sie z Tajdenem, on jest doradca zywieniowym na DO. i UWAZAJ na rozne porady- tutaj jest malo optymalnych, a przynajmniej malo sie do tego przyznaje.
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 20:44   

Hannibal napisał/a:
Na pewno za mało węgli + białka.
Lepiej jeść co najmniej 50-70 g węgli i jakieś 70-90 g białka w Twoim przypadku; a reszta w tłuszczach.
A ty sie czlowieku zastanow co robisz. Kobieta chce isc na DO a ty co jej radzisz? Albo chcesz pomoc i gadasz bzdury przez niewiedze albo chcesz zaszkodzic. Jak ja chcesz wciagnac na swoja surowizne to powiedz, zeby nie myslala ze optymalny jestes
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 20:45   

Polecam pozbyć się bieżni i pomykać po leśnych ścieżkach w jakimś rezerwacie. Oglądałem ostatnio wykład Dana Wintera, gdzie tłumaczył jak dna absorbuje energię fraktalną. A najwięcej jej jest w lesie i leśnym powietrzu, nie w domu.

To samo w sumie pisze Podwodnyj - dziś człowiek, którego nic tam nie boli i nie sapie po wejściu po schodach na 3 piętro uważany jest za "zdrowego".

W Epoce Wodnika każdy, kto nie będzie w stanie przebiec kilku kilometrów leśną ścieżką, będzie postrzegany jako poważnie chory.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 21:30   

zeto555 napisał/a:
skontaktuj sie z Tajdenem, on jest doradca zywieniowym na DO


jestem polakiem mam na to papier
i cały system zachowań
byłem miejscowy ale chwilowo
bo urząd mnie stąd wymeldował
mam to głęboko kłuje mnie w oku
i drażni mnie otoczenie
ludzie za oknem mogą mnie cmoknąć
talerzyk leci na ziemię

KMWTW :hihi:
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 21:35   

Maad napisał/a:
jestem polakiem mam na to papier
i cały system zachowań
byłem miejscowy ale chwilowo
bo urząd mnie stąd wymeldował
mam to głęboko kłuje mnie w oku
i drażni mnie otoczenie
ludzie za oknem mogą mnie cmoknąć
talerzyk leci na ziemię

Calkiem niezle, marnujesz sie chlopie na forum
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 21:44   

Raz Dwa Trzy - dobre w ryj, hymn dla wieluuu. :D
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 21:46   

niewiele masz do powiedzenia jak widze
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 21:53   

zeto555, ale nie odnosilam tego do Ciebie, tak ogolnie, w kosmos. Bardzo dobrze mi sie zrymowaly te slowa z odkryciami ostatnich dni. Nie czuje sie w obowiazku doprecyzowac.
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 21:57   

no to pomylilas dzial,mowisz nie na temat
 
     
Baciunia 

Pomogła: 1 raz
Wiek: 68
Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 6
Skąd: Opole
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 22:20   

Dzięki bardzo za szybką reakcję, ale mam wątpliwości, nie za dużo jak na mój wzrost i wiek białka, to się kłóci z tym co jest napisane w książce Jana Kwaśniewskiego. Moja waga należna to 48 kg. To jest więcej jak 1 gram białka na 1 kg.
_________________
Gosia
 
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 22:26   

Nic sie nie kloci. Twoja waga nalezyta jest ok 50kg wiec na odchudzaniu i przebudowie powinnas zjadac 1g bialka na 1kg wagi nalezytej czyli ok 50g.
Tluszcz na odchudzaniu to jest 1,5-2,5g na 1kg wagi naleznej. Jedz tluszczu ok 100-120 bo bedziesz glodna. Jesli chodzi o weglowodany to uwazam,,ze 24g to za malo i stad mozesz miec te skurcze- kup testy na ciala ketonowe i badaj codziennie a na pewno trafisz z iloscia.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 22:36   

Baciunia napisał/a:
Dzięki bardzo za szybką reakcję, ale mam wątpliwości, nie za dużo jak na mój wzrost i wiek białka, to się kłóci z tym co jest napisane w książce Jana Kwaśniewskiego. Moja waga należna to 48 kg. To jest więcej jak 1 gram białka na 1 kg.

Baciunia Ty tez sama musisz zaczac myslec, jesli uwazasz ze to zbyt duzo dla Ciebie to ustaw sobie mniej tego bialka i zobaczysz jak bedzie Ci to sluzyc. tutaj ludzie zywia sie low carbowo, dziwi mnie fakt iz jestes tutaj 7 lat i tego nie obczailas. o co w tym wszystkim chodzi! przeciez doskonale powinnas wiedzic, ze malo kto tutaj stosuje diete optymalną, wiec zupelnie nie rozumiem czemu tu a nie na forum dr Kwasniewskiego pytasz o porady.
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 22:45   

Nie przesadzaj,ze tutaj tylko sa ludzie na LC. Jest troche optymalnych tylko nie wszyscy sie przyznaja nie chcac sie narazac na takie traktowanie jak mnie traktuja swieci LC
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 22:55   

zeto555 napisał/a:
Nie przesadzaj,ze tutaj tylko sa ludzie na LC. Jest troche optymalnych tylko nie wszyscy sie przyznaja nie chcac sie narazac na takie traktowanie jak mnie traktuja swieci LC


no ale Baciunia pisze, iz zna co po niektorych od 7 lat, czyli od czasu kiedy jeszcze tego i tamtego forum nie bylo..... :hihi: , poza tym tak jak mowie, merytorycznie to forum z dieta optymalna nie wiele ma wspolnego, a tak na prawde wiekszosc optymalnych pisza tutaj od niedawna, tak jak ja to obserwuje, czyli od momentu kiedy wiekszosc zmuszona byla przejsc tutaj z forum dr Kwasniewskiego .....
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 23:11   

Molka napisał/a:
poza tym tak jak mowie, merytorycznie to forum z dieta optymalna nie wiele ma wspolnego, a tak na prawde wiekszosc optymalnych pisza tutaj od niedawna,
To forum nie jest ani DO ani LC. Zderzaja sie tutaj rozne modele diet i optymalnych tez jest tutaj calkiem niemalo. Mnie chodzi tylko o jedno ; jesli ktos sam sobie nie moze poradzic i szuka pomocy np na DO to nie wolno podawac falszywych danych bo mozna komus zaszkodzic.
Hannibal odpowiedzial na pytanie tak jakby udzielal info o DD i temu sie przeciwstawilem. Jesli jestes uczciwa to musisz przyznac,ze mam racje, nie wolno tak robic. Mogl powiedziec np - nie znam sie na DD ale uwazam, ze LC jest lepsza i tu podac uzasadnienie i to jest uczciwa odpowiedz.
Mysle, ze wiesz o co mi chodzi, a jesli nie chcesz krytykowac przyjaciela to po prostu nie zabieraj glosu w tej sprawie bo twoje argumenty obrony sa malo warte- i dobrze o tym wiesz.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 23:14   

zeto555 napisał/a:
nie wolno podawac falszywych danych bo mozna komus zaszkodzic.

i Ty to mowisz? :shock: masz tupet!
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 23:20   

Molka napisał/a:
i Ty to mowisz? :shock: masz tupet!
i tyle tylko- uciekasz od przyznania nie do pomylki i pograzenia kolegi. kiedys zarzucalas mi klamstwo, zaprzeczalas ze nie jestem okulista.
Zaproponowalem debate a ty wymowilas sie brakiem czasu i lekcja angielskiego. Powtarzam raz jeszcze ; jestem gotowy na ytaka dyskusje, ale nie na forum a na czacie tak zeby nikt nie zdazyl sie przygotowac i szukac odpowiedzi na necie. Jesli przyjmujesz wyzwanie to jestem gotowy .
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 23:23   

Nie mialas podstaw zarzucac mi klamstwa- zrobilas to chorem razem ze znanym salowym i jak przegrasz dyskusje to licze,ze przeprosisz publicznie.
Milej nocy
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 05:07   

Baciunia napisał/a:
Dzięki bardzo za szybką reakcję, ale mam wątpliwości, nie za dużo jak na mój wzrost i wiek białka, to się kłóci z tym co jest napisane w książce Jana Kwaśniewskiego. Moja waga należna to 48 kg. To jest więcej jak 1 gram białka na 1 kg.

Nie napisałaś w pierwszym poście o swojej wadze należnej. Poza tym jak ją obliczyłaś? Nie ma przecież jednej prawidłowej wagi - ona właśnie powinna fluktuować.
Przy 153 cm wzrostu kobiety potrafią ważyć naprawdę różnie i być szczupłymi zdrowymi osobami. :)
No i na koniec - ja Ci nie radziłem w kontekście DO, ani innej autorskiej diety, lecz na podstawie tego, co sam wiem jeśli chodzi o żywienie niskowęglowodanowe.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Baciunia 

Pomogła: 1 raz
Wiek: 68
Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 6
Skąd: Opole
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 06:57   

Kiedyś w internecie był taki program jak dietetyk. Tam mozna było po wypełnieniu swoich danych uzyskać informację jaka jest waga należna. To i tak sobie ją zawyżyłam, bo on mi wyliczył 46,5 kg. Teraz juz tego nie ma, może uznano, że nie spełnia oczekiwań, nie wiem. A tak poza tym dzięki Wam wszystkim za rady, spróbuję zwiększyć BTW tak jak radzicie i poobserwuję się.
_________________
Gosia
 
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 07:11   

Baciunia napisał/a:
Kiedyś w internecie był taki program jak dietetyk. Tam mozna było po wypełnieniu swoich danych uzyskać informację jaka jest waga należna. To i tak sobie ją zawyżyłam, bo on mi wyliczył 46,5 kg. Teraz juz tego nie ma, może uznano, że nie spełnia oczekiwań, nie wiem.

Taki program jest raczej nic nie warty.
Tzw. waga należna może być w pewnych widełkach - u nie np. waga oscyluje między 82 a 91 kg i przy każdej z nich jestem szczupły.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 10:15   

Baciunia napisał/a:
spróbuję zwiększyć BTW tak jak radzicie i poobserwuję się.
Bialko masz dobre, zrob porzadek z weglami
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 10:37   

Hannibal napisał/a:
ja Ci nie radziłem w kontekście DO, ani innej autorskiej diety, lecz na podstawie tego, co sam wiem jeśli chodzi o żywienie niskowęglowodanowe.
To na przyszlosc badz laskaw mowic ludzom jasniej, zreszta teraz udajesz glupiego, a dobrze wiedziales o co kobieta pytala.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved