Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 11:41
Zakażenia szpitalne
Autor Wiadomość
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 26, 2010 13:58   Zakażenia szpitalne

Błąd zniszczył jej życie
Cytat:
- Myślałam o samobójstwie, mój ból jest nie do wytrzymania – mówi Anna Beauchamp, która na skutek błędu lekarza przyjmuje koktajl ze środków przeciwbólowych, m.in. morfinę. Od 5 lat próbuje walczyć o środki do życia i odszkodowanie. Polska to jednak nie Stany. – Świadkowie w sprawie cywilnej o błędy w leczeniu boją się zeznawać – opowiada.

http://biznes.onet.pl/bla...07,1,news-detal

Zakażenia szpitalne – cichy zabójca naszych czasów
Cytat:
Ponad pół miliona zakażeń rocznie, z czego 75 tysięcy ze skutkiem śmiertelnym. Nawet połowa zakażonych pacjentów na oddziałach intensywnej terapii. Zakażenia szpitalne wyrastają na największego cichego zabójcę naszych czasów.

rozmowa z dr. Pawłem Grzesiowskim
http://zdrowie.onet.pl/16...ofilaktyka.html
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Wto Paź 26, 2010 20:32   

Cały czas powtarzam, trzeba zrobić segregację konowałów na dobrych i oszustów (partaczy), oszustów przed trybunał wojskowy, i sprawa rozwiązana.
 
     
ruszczka 

Dołączyła: 29 Cze 2010
Posty: 67
Wysłany: Wto Paź 26, 2010 20:54   

brajan30 napisał/a:

Cały czas powtarzam
A co ROBISZ w tej sprawie?
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Wto Paź 26, 2010 21:14   

Ja obcuję z tym problemem na co dzień, dostarczam wykazy patogenów alarmowych co kwartał na każdy oddział.... znam ten problem od podszewki. :shoot:
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 26, 2010 21:18   

Molka napisał/a:
Ja obcuję z tym problemem na co dzień, dostarczam wykazy patogenów alarmowych co kwartał na każdy oddział.... znam ten problem od podszewki. :shoot:

No i co? Kiszka niezła, nie? :D
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Śro Paź 27, 2010 01:04   

ruszczka napisał/a:
A co ROBISZ w tej sprawie?

Dobre pytanie, otóż robię WSZYSTKO aby nie trafić w łapy funkcjonariuszy służby zdrowia. Poza tym zgłaszam się na ochotnika do wykonania wyroku trybunału wojskowego.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 27, 2010 04:49   

brajan30 napisał/a:
Dobre pytanie, otóż robię WSZYSTKO aby nie trafić w łapy funkcjonariuszy służby zdrowia.

Wiesz, brajanie, czasem można tam trafić i mogą Ci uratować życie, którego sam za Chiny byś sobie nie uratował. Vide - mój przykład sprzed 5 lat.
brajan30 napisał/a:
Poza tym zgłaszam się na ochotnika do wykonania wyroku trybunału wojskowego.

Ostre masz podejście do tego, nie ma to tamto
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Śro Paź 27, 2010 07:40   

Hannibal napisał/a:
brajan30 napisał/a:
Dobre pytanie, otóż robię WSZYSTKO aby nie trafić w łapy funkcjonariuszy służby zdrowia.

Wiesz, brajanie, czasem można tam trafić i mogą Ci uratować życie, którego sam za Chiny byś sobie nie uratował. Vide - mój przykład sprzed 5 lat.


Wszystko jednak zależy od ludzkiego doświadczenia. Jeden zawdzięcza im nawet życie, inny nigdy się z nimi nie zetknął. I tak już chyba zostanie, ale to mi uświadomiło, że nie powinienem na lekarzy patrzeć tak stanowczo pejoratywnie :-/ . Jednak co do siebie od chwili gdy wyszedłem z przychodni (to była moja może druga wizyta u lekarza), podarłem receptę i powiedziałem sobie never ever ever again i tak już zostanie :-D .
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 27, 2010 07:53   

Wiesz, co innego przychodnia rejonowa, a co innego OIT i Klinika Neurochirurgii w CSK MZWiA
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 27, 2010 10:14   

brajan30 napisał/a:
ruszczka napisał/a:
A co ROBISZ w tej sprawie?

Dobre pytanie, otóż robię WSZYSTKO aby nie trafić w łapy funkcjonariuszy służby zdrowia. Poza tym zgłaszam się na ochotnika do wykonania wyroku trybunału wojskowego.


A mnie to zastanawia co innego? 8-) .Dlaczego , u licha, trybunał wojskowy , że niby od razu rozwałka? :-D
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Śro Paź 27, 2010 13:09   

Hannibal napisał/a:
Wiesz, brajanie, czasem można tam trafić i mogą Ci uratować życie, którego sam za Chiny byś sobie nie uratował. Vide - mój przykład sprzed 5 lat.

Jak najbardziej masz rację, mi się też może przytrafić wypadek samochodowy, czy mogę być ranny i wtedy interwencja chirurga, lub intensywna terapia może uratować życie. Dlatego napisałem trzeba zrobić "segragację" na dobrych specjalistów i partaczy oszustów bo pracują za nasze pieniądze.
Bruford napisał/a:
A mnie to zastanawia co innego? .Dlaczego , u licha, trybunał wojskowy , że niby od razu rozwałka?

Trybunał wojskowy musi być, bo ktoś musi o "rozwałce"zadecydwać :-D
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 27, 2010 14:54   

brajan30 napisał/a:
[Trybunał wojskowy musi być, bo ktoś musi o "rozwałce"zadecydwać :-D


Ufff , bo już myślałem ,że o rozwałce mogliby decydować goście pakujący sobie bez sensu w ciało ziarna. :-D
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Śro Paź 27, 2010 17:05   

Bruford napisał/a:
Ufff , bo już myślałem ,że o rozwałce mogliby decydować goście pakujący sobie bez sensu w ciało ziarna. :-D

Niewykluczone że w Trybunale i tacy by byli.
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 27, 2010 21:40   

brajan30 napisał/a:
Bruford napisał/a:
Ufff , bo już myślałem ,że o rozwałce mogliby decydować goście pakujący sobie bez sensu w ciało ziarna. :-D

Niewykluczone że w Trybunale i tacy by byli.


UUu , to niedobrze 8-) :-( Człowiek wpitalający sobie ziarno w nogę , bez jakiegokolwiek sensu, powinien być zbadany przez psychiatrę i odsunięty od rozsądzania czegokolwiek 8-)
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Śro Paź 27, 2010 22:51   

brajan30 napisał/a:
...Trybunał wojskowy musi być, bo ktoś musi o "rozwałce"zadecydwać :-D...
Tak, tak, przed "rozwalka" to jeszcze jakies tortury
koniecznie powinny byc! :hihi:

Zamiast "cipciore" na "nogie"
to na ten przyklad nasypac do "otrzewnej" i zaszyc
jak nie bedzie mozna w "miedzynogie"! :viva:
.
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Śro Paź 27, 2010 23:57   

grizzly napisał/a:
brajan30 napisał/a:
...Trybunał wojskowy musi być, bo ktoś musi o "rozwałce"zadecydwać :-D ...
Tak, tak, przed "rozwalka" to jeszcze jakies tortury
koniecznie powinny byc! :hihi:

Jak najbardziej, niech też pocierpią tyle co ich ofiary partactwa.

grizzly napisał/a:
[Zamiast "cipciore" na "nogie"
to na ten przyklad nasypac do "otrzewnej" i zaszyc
jak nie bedzie mozna w "miedzynogie"! :viva:

Przetestuj, z tym osiągniesz 120 lat w cuglach :evil:
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Czw Paź 28, 2010 10:21   

Bruford napisał/a:
UUu , to niedobrze 8-) :-( Człowiek wpitalający sobie ziarno w nogę , bez jakiegokolwiek sensu, powinien być zbadany przez psychiatrę i odsunięty od rozsądzania czegokolwiek 8-)

Oj to źle by było, gdyż sporo ludzi którzy to robią to przedstawiciele twojej branży, (ci dobrzy nie partacze), z pewnością są i wśród nich psychiatrzy, więc znowu problem.
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 28, 2010 10:56   

brajan30 napisał/a:
Bruford napisał/a:
UUu , to niedobrze 8-) :-( Człowiek wpitalający sobie ziarno w nogę , bez jakiegokolwiek sensu, powinien być zbadany przez psychiatrę i odsunięty od rozsądzania czegokolwiek 8-)

Oj to źle by było, gdyż sporo ludzi którzy to robią to przedstawiciele twojej branży, (ci dobrzy nie partacze), z pewnością są i wśród nich psychiatrzy, więc znowu problem.


A te "sporo" co sobie rzekomo wali ziarno w nogę to te same "sporo" o którym sobie bajacie wzajemnie na forum Alexa Polańskiego , tego od tabletek cudnych do benzyny?
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Czw Paź 28, 2010 12:03   

Bruford napisał/a:
A te "sporo" co sobie rzekomo wali ziarno w nogę to te same "sporo" o którym sobie bajacie wzajemnie na forum Alexa Polańskiego , tego od tabletek cudnych do benzyny?

Wszelkie tabletki i inne ogłupiacze suplementowe, są blee :razz: , nawet jeśli ten pan ma coś z nimi wspólnego.
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 28, 2010 12:57   

brajan30 napisał/a:
Bruford napisał/a:
A te "sporo" co sobie rzekomo wali ziarno w nogę to te same "sporo" o którym sobie bajacie wzajemnie na forum Alexa Polańskiego , tego od tabletek cudnych do benzyny?

Wszelkie tabletki i inne ogłupiacze suplementowe, są blee :razz: , nawet jeśli ten pan ma coś z nimi wspólnego.


Noooo , ciekawa postać ten propagator wciskania sobie ziaren w nogi.
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Czw Paź 28, 2010 13:59   

Bruford napisał/a:
Noooo , ciekawa postać ten propagator wciskania sobie ziaren w nogi.

Odnośnie tego propagatora, rzeczywiście jego postać kontrowersyjna, ale mnie ta postać obchodzi, mniej niż "partaczy" medycznych zdrowie chorego.
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 28, 2010 14:20   

brajan30 napisał/a:
Bruford napisał/a:
Noooo , ciekawa postać ten propagator wciskania sobie ziaren w nogi.

Odnośnie tego propagatora, rzeczywiście jego postać kontrowersyjna, ale mnie ta postać obchodzi, mniej niż "partaczy" medycznych zdrowie chorego.


Tia , kontrowersyjna 8-) heh .Dostarczył w końcu na forum "cieciorzenia w nogach" wreszcie ten od tak dawna obiecywany "przypadek wyleczenia"?
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Czw Paź 28, 2010 15:00   

Bruford napisał/a:
Tia , kontrowersyjna 8-) heh .Dostarczył w końcu na forum "cieciorzenia w nogach" wreszcie ten od tak dawna obiecywany "przypadek wyleczenia"?

Dla mnie nie istotne czy będzie czy nie będzie, jak będzie to zaspokoje Twoją ciekawość.
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 28, 2010 15:24   

brajan30 napisał/a:
Bruford napisał/a:
Tia , kontrowersyjna 8-) heh .Dostarczył w końcu na forum "cieciorzenia w nogach" wreszcie ten od tak dawna obiecywany "przypadek wyleczenia"?

Dla mnie nie istotne czy będzie czy nie będzie, jak będzie to zaspokoje Twoją ciekawość.


Dla Ciebie może nie , nie neguję.Z ciekawości tak , no bo już półtora roku jak ludzie sobie ziarna w nogi wżerają i do tej pory ani jednego?
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Nie Paź 31, 2010 21:56   

Hannibal napisał/a:
Vide - mój przykład sprzed 5 lat.


Miałeś wypadek jakiś?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 31, 2010 22:09   

Piotrx napisał/a:
Miałeś wypadek jakiś?

no
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787

Wysłany: Wto Lis 16, 2010 12:51   

Bruford napisał/a:
UUu , to niedobrze 8-) :-( Człowiek wpitalający sobie ziarno w nogę , bez jakiegokolwiek sensu, powinien być zbadany przez psychiatrę i odsunięty od rozsądzania czegokolwiek 8-)

A ja myślałem, że mowa była o wkładaniu w siebie ziarna z tetrahydrocannabinolem. :-)
JW
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787

Wysłany: Wto Lis 16, 2010 12:58   

Panowie, spokojnie.
Za obecny stan medycyny odpowiadają producenci leków i sami chorzy. Lekarz musiałby się nieźle znieczulić tymi ziarnami :-) (znaczy, nie cieciorką), żeby przeciwstawić się na trzeźwo takiemu układowi. To jak zaatakowanie samotrzeć pod Kurskiem przeciwnika na motorynce.
JW
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Wto Lis 16, 2010 15:51   

Bruford napisał/a:
Tia , kontrowersyjna 8-) heh .Dostarczył w końcu na forum "cieciorzenia w nogach" wreszcie ten od tak dawna obiecywany "przypadek wyleczenia"?

zbigniew@kon-met.pl, Thursday, November 04, 2010 9:34 AM

Witam serdecznie

Najpierw wielkie podziękowania za to, co dla mnie zrobiliście dozgonnie jestem waszym dłużnikiem

Po pierwsze uzdrowiliście mi moją matkę.

Operacja na jelito grube 10-08-2010 w szpitalu na Kurlandzkiej w Poznaniu przebiegła wydawałoby się całkiem pomyślnie, ale lekarz chirurg Piotr Krokowicz w rozmowie orzekł jednoznacznie cytat (zrobiłem, co mogłem usunąłem dwa ogniska na jelicie grubym i cienkim, ale są przerzuty na wątrobę, jelita i cały organizm jest zainfekowany to tylko kwestia czasu, może być chwilowa poprawa, ale potem organizm będzie coraz słabszy niebawem zakończy życie. Wiek 76 lat i jej stan nie pozwala naprzyjcie CHEMII to wszystko, co mogłem zrobić).

19 sierpnia byliśmy na spotkaniu z DR GEORGEM ASHKAREM W

Księgarnia im. Jana Pawła II "SURSUM CORDA"
60-731 Poznań, ul. Rynek Łazarski 1
Tel. (0-61) 8650 820, kom. 0501 232 187
E-mail: ksiegarnia@sursumcorda.com.pl

O TEJ CHWILI NASTAPIŁ PRZEŁOM

20 sierpnia o godzinie 16: 00 matka przybyła tam ponownie i założono jej czosnek na jednej nodze następnego dnia pomogłem jej to samo zrobić na drugiej nodze i w ten sposób zaczęła stosować METODĘ ABSORBCJI NATURALNEJ INFEKCJI DR. GEORGA ASHKARA.

OBJAWY:

Po trzech dniach nagle obie nogi od kolana w duł bardzo spuchły a z pod opatrunków zaczęły wyciekać ropa i krwawe skrzepy .Po kolejnych dwóch dniach opuchlizna z nóg zeszła matka codzienne lepiej się czuła, miała lepszy apetyt, ochotę na coraz dłuższe spacery i rozmowy. Dziś, kiedy to piszę 08-10-2010 matka czuje się znakomicie odwiedza znajomych jeździ samochodem, jako kierowca pracuje w ogrodzie i na działce ma doskonały apetyt i mimo że kuracja jeszcze trwa niczym jej to nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu.

W listopadzie wybieram się z nią na szczegółowe badania lekarskie celem sprawdzenia czy choroba juz całkiem minęła, o czym niezwłocznie powiadomię.

W załączniku wysyłam kartę informacyjną leczenia szpitalnego i badanie histopatologiczne nr 10 475-95/10 z dnia 20-08-2010

PS.

Dziś przypadkowo spotkałem mojego sąsiada Czesława Janickiego byłego Ministra Rolnictwa, który od dawna zna jej stan zdrowia i bardzo się tym interesuje widząc tak szybki powrót do zdrowia rozmaił zemną i poprosił o pożyczenie książki DK Ashkara. Wspomniał również, że ma kontakt z Ministrem Ewą Kopacz i gdyby miał więcej takich opisanych przykładów jak moja matka mógłby się tą sprawą zainteresować i nagłośnić na szerszą skalę.

Pozdrawiam:

Zbigniew Szydłowski
60-655 Poznań ul. Szydłowska 62 , Tel. 660 454 950

Karta informacyjna leczenia szpitalnego: http://www.lekarstwonarak...-szydlowski.pdf
Badanie hispatologiczne: http://www.lekarstwonarak...-szydlowski.pdf
źródło: http://www.lekarstwonarak...ekty-poczta.htm

Bruford, jak już powiedziałem wcześniej mi są nie potrzebne wszelkie dokumentacje, kto to lubi niech się syci. Fajnie by było gdybyś skomentował to jako przedstawiciel środowiska medycznego.
Ostatnio zmieniony przez brajan30 Wto Lis 16, 2010 15:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 17, 2010 09:59   

brajan30 napisał/a:
[Po pierwsze uzdrowiliście mi moją matkę.

Operacja na jelito grube 10-08-2010 wPS.

Dziś przypadkowo spotkałem mojego sąsiada Czesława Janickiego byłego Ministra Rolnictwa, który od dawna zna jej stan zdrowia i bardzo się tym interesuje widząc tak szybki powrót do zdrowia rozmaił zemną i poprosił o pożyczenie książki DK Ashkara. Wspomniał również, że ma kontakt z Ministrem Ewą Kopacz iBruford, jak już powiedziałem wcześniej mi są nie potrzebne wszelkie dokumentacje, kto to lubi niech się syci. Fajnie by było gdybyś skomentował to jako przedstawiciel środowiska medycznego.


OK , Tobie dokumentacje nie są potrzebne - Twoje prawo.Natomiast z całą pewnością nie jest to kwestia "lubienia i sycenia". Ashkar i jego polski komiwojażer Polański wciskają ludziom swoją "metodę" co krok zniechęcając ludzi do leczenia onkologicznego. Pominę z litości sedno ich bzdur.Wspomnę tylko ,że skoro coś promują to ich psim obowiązkiem jest wykazanie dowodów - nie udało im się po już chyba 2 latach. Za to pełniący funkcję komiwojażera Polański tnie na forum posty ,że hej.

Do meritum : ogłaszanie na podstawie załączonych dokumentów jakiegokolwiek wyleczenia to nieporozumienie oraz brak logiki.W połowie sierpnia zoperowano pacjentkę i rozpoznano zaawansowanie choroby.Mamy połowę listopada a pacjentka ma 76 lat.Ktokolwiek miał realne doświadczenie z nowotworami dobrze wie ,że ich dynamika w podeszłym wieku bywa bardzo mała -zwłaszcza typowego raka jelita grubego.Nikogo doświadczonego nie zdziwiłoby gdyby np żyła jeszcze rok.To normalne.Bez ziarna w nodze.Tyle na temat tego nieistotnego doniesienia

Ciekawe , mam zrzut z ekranu na którym Alex Polański jest "zatytułowany" assistant research professor" pewnego instytutu w USA.W całym necie próżno jednak szukać choćby jednego opracowania badawczego sygnowanego przez ów instytut jak również nie udało mi się znaleźć jakiejkolwiek innej osoby powołującej się na ów insytytut.Ciekawe.Po raz pierwszy chyba instytut mający profesorów jest martwy w necie. :-(
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Śro Lis 17, 2010 13:26   

Bruford napisał/a:
ogłaszanie na podstawie załączonych dokumentów jakiegokolwiek wyleczenia to nieporozumienie oraz brak logiki.W połowie sierpnia zoperowano pacjentkę i rozpoznano zaawansowanie choroby.Mamy połowę listopada a pacjentka ma 76 lat.Ktokolwiek miał realne doświadczenie z nowotworami dobrze wie ,że ich dynamika w podeszłym wieku bywa bardzo mała -zwłaszcza typowego raka jelita grubego.Nikogo doświadczonego nie zdziwiłoby gdyby np żyła jeszcze rok.To normalne.Bez ziarna w nodze.Tyle na temat tego nieistotnego doniesienia

Jak najbardziej się zgadzam i ta dokumentacja nie jest stwierdzeniem wyleczenia, co najwyżej można stwierdzic z cała pewnością że chora miała nowotwór. Zresztą jest tam napisane:

"W listopadzie wybieram się z nią na szczegółowe badania lekarskie celem sprawdzenia czy choroba juz całkiem minęła, o czym niezwłocznie powiadomię."

Oczywiście nawet jeśli listopadowe badania potwierdzą ustąpienie choroby, to i tak jeszcze za wcześnie ogłaszać sukces jesli chodzi o raka. Nie mniej jednak lekarz operujący powiedział wyraźnie są przeżuty i życia zostało niewiele, na chemię pacjentka jest za słaba. Jest to opinia medycyny akademickiej, czyli mówiąc krótko - czekaj na śmierć bo szans medycyna akademicka ci nie daje.
Zastosowała metodę NIA i póki co żyje, oczywiście za krótko na ocenę skuteczności, ale jesli będzie żyła, nie będzie nawrotu, to medycyna akademicka sobie tą zasługe przypisze?
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 17, 2010 13:29   

brajan30 napisał/a:
[listopadowe badania potwierdzą ustąpienie choroby, , to medycyna akademicka sobie tą zasługe przypisze?


Przykro mi , nie potwierdzą
 
     
krzysztof2

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 756
Wysłany: Śro Lis 17, 2010 21:29   inwazyjne zakażenia grzybicze

WITAM :hug:

Grzybica - ukryty zabójca
2008-02-06
http://wyborcza.pl/1,91002,4905552.html
Cytat:

Inwazyjne zakażenia grzybicze to coraz większy problem polskich szpitali. Szczególnie zagrożeni są pacjenci po przeszczepie szpiku - alarmują eksperci
Państwo wydaje na jedno przeszczepienie szpiku ok. 200 tys. zł. Ale wygranie bitwy nie przesądza o wyniku wojny. Pacjent po przeszczepie w starciu z inwazyjnym zakażeniem grzybiczym nie ma szans - tłumaczyli wczoraj lekarze na konferencji poświęconej grzybicom.

Zorganizowała ją Fundacja Urszuli Jaworskiej. Udział w niej wzięli wybitni polscy eksperci mikrobiolodzy i hematolodzy.

Liczba zachorowań na inwazyjne zakażenia grzybicze rośnie. Przyczyną jest m.in. upowszechnienie antybiotyków. A że przyroda nie znosi pustki - miejsce zwalczanych bakterii zajęły grzyby.

Grzybiczą infekcję może złapać każdy z nas. Jednak zazwyczaj sprawnie działający układ odpornościowy szybko sobie z nią radzi. Inaczej jest w przypadku osób cierpiących z powodu chorób układu krwiotwórczego, a szczególnie pacjentów po przeszczepie szpiku. - W tych przypadkach ryzyko zachorowania i wskaźnik śmiertelności są naprawdę wysokie - podkreślała prof. Danuta Dzierżanowska, kierownik Zakładu Mikrobiologii Klinicznej w Instytucie "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie. Dzieje się tak, ponieważ jednym z etapów walki z nowotworami układu krwiotwórczego jest zniszczenie chorego szpiku, co obniża zdolność układu odpornościowego do walki z infekcjami.

Do końca lat 90. pacjentów najczęściej atakowały drożdżaki z gatunku Candida albicans. Są one składnikiem flory bakteryjnej błon śluzowych człowieka (w mniejszym stopniu skóry). Do zakażenia dochodzi, gdy na skutek chemioterapii czy naświetlań uszkodzeniu ulegnie śluzówka np. przewodu pokarmowego. Grzyby atakują też przez rany w skórze, w której np. tkwi cewnik.

Medycyna ma leki zdolne walczyć z drożdżakami. Tyle że pojawiły się nowe gatunki odporne na znane środki.

- Ważna jest profilaktyka, nie tylko ta farmakologiczna - podkreślali zgodnie obecni na konferencji hematolodzy: - Kliniki i oddziały leczenia chorób krwi powinny mieć nowoczesne i niezależne od reszty szpitala systemy wentylacji. Potrzebne jest też zachowanie bezwzględnej higieny.



POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :papa:
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 19, 2010 08:48   

brajan30 napisał/a:
[Jest to opinia medycyny akademickiej, czyli mówiąc krótko - czekaj na śmierć bo szans medycyna akademicka ci nie daje.


Jeszcze słówko komentarza a propos powyższego stwierdzenia , bo mi umknęło.

Oczywiście ,że tak. Słusznie.Albowiem medycyna akademicka nie zajmuje się czynieniem cudów.Oczekiwanie od niej czynienia cudów jest wynikiem braku wiedzy.
Cud to specjalność innych specjalistów 8-)
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 14:13   

http://www.sfora.pl/Super...zabijaja-a26426

Badamy kazdy rodzaj pałeczek o obnizonej wrazliwosci na karbapenemy pod katem KPC, na szczescie jak do tej pory nie było takiego przypadku, szczególnie trzeba byc wyczulonym na Klebsielle pneumoniae, to ta bakteria zainicjowała ten rodzaj opornosci i przekazuje go innym bakteriom z całej rodziny Enterobacteriacae.
 
     
krzysztof2

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 756
Wysłany: Pią Gru 17, 2010 10:54   Szpitale brudniejsze niż obory

WITAM :hug:

"Szpitale brudniejsze niż obory?"
http://www.pkpplewiatan.p...ejsze_niz_obory
Cytat:

2010-12-07
Polskie szpitale są brudne. HACCP określa standardy utrzymania czystości między innymi w oborach i chlewniach, w szpitalach takich standardów nie ma. W 2009 roku NIK zwrócił uwagę na zagrożenie higieniczne w placówkach służby zdrowia. Niestety do dnia dzisiejszego nic w tej sprawie nie zrobiono. Rozwiązaniem tych problemów jest outsourcing zarządzania czystością.

Brak standardów sanitarnych w placówkach opieki zdrowotnej, a także błędne zapisy ustawy o zamówieniach publicznych spowodowały zaniżanie cen w przetargach publicznych, a w konsekwencji brak w szpitalach podstawowych środków niezbędnych do utrzymania higieny osobistej tj.: mydła, ręczników, środków dezynfekcji rąk czy papieru toaletowego. To wszystko może doprowadzić do rozwinięcia wielu chorób zakaźnych, z którymi walka będzie trudna i bardzo kosztowna. Pierwszą instytucją państwową, która zwróciła uwagę na zagrożenie higieniczne w polskich szpitalach była Najwyższa Izba Kontroli. W opublikowanym w roku 2009 raporcie wskazała, że w większości z nich higiena pozostawia wiele do życzenia. W raporcie pojawiły się również zalecenia pokontrolne wskazujące sposoby rozwiązania problemów. Niestety do dnia dzisiejszego z zaleceń tych nie skorzystano.

W opinii Lewiatana, dalsze lekceważenie higieny w szpitalach może przynieść nieodwracalne skutki dla setek tysięcy pacjentów. Aby rozwiązać ten problem trzeba podjąć pilne działania, m.in.:

• przeprowadzić dogłębną analizę raportu NIK
• zmienić Ustawę Zamówienie Publiczne skłaniającą zamawiających do wyboru oferty tylko i wyłącznie w oparciu o kryterium najniższej ceny. Rozwiązanie taki prowadzi do zakupy usług utrzymania czystości o wątpliwej jakości. Zakupu mydeł, środków dezynfekcyjnych, papierów ręcznikowych oraz papierów toaletowych, które nie tylko nie spełniają oczekiwań zamawiającego ale ze względu na komponenty użyte do ich produkcji stanowią zagrożenie dla ich użytkowników
• rozdzielić w ramach zamówień zakup usług od zakupu wkładów eksploatacyjnych do dozowników mydeł, ręczników i papieru toaletowego. Zamawianie łączne usługi i wkładów eksploatacyjnych nie pozwala na prawidłowe określenie potrzeb szpitala i powoduje obniżenie jakości uzupełnianych wkładów, a konsekwencji ich brak, zwłaszcza w ostatnich miesiącach roku
• spowodować aby NFZ wymagał od ZOZ w ramach przeznaczonych środków przestrzegania minimum sanitarnego. W chwili obecnej koszty związane z utrzymaniem czystości „ukryte" zostały w cenie usługi medycznej. Rozwiązanie takie przenosi odpowiedzialność związaną z podziałem przyznanych środków na dyrektorów szpitali, którzy muszą dokonywać trudnych wyborów, która z potrzeb szpitala jest ważniejsza.
• opracować standardy utrzymania czystości w szpitalach.

Sposobem na rozwiązanie problemów higienicznych w polskich szpitalach jest outsourcing zarządzania czystością. Outsourcing dla polskich przedsiębiorstw jest zjawiskiem dość powszechnym. Z outsourcingu korzysta w Polsce 93% dużych i średnich firm - wynika z badania „Dojrzałość outsourcingowa polskich przedsiębiorstw" zainicjowanego przez CWS-boco Polska przy współpracy z Outsourcing Magazine. Głównym motywem wykorzystania tego typu usług jest dążenie do redukcji oraz kontroli kosztów. Ponad 52% respondentów stwierdziło, że w najbliższych latach ich budżet na ten cel będzie wzrastał.

Dla 81,5% badanych firm outsourcing oznacza realne oszczędności. Jedynie
w przypadku 3,5% ankietowanych wydzielenie procesów zewnętrznemu dostawcy okazało się być droższe od ich realizacji wewnętrznej. Poziom uzyskiwanych oszczędności plasuje się najczęściej w przedziale od 0 - 10% (około 60% firm), a w niektórych przypadkach nawet od 10 do 30% (18% ankietowanych).
Od kilku lat dostrzegamy wzrost zainteresowania wykorzystaniem outsourcingu w obszarze wynajmu odzieży roboczej oraz wynajmu i obsługi urządzeń higieniczno - sanitarnych. My na przykład, zamawiamy i kupujemy produkty objęte gwarancją producenta za niższą, hurtową cenę, zachowując przy tym jakość oferowanych usług i produktów, dzięki czemu nasi klienci korzystają na efekcie skali - komentuje wyniki raportu Andrzej Smółko, Prezes CWS-boco Polska - Pozwala to również na lepsze planowanie dysponowanym budżetem.

Dzięki outsourcingowi firmy poprawiają płynność finansową i ograniczają ryzyko ekonomiczne, ponieważ opłaty miesięczne są stałe i niewielkie. Dlaczego więc szpitale, które na co dzień brykają się z kłopotami finansowymi, nie dostrzegają w outsourcingu realnych korzyści?


I jeszcze kilka słów na temat:
http://www.termedia.pl/Cz...eszczenie-12986
Cytat:

– Odwiedziłem ciotkę w szpitalu i spojrzałem na mury szpitalne okiem profesjonalisty w swoim fachu – mówi lekarz i inspektor weterynarii z województwa kujawsko-pomorskiego. – Warunki higieniczne były takie, że gdyby to była obora, w której trzymane są krowy czy świnie, zgodnie z obowiązującymi przepisami jako lekarz weterynarii musiałbym ją zamknąć. Nie wiem, dlaczego w przypadku szpitali, gdzie przebywają chorzy ludzie, wymagania są niższe – dodaje.
Czy rzeczywiście pacjenci szpitali przebywają w gorszych warunkach niż inwentarz gospodarczy? Jak to możliwe? –Rzeczywiście, polski przemysł żywnościowy dokonał pod względem higienicznym ogromnego postępu, co nie zawsze można powiedzieć o szpitalach. Motorem był rynek, twarde prawo i jego rygorystyczna egzekucja – mówi Aleksandra Gliniewicz z Państwowego Zakładu Higieny – Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.



POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :papa:
Ostatnio zmieniony przez krzysztof2 Pią Gru 17, 2010 10:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Nie Sty 16, 2011 13:45   

Bruford napisał/a:
brajan30 napisał/a:
[listopadowe badania potwierdzą ustąpienie choroby, , to medycyna akademicka sobie tą zasługe przypisze?


Przykro mi , nie potwierdzą

Pojawił się kolejny wpis (ostatni wpis), ta osoba (Matka pana Szydłowskiego) żyje cały czas po metodzie NIA, pomimo tego że w sierpniu po operacji lekarz nie dawał jej szans na życie.
http://www.lekarstwonarak...ekty-poczta.htm
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 09:57   

Hani, przenieś wątki o metodzie NIA, z tego tematu do tematu o metodzie NIA czyli tutaj http://www.dobradieta.pl/...pic.php?t=16325
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved