Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 11:40
Wycinanie migdałów - faktycznie konieczność?
Autor Wiadomość
limetka


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 49
Wysłany: Pią Mar 25, 2011 12:37   Wycinanie migdałów - faktycznie konieczność?

Jak w temacie. Mam skierowanie na wycięcie trzeciego migdałka, ale nie jest mi śpieszno do oddawania dziecka do rzeźni. W końcu każdy organ ma jakąś swoją funkcję - a tu słyszę "trzeci migdał jest niepotrzebny więc trzeba wyciąć". Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby trzecie migdałki sobie ni z tego ni z owego wyrastały, po to, żeby dzieciom na złość robić a lekarzom pracy przydawać. Na razie chcę leczyć dziecko metodami naturalnymi, macie może jakieś doświadczenia w temacie?

Ponoć czasem koniecznością jest też wycięcie migdałków gardłowych - jako że są one przyczyną (???) chorób. I tu mnie już zgroza bierze i ręce opadają.
 
     
jerzyk 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 476
Wysłany: Pią Mar 25, 2011 12:55   

Mnie wycięto migdały jak miałem chyba 12 lat bo ich zapalenia były przyczyną angin ropnych.Po wycięciu nie cierpiałem już na anginy ale na stale powtarzające się zapalenia oskrzeli. Zabieg wycięcia pamiętam do dziś jako okropność chociaż minęło już ponad 40 lat od jego wykonania.Później inni laryngolodzy mówili że był on (zabieg) niepotrzebny inni że potrzebny bo zapalenia migdałów mają wielki wpływ na stan serca.
_________________
Jeśli potrzebujesz przyjaciela , kup sobie psa/G.Gekko
 
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Pią Mar 25, 2011 14:03   

Cytat:
Na razie chcę leczyć dziecko metodami naturalnymi, macie może jakieś doświadczenia w temacie?

http://www.dobradieta.pl/...wprofile&u=1839

Lekarz medycyny specjalista laryngolog, leczenie dietą niskowęglowodanową z identyfikacją i czasowym wyłączeniem produktów powodujących problemy zdrowotne.
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 25, 2011 14:17   

Adam319 napisał/a:
Cytat:
Na razie chcę leczyć dziecko metodami naturalnymi, macie może jakieś doświadczenia w temacie?

http://www.dobradieta.pl/...wprofile&u=1839

Lekarz medycyny specjalista laryngolog, leczenie dietą niskowęglowodanową z identyfikacją i czasowym wyłączeniem produktów powodujących problemy zdrowotne.


Adam a ile to kosztuje takie "poradnictwo"
jeszcze przed "kasami fiskalnymi"? :viva: :hihi:
.
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Pią Mar 25, 2011 15:02   

Cytat:
Adam a ile to kosztuje takie "poradnictwo"
jeszcze przed "kasami fiskalnymi"? :viva: :hihi:

Nic, wiedziałem, że będziesz ubolewał, ale mam lustro w domu i czasami w nie patrzę, a byłoby ciężko gdyby dzieciakowi coś wycięli tylko dla tego, że przestraszę się ogrodnika, czy jego czworonoga. Akurat specjalista lekarz medycyny laryngolog więc trudno Ci się będzie fachowo boczyć.
:-)
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Pią Mar 25, 2011 21:13   

jerzyk napisał/a:
Mnie wycięto migdały jak miałem chyba 12 lat bo ich zapalenia były przyczyną angin ropnych.Po wycięciu nie cierpiałem już na anginy ale na stale powtarzające się zapalenia oskrzeli. Zabieg wycięcia pamiętam do dziś jako okropność chociaż minęło już ponad 40 lat od jego wykonania.Później inni laryngolodzy mówili że był on (zabieg) niepotrzebny inni że potrzebny bo zapalenia migdałów mają wielki wpływ na stan serca.


konowały nigdy Ci nie powiedzą prawdy. Przyczyną ciągłych angin jest złe odżywianie. Wycinanie migdałków, to głupota, ale szarlatani XXI wieku to robią i biorą za to jeszcze dużą kasę.
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Pią Mar 25, 2011 23:26   

W kwestii wycinania, ostatnia moja rozmowa z dr Ewą , w swojej praktyce nie daje skierowań na wycinanie migdałków bo wie,że to się leczy i jeśli się chce można wyleczyć choćby dietą czy tak jak opisuje sama. Życzę powodzenia w wyleczeniu migdałków.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Pią Mar 25, 2011 23:27   

:x
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

Ostatnio zmieniony przez sylwiazłodzi Pią Mar 25, 2011 23:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
limetka


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 49
Wysłany: Sob Mar 26, 2011 00:05   

Dziękuję za namiary. Z tym żywieniem może być ciężko, bo moda chodzi do przedszkola i ma tam pełne wyżywienie, do tego sporo czasu spędza z dziadkami i ciężko będzie cokolwiek przeforsować :/ Na razie zalatwiam lymphomyosot, jutro chyba się do apteki bonifratrów przejdę.
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Sob Mar 26, 2011 01:03   

to można się godzić na to gdy już przyjdzie z tego przedszkola albo od dziadków i nie jest głodna nie wciskać jej jedzenia albo w sobotę niedzielę dawać dobre produkty by odpoczął organizm od zbóż itp. kombinacje.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Sob Mar 26, 2011 01:04   

jak byś była u bonifratrów to polecam zapytać o ich przyprawy, duże pudełka, w stosunku do ceny sklepowych bardziej opłacalne i lepsze w smaku niż mielone na pył kamisy i inne.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Sob Mar 26, 2011 10:24   

sylwiazłodzi napisał/a:
W kwestii wycinania, ostatnia moja rozmowa z dr Ewą

Jak sie mozna skontaktowac z dr.Ewa?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Sob Mar 26, 2011 10:31   

zyon napisał/a:
sylwiazłodzi napisał/a:
W kwestii wycinania, ostatnia moja rozmowa z dr Ewą

Jak sie mozna skontaktowac z dr.Ewa?


email lub telefonicznie :-)

przez stronę

http://www.dieta.com/

Dar
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Sob Mar 26, 2011 10:53   

Piotrx napisał/a:
Przyczyną ciągłych angin jest złe odżywianie.

... i brak ruchu

kiedyś dzieciak cały dzień biegały na dworze/polu , na bosaka, bez czapki i szalika - i były bardziej zdrowe od współczesnych, siedzących non-stop przed kompem i tv
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Sob Mar 26, 2011 13:32   

dario_ronin napisał/a:
zyon napisał/a:
sylwiazłodzi napisał/a:
W kwestii wycinania, ostatnia moja rozmowa z dr Ewą

Jak sie mozna skontaktowac z dr.Ewa?


email lub telefonicznie :-)

przez stronę

http://www.dieta.com/

Dar


ja byłam osobiście, kilka godzin gadania :)

ale komórka działa jak nie może odbierać to zadzwonić później
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Nie Mar 27, 2011 12:47   

Migdałki, woreczek żółciowy i wyrostek robaczkowy ma blisko 7 mld ludzi, co daje zatrudnienie chirurgom do wykonania 20 mld operacji. Dodajmy do tego 3,5 mld napletków. W zasadzie można bez tych fragmentów żyć względnie zdrowo. To jest bardzo obiecujący rynek, o który warto się bić i uzasadniać potrzebę pilnego przeprowadzania takich zabiegów.
Podobnie, jak już wpojono dwóm trzecim ludzi na Ziemi, że powinni sobie poprawiać poziom ciśnienia, glukozy i cholesterolu. Z pomocą certyfikowanych medyków oczywiście.

Z praw Murphego wynika, że jeżeli może coś pójść źle, to na pewno pójdzie i nie można liczyć na cud, że jednak się uda.
Jeżeli pojawia się możliwość technologiczna zrobienia czegoś głupiego, to na pewno znajdą się chętni do robienia tego. A co dopiero, gdy przynosi to duże pieniądze bez konieczności zapewnienia rękojmi.
JW

Aha, przypomniało mi się. Hitem stają się w tym roku kliniki wstawiające stenty.
Ostatnio zmieniony przez Witold Jarmolowicz Nie Mar 27, 2011 12:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
limetka


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 49
Wysłany: Nie Mar 27, 2011 19:43   

sylwiazłodzi napisał/a:
to można się godzić na to gdy już przyjdzie z tego przedszkola albo od dziadków i nie jest głodna nie wciskać jej jedzenia albo w sobotę niedzielę dawać dobre produkty by odpoczął organizm od zbóż itp. kombinacje.

No to nie wciskam, staram siędawać dobre rzeczy, ale i tak sniadania i obiady przez większość tygodnia są poza granicami mojej perswazji ;)
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 00:08   

Gdzieś tu już chyba pisałem. Sebastian Kneipp, proboszcz z biednej wówczas Bawarii, opracował metodę polewania zimną wodą w celach leczniczych. Ci, którzy pamiętają Zomo, niech sobie głupio nie kojarzą. Proboszcz był poczciwym człowiekiem. Kiedyś do wielebnego Kneippa przyszedł ojciec z synem, który nie mówił. Kolejni lekarze, do których zwracał się zrozpaczony ojciec zaglądali w gardło syna i autorytatywnie stwierdzali, że trzeba wyrwać migdałki. Wyrwać, bowiem je się raczej wyrywa niż wycina. Oczywiście za pieniądze, bo wtenczas nie mieli ZUS-u.
Kiedy kolejny lekarz zajrzał w gardło dzieciaka i stwierdził, że trzeba wyciąć ósmy raz migdałek, ojciec honorowo zapłacił co się należy, ale nabrał dystansu do konsyliarzy. Udał się do Kneippa nie mającego żadnych studiów medycznych i ten swoją metodą przywrócił mowę chłopcu.
JW
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved