Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:08
Koniec moich problemów z trawieniem?
Autor Wiadomość
BlackCamel

Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 47
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 04:47   Koniec moich problemów z trawieniem?

Na początek napisze jak sie zaczelo. Wydaje mi sie, ze od tego, jak 10 lat temu lekarz mi dał mocne (chyba mocne) antybiotyki na trądzik, a ja je brałem 3 razy dziennie na czczo (byłem młody i głupi). W tym samym czasie duzo pilem alkoholu, kawy, paliłem, to żle dzialaalo na moje jelita. Miałem same biegunki, gazy, swędzenie odbytu. I takie problemy mam do dzisiaj, mimo wykluczenia mleka i przetworów (nietolerancja laktozy). Wyglądało to tak, jakby wszystko mi szkodziło.

I po kolei:
przez ostatnie lata czytałem dużo o tym, pierwsze co przez długi czas podejrzewałem to grzybyca. Brałem bardzo dużo probiotyków, kilka kapsułek do kazdego posiłku (po kilka miliardów bakterii w kapsułce), do tego duzo owoców i warzyw i niby pomagało, ale jak tylko obnizalem dawke to problemy wracały.
Robiłem badania: kolonoskopia, tarczyca, USG brzucha, pasożyty, przeciwciała w celiakii, wszystko wychodziło idealnie! Z każdym kolejnym badaniem marzyłem o tym, żeby wreszcie coś mi znaleźli, ale wychodziło na to, że jestem w idealnym zdrowiu, a ja czułem sie coraz gorzej, miałem biegunki, gazy zatruwające całe powietrze dookoła i swędzenie nie do wytrzymania.
Próbowałem też diete low carb, ale po tym czułem się bardzo słabo więc przestałem.

Postanowiłem sprzadzić dokładnie co mi szkodzi, a co nie.
Wyszło na to, że nie moge jeść nic z błonnikiem (płatki owsiane, warzywa, owoce) i prawie wszystkie węglowodany mi szkodzą (nawet chleb). Zacząłem czytać strony zagraniczne w języku angielskim, porównałem z moimi obserwacjami i teraz juz chyba wszystko wiem.

Więc mogę jeść:
- biały ryż (jedyne węglowodany, które mi nie szkodzą, no może jeszcze czysta glukoza, ale to sie nadaje tylko jako dodatek do czegoś),
- mięso (kurczak i indyk (piersi), bo jak zjem coś tłustego, to sie pogarsza, ale to jeszcze do ponownego sprawdzenia),
- ryby,
- jajka.

No więc w moim przypadku to są takie 4 bezpieczne produkty, które nie powodują biegunki, gazów, itp...
Ale jeszcze więcej - to co mi dolegało przez lata też znika. Więc całe zmęczenie bez powodu odchodzi. W brzuchu czuje taką lekkość i przyjemność jak nigdy wcześniej. Żadnego swędzenia, normalne stolce (hehe nawet nie musze sie wycierać, bo nie zostawiają śladu). A najważniejsze - orgazm wraca, problemy z erekcją i małym libido znikają.

Dla tych co dotrwali do końca mam kilka pytań:
1. Co najlepiej brać jedząc tylko to, co wymieniłem wyżej, żeby nie zabrakło mi witamin/minerałów? Mam witaminy Olimp dla sportowców, kupiłem też oddzielnie wapń, bo nie pije mleka, nie jem nic co zawiera wapń... Coś więcej potrzebuje?
2. Co zrobić, żeby warzywa i owoce przestały mi szkodzić? Myślicie, że kilka lat mojej diety może całkowicie wyleczyć moje jelita? Co jeśli nie? Nie moge chyba tak zyc nie jedząć tylko 4 produkty... Węglowodany moge sobie podarować, bo na co mi chleb, makaron, cukier, itp... Ryż starczy. Ale przydałoby sie jakieś warzywo.

Pozdrawiam i prosze o potraktowanie mojego posta poważnie.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 06:08   

To powiedz co jest Twoim źródłem witaminy C :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
mario199 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 02 Lip 2010
Posty: 253
Skąd: Gran Canaria
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 07:44   

A próbowałeś jakiegoś chudego mięsa typu jagnięcina? Może podroby?

Jakie masz objawy po owocach i warzywach? Ile zjadasz ich za jednym razem?
_________________
www.profiart.pl - tworzenie stron internetowych, panoramy sferyczne
www.blaszczakphoto.com - galeria fotografii z moich podróży
 
 
     
BlackCamel

Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 47
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 16:26   

Hannibal napisał/a:
To powiedz co jest Twoim źródłem witaminy C :)

nie wiem, chyba nic.. zostaly mi tablety

mario199 napisał/a:
A próbowałeś jakiegoś chudego mięsa typu jagnięcina? Może podroby?

Jakie masz objawy po owocach i warzywach? Ile zjadasz ich za jednym razem?

nie próbowałem innego chudego mięsa, ale jestem pewny ze nie zaszkodziloby mi, bo nie ma węgli ani błonnika

co do drugiego pytania, to może bardzo małe ilości by mi nie szkodziły, ale jaie to ilości to jeszcze bedzie do sprawdzenia...
ostatnio to co sprawdzalem to ziemniaki i marchewka, czytalem ze to nie powoduje biegunki i spróbowałem. I rzeczywiście biegunki nie było, ale gazy nie do zniesienia...
Pewnie jakbym zjadł dwie gotowane marchewki czy banana raz dziennie to by nie było problemu. Na razie chce sie skupic na tym co wiem, że moge jeść bez ograniczeń i nic mi nie jest, czyli to co wymieniłem wyżej.

Może ktoś coś poradzi, ze swoich własnych doświadczeń? Może warto iść do lekarza specjalisty czyli gastrologa, bo zwykły lekarz powiedział, ze to jelito drażliwe i nic z tym nie zrobie, moge tylko wykluczyć to, co wiem ze mi szkodzi...
Ostatnio zmieniony przez BlackCamel Pią Mar 04, 2011 16:29, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 16:29   

BlackCamel napisał/a:
Na razie chce sie skupic na tym co wiem, że moge jeść bez ograniczeń i nic mi nie jest, czyli to co wymieniłem wyżej.

Dziwne...
Ja tam muszę wszystko ograniczyć, bo nadmiar wszystkiego mi nie służy.
Jeśli kilka sprawdzonych przez Ciebie owoców Ci nie szkodzi to nie rozumiem abstynencji na nie :-?
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 17:59   

BlackCamel napisał/a:

ostatnio to co sprawdzalem to ziemniaki i marchewka, czytalem ze to nie powoduje biegunki i spróbowałem. I rzeczywiście biegunki nie było, ale gazy nie do zniesienia...


Ziemniaki i gotowana marchew to chyba najgorsze i najmniej wartościowe warzywa.
Ostatnio zmieniony przez Piotrx Pią Mar 04, 2011 17:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 19:25   

Hannibal napisał/a:
abstynencji na nie :-?

Dziwna ta polska skladnia. Czy jest absystencja na tak?
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved