Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Hannibal
Sob Gru 22, 2012 16:07
Czy metoda FBW to dobry sposób na siłownię?
Autor Wiadomość
Pioter 

Wiek: 41
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 21:08   Czy metoda FBW to dobry sposób na siłownię?

Czy ćwiczenia wszystkich grup mięśniowych 3x w tyg. to dobry sposób na łapanie masy na siłowni? Z tego co kojarzę to Ellis promuję ten sposób ćwiczeń. Czytałem troszkę na forach kulturystycznych i generalna zasada jest robić 9 seri na tydzień na duże partie mięśniowe oraz 6 na małe. Czyli np klatka pon 3x, śr 3x, pi 3x ; biceps pon 2x ,śr 2x ,pi 2x itd na reszte grup mięśniowych. Początkowo wydawało mi się to mało, ale dużo pisze się że gdyby przekroczył te proporcje to mogę się przetrenować. Czy ktoś z was stosuję się do takich ćwiczeń i mógłby coś powiedzieć na ten temat?
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 21:49   

Heja

Nie wiem czy fbw w postaci jaka przedstawilaes daje dobre rezultaty przy powiekszaniu masy miesniowej ale generalnie, prozdrowotnie fbw jest lepszy od splita. Rabiac cale cialo na jednym treningu ruszasz wszystkimi miesniami, organizm musi sie duzo bardziej napracowac niz przy cwiczniu tylko klatki I np: lydek.

Spalisz wiecej fatu I miesnie szybciej stana sie widoczne. Prawdopodobnie sila tez bedzie lepsza I generalnie wytrzymalosc organizmu na stres. Ja mam takie swoje fbw trzy razy w tygodniu. Robie trzy serie cwiczen. Kazda seria obejmuje cwiczenia na poszczegolne partie miesniowe.

Pierwsza seria cwiczen. Zaczynam z lekkimi ciezarami I robie po ok 50 powtorzen. Staram sie nie robic zadnych przerw miedzy poszczegolnymi cwiczeniami. Wiec pierwsza seria cwiczen to taka jedna duza superseria tak naprawde.

Nie odpoczywam, dokladam ciezaru I jade z nastepna seria. W drugiej robie tak po okolo 30 powtorzen na kazde cwiczenie. Jednak tutaj jestem juz zmuszony zrobic pare ok. minutowych przerw miedzy cwiczeniami.

Trzecia seria to najwieksze ciezary I max. 15 powtorzen I jeszcze wiecej minutowych przerw.

Podczas kazdego treningu robie 4-5 cwiczen na barki, jedno na triceps I biceps, dwa na klatke, dwa na plecy, przysiady, czsami wykroki z jakims malym obciazeniem (bieagm co drugi dziez ok. 10k wiec nogi musza miec czas na odpoczynek).

Aha, no I przed tym wszystkim robie szostke weidera. A jak nie szostke to spiecia etc. Nie rosne specjalnie przy tym treningu bo diete mam raczej uboga w kalorie, ale czuje sie swietnie I trzymam forme. Nie robie nic na sile, podstawa to poprawnie wykonany ruch.

Jak bym dodal kalorii to bym zlapal wiecej masy ale mi na tym nie zalezy.
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
Pioter 

Wiek: 41
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 22:00   

Mi raczej zależy na masie mięśniowej, ale nie mam za dużo fatu raczej postura bruca lee hehe, twoje ćwiczenia przypominja mi raczej aeroby czyli tak jakby to wszystko było nastawione na spadek wagi.
Chciałbym spróbować ten rodzaj ćwiczeń, ale oprócz ćwiczeń rozgrzewkowych w powtórzeniach do 10max. tak jak to jest na masę. Zastanawiałem się czy ktoś ćwiczy w ten sposób, ale napewno na każdego działa co innego i nie da się jednoznacznie określić czy przyniesie jakąś korzyść takie ćwiczenie. Chociaż tak jak piszesz gudrii jest to chyba bardziej naturalne niż split. Zresztą Ellis podobno ćwiczy tak od wielu lat i nie zmienia tego polecając ten styl ćwiczenia swoim podopiecznym...
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 22:31   

Masz racje pioter, to moje cwiczenie ma byc troche aerobowe. Ale tak jak napisalem jestem pewien ze moglbym zrobic takim sposobem dobra mase dodajac poprostu kalorii I bialka.

Byl taki kulturysta jak Serg Nubert ktory cwiczyl sposobem wuchta powtorzen I lzejsze ciezary, jego wyglad mowi sam za siebie. Jestm jednak zwolennikiem wlasnie takiego podejscia do treningow, ale kazdy lubi co innego wiec musisz znalezc to co tobie przypasi.
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
Pioter 

Wiek: 41
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 22:40   

Dzięki gudrii :papa:
 
     
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 22:49   

oczywiście że FBW, powszechny split jest nieporozumieniem jeśli chodzi o początkujących, choć przez jakiś czas możemy rosnąć.

kluczem do zdobycia masy są duże ciężary a nie izolacja, większość ludzi nie zdaje sobię sprawy na przykład że nie robiąc ćwiczeń typowo na biceps można osiągnąć jego dobre przyrosty jeżeli wykonujemy ciężkie złożone ćwiczenia.

polecam zainteresować się 5x5 od Billa Starr'a bądź alternatywną wersją od Marka Rippetoe którego podopieczni początkujący w ciągu pół roku zdobywają nie tylko nawet 15 kg mięśni ale tez sporo siły.

mnie osobiście nie interesuje wogóle zdobywanie masy, na dzień dzisiejszy moim celem jest zdobywanie siły i wymiatanie w Martwym Ciągu jak Aleksiej Sivokon na ławeczce który wyciska 232 kg przy niespełna 70 kilogramach.

http://www.ironscene.com/...chpress_at_67.5
 
     
Pioter 

Wiek: 41
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 23:58   

Barb Na początek zacznę od standardowego FBW, ale zainteresowałeś mnie tymi systemami Starra czy Ripetoe.
 
     
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 09:10   

No to pokaż to co masz :-)
 
     
Pioter 

Wiek: 41
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 11:00   

A więc tak PON-Klatka- Ławeczka płasko-3x6-8 powt
Plecy-Martwy ciąg-3x6-8 powt
Nogi-Przysiady z obci. 3x6-8 powt
Barki-Żołnierskie wyciskanie 2-3X 6-8powt
Biceps- Uginanie ramion ze sztangą stojąc 2x 6-8powt
Triceps-Pompki z obciążeniem 2x 6-8 powt
Śro- Klatka-Ławeczka skos góra lub dół- 3x6,8 powt
Plecy-Wioslowanie 3x 6-8 powt
Nogi-Przysiady z obci. 3x 6-8 powt
Barki-Wyciskanie sztangi siedząc 3x 6-8powt
Triceps-Fransuskie lub wyciskanie sztangi wąsko 2x 6-8 powt
Biceps- Uginanie ramion ze sztangielkami 2x6-8 powt
Pią- trening jak w poniedziałek
Co o tym myślisz Barb? Czy zmienił byś coś w moim planie treningowym?
Ostatnio zmieniony przez Pioter Pon Lut 08, 2010 11:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 13:05   

moim osobistym zdaniem plan jest przekombinowany i może prowadzić do przetrenowania, tak sądze, uwierz mi im prościej tym lepiej.

Nie rób martwego ciągu bezpośrednio przed bądź po Przysiadach oddzielaj te dwa ćwiczenia np. wyciskaniem na ławce.

Zmodyfikowany trening Rippetoe dla początkującyh z 'Starting Strength' na potrzeby internetu i ludzi którzy trenują w domu sami wygląda tak:

A
3x5 Przysiad
3x5 Wyciskanie na ławce
1x5 Martwy Ciąg
B
3x5 Przysiad
3x5 Wyciskanie na barki
3x5 Wiosłowanie Pendlay'a

i to wszystko! można dodać do A pompki na poręczach/zwykłe i do B podciąganie na drążku i jest git. niby nie ma ćwiczeń na biceps/triceps a pracują one lepiej niż przy splicie dla metroseksualistów.

jeżeli chcesz więcej tego typu info to przeczytaj posty użytkownika: hardgainer;bill starr;dr squat;ulubieniec (to jeden i ten sam koleś) ze strony sfd.pl który otworzył mi oczy na prawdę o treningu siłowym.

rób jak chcesz, masz wybór
 
     
Pioter 

Wiek: 41
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 15:02   

Dzięki Barb. Napewno poobcinzm ilość powtórzeń do 5, a z resztą zastanowię się co i jak.
Ostatnio zmieniony przez Pioter Pon Lut 08, 2010 15:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pioter 

Wiek: 41
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Nie Lut 14, 2010 21:46   

Pierwszy tydzień ćiwczeń FBW.
Oprócz zakwasów na plecach i nogach(przysiady+martwy ciąąg) nie poczułem takiej pompy jak to było na splicie. Powiedz mi barb czy to właśnie o to chodzi, aby nie przeciążać aż tak danych parti mięśniowych jak na splicie? Chociaż nie mówię co będzie dalej bo zacżąłem od niskich ciężarów to przy większych może sie wszystko zmienić i będe czuł mięśnie po treningu. barb jako fachowiec prosił bym o wypowiedz na ten temat.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 14, 2010 22:04   

no ja też dzisiaj przysiady z martwym ciągiem połączyłem
tyle, że zrobiłem przysiady hinduskie w ilości 400 w 4 seriach po 100, a potem 6 razy martwy ciąg i na koniec 6 razy wyciskanie na płaskiej
uda ładnie nabrzmiałe po czymś takim 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Nie Lut 14, 2010 22:09   

To że przeczytałem jakieś książki i artykuły na temat nie czyni mnie jeszcze fachowcem, więc prosze mnie zanadto nie gloryfikować :what: . Jest jeszcze wiele rzeczy które musze przyswoic i nie jest tak że tylko 5 powtórzeń i mniej oraz że trening kilka razy w tygodniu i częściej jest git a reszta już nie, zresztą jeden ma inne cele niż drugi ale to wszystko to wyższa szkoła jazdy i dlatego że uważam na poczatku najlepiej kierować się tym co najprostsze i coś co daje niepodważalne efekty (trening Rippetoe, 5x5 i tym podobne spełniają te wymagnaia) i nie zawracać sobie głowy tylko trenować i niezmieniać co miesiąc treningu.

co do twojeego pytania to ci których czytam piszą o tym że pompa nie jest tak naprawdę wyznacznikiem dobrego treningu, jest to poprostu napompowanie mięśni krwią i niema wielkiego znaczenia. Nie trenuj do zmęczenia to błąd, legenda Early Liederman napisał w swojej książce "If after your excercise, your bath and your rub-down you feel fit to battle for a kingdom then your schedule is right"

postaram się niedługo coś więcej naskrobać lub wyśle ci odpowiednie rzeczy w ojczystym języku, chyba że jesteś ambitny i znasz angielski na poziomie podstawowym to wybór automatycznie się rozszerza.
Ostatnio zmieniony przez barb Nie Lut 14, 2010 22:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Pioter 

Wiek: 41
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Nie Lut 14, 2010 22:27   

No Hannibal to jutro współczuje zakwasów :-D
barb o to właśnie mi chodziło, bo gdzieś czytałem na ten temat co piszesz, a le nie byłem pewien czy rzeczywiście pompa ma wpływ na mięśnie. będe bardzo wdzięczny za kolejne informacje. pozdro
 
     
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Nie Lut 14, 2010 22:46   

Jutro coś znajde.

Piotr z jakimi ciężarami pracujesz np. Przysiad czy MC powyżej dwukrotności masy ciała czy mniej?

Jak z techniką?

Jak mniemam twoim celem jest masa mięśniowa ?
Ostatnio zmieniony przez barb Nie Lut 14, 2010 22:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 14, 2010 22:46   

Pioter napisał/a:
No Hannibal to jutro współczuje zakwasów :-D

wiesz, jak kiedyś po raz pierwszy zrobiłem samych 300 przysiadów hinduskich w 3 seriach to przez parę następnych dni było ciężko :D
martwy ciąg był dzisiaj pięknym "doatakowaniem" nóg po hinduskich, w jego przypadku z naciskiem na pośladkowe i dwugłowe
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Nie Lut 14, 2010 22:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pioter 

Wiek: 41
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Pon Lut 15, 2010 09:24   

barb napisał/a:
Jutro coś znajde.

Piotr z jakimi ciężarami pracujesz np. Przysiad czy MC powyżej dwukrotności masy ciała czy mniej?

Jak z techniką?

Jak mniemam twoim celem jest masa mięśniowa ?


Nie barb obecnie dopiero zaczynam przygodę z MC oraz przysiadami wcześniej na splicie tego nie ćwiczyłem to nie ma tak dużych cieżarow, ale stopniowo mam zamiar zwiększać. Np. Martwy to 70kg czyli tyle ile waże(ale spokojnie jestem w stanie więcej), a przysiady zaczałem od cieżaru 40kg i też dam radę więcej, ale na początek nie chciałem przesadzać.
Technika dobrze, gdyż mam wprawę na siłowni i nie jest mi obce machanie ciężarami do tego prześledziłem dokładnie MC i przysiady na internecie(you toube) więc większych błędów nie popełniam co potwierdzają moi koledzy z siłowni bardziej doświadczeni. Tak celem jest masa.
 
     
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Pon Lut 15, 2010 10:32   

Na internecie tyle samo syfu co dobrych rad.
Na siłowniach dominują przysiady kulturystyczne - ryzyko kontuzji.
Dobry artykuł o przysiadach: http://www.sfd.pl/PRZYSIA..._.-t124143.html

MC: Nie znalazłem nic konkretnego w wersji polskiej http://stronglifts.com/ho...oper-technique/


http://www.youtube.com/user/timdonahey - video różne ćwiczenia.
 
     
Tymianek 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 55
Skąd: Podlasie
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 12:55   

Ja ostatnio znów bywam na siłowni. Oczywiście FBW, ale zastanawia mnie liczba powtórzeń. Były u mnie proste ćwiczenia, może trochę więcej niż barb podawał i używałem systemu 15-10-5. Tylko pięć powtórzeń na każdym treningu zastanawia mnie m.in. pod względem bezpieczeństwa (od początku duże ciężary) i długością treningu (3 ćw x 3 s. x 5 powt).
Sam próbowałem ostatnio ćwiczenia w domu (body weight culture) i większą ilość powtórzeń jeśli bywam na siłowni.
Teraz znów waham się. Dobrze, że są to treningi na całe ciało, ale która opcja korzystniejsza? Może różnie, aby ogólnie się rozwijać? Z drugiej strony dobrze czuję się ćwicząc regularnie jednym planem.
 
     
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 13:17   

5x5, trening ciężkimi ćwiczeniami itd. jest jak najbardziej bezpieczny jeżeli używa się prawidłowej techniki, jeżeli się nic o tym niewie lub niechce wiedzieć do rzeczywiście lepiej sobie dać spokój z martwym czy też przysiadami.

Ile powtórzeń to zależy przedewszystkim od celu, zmieniaj zakres co jakiś czas co do HST czyli 5-10-15 (chyba że chodzi o FBW 5-10-15) to moim zdaniem jest nienajgorsze bo przynajmniej podlega podstawowym zasadom periodyzacji a najważniejsze że daje efekty (ale są skuteczniejsze metody)
 
     
Tymianek 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 55
Skąd: Podlasie
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 18:14   

Oczywiście mówię o FBW w systemie 5-10-15. Mój cel - powiedzmy masa, ale bez żadnego ciśnienia. Jestem ektomorfikiem i teraz ważę dzięki raw najwięcej w życiu chociaż nie ćwiczyłem tak regularnie jak kiedyś. W sumie, to wydaje mi się, że na odpowiedniej diecie każda aktywność z ciężarami przyniesie efekty. Jeśli masa jest już optymalna, to przynajmniej siła wzrośnie, jakaś rzeźba :)
O jakich "skuteczniejszych metodach" mówisz?
 
     
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 22:45   

Metody są różne, zasady w większości takie same, najważniejsza zasadą jest odpowiednie rozplanowanie natężenia i intensywności podczas całego mikrocyklu (w skrócie: nie ćwiczymy z maksymalnym ciężarem, raczej dochodzimy do niego na końcu, różnie można to zaplanować, początkujący po dojściu do tymczasowej granicy mogą odjąć jakieś 10-20% i jechać dalej).

nie przestrzeganie tej zasady powoduje popularny "zastój".

http://bonito.pl/k-410159-wiecej-niz-bodybuilding'

w tej książce jest to wszystko ładnie opisane, możesz kupić, możesz poszperać na necie i też cos znajdziesz.

trzym się :->
 
     
Pioter 

Wiek: 41
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 23:51   

Zasada jest taka, że na każdego działa coś innego i należy spróbować ćwiczyć róznymi sposobami i wybrać odpowiedni dla siebie. Mówie oczywiście o FBW bo jest to świetny trening i zdecydowanie lepszy od splita chociaż znam też inne opinie na ten temat. No ale mniejsza z tym. Najlepeij co 8 tyg. zmieniać i próbować nowych sposobów wkońcu dojdziemy do tego , ktory najbardziej nam odpowiada. Myśle barb, ze zgodzisz ise ze mną :papa:
 
     
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 16:47   

Sądze że w zasadzie masz rację że na każdego działa co innego ale na początku nie warto sie zajmować takimi sprawami, na początku lepiej posłużyć się cudzym doświadczeniem bo samemu się go nie posiada.

Niezgadzam sie absolutnie żeby zmieniać co 8 tyg., szczególnie ćwiczenia, można zmienić powtórzenia czy też metode cyklu ale istnieje coś takiego jak adaptacja.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 16:51   

barb napisał/a:
Niezgadzam sie absolutnie żeby zmieniać co 8 tyg., szczególnie ćwiczenia, można zmienić powtórzenia czy też metode cyklu ale istnieje coś takiego jak adaptacja.

Ja spotkałem się z powszechnym stwierdzeniem, że ćwiczenia warto regularnie zmieniać, gdyż każde ćwiczenie atakuje poszczególne aktony mięśni pod innym kątem, ergo składowe sił są odmienne, ergo progres jest większy :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Nie Lut 21, 2010 16:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 18:13   

Hannibal napisał/a:
barb napisał/a:
Niezgadzam sie absolutnie żeby zmieniać co 8 tyg., szczególnie ćwiczenia, można zmienić powtórzenia czy też metode cyklu ale istnieje coś takiego jak adaptacja.

Ja spotkałem się z powszechnym stwierdzeniem, że ćwiczenia warto regularnie zmieniać, gdyż każde ćwiczenie atakuje poszczególne aktony mięśni pod innym kątem, ergo składowe sił są odmienne, ergo progres jest większy :)


Częściowo masz rację, chodzi mi o to że trzeba sobie wybrać parę ćwiczeń i na nich bazować przez pare-parenaście miesięcy, nie musisz każdego ćwiczenia włączać do każdego cyklu ale generalnie powinno być to wąskie grono.

Nawet bazując na dwóch złożonych ćwiczeniach można jak mówisz atakować poszczególne aktony, dajmy na to Martwy Ciąg można go wykonać co najmniej w pięciu różnych wersjach w każdym atakując więcej lub mniej poszczególne aktony lub włączając nowe do pracy nie mieszając zbytnio w układzie nerwowym coby zaadaptować organizm do nowego ćwiczenia.

Postaram się coś znaleśc w moich materiałach ale to pewnie trochę potrwa.
 
     
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 18:33   

Cytat:
Dorian Yates przestrzegał przed zbytnim dezorientowaniem mięśni. Yates, legenda bodybuildingu, wyjaśniał, że różnorodność dla samej różnorodności jest tylko wytrącaniem się z ukierunkowanego intenstywnego treningu.
Według Y.Verkhoshansky'ego i M.Stiffa, jeśli ćwiczenia zmieniane są częściej niż co 4-6 miesięcy, ciało reaguje na zasadzie procesu przejściowej akumulacji. Mówiąc mniej naukowo, ciało nie ma czasu na nadążenie za tym, do czego ma się zaadaptować, i w rezultacie nie adaptuje się do niczego! Przyroda nie toleruje skrajności. Równie nieskuteczne jest zbyt częste zmienianie treningu, jak niezmienianie go wcale.


Tsatsouline, P. (2009). Więcej niż bodybuilding 1. Łódź: JK
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 18:39   

"Przyroda nie toleruje skrajności" - ta wypowiedź w tym kontekście jest ni w pięć ni w dziesięć
W przyrodzie, naturze człowiek wykonywał najróżniejsze rodzaje ćwiczeń w różnych formach
Tutaj masz wiele takich ćwiczeń - http://www.dobradieta.pl/...p=114333#114333
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 18:53   

Hannibal napisał/a:
"Przyroda nie toleruje skrajności" - ta wypowiedź w tym kontekście jest ni w pięć ni w dziesięć
W przyrodzie, naturze człowiek wykonywał najróżniejsze rodzaje ćwiczeń w różnych formach
Tutaj masz wiele takich ćwiczeń - http://www.dobradieta.pl/...p=114333#114333


Hannibal uczepiłeś się 8-)

Cytat który wkleiłem pochodzi z książki uwarunkowanej na trening siłowo-masowy, to co ty wklejasz nazwał bym treningiem zdrowotnym czy też kondycyjnym.

zresztą czy on nie powtarza często tego samego ?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 18:59   

barb napisał/a:
Hannibal uczepiłeś się 8-)

LUBIĘ 8-)
barb napisał/a:
Cytat który wkleiłem pochodzi z książki uwarunkowanej na trening siłowo-masowy, to co ty wklejasz nazwał bym treningiem zdrowotnym czy też kondycyjnym.

podciąganie na skałkach, gałęziach, lianach, etc. to ćwiczenia siłowe
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 19:12   

Ćwiczenia jak najbardziej siłowe, jednak twierdze że trening nie jest "na siłę" czy też "masę", ale jest to chyba trening areoebowy, ja to załatwiam bieganiem po lesie. 8-)
 
     
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Nie Lip 04, 2010 22:11   

W ramach akcji społecznej :hihi:
proszę:
Bardzo fajny cykl masowy Tsatsoulina oryginalnie tylko z dwoma ćwiczeniami trójbojowymi: MC i płaska ale nikt nie broni dostosować do osobistych preferencji zmieniając np. na przysiad i wyciskanie.

Trening wstępny 2 tyg. (lekutko, wdrożenie)

Tydzień 1
Pon. (50% 10PM x 5, 75% 10 PM x 5) x 3
Śro (50% 10PM x 5, 75% 10 PM x 5) x 4
Pią. (50% 10PM x 5, 75% 10 PM x 5) x 5

Tydzień 2
Pon. (50% 10PM x 5, 75% 10 PM, 100% 10PM x 5) x 2
Śro (50% 10PM x 5, 75% 10 PM x 5) x 7
Pią. (50% 10PM x 5, 75% 10 PM x 5) x 5

Następne 6 tygodni
Pon. (50% 10PM x 5, 75% 10 PM x 5, 100% 10PM x 5) - tyle razy ile możesz, nie ćwiczyć do błędu.
Śro. (50% 10PM x 5) - liczba sekwencji z poniedziałku (sekwencja to to co w nawiasie).
Pią. (50% 10PM x 5, 75% 10 PM x 5) - liczba sekwencji z poniedziałku.

Zasady:
1. Jak w poniedziałek zrobisz więcej niż 5 sekwencji to odrazu dodaj 2,5 kg do płaskiej i 5 kg do MC (nie zapomnij policzyć 50 i 75 % z nowego ciężaru.)
2. ok. minuta przerwy między seriami i trzy między sekwencjami.
3. Rób tylko te dwa ćwiczenia i dodaj coś na mięśnie brzucha.

10PM - MAX ciężar jaki możemy podnieść w 10 powtórzeniach.

wielka klata jak u pirata :hihi:
to samo: http://powerbuilding.pl/f...ic.php?f=3&t=51

ps. zero ćwiczeń na biceps itd, tylko dwa ciężkie ćwiczenia po jednym na górną i dolną część ciało, biceps urośnie oczywiście jeżeli będą ku temu dobre warunki (sen, dieta)
Ostatnio zmieniony przez barb Nie Lip 04, 2010 22:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
arturtsk

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 189
Wysłany: Nie Lip 04, 2010 22:52   

Od września wznawiam treningi sw i chciałem do tego czasu robic trening w stylu:

http://www.youtube.com/wa...player_embedded

chce zwiększyć siłe i mase i kondyche. Tego typu trening z ćwiczeniami obejmujące FB mysle że zda egzamin.
 
     
Pioter 

Wiek: 41
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Nie Lip 04, 2010 23:55   

Mi się podoba. Musi być masakra ciężko taki trening przeprowadzić. Dobrze by było mieć jakąś rozpiske treningów tego sposobu.
 
     
arturtsk

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 189
Wysłany: Pon Lip 05, 2010 08:55   

podam jeszcze pare linków do takich treningów:
Tu jest cała lista na YT:

http://www.youtube.com/wa...ex=1&playnext=1

Również lubie treningi tego Pana:

http://www.youtube.com/user/irongriffon

Właśnie ten irongriffon ładnie rozpisuje na filmikach.
 
     
arturtsk

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 189
Wysłany: Pią Lip 09, 2010 10:42   

Pioter napisał/a:
Dobrze by było mieć jakąś rozpiske treningów tego sposobu.

Wczoraj zrobiłem tak:
3Serie

drążek 10x
pompki na hantlach 15,20,25x
przysiady 15,20,25x
3serie

wiosła sztangą 10,15,20x
pompki na hantlach 15,20,25x
przysiady 15,20,25x

3serie
Martwy 10,15,20x
barki hantlami 10,15,15x
przysiady z cieżarem 10,15,15x

staram sie nie odpoczywać miedzy cwiczeniami, jeszcze nie mam formy wiec juz pod koniec 2 zestawu odpoczywam troche pozniej to juz troche wiecej...
Na koniec robie jeszcze:
tricep dip
bicepsa
obroty sztangą
i mostki na piłce
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved