Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Gru 25, 2012 09:41
Odpowiednia dieta - pomoc w wyborze
Autor Wiadomość
Dietetyk_333v 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 89
Skąd: Opolszczyzna
Wysłany: Sob Lut 19, 2011 11:25   Odpowiednia dieta - pomoc w wyborze

Miałem spytać później ale widzę że nalegacie więc proszę o pomoc w doborze diety, mam ciężkie życie ze względu na pracę, ale praca ta to moje życie, jestem kierowcą z powołania.
Tak więc mam 34 lata, za 3 mc 35 będzie, pracuję jako kierowca tira. Mój problem polega na tym że to co schudnę znów mi się zwróci. Jeżdżę dużo rowerem, coś ćwiczę, do tego basenik kilka razy w tygodniu. Ważę 91 kg, może nie wyglądam grubo, kawał chłopa ze mnie :P Ale to stanowczo za dużo, nawet mój lekarz mi to mówi, we wrześniu 2010r. ważyłem jakieś 82-84 kg. Najwięcej udało mi się schudnąć 15 kg no w dość długim czasie, bo czytałem że ludzie nawet szybciej chudną. Raczej to co najważniejsze opisałem, teraz jak się odżywiam. Większość czasu spędzam za kierownicą, dziennie zjem jeden dobry obiad, reszta to sztuczne zupki błyskawiczne i inne tego typu pokarm, w kabinie za dużo nie zdziałam zresztą, do tego dochodzi dużo słodyczy (przez to że są wysoko energetyczne je jem) tak samo jak napoje energetyzujące.

W razie pytań jestem do Waszej dyspozycji, to nie pierwsze tego typu będzie, chyba że nie chcecie pomóc :faint:
 
     
mhm

Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 80
Wysłany: Sob Lut 19, 2011 21:50   

ściągnij/nabądź książkę "Życie bez pieczywa" W. Lutz
najłatwiej będzie pobrać z chomikuj.pl, ale musisz się zarejestrować
ogólnie chodzi o to, że od słodyczy, cukru, pieczywa, słodkich owoców (węglowodanów) można się uzależnić (spożywanie ich upośledza funkcje trzustki, a to z kolei prowadzi do zaburzeń hormonalnych, między innymi insuliny, ciągłe wahania poziomu glukozy we krwi są główną przyczyną naszego nadmiernego apetytu)
ale przede wszystkim przeczytaj książkę
 
     
Dietetyk_333v 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 89
Skąd: Opolszczyzna
Wysłany: Sob Lut 19, 2011 23:29   

mhm, konto mam na chomiku i książkę znalazłem, jutro ją pobiorę.
Z tytułu co można wywnioskować? Nie jeść pieczywa?

Ja szukam diety tak aby nie była kłótliwa z moją pracą, jeść muszę by mieć siłę, ale powoli zaczynam się martwić o swoje zdrowie. Dlaczego? Bo kto w starości zajmie się grubasem :P
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Nie Lut 20, 2011 00:01   

Dietetyk_333v napisał/a:
mhm, konto mam na chomiku i książkę znalazłem, jutro ją pobiorę.
Z tytułu co można wywnioskować? Nie jeść pieczywa?

Ja szukam diety tak aby nie była kłótliwa z moją pracą, jeść muszę by mieć siłę, ale powoli zaczynam się martwić o swoje zdrowie. Dlaczego? Bo kto w starości zajmie się grubasem :P

Sam sobie musisz "zkontruowac" diete, aby mogl jesc siedzac za kolkiem.
Jak masz lodoweczke w Tirze to nie bedziesz miec z tym zadnych problemow.
Batoniki Kangura.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Dietetyk_333v 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 89
Skąd: Opolszczyzna
Wysłany: Nie Lut 20, 2011 00:06   

Jest wszystko ;) Ale ja nie potrafię jeść zdrowo, nawyki i przyzwyczajenia, tego z dnia na dzień nie zlikwiduje się.

Co powiecie o dietach np. sałatki, owoce, ciemne pieczywo?
 
     
mhm

Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 80
Wysłany: Nie Lut 20, 2011 00:23   

Dietetyk_333v napisał/a:
Jest wszystko ;) Ale ja nie potrafię jeść zdrowo, nawyki i przyzwyczajenia, tego z dnia na dzień nie zlikwiduje się.

Co powiecie o dietach np. sałatki, owoce, ciemne pieczywo?


Przeczytaj poleconą przeze mnie książkę, prostsze to niż przeszukiwać forum. Cała jego filozofia polega na tym, że węglowodany, efekt uboczny epoki rolnictwa, są w nadmiarze szkodliwe. Węglowodany to wszystko to, co jest pochodzenia roślinnego, jednak nasza cywilizacja spożywa w większości węglowodany wysoce przetworzone tzw. puste kalorie, nie zawierające wartości odżywczych prócz kalorii. Sałatki, owoce i ciemne pieczywo są dobre, jeśli prócz tłuszczu chcesz się pozbyć również tkanki mięśniowej. W dodatku na takiej diecie ciągle chce się jeść, człowiek jest podirytowany i taka dieta nie sprzyja pracy umysłowej. Co więc jeść, pewnie spytasz. Mięso (te tłuste także), nabiał, jajka, warzywa bez skrobi, część owoców, ale głównie trzy pierwsze wymienione rzeczy, a najważniejsze jest, by węglowodany pozostały na niskim poziomie. Wspomniana wcześniej książka jest autorstwa lekarza, który dożył prawie setki, eksperymentował białkowo-tłuszczową dietę na pacjentach oraz zebrał z własnych doświadczeń, praktyki i źródeł z literatury naukowej informacje potwierdzające skuteczność tej diety w leczeniu nadwagi, cukrzycy, chorób wieńcowych i niektórych chorób endokrynologicznych. To nie jest książka z przepisami, zalecająca dietę przez pewien okres czasu, to raczej wskazówka na całe życie.

http://www.dobradieta.pl/index.php
czytałeś stronę główną?
Ostatnio zmieniony przez mhm Nie Lut 20, 2011 00:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Nie Lut 20, 2011 00:34   

Dietetyk_333v napisał/a:
Jest wszystko ;) Ale ja nie potrafię jeść zdrowo, nawyki i przyzwyczajenia, tego z dnia na dzień nie zlikwiduje się.

Co powiecie o dietach np. sałatki, owoce, ciemne pieczywo?

To twoj wybor na twoje zdrowie. Czego ty wlasciwie szukasz jak juz wybrales nie jesc zdrowo?
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Dietetyk_333v 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 89
Skąd: Opolszczyzna
Wysłany: Nie Lut 20, 2011 09:03   

Kangur, chce zmienić swoje przyzwyczajenia, mam do tego prawo jak każdy z Nas ;)
mhm, czytałem.

Na razie moim zadaniem jest przeczytać książkę od Kangura ;) I wtedy się wypowiem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved