Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Znalezione w realu.
Autor Wiadomość
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
  Wysłany: Pon Wrz 28, 2009 22:59   Znalezione w realu.

W zamyśle wątek przeznaczony jest na samodzielnie zrobione zdjęcia lub opisy ciekawych rzeczy, które znaleźliśmy bez użycia wyszukiwarki internetowej.
:-)

Na dobry początek - takie oto cudo zakupiłem, węglowodanów toto ma tyle, że wystarczy mi na dwa dni.
Waży 666g :-)

 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 14:26   

ile w takiej cebulince jest wegli adamku? 60g? a powiedz, nie odczuwasz watroby po cebuli?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 14:54   

cebula jest niejadalna dla człowieka
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 15:16   

Jest jak najbardziej jadalna i całkiem zdrowa. Duszona ma działanie rozgrzewające, poprawia trawienie, pobudza zmysły, stymuluje energię seksualną, poprawia sen.

W Ajurwedzie jest uważana za najlepszy afrodyzjak. Asceci, którzy chcieli pozostawać w celibacie nie spożywali jej.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 15:39   

Z tą cebulą,to widzę,że robi się tak jak z miodem .
I nie miej tu swojego rozumu,tylko słuchaj co mądrzejszych.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 15:42   

dla mnie niejadalna, ale jak ktoś ma super zdrowy organizm, który wszystko przetrzyma to może sobie ją w sumie jeść
ja mam organizm wymagający i muszę jeść tylko i wyłącznie sam tłuszcz tej Ziemi 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 15:59   

Hannibal napisał/a:
cebula jest niejadalna dla człowieka

Hannibal napisał/a:
dla mnie niejadalna,


z tego zestawienia wynika tylko to, że Hannibal jest człowiekiem :hah:

nie wiem Hannibal czy zauważyłeś, ale bardzo często wypowiadasz się o surowiźnie tak jak w tym pierwszym zdaniu - to strasznie wkurza
nie mógłbyś używać mniej radykalnego języka i pisać tak jak w zdaniu drugim?
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 16:05   

Hannibal napisał/a:
dla mnie niejadalna

Może gdybyś jadł cebulę to mięso które zjadasz jadłbyś sam, a tak to masz pewnie prawdziwą wojnę światów w jelitach, czego pośrednim dowodem może być Twoja zadziwiająco niska sprawność energetyczna (ilość wykonanej fizycznie pracy podzielić przez ilość spożywanych kalorii). Uśmiecham się szeroko, żebyś tego za poważnie nie potraktował. :-)

http://www.nsik.com.pl/archiwum/84/a18.html
Używa się jej jako środka wzmacniającego trawienie i pobudzającego apetyt, w celu obniżenia poziomu cukru we krwi, i jako środka wykrztuśnego. W pewnych wypadkach cebula daje pozytywne wyniki jako środek przeciw robakom. W medycynie ludowej stosuje się cebulę zewnętrznie przeciw owrzodzeniom, sok z cebuli wpuszczony do nosa hamuje katar. Liczne łuski okrywające cebulę ("koszule"), zależnie od ilości, zapowiadały według ludowych wierzeń bardziej lub mniej ostrą zimę. Łupiny cebuli to także doskonały barwnik np. do wielkanocnych jaj. Wartość kaloryczna cebuli jest mała (10 dkg cebuli surowej = 50 kalorii), natomiast zawiera ona cenny zespół witamin A,B,C i bogaty asortyment soli mineralnych. Zawartość krzemu i wapnia koniecznego do budowy i wzmocnienia kości sprawia, że cebula jest wskazana jako pożywienie dla młodzieży i starców. Dzięki siarce, potasowi i jodowi cebula ma właściwości antytoksyczne i antyinfekcyjne. Także działania moczopędne zostały potwierdzone badaniami. Zaleca się spożywanie cebuli chorym na marskość wątroby oraz ludziom otyłym. Jeśli chodzi o kulinaria to cebula nie należy do jarzyn łatwostrawych, ta najsmaczniejsza smażona - najdłużej zalega w żołądku!. Najzdrowsza i najlepiej tolerowana przez organizm człowieka jest cebula surowa, dokładnie przeżuta. Nie zaleca się do surówek z dodatkiem cebuli dodawać octu, ponieważ kwas octowy utrudnia jej trawienie. Dla niektórych podobnie jak czosnek, cebula wydziela ostry i drażniący zapach, ale jej wartości odżywcze sprawiają, że jest jedną z najcenniejszych i niezastąpionych jarzyn w polskiej kuchni!
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 16:18   

http://organika.w.interia.pl/cebula.txt

http://www.goldenretriever.pl/food.htm
(...) Cebula: zjedzenie ilości równej powyżej 0,5% wagi ciała cebuli powoduje anemię, gorączkę, ciemnienie moczu i śmierć. Czynnikiem toksycznym jest alkaloid n-propyldisulphide. (...)
:-)
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 16:35   

Co do zdjęć, to wklejam zdjęcie pewnego unikata, który wyrósł ileś lat temu w moim amerykańskim ogródku :what: :



Marishka
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 17:55   

Maad napisał/a:

nie mógłbyś używać mniej radykalnego języka i pisać tak jak w zdaniu drugim?

Albo bardziej radykalnego.
Mnie nasuwa się tylko jedno,jak czytam takie radykalne zwroty ;
Kto je na surowo i nie jada cebuli to nalezy do nadludzi.
Kto jada obrobione termicznie,a nie jada cebuli -ludzie.
Kto jada obrobione termiczne i jednocześnie cebulę-podludzie.
Pytanie kim są ludzie,którzy jadają wysokowęglowodanowo i przy tym jadają również cebulę?

PS.Kiedyś robiłam dzieciom syrop z cebuli z dodatkiem miodu i soku z cytryny-nawet zadziałał.
PS2.Marishka Twoja marchewka wymiata.Dzieci opowiadały,że podobną widziały u babci na działce :)
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 18:41   

Maad napisał/a:
nie wiem Hannibal czy zauważyłeś, ale bardzo często wypowiadasz się o surowiźnie tak jak w tym pierwszym zdaniu - to strasznie wkurza

no chyba raczej nie
piszę o tym, co mi służy, co uważam za dobre i popieram to również konkretami
Maad napisał/a:
nie mógłbyś używać mniej radykalnego języka i pisać tak jak w zdaniu drugim?

lubię robić zamieszanie, bo wtedy ludzie zdenerwowani pokazują swoje prawdziwe oblicze (jak np. Waldek ostatnio ;) )
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 18:46   

Adam319 napisał/a:
Może gdybyś jadł cebulę to mięso które zjadasz jadłbyś sam, a tak to masz pewnie prawdziwą wojnę światów w jelitach, czego pośrednim dowodem może być Twoja zadziwiająco niska sprawność energetyczna (ilość wykonanej fizycznie pracy podzielić przez ilość spożywanych kalorii). Uśmiecham się szeroko, żebyś tego za poważnie nie potraktował. :-)

ano wyobraź sobie, że na obrobionym term. low-carbie jadłem cebulę i nic z tego nadzwyczajnego nie wynikało poza pewnym dyskomfortem na żołądku
tak jak mówiłem - wy He-Meny możecie sobie jeść takie rzeczy bez szkody dla zdrowia
ja zdegenerowany muszę polegać tylko na tej najlepszej karmie
co do sprawności energ. - nie narzekam, choć do Ciebie He-Mana pewno mi sporo brakuje ;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
alejasienieznam 

Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 340
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 30, 2009 00:32   

Hannibal napisał/a:

lubię robić zamieszanie, bo wtedy ludzie zdenerwowani pokazują swoje prawdziwe oblicze (jak np. Waldek ostatnio ;) )


Hanni, przykro się Ciebie ostatnio czyta :sad:
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 30, 2009 06:49   

alejasienieznam napisał/a:
Hanni, przykro się Ciebie ostatnio czyta :sad:

a czy jest tu obowiązek mnie czytać?
możesz ostatecznie nacisnąć "ignoruj" i masz problem z głowy
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 30, 2009 06:56   

Adam319 napisał/a:

http://www.nsik.com.pl/archiwum/84/a18.html
Używa się jej jako środka wzmacniającego trawienie i pobudzającego apetyt, w celu obniżenia poziomu cukru we krwi, i jako środka wykrztuśnego. W pewnych wypadkach cebula daje pozytywne wyniki jako środek przeciw robakom. W medycynie ludowej stosuje się cebulę zewnętrznie przeciw owrzodzeniom, sok z cebuli wpuszczony do nosa hamuje katar. Liczne łuski okrywające cebulę ("koszule"), zależnie od ilości, zapowiadały według ludowych wierzeń bardziej lub mniej ostrą zimę. Łupiny cebuli to także doskonały barwnik np. do wielkanocnych jaj. Wartość kaloryczna cebuli jest mała (10 dkg cebuli surowej = 50 kalorii), natomiast zawiera ona cenny zespół witamin A,B,C i bogaty asortyment soli mineralnych. Zawartość krzemu i wapnia koniecznego do budowy i wzmocnienia kości sprawia, że cebula jest wskazana jako pożywienie dla młodzieży i starców. Dzięki siarce, potasowi i jodowi cebula ma właściwości antytoksyczne i antyinfekcyjne. Także działania moczopędne zostały potwierdzone badaniami. Zaleca się spożywanie cebuli chorym na marskość wątroby oraz ludziom otyłym. Jeśli chodzi o kulinaria to cebula nie należy do jarzyn łatwostrawych, ta najsmaczniejsza smażona - najdłużej zalega w żołądku!. Najzdrowsza i najlepiej tolerowana przez organizm człowieka jest cebula surowa, dokładnie przeżuta. Nie zaleca się do surówek z dodatkiem cebuli dodawać octu, ponieważ kwas octowy utrudnia jej trawienie. Dla niektórych podobnie jak czosnek, cebula wydziela ostry i drażniący zapach, ale jej wartości odżywcze sprawiają, że jest jedną z najcenniejszych i niezastąpionych jarzyn w polskiej kuchni!

no to spójrz na tabelę - http://www.jedzdobrze.pl/.../warzywa_cebula
i powiedz mi szczerze - czy widzisz tu jakieś większe ilości witamin i pierwiastków?
"cenny zespół witamin A, B i C" - co to oznacza? chodzi tylko o to, że te witaminy w cebuli w ogóle są? ano są, ale w ilościach naprawdę jak dla kota, więc dodawanie przymiotnika "cenny" jest chyba użyte po to, aby udowodnić postawioną przez siebie wcześniej tezę, a nie żeby rzetelnie przedstawić walory cebuli
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Śro Wrz 30, 2009 08:06   

Cytat:
no to spójrz na tabelę - http://www.jedzdobrze.pl/.../warzywa_cebula
i powiedz mi szczerze - czy widzisz tu jakieś większe ilości witamin i pierwiastków?

Jeśli zawęzimy dyskusję do witamin i minerałów z tabelki, to należałoby konsekwentnie skreślić z diety czosnek. Owszem, ma niektórych rzeczy ciut więcej niż cebula, ale zjada się go ilościowo dużo mniej, więc suma sumarum jest nic nie warty. Musisz Hani z tym się zgodzić, prawda?
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 30, 2009 08:19   

Maad napisał/a:
Jeśli zawęzimy dyskusję do witamin i minerałów z tabelki, to należałoby konsekwentnie skreślić z diety czosnek. Owszem, ma niektórych rzeczy ciut więcej niż cebula, ale zjada się go ilościowo dużo mniej, więc suma sumarum jest nic nie warty. Musisz Hani z tym się zgodzić, prawda?

100% racji
ale nie lubię jak przy chwaleniu jakiegoś produktu wymienia się szereg rzeczy, które są po prostu nieprawdziwe
nie można wymienić tych kilka naprawdę prawdziwych?
np. jagody też nie zawierają jakoś dużo witamin i minerałów, ale mają szereg innych prozdrowotnych elementów, przy tym są dość łatwostrawne w odróżnieniu właśnie od cebuli
praktycznie wszystkie prozdrowotne właściwości cebuli występują li tylko w postaci surowej - jednak w tej postaci wiele osób nie może jej jeść, a jeśli już to tylko trochę
ażeby cebula była w miarę dobrze przetrawiona należy ją bardzo dobrze pogryźć, a to z kolei przy jej ostrości może być dla większości osób bardzo ciężkie ;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 30, 2009 08:28   

Hannibal napisał/a:

lubię robić zamieszanie, bo wtedy ludzie zdenerwowani


Masz, naprawiłem ci posta. ;-)

To robienie zamieszania jest naturalne. Baran jest wojownikiem. Często fanatyczny, zaślepiony, ale przez to przebojowy i o wielkiej witalności. Więc zalety zależą jakby od wad. Lubi otaczać się pochlebcami, nawet jeśli są nieszczerzy. Mu tam wszystko jedno. Krytyki nie przyjmuje, nawet najmniejszej.

Kozioł z kolei widzi wszystko na wylot. Jeśli obdaruje kogoś komplementem, to nigdy aby "słodzić", "przypodobać się" czy "zmanipulować", ale bo coś naprawdę uważa za godne uznania. Potrafi z miejsca zmienić zdanie, jeśli argumenty są logiczne. Jak coś się z kolei nie podoba to często mówi jak jest. Nie potrafi inaczej. Nie na siłę, ani złośliwie, ale do bólu szczerze. A Truth hurts jak mawiają.

To jest największa zaleta i zarazem wada koziorożca - "nazywa rzeczy po imieniu, bo widzi je dokładnie takimi jakie one są". Wyostrzone postrzeganie świata to wspaniały dar, ale zarazem ciężki do poniesienia. Może się kiedyś wyrobię. ;-)
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
Ostatnio zmieniony przez Waldek B Śro Wrz 30, 2009 08:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 30, 2009 08:39   

Hannibal napisał/a:
alejasienieznam napisał/a:
Hanni, przykro się Ciebie ostatnio czyta :sad:

a czy jest tu obowiązek mnie czytać?
możesz ostatecznie nacisnąć "ignoruj" i masz problem z głowy


Tu jest jak z Szukalskim, Kwaśniewskim i Cejrowskim. Zapalczywi fanatycy, których się często "przykro czyta", ale ignora żadnemu bym nie postawił...
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 30, 2009 08:46   

na pewno w tym, co napisałeś jest trochę racji, choć nie wszystko, bo pochlebcami nie lubię się otaczać, bo ja w ogóle jakoś specjalnie się ludźmi nie otaczam
większość osób, które znam w realu ma odmienne zdanie na sprawy żywieniowo-zdrowotne i nie raczej nie dyskutuję z nimi o tym
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Śro Wrz 30, 2009 14:44   

Hannibal napisał/a:
alejasienieznam napisał/a:
Hanni, przykro się Ciebie ostatnio czyta :sad:

a czy jest tu obowiązek mnie czytać?
możesz ostatecznie nacisnąć "ignoruj" i masz problem z głowy


też bardzo nie podobają mi się komentarze w stylu przykro mi Cię czytać czy temu podobne, przecież nie wszystkim musi podobać się moje myślenie to oczywiste....poza tym nie ma tak żeby można trafić w gusta dokładnie wszystkich.... :-)
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Czw Paź 01, 2009 13:25   

Hannibal napisał/a:
100% racji

czosnek zły, cebula zła, tabelka wartości odżywczych dobra :razz:
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 01, 2009 13:31   

Maad napisał/a:
czosnek zły, cebula zła, tabelka wartości odżywczych dobra :razz:

nie, nie o to chodziło
miałem na myśli to, że nie można wszystkiego zawężać do tabeli wartości odżywczych, bo nie nie tylko witaminy oraz minerały się liczą
w miodzie czy jagodach też ich zbyt dużo nie uświadczysz, ale zawierają za to mnóstwo innych prozdrowotnych składników, o których tabele milczą
natomiast jeśli artykuł ma być rzetelny to nie powinien wymieniać zmyślonych walorów, jak np. "cenny zespół witamin A, B i C"
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Czw Paź 01, 2009 13:42   

nierzetelny artykuł nie powoduje, że cebula przestaje korzystnie oddziaływać
nie rozumiem czemu się jej (i biednego czosnku) czepiasz - czy tylko dlatego że nie są organami? :-P
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 01, 2009 13:55   

akurat teraz czepiałem się tych pseudo-walorów
co do tych prawdziwych to ich nie podważam, natomiast nie każdy może z nich skorzystać, jak mu nawala po tej cebuli wątroba
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
fenris

Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 30
Wysłany: Pią Paź 02, 2009 22:52   

Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 4895

to daje nam jakieś 5 postów dziennie, a skoro tak się boisz cebuli to może ci przypomnę że KOMPUTER TO ZŁO 8/
 
     
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob Paź 03, 2009 11:21   

Tak, cebula, nie każdy organizm ją toleruje, wątroba. Zawiera siarkę. Ja sama jej nie jadam, jedynie spożywam ją w postaci syropu, od jesieni do wiosny i nie codziennie, jak mam czas to robię tą miksturę. Natomiast czosnek bardziej mi służy i gdybym piekła ciasta, pewnie też tam bym wsadziła w chwili rozpędu, przyzwyczajenia. A, do herbaty też go nie stosuję. No, na około już prychają, polecam czosnek z miodem i cytryną.
_________________
marzena kiwi
 
     
VA 

Dołączyła: 04 Kwi 2009
Posty: 52
Wysłany: Sob Paź 03, 2009 11:35   

kiwi4 napisał/a:
polecam czosnek z miodem i cytryną.
________
To znaczy konkretnie w jakiej postaci? Syrop? Bardzo ładnie proszę o przepis :)

Edit: Bardzo dziękuję za przepis :hug:
Ostatnio zmieniony przez VA Sob Paź 03, 2009 12:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob Paź 03, 2009 11:55   

Cebula i czosnek pokrojona w kosteczkę do tego łyżka miodu lub więcej, to zależy jakiej wielkości cebula. Cała lub pół wciśniętej cytryny i wieczorem już masz syrop. Postawić w ciepłym miejscu, oczywiście w szklanym pojemniku. Można robić na wieczór i już rano i wieczorem łycha do gardziołka. Dla dzieci jak znalazł, bez chemii.
_________________
marzena kiwi
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 04, 2009 17:48   

kiwi, bardzo interesujący przepis
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 21:58   

Ktoś może wie dlaczego Księżyc tak dziwnie dziś wygląda?
Zawsze połówka była (na naszej szerokości geograficznej) prawie pionowa, a dziś jest prawie pozioma. Ostatnio coś takiego widziałem jak mieszkałem na Zwrotniku.
:-/
Ostatnio zmieniony przez Adam319 Sob Wrz 18, 2010 16:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 23:12   

przychodzi mi do glowy kilka mozliwych powodow
jeden z nich: http://www.youtube.com/wa...wacP4E#t=04m26s
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 23:39   

Widać tak ma być, według komputera i zaawansowanego programu do obliczania jak Księżyc ma wyglądać, wszystko się zgadza. Bardziej pionowy będzie w lecie, muszę częściej spoglądać na nasze zimowe niebo.
:-)

 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Czw Lis 26, 2009 00:01   

Tak będzie 18 czerwca w roku przyszłym, żeby już była jasność o co mi chodzi z tą poziomą pionowością.
:-)
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lis 26, 2009 00:18   

Adam319 napisał/a:
...Tak będzie 18 czerwca w roku przyszłym, żeby już była jasność o co mi chodzi z tą poziomą pionowością...
A moze juz "lezy" na boku zamiast "stac",
albo "locow nima" :viva:
.
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Czw Lis 26, 2009 00:52   

Szacunek za:
http://www.youtube.com/wa...wacP4E#t=04m26s

czyli:
youtube.com/watch?v=ZqXpowacP4E#t=04m26s

tak się oznacza, że warto oglądać od 4 minuty 26 sekundy.
:shock: :pada:
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Czw Lis 26, 2009 03:40   

Adam319 napisał/a:
Szacunek

:-] freeks and geeks - jednym slowem
rozne rzeczy ludzi kreca

a tu Adas wlasnie natrafilam na gadzet dla Cię do pomiarow astronomicznych, nazywa sie toto "astrolejb" i kosztuje tyle co 3 kompy

a teraz dobranoc, bo jutro znowu sie zaspie
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Sob Wrz 18, 2010 16:54   

Mam dwa rowery, jeden fullwypas hamulce bębnowe z przodu i z tyłu, przerzutki w głowicy i zewnętrzne razem 18 biegów, oraz drugi taki co to na zakupy sobie jeździłem i nie musiałem go przykuwać by nie wracać pieszo.

Jadę więc na zakupy, dojeżdżam do skrzyżowania, a tu nagle skręca z drogi prostopadłej w moją stronę samochód i zaczyna parkować tuż przy skrzyżowaniu po lewej (czyli mojej) stronie czyli jakieś 10m przede mną, jechałem 25km na godzinę i uznałem, że trzeba hamować i to zdecydowanie, klocki hamulcowe i hamulec wersja wzmocniona, przednie koło niestety rawka typowa stalowa niewzmacniana starego typu 27’’.

Myślałem, że będę musiał roztrzęsioną starszą panią reanimować gdy zobaczyła mój efektowny pad przez kierownicę, obie dłonie, prawe przedramię, ramię, bark, plecy, dół pleców prosto na stopy w pozycji do biegu i po kilku krokach wyhamowałem. Do samochodu zostało mi jeszcze z 5 metrów. :-)

No nie wiedziałem, że koło może nie wytrzymać hamowania, teraz już wiem.

Nie ma siniaków, ale czuję, że nacisk największy przejęły obie dłonie w okolicach kciuka, miesień przedramienia w okolicy łokcia czyli prawidłowo i to by było na tyle, asfalt był suchy, ubranie się nie przetarło bo się nie tarło.

Co by nie być gołosłownym:
http://img265.imageshack.us/img265/2434/kolox.jpg
Ostatnio zmieniony przez Adam319 Sob Wrz 18, 2010 19:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
jatoja 
JA to JA


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 323
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 18:32   jak w temacie - co ciekawego w wenecji na targu znalazlem







 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 18:34   


fuj, no nie wziełabym tego do ust.
 
     
jatoja 
JA to JA


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 323
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 18:43   

Molka napisał/a:
fuj, no nie wziełabym tego do ust.

domyslam sie ze chodzi o osmiornice, bo raczej nie ryby czy krewetki.
tak btw dobry sposob na lowienie osmiornic - zolta reklamowka i maska na oczy potrzbne (chyba ze ktos bez maski moze patrzec pod woda). wyplynac kilka metrow od brzegu i pomachac pod woda zolta reklamowka - jak sie osmiornica zaplacze to ja na brzeg i nastepna.
nie wiem co te osmiornice widza w zoltych reklamowkach ale to dziala. z innymi kolorami nie probowalem, wiec nie wiem.
_________________
dont judge me by my past - i dont live there anymore
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 18:50   

jatoja napisał/a:
Molka napisał/a:
fuj, no nie wziełabym tego do ust.

domyslam sie ze chodzi o osmiornice, bo raczej nie ryby czy krewetki.
tak btw dobry sposob na lowienie osmiornic - zolta reklamowka i maska na oczy potrzbne (chyba ze ktos bez maski moze patrzec pod woda). wyplynac kilka metrow od brzegu i pomachac pod woda zolta reklamowka - jak sie osmiornica zaplacze to ja na brzeg i nastepna.
nie wiem co te osmiornice widza w zoltych reklamowkach ale to dziala. z innymi kolorami nie probowalem, wiec nie wiem.

tak, chodzi o osmiorniczki, paskudy straszne! :viva:
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 18:50   

Wygląda wspaniale!! Zjadłbym wszystko, co widać na fotach prócz mebli targowych, metek z cenami i sprzedawców ;) Pod jednym warunkiem: albo znad ogniska albo lekko duszone, obsmażone na chrupko i moczone w jakimś zajebiaszczo aromatycznym dipie.

Tomek
Ostatnio zmieniony przez M i T Wto Wrz 21, 2010 18:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 19:29   

M i T napisał/a:
Wygląda wspaniale!! Zjadłbym wszystko

No ja tak samo, tyle że na surowo.
Ośmiornica mnie kręci - ta śliskość na podniebieniu musi być rozkoszna. 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 19:30   

Molka napisał/a:
fuj, no nie wziełabym tego do ust.

that's all in your head, that's all in your head... :viva:
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
jatoja 
JA to JA


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 323
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 20:04   

Cytat:
No ja tak samo, tyle że na surowo.

probowalem kalamary - ale bez smaku. do tego twarde gumiaste.
jakies gotowe w sosie pomidorowym za to bardzo dobre byly.
_________________
dont judge me by my past - i dont live there anymore
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 23:08   

Hannibal napisał/a:
M i T napisał/a:
Wygląda wspaniale!! Zjadłbym wszystko

No ja tak samo, tyle że na surowo.
Ośmiornica mnie kręci - ta śliskość na podniebieniu musi być rozkoszna. 8-)

Kawalkiem takiej surowej osmiornicy zapewnilbys jednorazowy posilek na cally dzien. Zulbys od rana do wieczora.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
jatoja 
JA to JA


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 323
Wysłany: Śro Wrz 22, 2010 00:42   

Kangur napisał/a:
Kawalkiem takiej surowej osmiornicy zapewnilbys jednorazowy posilek na cally dzien. Zulbys od rana do wieczora.

mozna lyknac i zostawic reszte roboty "enzymom"
_________________
dont judge me by my past - i dont live there anymore
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Śro Wrz 22, 2010 02:03   

jatoja napisał/a:
Kangur napisał/a:
Kawalkiem takiej surowej osmiornicy zapewnilbys jednorazowy posilek na cally dzien. Zulbys od rana do wieczora.

mozna lyknac i zostawic reszte roboty "enzymom"

Ale Hani jest zwolennikiem enzymow egzogennych. Ciekawe jakie enzymy egzogenne ma taka osmiornica. Jakby to lyknal, to moze by zakorkowalo jego biegunki. Dobry pomysl. :razz:
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 22, 2010 06:56   

Neolityczny Kangurku :keep: - patrz i się ucz:
http://www.youtube.com/watch?v=iwTH7bBgZhM
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
jatoja 
JA to JA


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 323
Wysłany: Śro Wrz 22, 2010 10:00   

Kangur napisał/a:
to moze by zakorkowalo jego biegunki

Jakie biegunki ??
_________________
dont judge me by my past - i dont live there anymore
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 22, 2010 10:12   

jatoja napisał/a:
Jakie biegunki ??

Projekcja 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
jatoja 
JA to JA


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 323
Wysłany: Śro Wrz 22, 2010 10:45   Byly owoce morza, to teraz po prostu owoce

figi

figa "przejrzala"

palma

limonki

pistacje

granat

winogrona
 
     
temperance76

Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 71
Wysłany: Śro Wrz 22, 2010 11:03   

:roll: Witam, niewiedzialam ze figi i pistacje rosna na drzewach,myslalam ze na krzakach, takie swieze figi sa bardzo smaczne.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Wrz 22, 2010 14:49   

Molka napisał/a:
tak, chodzi o osmiorniczki, paskudy straszne! :viva:

ta jest fajna ;)

 
     
jatoja 
JA to JA


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 323
Wysłany: Czw Paź 07, 2010 23:37   to teraz rybki

cardiff/walia/uk - karp


santorini/grecja:





czarna rzeka - pd polski


mazury:

 
     
temperance76

Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 71
Wysłany: Pią Paź 08, 2010 11:50   

Ale pikne rybki,to ty je zlowiles?,mam rodzine na Mazurach,piekne okolice. :-D
 
     
jatoja 
JA to JA


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 323
Wysłany: Pią Paź 08, 2010 12:59   

znajomi lowili. ja robilem zdjecia i jadlem :D
_________________
dont judge me by my past - i dont live there anymore
 
     
temperance76

Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 71
Wysłany: Pią Paź 08, 2010 14:03   

Tylko pozazdroscic :-D
 
     
jatoja 
JA to JA


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 323
Wysłany: Pią Paź 08, 2010 15:38   

Cytat:
Tylko pozazdroscic :-D

to do rodziny na mazury, wedka w reke i nad jezioro.
albo patykiem, jak wczoraj widzialem w "ultimate survival" na discovery - walil w wode patykiem, zeby ryby ogluszyc i pozniej reka wyciagnal
_________________
dont judge me by my past - i dont live there anymore
 
     
temperance76

Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 71
Wysłany: Pią Paź 08, 2010 15:48   

No ja tez cos podobnego widzialam,rozkladaja sieci niedaleko brzegu i bija patykami w wode. :-D
 
     
jatoja 
JA to JA


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 323
Wysłany: Pią Paź 08, 2010 19:08   

z sieciami to juz klusownictwo ;)
_________________
dont judge me by my past - i dont live there anymore
 
     
jatoja 
JA to JA


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 323
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 16:19   a teraz owieczki w Walii







 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved