Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:12
Krzywa Przegroda Nosowa.
Autor Wiadomość
Likvidi


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 33
  Wysłany: Wto Mar 15, 2011 20:49   Krzywa Przegroda Nosowa.

Stwierdziłam, że mogę mieć krzywą przegrodę nosową (w niedalekiej przyszłości postaram się skonsultować z laryngologiem, ale podejrzewam, że jestem skazana na ingerencję chirurgiczną). Wiadomym jest, że oddychanie to bardzo istotny proces, a skoro w przypadku krzywej przegrody nosowej oddychanie jest zdecydowanie upośledzone to rozsądnie byłoby poddać się operacji. Jednak tutaj pojawiają się pytania i niepokój. Czy ktoś tutaj przeszedł taką operację i byłby skłonny podzielić się swoimi doświadczeniami :-> ? Jak to wszystko wygląda? Czy warto ryzykować? ? ?
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 12:54   

W czym przeszkadza Ci krzywa przegroda?
 
     
Likvidi


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 33
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 14:48   

Cytat:
W czym przeszkadza Ci krzywa przegroda?


Jedna dziurka od nosa jest tak jakby pernamentnie zatkana, a raczej prawie w ogóle nie przechodzi przez nią powietrze, z drugą jest wszystko ok - więc to na pewno wpływa na mój proces oddychania. Nie mam jakiś dramatycznych objawów typu: bóle głowy, itd. (ewentualnie szybkie męczenie się, poczucie słabej jakości snu - ale to można podciągnąć pod różne rzeczy, także i moje złe nawyki żywionowe), ale niepokoi mnie sam fakt, że jest ta przegroda skrzywiona.
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 15:18   

Zatkanie ciągłe jednej dziurki jest na pewno patologiczne, ale jest mało prawdopodobne, żeby przyczyną była przegroda. Musiałabyś mieć strasznie krzywy nos. Ja niestety dałem się kiedyś nabrać laryngologom, którzy twierdzili, że przyczyną mego kataru jest krzywa przegroda. Oczywiście konował prawdy Ci nie powie. Miałem prostowaną przegrodę, ale to nic nie zmieniło. Przyczyną jest niewłaściwa dieta. Przejdź na zdrowe odżywianie a będziesz oddychać normalnie obiema dziurkami.
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 17:24   

Większość takich przypadków nie ma nic wspólnego z przegrodą i prawdą jest że takie łączenie sprawy to zwyczajne zastraszanie ze strony lekarzy.

Zanim zrobisz sobie operacje powiedz od kiedy masz zatkana dziurke?
_________________

 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Sob Mar 19, 2011 16:40   

Piotrx napisał/a:
Musiałabyś mieć strasznie krzywy nos. Ja niestety dałem się kiedyś nabrać laryngologom, którzy twierdzili, że przyczyną mego kataru jest krzywa przegroda. Oczywiście konował prawdy Ci nie powie. Miałem prostowaną przegrodę, ale to nic nie zmieniło. Przyczyną jest niewłaściwa dieta.


Potwierdzam! Ja mam nos duży i krzywy, dlatego diagnozę "krzywa przegroda" łyknąłem bez sprzeciwu. Miałem operację ale skuteczność prostowania była taka sobie. Potem trafiłem w ręce alergologów, i jeśli chodzi o nos, to ich diagnozy były słuszne - przyczyną problemów z oddychaniem jest obrzęk na tle alergicznym. Jednak z leczeniem alergii szło im znacznie gorzej. Ile w końcu można się szprycować sterydami? Dopiero LC i odstawienie zbóż przyniosło znaczną poprawę.
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
Likvidi


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 33
Wysłany: Czw Mar 24, 2011 22:35   

Cytat:
Przyczyną jest niewłaściwa dieta. Przejdź na zdrowe odżywianie a będziesz oddychać normalnie obiema dziurkami.


Niewłaściwa dieta to swoją drogą (poczyniam starania w celu nawrócenia się), jednakże w moim przypadku dieta nie warunkuje z pewnością zaistniałej anomalii dziurkowej. Być może określenie zatkana dziurka u nosa nie jest zbyt precyzyjne. Raczej chodzi o opór, który odczuwam przy oddychaniu, tak jakby jedna z tych dziurek umożliwiała pobieranie tlenu w zaledwie kilku procentach, ponadto świszczy przy oddychaniu (podczas próby oddychania wyłącznie tą niesprawną).

Cytat:
Zanim zrobisz sobie operacje powiedz od kiedy masz zatkana dziurke?


Ciężko stwierdzić, zapewne od dzieciństwa, chociaż uświadomiłam sobie tą wadę stosunkowo niedawno.

U mnie nie ma odczuwalnych negatywnych konsekwencji posiadania krzywej przegrody, ale myśląc przyszłościowo pewnie na starość przez to mogę mieć jakieś komplikacje; zresztą niepokoję się faktem, że nie mogę poprawnie oddychać.

Zatem w Waszym wypadku operacja przegrody nosowej nic nie wniosła?
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 10:15   

Trzeba myśleć. Błona śluzowa ma pewne właściwości i to trzeba wziąć pod uwagę. Zależyjak maz krzywy nos, bo jeżeli masz nos praktycznie prosty, duże dziurki to właściwie to nie ma sensu. co innego jak masz wąskie przewody albo mocno skrzywiony nos i przegrodę.
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved