Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Aborcja,mniejsze zło? a może zwyczajnie morderstwo?
Autor Wiadomość
Neska 


Pomogła: 23 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sie 2009
Posty: 1331
Wysłany: Pon Lut 14, 2011 22:55   

Fink nie o kontekst polityczny mi chodzi, tylko o slowa, ktore dziwnie brzmia w swietle tego co mowiles o Bogu. Twoj Bog zezwala na aborcje?
_________________
Pachelbel Canon in D
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lut 15, 2011 15:57   

fink napisał/a:
Bóg myśli ... , Bóg chce ...


Kiedy rozmawiałeś z Bogiem ? uczynił cię swoim rzecznikiem ?

„A jeżeli mężczyźni biją się i wyrządzą krzywdę kobiecie brzemiennej, i wyjdą z niej dzieci,...jeśli nastąpi wypadek śmiertelny, to masz dać duszę za duszę " ( życie za życie ). Ks. Wyjścia 21:22,23

Doktor J. B. Glenn tak się wypowiedział na ten temat: „Zdolny do życia embrion w macicy JEST odrębną istotą ludzką, a zatem zniszczenie go stanowi pogwałcenie szóstego przykazania” (The Bible and Modern Medicine, 1963, s. 176).
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lut 15, 2011 16:35   

M i T napisał/a:
Jak sądzę, czas na kolejny


OK Tomku

postaram się powstrzymać , ale jak widzę takie brednie ...

na trzeźwo tego " nie wytrzymię " , a pić ponad miarę nie zamierzam

ale dzięki , że czuwasz , doceniam :-)

Ps. "kilka" osób może mieć inne zdanie co do relacji życie - Bóg

Dar
 
     
Neska 


Pomogła: 23 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sie 2009
Posty: 1331
Wysłany: Wto Lut 15, 2011 16:50   

to przeze mnie, ja zahaczylam Finka o Boga, sorry, w takim razie bedzie krotko - Fink wczesniej pisales, ze Bog dal w Ewangeliach fajne, proste instrukcje zycia, i ze nalezy sie ich tzrymac. Tam jest jasno powiedziane nie zabijaj. Pierwsze slysze o takiej jak Twoja interpretacji, traktujacej przykazania wybiorczo. Poza tym to brednie, ze jest jeden Bog, Boga nikt nie widzial, kazdy nosi swoj obraz w sercu i umysle, ja inny, Ty inny i to jest ok. , dawno juz tak stoi w dogmatyce.
_________________
Pachelbel Canon in D
 
     
Neska 


Pomogła: 23 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sie 2009
Posty: 1331
Wysłany: Wto Lut 15, 2011 22:42   

Fink dzieki za odp na moje pytanie.
ok to przeniesmy kilka ost. pstow do nowego watku, zreszta chyba byl taki o Finkowych objawieniach, to moze tam.
_________________
Pachelbel Canon in D
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lut 16, 2011 18:22   

Cytat:
Więc aborcja nie narusza przykazań z ewangelii.


A w której ewangelii jest mowa o aborcji ?

jakiś konkret poproszę

:-)

Dar
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Śro Lut 16, 2011 18:54   

fink napisał/a:
Neska napisał/a:
Fink wczesniej pisales, ze Bog dal w Ewangeliach fajne, proste instrukcje zycia, i ze nalezy sie ich tzrymac. Tam jest jasno powiedziane nie zabijaj. Pierwsze slysze o takiej jak Twoja interpretacji, traktujacej przykazania wybiorczo.

Myślę, że dusza wchodzi w ciało na pewno nie w momencie zapłodnienia, a znacznie później. Być może nawet po urodzeniu. Więc aborcja nie narusza przykazań z ewangelii.

A teraz bardziej praktycznie. Czy według Ciebie, dziecko powinno się urodzić mimo wszystko ? Mimo np. trudnej sytuacji finansowej rodziców ? I zjadać później jakieś tanie, rozcieńczone, zasyfione żarcie, które powoduje degenerację biologiczną organizmu ? A jak urośnie i uzyska podstawy świadomości, to ma martwić się, że ciągle brakuje pieniędzy ? Albo ma trafić do domu dziecka, i mieć spieprzone życie w każdej dziedzinie ? Albo ma mieć toksycznych rodziców, którzy mają mu codziennie zatruwać psychikę i fizyczność ? Lepiej dla takiego człowieka, aby się nie urodził. Już pisałem - dusza zawsze może zająć inne, lepsze ciało, mające lepszych rodziców, o lepszej sytuacji finansowej i nie tylko finansowej. Trzeba patrzeć na dobro dziecka, głównie.

Neska napisał/a:
Poza tym to brednie, ze jest jeden Bog, Boga nikt nie widzial, kazdy nosi swoj obraz w sercu i umysle, ja inny, Ty inny i to jest ok. , dawno juz tak stoi w dogmatyce.

Ja staram się uzasadniać na różnych podstawach, jakie wymagania wobec ludzi ma Bóg, i myślę, że mi się do udaje lepiej od innych na tym forum - nieskromnie przyznam.


Fink, ty się oczywiście mylisz. Masz rację że nie powinno się zasyfiać ale tą drogą popatrz chociażby na tych na świeczniku. Czy ktoś umiera na raka z niezasyfienia? Otóż z zasyfienia.

Co do duszy to jest to wielkie uproszczenie i naciąganie. Skoro wiadomo że takie ziarno wyrośnie na drzewo to wiadomo jest czy będzie ono kiedyś drzewem i będzie rodziło owoce? Skąd to wiadomo? Przecież ktoś powie że samo nie jest nawet owocem a ziarnem owocu. Czy są takie ziarna z których nie wyrasta drzewo ale pies lub kot?
_________________

 
     
nottymoni 
Nottymoni


Wiek: 49
Dołączyła: 23 Wrz 2010
Posty: 58
Skąd: UK
Wysłany: Śro Lut 16, 2011 21:46   

Cytat:
Lepiej dokonać aborcji niż spieprzać całe życie człowiekowi. Również dlatego, że rodzice, czy też sama matka, czy też sam ojciec nie mogą podołać finansowo. To się nazywa odpowiedzialność. Bóg chce, aby dziecko miało zapewnione zabezpieczenie wszystkich podstawowych potrzeb, jak również tych mniej podstawowych, a nie żyło w ciągłej niepewności jutra.


Sorry ale to jest takie teoretyczne pi***rzenie. Nie wiem co masz na mysli mowiac o podstawowych potrzebach, u kazdego czlowieka sa one inne. I nie wierze, ze ktokolwiek, nawet z nieszczesliwym dziecinstwem, zyjacy bez "podstawowych potrzeb" wolalby, zeby go mama wyskrobala bo musi sie na codzien zmierzac z niepewnoscia jutra.
Wg twoich kryteriow to ja tez pewnie nie powinnam sie urodzic bo rodzice mnie korytkowo karmili i co tu duzo mowic biede klepali. A zycia wcale nie mam spieprzonego, wrecz przeciwnie.
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lut 16, 2011 22:12   

nottymoni napisał/a:

Sorry ale to jest takie teoretyczne pi***rzenie.


to jest dziecinne pie***enie

dorosły człowiek bierze odpowiedzialność za swoje czyny

a dzieci niech się bawią w piaskownicy



.
Ostatnio zmieniony przez dario_ronin Śro Lut 16, 2011 22:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Czw Lut 17, 2011 10:47   

fink napisał/a:
rakash napisał/a:
Masz rację że nie powinno się zasyfiać ale tą drogą popatrz chociażby na tych na świeczniku. Czy ktoś umiera na raka z niezasyfienia? Otóż z zasyfienia.

Jeśli rodzice nie mają dostępu do ekologicznej, czystej, wartościowej żywności, to powinno robić wszystko, aby do ciąży w ogóle nie doszło.


Aha. A jak to się ma do aborcji? Że nie wspomnę że rodzice to sroce spod ogona nie wypadli.
Fink ty za takiego pobożnego uchodzisz, a mam wrażenie że strach dominuje cię na wielkim obszarze i będziesz nieurodzajny, nie wydasz owocu.
_________________

Ostatnio zmieniony przez rakash Czw Lut 17, 2011 10:49, w całości zmieniany 5 razy  
 
     
Neska 


Pomogła: 23 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sie 2009
Posty: 1331
Wysłany: Czw Lut 17, 2011 13:04   

fink napisał/a:

Myślę, że dusza wchodzi w ciało na pewno nie w momencie zapłodnienia, a znacznie później. Być może nawet po urodzeniu. Więc aborcja nie narusza przykazań z ewangelii.

Czyli Ty tak myslisz, a jak jest naprawde?

fink napisał/a:
A teraz bardziej praktycznie. Czy według Ciebie, dziecko powinno się urodzić mimo wszystko ? Mimo np. trudnej sytuacji finansowej rodziców ? I zjadać później jakieś tanie, rozcieńczone, zasyfione żarcie, które powoduje degenerację biologiczną organizmu ? A jak urośnie i uzyska podstawy świadomości, to ma martwić się, że ciągle brakuje pieniędzy ? Albo ma trafić do domu dziecka, i mieć spieprzone życie w każdej dziedzinie ? Albo ma mieć toksycznych rodziców, którzy mają mu codziennie zatruwać psychikę i fizyczność ? Lepiej dla takiego człowieka, aby się nie urodził. Już pisałem - dusza zawsze może zająć inne, lepsze ciało, mające lepszych rodziców, o lepszej sytuacji finansowej i nie tylko finansowej. Trzeba patrzeć na dobro dziecka, głównie.

nie wiem, ja nie mialam wplywu na to ze sie urodzilam, zycie zostalo mi dane i nie wiem czy czlowiek ma prawo decydowac. Zycie i smierc nie naleza do nas, nie mamy nad nimi wladzy. Jedna sekunda i moze nas nie byc, i do kogo to nalezy? bo chyba nie do nas samych?
_________________
Pachelbel Canon in D
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Czw Lut 17, 2011 18:01   

fink napisał/a:
rakash napisał/a:
Aha. A jak to się ma do aborcji? Że nie wspomnę że rodzice to sroce spod ogona nie wypadli.

Takie tam luźne dywagacje. Ogólnie chodziło o to, że do aboracji by nie musieli doprowadzić, jeśli wcześniej by trochę więcej myśleli mózgiem, a nie kroczem, i nie stosowali filozofii polaczkowej "jakoś to będzie". Co do ludzi już istniejących, którzy już się urodzili, to oczywiście mają prawo żyć jak najbardziej, ale jeśli chodzi o tych, co są w fazie planowania, to trzeba naprawdę twardo stąpać po ziemi, a nie być lekkoduchem. Ile takich niechcianych dzieci, albo żyjących w patologii, ma szansę na normalne życie ? Raczej niewiele. Dlatego trzeba zapobiegać.


Lepiej, ale wciąż słabość rozumowania.

Fink, zastanawiam się cały czas jak to jest możliwe. Mówisz o sobie żeś taki oświecony. Wiesz co ci powiem, że to co nazywasz oświeceniem to pikuś. No ale nie czuj się obrażony przypadkiem, z tego co piszesz to dobrze myślisz. Jednak jest coś więcej... poza tym wybitnie mogę się z tobą zgodzić, to oczywiste że myślenie kroczem jest niewłaściwe. Tylko że przy tym założeniu to się wyklucza. Bo zakładamy pewną logiczną spójność i prawidłowość wynikającą właśnie z logiki natury.
_________________

 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lut 18, 2011 00:25   

fink napisał/a:
rakash napisał/a:
ale wciąż słabość rozumowania

Napisz dlaczego. Napisz jak Ty to widzisz. Po prostu napisz wprost jakie masz przekonania. Bez owijania w bewełnę...
:hihi: Bez chowania w "prezerwatywe"! :viva:
.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved