Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Hannibal
Sob Gru 22, 2012 16:07
Masa ciała do wzrostu
Autor Wiadomość
Amasimar 
Rebis

Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 53
Skąd: Polkowice
Wysłany: Czw Lip 15, 2010 16:46   Masa ciała do wzrostu

Ponieważ jestem nowy a zanim przeglądne całe forum zajmie mi to kilka dni. Użyłem opcji szukania niestety nadaremno. Tak więc do rzeczy:
1. Czy istnieje jakaś proporcja bądź waga optymalna do wzrostu?
- Mam 17 lat 194cm ważę 76kg

2. Szukam diety jak najbardziej optymalnej do bardzo ale to bardzo wzmożonego wysiłku fizycznego.
Nie zależy mi na masie ani na wyglądzie, dla mnie liczy się efekt a konkretnie siła rzutu, szybkość, czas reakcji oraz siła ogólna, która pomaga mi w obronie (na podstawie Piłki Ręcznej)

Z góry dziękuję za wszelakie porady i odpowiedzi.

Pozdrawiam
Amasimar
_________________
What we experience, will teach us how to live-just to not hurt others.
 
 
     
IgaM
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 15, 2010 17:01   Re: Masa ciała do wzrostu

Amasimar napisał/a:

1. Czy istnieje jakaś proporcja bądź waga optymalna do wzrostu?
- Mam 17 lat 194cm ważę 76kg

Amasimar

Ja mogę tylko tyle napisać,że mam dwóch kuzynów,którzy mając tyle lat co Ty,również byli dosyć szczupli .Mniej więcej Twój wzrost i waga.Teraz jednak mają po dwadzieścia parę lat i ważą już więcej .
 
     
Amasimar 
Rebis

Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 53
Skąd: Polkowice
Wysłany: Czw Lip 15, 2010 17:13   

a uprawiali/uprawiają jakiś sport?
_________________
What we experience, will teach us how to live-just to not hurt others.
 
 
     
IgaM
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 15, 2010 19:04   

Oni głównie grają w siatkówkę .
Tak obserwując życie,to zwykle młodzi (nastoletni ludzie są(powinni być )raczej szczupli),potem z wiekiem nabierają masy .Oczywiście pomijając młodych otyłych ludzi.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 16, 2010 11:08   

Masz taki wzrost jak ja.
Jak byłem w Twoim wieku też ważyłem trochę mniej - byłem mniej rozbudowany.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Amasimar 
Rebis

Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 53
Skąd: Polkowice
Wysłany: Pią Lip 16, 2010 19:35   

Acha, czyli nie jest ze mną nic nie tak ^^?
ufff bo mnie już Paweł straszył, że to jakaś wada genetyczna...
_________________
What we experience, will teach us how to live-just to not hurt others.
 
 
     
Paweł-poprostu 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 697
Skąd: Polkowice
Wysłany: Sob Lip 17, 2010 14:57   

Amasimar napisał/a:
Acha, czyli nie jest ze mną nic nie tak ^^?
ufff bo mnie już Paweł straszył, że to jakaś wada genetyczna...

:hug: Mówiłem że to wynik tego stylu żywienia jaki prowadzisz, rozpadu białka itp.
Może nie zgaza się to z niektórymi poglądmi, uważam że za dożo węgli jest złe jak i zamało, ogólnie uważam ketogemie za złą nie ważne czy się dobrze ją znosi czy nie. Proszę informacje w pigółce: Serce jest największe, gdy musi spalać glukozę w procesie glikolizy, mniejsze, gdy musi przetwarzać glukozę w tak zwanym szlaku pentozowym, mniejsze, gdy musi spalać ciała ketonowe i wolne kwasy tłuszczowe, a najmniejsze, gdy nic spalać nie musi, a całą energię potrzebną do pracy uzyskuje ze związków fosforanowych aktywnych, głównie z ATP. Jest to energia "elektryczna" pochodząca jakby z akumulatorów. Po pobraniu energii z ATP przez mózg i serce związek ten jest odsyłany do wątroby, ćwiczonych mięśni i innych tkanek, do powtórnego naładowania i cykl się powtarza setki tysięcy razy w ciągu doby. Samego ATP organizm człowieka na dobę wytwarza 50-100 kg, w zależności od wagi ciała i intensywności wysiłku, zwłaszcza umysłowego, ale i fizycznego. A innych związków fosforowych aktywnych (akumulatorów) wytwarzanych jest w organizmie człowieka kilkanaście. I one też są wykorzystywane jako źródła czystej energii. Przy intensywnej pracy umysłowej poziom ATP w tkance mózgowej szybko spada, a biochemicy, fizjolodzy i lekarze nadal twierdzą, że to glukoza jest jedynym źródłem energii dla mózgu, a przy braku glukozy ciała ketonowe mogą pokryć do 75 proc. zapotrzebowania mózgu na energię.
Glukoza zaś w ogóle nie jest w mózgu spalana. Jest przetwarzana na NADPH kluczowy związek potrzebny do prawie wszelkich syntez i na pentozy, czyli związki (cukry) niezbędnie potrzebne do budowy wielu struktur w organizmie. Są one składnikiem kwasów nukleinowych (DNA, RNA), struktur odpowiedzialnych za dziedziczenie i za całą łączność elektromagnetyczną między komórkami, narządami i środowiskiem, są potrzebne do budowy wielu enzymów i licznych glikoprotein, czyli związków białkowocukrowych - pentozami takimi jak ryboza, rybuloza, arabinoza, ksyloza, liksoza, ksyluloza. Bez tych cukrów, pentoz (pięciowęglowych cukrów), życia na Ziemi by nie było. Gdy organizm potrzebuje więcej pentoz czy NADPH, to więcej węglowodanów kieruje do przetwarzania w szlaku pentozowym, co nie jest dla organizmu zjawiskiem korzystnym. Przy najlepszym modelu żywienia organizm wykonuje najmniej "głupiej" pracy i najwolniej się przebudowywuje. Gdy już raz przystosuje nie musi się dostosowywać do innych produktów, nie musi na to tracić energii, NADPH i - pentoz. Dlatego u osób stosujących idealne żywienie, tak zwana przemiana podstawowa jest najmniejsza w stosunku do wszystkich innych modeli żywienia i tak być powinno, i tak jest dobrze.
"Dorodna" - czyli tak zwana wyrośnięta młodzież jest bardzo złym skutkiem żywienia, które wymusza syntezę większych ilości NADPH czy pentoz, dużo zbędnej pracy, przyspieszenie dojrzewania, przekwitania i prowadzi do znacznego skrócenia trwania życia ludzkiego.

Aby uzyskać największy poziom ATP, także w mózgu nie można polegać na ketonach. Za mało węgli jak i za dużo obniża jego poziom, mięśnie powinny spalać wolne kwasy tłuszczowe, a organy uprzywilejowane wykorzystywać najbardziej energetycznego paliwa czyli związków fosforanowych aktywnych głównie ATP. Wolne kwasy tłuszczowe i ketony rzeczywiście są znacznie lepszym paliwem od glukozy ( nie dla mózgu ) lecz z nich człowiek nie przejdzie do stanu kiedy będzie wykorzystywał najwięcej ATP, najlepszą pozycją wyjściową jest dostarczyć mózgowi tyle węgli by miał ich pod dostatkiem, aczkolwiek mięśnie spalały wolne kwasy tłuszczowe wtedy ma wybór ATP vs glukoza i stopniowo przestawia się na to pierwsze. Bardzo korzystnie wpływa na to wysiłek fizyczny szczególnie (wytrzymałościowy). Czyli ten co prowadzisz 8-) .
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=-rdnYY5eODQ
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Sob Lip 17, 2010 20:05   

Paweł-poprostu napisał/a:
Proszę informacje w pigółce:

Proszę się nauczyć cytować z podaniem źródła, dla wprawy wyedytuj powyższy post.
:-/

Dla zdziwionych: - kopiujemy jedno zdanie, wklejamy do googli, obejmujemy cudzysłowem i mamy np.:
http://www.google.pl/sear...4%85gu+doby.%22


http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=776
Jan Kwaśniewski napisał/a:

Po pobraniu energii z ATP przez mózg i serce związek ten jest odsyłany do wątroby, ćwiczonych mięśni i innych tkanek, do powtórnego naładowania i cykl się powtarza setki tysięcy razy w ciągu doby. Samego ATP organizm człowieka na dobę wytwarza 50-100 kg, w zależności od wagi ciała i intensywności wysiłku, zwłaszcza umysłowego, ale i fizycznego. A innych związków fosforowych aktywnych (akumulatorów) wytwarzanych jest w organizmie człowieka kilkanaście. I one też są wykorzystywane jako źródła czystej energii. Przy intensywnej pracy umysłowej poziom ATP w tkance mózgowej szybko spada, a biochemicy, fizjolodzy i lekarze nadal twierdzą, że to glukoza jest jedynym źródłem energii dla mózgu, a przy braku glukozy ciała ketonowe mogą pokryć do 75 proc. zapotrzebowania mózgu na energię.
 
     
Paweł-poprostu 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 697
Skąd: Polkowice
Wysłany: Sob Lip 17, 2010 20:59   

Adam319 napisał/a:
Paweł-poprostu napisał/a:
Proszę informacje w pigółce:


Proszę się nauczyć cytować z podaniem źródła, dla wprawy wyedytuj powyższy post.

Dzięki za przypomnienie masz szczęście, że trafiłeś na tekst skopiowany a nie wyuczony. Co chcesz mi udowodnić jeśli będę miał czas to z tobą podyskutuję. Obiecuję iż nic nie skopiuję a i tak się pogubisz. Bądźmy szczerzy gdy bym miał czas i chęci to bym napisał taki sam nie licząc innej składni i błędów w pisowni( mam dyslekcje ), teoretycznie znam to na pamięć 8-) . "W dzisiejszych czasach łatwiej przyznać się do własnych słabości niż do talentów" - pisała Wisława Szymborska, ja tak sądze więc i nie przecze sam sobie. Może dla co po niektórych jest to przechwalstwo lecz jest o stoktoć lepsze od głupiej krytyki. Pan Adam jest bardo uprzejmy, że bacznie śledzi moje posty i doszukuję się rzeczy które można obgadywać i bezpodstawnie wyśmiewać :-D . Nie doceniasz mojej mocy :evil: .
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=-rdnYY5eODQ
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Sob Lip 17, 2010 21:19   

Dość kuriozalna reakcja, trzasnę sobie fotkę, zanim się zreflektujesz.
:-/
I jak chcesz ze mną gadać to się zwracaj „Adam”, a nie „Pan Adam” – to przywilej zarezerwowany wyłącznie dla Admina.
:-)

Paweł-poprostu napisał/a:
Adam319 napisał/a:
Paweł-poprostu napisał/a:
Proszę informacje w pigółce:


Proszę się nauczyć cytować z podaniem źródła, dla wprawy wyedytuj powyższy post.

Dzięki za przypomnienie masz szczęście, że trafiłeś na tekst skopiowany a nie wyuczony. Co chcesz mi udowodnić jeśli będę miał czas to z tobą podyskutuję. Obiecuję iż nic nie skopiuję a i tak się pogubisz. Bądźmy szczerzy gdy bym miał czas i chęci to bym napisał taki sam nie licząc innej składni i błędów w pisowni( mam dyslekcje ), teoretycznie znam to na pamięć 8-) . "W dzisiejszych czasach łatwiej przyznać się do własnych słabości niż do talentów" - pisała Wisława Szymborska, ja tak sądze więc i nie przecze sam sobie. Może dla co po niektórych jest to przechwalstwo lecz jest o stoktoć lepsze od głupiej krytyki. Pan Adam jest bardo uprzejmy, że bacznie śledzi moje posty i doszukuję się rzeczy które można obgadywać i bezpodstawnie wyśmiewać :-D . Nie doceniasz mojej mocy :evil: .
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Sob Lip 17, 2010 21:29   

Cytat:
Po pobraniu energii z ATP przez mózg i serce związek ten jest odsyłany do wątroby, ćwiczonych mięśni i innych tkanek, do powtórnego naładowania...

WTF?! :-D :-D :-D

Fucking sloppy thinking :shoot:
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Sob Lip 17, 2010 22:21   

Gudrii - fachowo się zdziwiłeś, więc pewnie poświęcisz czas na przeczytanie tej świeżynki. Najciekawsze jest na końcu, ale przeczytaj całe.
:-)

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=869
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Sob Lip 17, 2010 23:05   

Mialem na mysli cytat:

Cytat:
Po pobraniu energii z ATP przez mózg i serce związek ten jest odsyłany do wątroby, ćwiczonych mięśni i innych tkanek, do powtórnego naładowania...


to nie tak wyglada w rzeczywistosci. Nic nie jest nigdzie Odsylane na Doladowywanie.
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
Ostatnio zmieniony przez gudrii Sob Lip 17, 2010 23:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Sob Lip 17, 2010 23:23   

Ja też. :-)
Ale się zainteresowałem i będę szukał danych na temat możliwości transportu ATP za pomocą krwinek czerwonych, to dość nęcące, zważywszy, że krew wypływająca z wątroby jest o jeden stopień cieplejsza niż wpływająca – elektrownia?
:-)

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=869
Cytat:

(...)
Doświadczenia Lamprechta tłumaczą dalej dostarczanie powstałego w wątrobie ATP poprzez erytrocyty do mięśnia serca i mózgu. Nowsze prace Baldwina wykazały, że poważną rolę należy przypisać tu również przemianie fosfokreatyny w typowej reakcji Lehmana. (...)
Pojawia się pytanie: czy, ta najlepsza, możliwa forma przekazywania energii - jest znaczącą formą?
(...)
Wynika z tego, że w ciągu doby organizm może wytworzyć około jeden kilogram ATP na jeden kilogram należnej masy ciała. Właśnie, dlatego przekazywanie sercu i mózgowi wytworzonego w wątrobie ATP przez krwinki czerwone, pełni jedynie formę pomocniczą.
(...)
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Nie Lip 18, 2010 00:05   

ja Ci moge powiedziec Adam, ze nigdzie doslownie o tym nikt nie wspomina
jedyne co znalazlam, to ze Barry Groves o tym pisal, ale on jest mocno zafascynowany doktorem JK i "milionowym ruchem optymalnych" :]
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Nie Lip 18, 2010 00:34   

http://www.ncbi.nlm.nih.g...1392136/?page=1

Cytat:
The fluctuations in liver temperature were usually accompanied by parallel
changes in intra-abdominal temperature. Fluctuations in brain temperature,
however, bore little relationship to those occurring in the liver.

Thus, in the experiment shown in Fig. 1, the liver and intra-abdominal temperatures each
rose by about 1.40 C in 2 days with only a very slight change in brain
temperature. In other examples, where the fluctuations in liver and intraabdominal
temperatures were slight, the changes in brain temperature were
completely unrelated.


Oczywiscie z tego za wiele nie wynika, ale idac takim "ciekawym" tropem mozna by powiedziec ze skoro z watroby (jako elektrowni) mialyby wyplywac erytrocyty jakos "naladownae ATP" dla mozgu przez co krew mialaby miec wyzsza temp. to temp. mozgu tez powinna byc wyzsza lub chociaz jakos odpowiadac sensownie temp. watroby. czy tak? idac takim tropem "elektrowni".. TAK.

Jak widac na przykladzie powyzszego badania temp. watroby nie wplywa w sposob znaczacy na temp. mozgu. (nie w przypadku naszej "lamiglowki").

nie wspominajac o tym ze temp. sie zmienila 1,4 c w ciagu 2 dni...

Ale poszukam innych badan na ten temat, moze cos sie ciekawego znajdzie.

Cytat:
Special white cells are located in the liver to detect and destroy pathogens in the blood supplied to the liver from the gut.
Plays a role in the regulation of the body temperature: the liver’s metabolism can be altered to vary its production of heat depending on the homeostatic requirement of the body.
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
Ostatnio zmieniony przez gudrii Nie Lip 18, 2010 00:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Nie Lip 18, 2010 00:53   

hmm...

Cytat:
In fact, for the activity of the Na+/K+-ATPase, a preferential role of ATP derived from glycolysis has been recognized in various tissues (44, 50), including the brain (29). Other energy-consuming processes in the nervous system appear to preferentially use glycolytically derived ATP (51).


http://www.acnp.org/g4/gn401000064/CH064.HTML

co nie oznacza ze ATP "plynie" z watroby do mozgu :-)

P.S http://www.scientificamer...n-need-s&sc=rss
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
Ostatnio zmieniony przez gudrii Nie Lip 18, 2010 01:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Paweł-poprostu 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 697
Skąd: Polkowice
Wysłany: Nie Lip 18, 2010 07:18   

Adam319 napisał/a:
I jak chcesz ze mną gadać to się zwracaj „Adam”, a nie „Pan Adam” – to przywilej zarezerwowany wyłącznie dla Admina.

Miło że masz zasady i chcesz wyrazić szacunek do Pana Witolda lecz przydało by się poznać także Jego zdanie. Ja wstrzymuje się ze zbędnym obarczaniem przywilejami admina bo jak bym był na jego miejscu to by u mnie to podchodziło już pod "lizodupstwo". Ciekawe jakie jest zdanie naszego Admina na ten temat.
Czy to czasami nie jest irytujące dla Pana?
Do Ciebie Adamie nic nie mam, prawdę mówiąc przepraszam że impulsywnie zareagowałem z góry oceniając Twoją osobę. Oczywiście ten tekst nie daje gwarancji nietykalności podczas gdyby zachciało Ci się zapomnieć o kulturze i miłości do bliźniego :hihi: .
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=-rdnYY5eODQ
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Nie Lip 18, 2010 08:39   

Tu ktoś się przejął rolą, akurat najciekawsze są dla mnie podane tam wyniki pomiarów porównawczych.
:-)
http://www.biochemj.org/bj/342/0581/bj3420581.htm
 
     
Amasimar 
Rebis

Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 53
Skąd: Polkowice
Wysłany: Nie Lip 18, 2010 22:08   

Jak tak dalej pójdzie to przerobię przez całe wakacje cały zakres studiów biologicznych =o

Dziękuję za tą małą lekturkę i poszanowania dla Adama za celne przekierowania. ;)
_________________
What we experience, will teach us how to live-just to not hurt others.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved