Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Pon Gru 24, 2012 13:37
Leczenie zdrowych ludzi?
Autor Wiadomość
phantommm 

Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 34
Wysłany: Pon Lut 07, 2011 12:04   Leczenie zdrowych ludzi?

Witam

NowaDebata.pl porusza problematykę agresywnej medykalizacji ludzkiego życia, zjawiska "mnożenia chorób" i dodawania coraz to nowych jednostek diagnostycznych ("przedchoroby"). Problem poruszany nie tak dawno m.in. przez British Medical Journal a w Pl przez Rzeczpospolitą.

Cytat:
Polskę obiegła niedawno informacja o rosnącej liczbie zatruć w wyniku przyjmowania leków, szczególnie wśród ludzi starszych. Odpowiedzialnością za występowanie polekowych działań niepożądanych obwinia się zwyczajowo samych pacjentów, którzy nieumiejętnie stosują różne specyfiki. Jednak wyjaśnienie takie jest niepełne i maskuje tylko głębszy problem różnych aspektów i konsekwencji postępującej medykalizacji ludzkiego życia. Po pierwsze, nachalny przekaz reklamowy jest dzisiaj taki, że leki nie tylko służą do leczenia konkretnych schorzeń, ale zapewniają też lepsze samopoczucie, warunkują realizację planów zawodowych oraz pozwalają prowadzić udane życie osobiste i rodzinne. Innymi słowy, nawet jeśli nie pomogą, to na pewno nie zaszkodzą. Siła takich komunikatów sprawia, że ludzie, a szczególnie osoby starsze, zaczynają w dobrej wierze traktować różne farmaceutyki jako nieodłączny składnik codziennej „zdrowej diety”. Po drugie, coraz więcej stanów fizjologicznych, emocjonalnych i psychicznych otrzymuje etykietkę „choroby” wymagającej leczenia, najczęściej farmakologicznego. Wskutek tego „na lekach” jest dziś coraz więcej zdrowych ludzi, którzy tak naprawdę nie potrzebują żadnych medykamentów.


całosć tutaj http://nowadebata.pl/2011...zdrowych-ludzi/

zapraszam do lektury i dyskusji.

pozdrawiam
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Wto Lut 08, 2011 22:02   

Poradnik dobrego zdrowia 11 (99)
listopad 2010
W NUMERZE
Spis treści:
Cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie - Jeźdźcy
Apokalipsy III tysiąclecia cz.1 - Jak przehandlowano
nasze zdrowie str. 5
Witold Jarmołowicz
 
     
gea

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 1354
Wysłany: Śro Lut 09, 2011 16:22   Re: Leczenie zdrowych ludzi?

"phantommm" napisał :

"Polskę obiegła niedawno informacja o rosnącej liczbie zatruć w wyniku przyjmowania leków, szczególnie wśród ludzi starszych".
Wiele starszych osób nie czyta ulotek i zażywa leki o tym samym składzie, różniące się tylko nazwą. Kierują się opiniami znajomych osób-"pani Goździkowej", której lek pomógł. Wierzą też w nieomylność lekarza i magiczną moc leczącą medykamentów, nie zdając sobie sprawy, że usuwane są tylko objawy, nie choroba.
_________________
gea
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Czw Lut 10, 2011 08:48   

Starsi ludzie chodzą po lekarzach dla rozrywki po prostu
 
     
gea

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 1354
Wysłany: Czw Lut 10, 2011 16:16   

Piotrx napisał/a:
Starsi ludzie chodzą po lekarzach dla rozrywki po prostu


Raczej nie określiłabym tego tak. Prawie wszystkich w pewnym wieku dotyka cień starczej depresji. Ostatnie kilka-kilkanaście lat zmieniło mocno świat (urządzenie techniczne, podaż artykułów, reklamę tychże, priorytety, ideały). Starzy ludzie są zagubieni, młodzi w pogoni za "kasą" nie mają czasu, cierpliwości i nie rozumieją problemów starych ludzi. Poza tym starsi ludzie nie pojmują, że mimo ogromnego postępu w naukach medycznych nadal nie znamy przyczyn niektórych chorób i nie możemy ich leczyć. Lekarz wydaje im się osoba władną im pomóc. Poza tym większość pacjentów w podeszłym wieku ma poważne dolegliwości bólowe i szukają ratunku aby się od niego uwolnić.
_________________
gea
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Wto Kwi 12, 2011 11:01   Re: Leczenie zdrowych ludzi?

gea napisał/a:
"phantommm" napisał :
"Polskę obiegła niedawno informacja o rosnącej liczbie zatruć w wyniku przyjmowania leków, szczególnie wśród ludzi starszych".
Wiele starszych osób nie czyta ulotek i zażywa leki o tym samym składzie, różniące się tylko nazwą. Kierują się opiniami znajomych osób-"pani Goździkowej", której lek pomógł. Wierzą też w nieomylność lekarza i magiczną moc leczącą medykamentów, nie zdając sobie sprawy, że usuwane są tylko objawy, nie choroba.
Psa z kulawą nogą nie obchodzi czyjekolwiek zdrowie. Chodzi o to, że samodzielne kupowanie lekarstw przez chorych, którego nie kontroluje farmacja za pośrednictwem certyfikowanych lekarzy, wprowadza element gry rynkowej i niszczy monopol kilku gigantów farmaceutycznych. Stąd ten obłudny pijar. Na tej samej zasadzie powstający market przepłaca radnych, żeby rozporządzeniami zniszczyli okoliczne sklepiki.
JW
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Wto Kwi 12, 2011 15:33   

Co ja ostatnio na własne oczy widziałem, to jak dobrze reklamowany suplement diety zachował się w żołądku jak pigułka wodorotlenku sodu pokryta klejem do tapet. Przeżycie wymagało szczęścia i krwi (dożylnie). :-/
 
     
ali
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lip 03, 2011 18:13   nadciśnienie, czyli jak uczałe baby chcą trując mnie leczyć

j/w jedna ampuła, druga aptekara, z pomocą trzeciej, rodzinnej .
Od lat mam ciśnienie od 140 rosnące równo do wieczora,
nawet znacznie po intensywnym dniu, powyżej 170
Zagonły mnie owe uczałe wierzące w leki, do lekarza
dostałem indapen i porplil
czasami brałem, trochę obniżały ciśnienie i byłoby ok
poszedłem na wizyte kontrolną i dostałem zamienny LEK GRATIS Lisoprol HCT 10+12 mg
1x dziennie
ciśnienie spadało równo do wzorcowego

tylko że trzykrotnie odczułem wszystkie skutki przedawkowania
a normalny puls z granicy 70 skoczył do ponad 110
początkowo mniemałem ze śą to objawy ciężkiego zartucia
teraz wszystko wywalam
mam skuteczniesze metody niekonwencjonalne
bez skutków ubocznych
 
     
tadzio5 

Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 47
Wysłany: Sob Lis 05, 2011 23:31   

a mozna wiedzieć jakie?
 
     
kristinjenson123

Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 1
Wysłany: Czw Paź 18, 2012 05:58   Re: Leczenie zdrowych ludzi?

[Quote = "gea"] ​​"phantommm" wrote:

"Poland has recently spread around the information about the increasing number of poisoning as a result of taking medications, especially among older people."
Many older people do not read the leaflets and taking drugs with the same composition, differing only in name. Guided by the opinions of people-friends, "Mrs. Carnation", where the drug has helped. They believe in the infallibility of a doctor and the magical power of healing medicines, not realizing that it removes only the symptoms, not the disease. [/ Quote]

"Poland has recently spread around about the increasing number of poisoning as a result of taking medications, especially among the elderly."
Many older people do not read the leaflets and taking drugs with the same composition, differing only in name. Based on the opinions of people-friends, "Mrs. Carnation", where the drug has helped. They believe in the infallibility of the doctor and the magical power of medicinal drugs, not realizing that removes only the symptoms, not the disease.
_________________
Cisco Certification 642-889 352-001 640-875 700-039 300-101 642-999 Study Guide
 
     
mateuszp 


Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Paź 18, 2012 22:35   

mi na szczęście udało się już wszystkie leki wyeliminować i życie naprawdę stało się lepsze i dużo łatwiejsze, trzeba tylko żyć zgodnie z naturą i nie jeść trucizn czyli wysoko przetworzonej żywności
_________________
Reumatyzm da się wyleczyć naturalnie ;-)
Ostatnio zmieniony przez mateuszp Czw Paź 18, 2012 22:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Paź 19, 2012 07:14   

No to juz jakis plus.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Pią Paź 19, 2012 20:10   

Kangur weź zadziałaj jakby tylko dzisiaj i jutro istniało, jakby nie było wczoraj.
Bagaż to nie jest to co kangury lubią najbardziej.
Widziałeś kangura z bagażem?
:-/
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Paź 29, 2012 22:06   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Poradnik dobrego zdrowia 11 (99)
listopad 2010
W NUMERZE
Spis treści:
Cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie - Jeźdźcy
Apokalipsy III tysiąclecia cz.1 - Jak przehandlowano
nasze zdrowie str. 5
Witold Jarmołowicz

Ktos wie czy to jeszcze wychodzi?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Wto Paź 30, 2012 15:24   

zyon napisał/a:
Witold Jarmolowicz napisał/a:
Poradnik dobrego zdrowia 11 (99)
listopad 2010
W NUMERZE
Spis treści:
Cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie - Jeźdźcy
Apokalipsy III tysiąclecia cz.1 - Jak przehandlowano
nasze zdrowie str. 5
Witold Jarmołowicz

Ktos wie czy to jeszcze wychodzi?


Z dniem 31 lipca 2011 r. wydawanie Poradnika Dobrego Zdrowia zostało zawieszone.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Paź 30, 2012 15:30   

No w koncu napisales cos krotko, zwiezle i na temat :D Dzieki :D
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
JanKowalski 

Dołączył: 11 Maj 2020
Posty: 6
Wysłany: Pon Lip 06, 2020 23:15   

cześć, czy można prosić o wrzucenie tego na dobradieta w formie tekstu?
nowa debata padła, a konkurencja odgrzewa kotlet pod swoim nazwiskiem.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Czw Paź 27, 2022 08:10   

Cytat:
http://www.dobradieta.pl/...p=262283#262283
... Tak więc najdalej za 20 lat wszyscy zapomną, że 120 mm Hg, to jest średnia, że połowa ludzkości musi mieć ciśnienie niższe, a połowa wyższe.
Stopniowo wszyscy oswoją się ze świadomością, że substancje hipotensyjne trzeba podawać także niektórym przedszkolakom, tak, jak dziś podaje się psychotropy dzieciom z tzw. ADHD. Z tak zwanym, ponieważ do niedawna uznawano za normalne, że dzieci są aktywne, pobudliwe i uwielbiają biegać.

I co? Nie miałem racji 12 lat temu?
Właśnie medycy obniżyli normę ciśnienia dla zdrowych ludzi poniżej 65 roku życia
do 130 mm/Hg.
I będą dążyć dalej do obniżania tej normy, aż dojdą do 120 mm/Hg. Czyli połowa dorosłych będzie uznana za chorych.
Zakład?
JW
 
     
3of5 

Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 483
Wysłany: Pią Paź 28, 2022 15:16   

Da radę zrobić, żeby grafiki się wyświetłały w linkowanym tekście?
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Wto Lis 01, 2022 12:02   

3of5 napisał/a:
Da radę zrobić, żeby grafiki się wyświetłały w linkowanym tekście?
Dało się na zbiorczym obrazie, który klikając można powiększyć.
JW
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Sty 13, 2023 09:59   

Niedawno nasz znajomy emeryt leczący się od lat na "choroby" wieku starczego poszedł po rozum do głowy i w porozumieniu z lekarzem odstawił połowę leków.
Wyraźnie nabrał sił i odmłodniał. :-x
I co? Medycyna jest skuteczna? Jest!
Gdyby lekarz nie odstawił mu połowy leków, to nadal by powłóczył z trudem nogami. 8)
JW

PS. Niewątpliwie ten facet w wieku 76 lat jeszcze się nie leczył:
https://www.youtube.com/watch?v=qkxozHJLJ7w
Albo ten 82-latek.
https://youtu.be/fFjoCOIXygk?t=416
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Pią Sty 13, 2023 14:58   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Niedawno nasz znajomy emeryt leczący się od lat na "choroby" wieku starczego poszedł po rozum do głowy i w porozumieniu z lekarzem odstawił połowę leków.
Wyraźnie nabrał sił i odmłodniał.

Tak samo było z moją teściową. Już była "nieobecna" na swoich kolejnych urodzinach.
Wszystkie objawy wypisane były w kartach charakterystyk leków.
Po odstawieniu 14 z 17 babcia znowu zaczęła energicznie rządzić domem.
Dożyła prawie 100.
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
Mariano 

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 464
Wysłany: Pią Sty 13, 2023 18:24   

To coś nie powinno się nazywać lekami. Z definicji lek ma leczyć a większość tych preparatów tego nie robi a wręcz szkodzi.
 
     
Olgańka

Dołączył: 11 Gru 2018
Posty: 58
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Lip 14, 2023 12:48   

Z punktu widzenia producenta nie trzeba nazywać lekiem ale wystarczy odpowiednio skonstruować reklamę żeby ludzie odebrali dany specyfik jakby to był lek.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved