Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
PTSD
Autor Wiadomość
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Nie Lis 08, 2009 17:02   PTSD

PTSD, czyli Post Traumatic Stress Disorder (zespół stresu pourazowego). Temat w sumie obszerny i dla mnie ciekawy, a do założenia tego wątku zainspirował mnie najnowszy kretyński pomysł "brytyjskich naukowców":

http://wiadomosci.onet.pl...jstwa,item.html

Cytat:

Sky News, MK/12:31
Nietypowa terapia ma zatrzymać samobójstwa

Brytyjscy naukowcy opracowują nową metodę pomocy weteranom powracającym z Iraku. Żołnierze często borykają się z problemami psychicznymi po powrocie z wojny, dlatego też wirtualna rzeczywistość może przyjść im z pomocą – informuje Sky News.

Weterani doznający ogromnych obciążeń psychicznych często wypierają traumatyczne wspomnienia z wojny. Skuteczna terapia będzie możliwa, dzięki specjalnemu urządzeniu o nazwie "jaskinia". Jest to specjalny pokój, którego ściany są ogromnymi ekranami. Osoba wewnątrz "jaskini" nosi specjalne gogle, które umożliwiają trójwymiarowe widzenie obrazu prezentowanego na ekranach. Dzięki temu żołnierz ma możliwość przed wyjazdem na misję oswoić się z miejscem do którego jedzie. Na ekranie prezentowane są wówczas sceny z irackich miast, sceny walki oraz poszczególne sprzęty wojskowe.

Badacze mają nadzieję, że "jaskinia" może pomóc również tym, którzy z Iraku powrócili i nie mogą sobie poradzić z tym co przeżyli. – To narzędzie pozwoli przezwyciężyć niechęć do powracania do obrazów z wojny. Dzięki temu chorzy będą mieli szansę na rozpoczęcie procesu leczenia – powiedział biorący udział w projekcie profesor cybernetyki Paul Sharkley. – Możemy zaprezentować dowolny obraz, taki jak zwykłe miasto oraz sytuacje bojowe, takie jak patrole i odparcie ataku na konwój – twierdzi profesor.

Naukowcy popierają swoje działania dramatycznymi statystykami wojny o Falklandy, w której zginęło 258 ludzi. 300 ludzi w wyniku stresu po walce popełniło samobójstwo. To pokazuje najlepiej jak bardzo groźne mogą być wspomnienia z wojny. Krwawe retrospekcje mogą doprowadzić do depresji, aż do pełnej skali psychicznego załamania. Często stres związany z walką wraca po latach, dlatego też badacze chcą jak najszybciej zapobiegać ewentualnym skutkom powrotu weteranów z Iraku, takich jak depresje, czy samobójstwa.

Istnieje też organizacja, która pomaga weteranom wojennym powrócić do rzeczywistości. Do Combat Sress zgłasza się około 1200 osób rocznie, które szukają pomocy - czytamy w serwisie.


Przeczytałam kilkakrotnie, bo najpierw pomyślałam, że albo coś przeoczyłam, albo źle zrozumiałam :roll: :what: 8/ Szkoda słów...

To ja też mam pomysł na jeszcze bardziej skuteczną "terapię" dla żołnierzy, którzy potencjalnie moga doświadczyć PTSD. Pomysł jest prosty - nie wysyłać żołnierzy tam gdzie nie mają żadnej racji bytu i nie prowadzić żadnych wojen i okupacji obcych krajów. No ale to oczywiście jest idealizm w czystej postaci :)

Z tych bardziej realnych pomysłów, to zamiast jedynie "oswajać" byłych żołnierzy z drastycznymi scenami, wypadałoby pozwolić im wreszcie odczuć te uczucia, które będąc w wojsku musieli tłumić - obezwładniający strach, wściekłość (na swoich dowódców, na rząd, etc.), bezsilność, frustrację, konieczność bycia "twardzielem", etc. To tak na dobry początek.

Marishka
Ostatnio zmieniony przez M i T Nie Lis 08, 2009 17:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
MONIKAW 


Pomogła: 2 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 27 Cze 2007
Posty: 546
Wysłany: Nie Lis 08, 2009 19:49   Re: PTSD

M i T napisał/a:

To ja też mam pomysł na jeszcze bardziej skuteczną "terapię" dla żołnierzy, którzy potencjalnie moga doświadczyć PTSD. Pomysł jest prosty - nie wysyłać żołnierzy tam gdzie nie mają żadnej racji bytu i nie prowadzić żadnych wojen i okupacji obcych krajów. No ale to oczywiście jest idealizm w czystej postaci :)

Marishka


To już jesteśmy dwie dla mnie to też idealne rozwiązanie. Utopia niestety.
 
     
figa


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1142
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Nie Lis 08, 2009 23:10   

Większość normalnych ludzi pragnie świętego spokoju-ale przecież wiadomo ,
że za władzą stoją korporacje ,którym już całego świata mało.
Nie trudno jest zmanipulować ,podpuścić pieniędzmi czy ideologią
aby znależć ochotników.
Faceci ,zwłaszcza młodzi maja w sobie tyle agresji ,że podnieca walka ,konkurencja .
Rodzice najczęściej są bezradni wobec takiego młodego osiłka ,
który nie zdaje sobie sprawy z tego co go tam czeka
_________________
pozdrawiam
 
     
ashkar
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lis 09, 2009 03:49   

Ciekawy materiał w świetle PTSD

http://www.youtube.com/watch?v=MXlwn6ezG2g
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Nie Lis 22, 2009 00:33   

Jeszcze nie miałam czasu by poczytać ale są informacje w necie na temat związku szczepionek i ich szkodliwości np. u dzieci z autyzmem w kontekście żołnierzy biorących udział w wojnie w Zatoce i podawania im szczepionek , w których był dodatek skwalenu

Substancja ponoć dobra bo ma ją tran ale my rybami nie jesteśmy i badaniami dobrze udokumentowanymi dobrze to poświadczone nie jest.

W każdym razie skwalen też znalazłam w wypowiedziach,że jego działanie prozdrowotne dobrze zbadane nie zostało. A w tekście jest oddziaływanie szczepionki, w tym skwalenu połączone hipotetycznie z ich problemami psychicznymi.

( ale mam autystycznego syna więc dla niektórych moge być tą szurniętą przeciwniczka szczepionek- no niestety po 3 latach, faktycznie Nią już zostałam, tu mam już opinie tylko na NIE)

link do tekstu o szczepionkach i zołnierzach

http://www.rp.pl/artykul/2,395030.html


( niestety ciągle się mówi, że "Skwalen jest naturalnie występującym związkiem tłuszczowym, obecnym w roślinach, oleju z ryb, oliwie z oliwek. Nie ma dowodów na szkodliwość tego związku zawartego w szczepionkach."

oraz

"Przeprowadzono badania z udziałem niemowląt i noworodków nad szczepionkami zawierającymi skwalen, które nie wykazały żadnych wątpliwości co do ich bezpieczeństwa”

a to coś nowego czyli przed podaniem szczepionek niemowlętom nie wykazano,że szczePionki nie szkodzą? czyli co niemowlęta były królikami doświadczalnymi? PRZECIEZ TO NIEZGODNE Z PRAWEM

LINK TO innej wypowiedzi w tym samym temacie:

http://szczepienia.prv.pl/strona9.html

gdzie mówi się trochę inaczej

"Symptomy, jakie u nich odkryto, obejmowały zapalenie stawów, bóle tkanki łącznej, powiększenie węzłów chłonnych, wysypki uczuleniowe, uczulenie na światło w postaci wysypki, wysypki w okolicy jarzmowej, chroniczne zmęczenie, chroniczne bóle głowy, nienormalną utratę włosów ciała, nie ulegające leczeniu ubytki skóry, owrzodzenia aftowe, zawroty głowy, osłabienie, utratę pamięci, napady, zmiany nastroju, problemy neuropsychiatryczne, uszkodzenia tarczycy, anemię, podwyższone OB, systemowy liszaj rumieniowaty, stwardnienie rozsiane, ALS (stwardnienie zanikowe boczne), zespół Raynauda, syndrom Sjórgena, chroniczną biegunkę, nocne pocenie i stany podgorączkowe. Ta długa lista reakcji wskazuje, jak wielkie szkody powodują szczepionki, szczególnie gdy ich działanie jest wspomagane przez bardzo silne "środki zwiększające reakcję immunologiczną", takie jak skwalen i inne adjuwanty.
Interesujące jest, że osoby zajmujące się szczepionkami z zasady uważają, że takie problemy są niewytłumaczalne i że występują po podaniu szczepionek przypadkowo."

sorry jeśli komuś wyda się to zbyt mało ważne w temacie PTSD.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pon Lip 19, 2010 22:25   

No proszę, co ci "naukofcy" znów wymyślili: leczyć z PTSD... narkotykami :shock: :

http://wiadomosci.onet.pl...altow,item.html

:faint:

Marishka
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8789
Wysłany: Czw Lip 29, 2010 00:35   

Pismaki jak zawsze przekręcają.
Być może rzeczywiście skwalen wstrzyknięty do organizmu powoduje uboczne efekty. Wszakże skwalen jest naturalnym pośrednim metabolitem wszystkich zwierząt w szlaku produkcji cholesterolu.
1. synteza mewalonianu z acetylo-Coa
2. wytworzenie jednostki izoprenoidowej z mewalonianu
3. synteza skwalenu z 6 jednostek izoprenoidowych
4. wytworzenie lanosterolu ze skwalenu
5. synteza cholesterolu z lanosterolu.
Nawet bez zastrzyków gdzieś w naszych komórkach ten skwalen nieustannie się plącze.
JW
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Czw Lip 29, 2010 21:21   

W oliwie jest.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Śro Lis 03, 2010 20:32   

Metody leczenia PTSD u dzieci ale nie tylko:

http://www.medonet.pl/zdr...boli,index.html

Marishka
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Śro Lis 03, 2010 21:49   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Pismaki jak zawsze przekręcają.
Być może rzeczywiście skwalen wstrzyknięty do organizmu powoduje uboczne efekty. Wszakże skwalen jest naturalnym pośrednim metabolitem wszystkich zwierząt w szlaku produkcji cholesterolu.
1. synteza mewalonianu z acetylo-Coa
2. wytworzenie jednostki izoprenoidowej z mewalonianu
3. synteza skwalenu z 6 jednostek izoprenoidowych
4. wytworzenie lanosterolu ze skwalenu
5. synteza cholesterolu z lanosterolu.
Nawet bez zastrzyków gdzieś w naszych komórkach ten skwalen nieustannie się plącze.
JW


o skwalenie coś czytałam, że chodzi chyba o ten z ryb, że jego budowa dla ryb jest ok a dla człowieka niekoniecznie ale nie wiem czy uda mi się to znaleźć bo to chyba było na forum autystycznym
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Śro Lis 03, 2010 23:02   

M i T napisał/a:
Metody leczenia PTSD u dzieci ale nie tylko:

http://www.medonet.pl/zdr...boli,index.html

Marishka


Cytat:
- uczenie umiejetnosci relaksacyjnych, oddychania, rozluzniania miesni, ktore pomagaja w zmniejszeniu objawow wynikajacych ze stresu i rosnacego pobudzenia,


Yebani dobrysci!
Jak mozna sie relaksowac! fuj.


ps
Tam byl taki fragment o ruchach sakadowych galek ocznych. z tego co mi wiadomo to czysta sugestia.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 04, 2010 08:41   

zenon napisał/a:
W oliwie jest.

Ale niedużo.
10-krotnie więcej jest w oleju z nasion amarantusa.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved