Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:08
Liczenie kalorii
Autor Wiadomość
Paweł Z. 

Dołączył: 29 Maj 2011
Posty: 16
Wysłany: Wto Maj 31, 2011 15:27   Liczenie kalorii

Czy to prawda, że ograniczając węglowodany można schudnąć nawet przy dodatnim bilansie kalorycznym lub zerowym, o ile oczywiście ma się nadwagę ? Bo przeglądając jadłospisy proponowane przez Lutza i Kwaśniewskiego zauważyłem, że jest tam 2400-3000 kcal, a mimo to są one chyba przeznaczone dla odchudzających się. Jak to jest z tymi kaloriami ? Na forum są sprzeczne opinie. Proszę o szybką odpowiedź
 
     
jerzyk 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 476
Wysłany: Wto Maj 31, 2011 19:28   

Ja z własnego doświadczenia mogę się wypowiedzieć jak zaczynałem kiedyś dietę wg Lutza.Pilnowałem aby węgle nie przekraczały 72 gr a mimo to przytyłem 5 kg zamiast schudnąć.Nie liczyłem białka i tłuszczy bo Lutz o tym nie pisze. Jak później policzyłem jadłem wtedy ok.2800 - 3000 kcal i stąd wzięło się te 5 kg w ciągu m-ca. Tak,że teoria mówiąca ,że przy odchudzaniu nie należy liczyć kalorii albo białka i tłuszczu i węgli to bzdura. Bzdurą jest też teza,że wystarczy ograniczyć węgle i człowiek chudnie.Jak widać na moim przykładzie należy liczyć i jeść max. 1800 kcal żeby schudnąć.Zależy to oczywiście od trybu życia, wzrostu itp.Uważam, że należy jeść mniej niż się wydatkuję np:kalorii.
_________________
Jeśli potrzebujesz przyjaciela , kup sobie psa/G.Gekko
Ostatnio zmieniony przez jerzyk Wto Maj 31, 2011 19:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
arturtsk

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 189
Wysłany: Wto Maj 31, 2011 19:53   

Paweł Z:

http://edoergosumblog.blo...-chudniemy.html
 
     
jerzyk 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 476
Wysłany: Wto Maj 31, 2011 20:09   

..."Pewnie jeszcze dużo czasu minie zanim ludzie zaczną rozumieć że od nadmiaru kalorii się nie tyje i vice versa i przestaną liczyć ilość jadanych posiłków itd...'.

No to dlaczego ja tyłem zamiast chudnąć?
Pilnowałem aby węgle nie przekraczały 72 gr a mimo to przytyłem 5 kg zamiast schudnąć.Nie liczyłem białka i tłuszczy bo Lutz o tym nie pisze.
_________________
Jeśli potrzebujesz przyjaciela , kup sobie psa/G.Gekko
 
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Wto Maj 31, 2011 20:50   

kalarycznosc jest na takim poziomie,poniewaz jest to jadlopis na tzw przebudowe ogranizmu. Potrzeba do tego wiele energi oraz bialka( czym wartosciowsze zoltka,podroby,tluste sery ect tym potrzeba mniej)
Na diecie T 2600 kcal mozna nadal chudnac
Dlaczego sie tyje wg Lutza
a wedlug ZO nie.
Lutz zaleca B T do woli W 72g . Podczas przebudowy spalane sa enzymy bialkowe odpowiedzialne za wytwarzanie energi z Ww (potrzeba 12) i budujemy enzymy potrzebne do wytwarzania energii z T (potrzeba 2). Co sie dzieje z B do woli+ bialkami organizmu+72g Ww,gdy podamy organizmowi najefektywniejsze paliwo do woli?co z tym zrobi glupi organizm
Nie ma sil,aby utyc jedzac 1:1-2:0,5 do syta nawet przy przebudowie tyc
nie liczac syndromow metabolicznych, cuda wianki w ukladzie hnrmonalnym i szkakach metabolicznych.
http://
www.scribd.com/doc/28131415/
Kekwick-Pawan-1956-Lancet
Ostatnio zmieniony przez Mariusz_ Wto Maj 31, 2011 21:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Śro Cze 01, 2011 05:11   

Mariusz_ napisał/a:
Nie ma sil,aby utyc jedzac 1:1-2:0,5 do syta nawet przy przebudowie tyc
nie liczac syndromow metabolicznych, cuda wianki w ukladzie hnrmonalnym i szkakach metabolicznych.


?

ktoś przetłumaczy to zdanie ? proszę

Dar
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Cze 01, 2011 09:49   

dario_ronin napisał/a:
Mariusz_ napisał/a:
Nie ma sil,aby utyc jedzac 1:1-2:0,5 do syta nawet przy przebudowie tyc
nie liczac syndromow metabolicznych, cuda wianki w ukladzie hnrmonalnym i szkakach metabolicznych.


?

ktoś przetłumaczy to zdanie ? proszę

Dar

Rowniez sie dolaczam do prosby.

Moze ktos poratuje linkiem do jakiegos translatora?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Śro Cze 01, 2011 09:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
arturtsk

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 189
Wysłany: Śro Cze 01, 2011 15:08   

Też nie rozumiem, i też nie rozumiem do czego miał nawiązywać ten link, tzn link wiem co to bo posłużyłem się nim w blogu. Atkins się powołał na to badanie i też pisał by nie liczyć kalorii tylko ww. W. Ponomarenko pisał że najlepsza redukcyjna to Atkins a zdrowotna Lutz, więc spróbuj jeść według Atkinsa lub go przerób pod siebie to może wtedy się coś ruszy.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 01, 2011 20:09   

jerzyk napisał/a:
No to dlaczego ja tyłem zamiast chudnąć?
Pilnowałem aby węgle nie przekraczały 72 gr a mimo to przytyłem 5 kg zamiast schudnąć.Nie liczyłem białka i tłuszczy bo Lutz o tym nie pisze.

A jaka była wówczas Twoja aktywnośc fizyczna?
Na forum rawpaleo właśnie poruszana jest w jednym z tematów kwestia optymalnego bf.
Jeden z forumowiczów napisał, że królem jest aktywnośc fizyczna, a królową odżywianie; kto inny zamienił te role. W każdym bądź razie bez aktywności fizycznej ja osobiście nie czuje sie dobrze nawet na najlepszych pod sloncem produktach. Co jednak nie oznacza, ze przy braku ruchu moge sie otłuścic. Nie otluszcze sie na moich produktach, chocbym spożywał mnóstwo tłuszczu. Nie ma takiej opcji. Ale to ja, a nie każdy jest taki jak ja, choc z tego co czytam to na surowym rawpaleo lc jakos ludzie bez problemu uzyskuja optymalna sylwetke, bez liczenia kalorii.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Śro Cze 01, 2011 20:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
jerzyk 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 476
Wysłany: Śro Cze 01, 2011 20:17   

Hannibal napisał/a:
jerzyk napisał/a:
No to dlaczego ja tyłem zamiast chudnąć?
Pilnowałem aby węgle nie przekraczały 72 gr a mimo to przytyłem 5 kg zamiast schudnąć.Nie liczyłem białka i tłuszczy bo Lutz o tym nie pisze.

A jaka była wówczas Twoja aktywnośc fizyczna?


Bliska zera.
_________________
Jeśli potrzebujesz przyjaciela , kup sobie psa/G.Gekko
Ostatnio zmieniony przez jerzyk Śro Cze 01, 2011 20:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Śro Cze 01, 2011 22:05   

dario_ronin napisał/a:
Mariusz_ napisał/a:
Cytat:
Nie ma sil,aby utyc jedzac 1:1-2:0,5 do syta nawet przy przebudowie tyc
nie liczac syndromow metabolicznych, cuda wianki w ukladzie hnrmonalnym i szkakach metabolicznych.

?

ktoś przetłumaczy to zdanie ?


Jedząc w proporcji:
Białko:Tłuszcz:Węglowodany 1:2:0,5
utyć może tylko ten co ma chorobliwe skłonności do tycia.
:-)
 
     
arturtsk

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 189
Wysłany: Śro Cze 01, 2011 22:42   

Hani, dasz linka do dyskusji o BF, interesuje mnie ten temat właśnie
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Śro Cze 01, 2011 23:13   Re: Liczenie kalorii

Paweł Z. napisał/a:
Czy to prawda, że ograniczając węglowodany można schudnąć nawet przy dodatnim bilansie kalorycznym lub zerowym, o ile oczywiście ma się nadwagę ? Bo przeglądając jadłospisy proponowane przez Lutza i Kwaśniewskiego zauważyłem, że jest tam 2400-3000 kcal, a mimo to są one chyba przeznaczone dla odchudzających się. Jak to jest z tymi kaloriami ? Na forum są sprzeczne opinie. Proszę o szybką odpowiedź
Nie można! To jest zgrabny bon mot dla przeżartych cukrami. W uproszczeniu na zapotrzebowanie energetyczne składa się podstawowa przemiana materii oraz wydatek na aktywność fizyczną. Jeżeli suma dobowego zapotrzebowania wynosi 2400kcal, to jeżeli wchłoniemy 2000 z pożywienia, to 400kcal organizm pobierze z własnych tkanek. Jeżeli zjemy 2400, to nie schudniemy ani utyjemy.
Jeżeli będziemy leżeć cały dzień, organizm spali nie 2400 a tylko 1700kcal, a resztę 700 kcal zużyje na:
1. rozbudowę tkanki tłuszczowej o 100gramów
2. albo częściowo wydali z moczem w postaci ciał ketonowych, a nawet glukozy,
3. albo częściowo wydali z kałem niestrawione pożywienie
4. albo częściowo dożywi bakterie jelitowe i potem je wydali.
Innych możliwości nie ma!
A) Jeżeli mamy sprawny metabolizm, to zjadając nadmiar kalorii dostaniemy rozwolnienia.
B) Jeżeli mamy niesprawny metabolizm, to wchłoniemy nadmiar kalorii i przerobimy na tkankę tłuszczową. Przy okazji możemy mieć nawet zaparcia.
Cudów w energetyce nie ma. Zawsze obowiązuje zasada zachowania energii.
Zmniejszenie węglowodanów ułatwia tylko prawidłowe odczuwanie smaku.
JW
 
     
jerzyk 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 476
Wysłany: Czw Cze 02, 2011 10:47   Re: Liczenie kalorii

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Paweł Z. napisał/a:
Czy to prawda, że ograniczając węglowodany można schudnąć nawet przy dodatnim bilansie kalorycznym lub zerowym, o ile oczywiście ma się nadwagę ? Bo przeglądając jadłospisy proponowane przez Lutza i Kwaśniewskiego zauważyłem, że jest tam 2400-3000 kcal, a mimo to są one chyba przeznaczone dla odchudzających się. Jak to jest z tymi kaloriami ? Na forum są sprzeczne opinie. Proszę o szybką odpowiedź
Nie można! To jest zgrabny bon mot dla przeżartych cukrami. W uproszczeniu na zapotrzebowanie energetyczne składa się podstawowa przemiana materii oraz wydatek na aktywność fizyczną. Jeżeli suma dobowego zapotrzebowania wynosi 2400kcal, to jeżeli wchłoniemy 2000 z pożywienia, to 400kcal organizm pobierze z własnych tkanek. Jeżeli zjemy 2400, to nie schudniemy ani utyjemy.
Jeżeli będziemy leżeć cały dzień, organizm spali nie 2400 a tylko 1700kcal, a resztę 700 kcal zużyje na:
1. rozbudowę tkanki tłuszczowej o 100gramów
2. albo częściowo wydali z moczem w postaci ciał ketonowych, a nawet glukozy,
3. albo częściowo wydali z kałem niestrawione pożywienie
4. albo częściowo dożywi bakterie jelitowe i potem je wydali.
Innych możliwości nie ma!
A) Jeżeli mamy sprawny metabolizm, to zjadając nadmiar kalorii dostaniemy rozwolnienia.
B) Jeżeli mamy niesprawny metabolizm, to wchłoniemy nadmiar kalorii i przerobimy na tkankę tłuszczową. Przy okazji możemy mieć nawet zaparcia.
Cudów w energetyce nie ma. Zawsze obowiązuje zasada zachowania energii.
Zmniejszenie węglowodanów ułatwia tylko prawidłowe odczuwanie smaku.
JW


No to teraz wiem czemu zamiast schudnąć przytyłem 5 kg.
Ciekawe dlaczego Taubes czy Atkins wypisują bzdury obiecując ,do schudnięcia wystarczy obniżyć węgle a białka i tłuszczu do woli?
Przecież nawet w linku podanym przez arturtsk jest fragment na ten temat:
..."A. Pennington zastosował dietę wysoko białko-tłuszczową i nisko-węglowodanową. Była to dieta gdzie nie obniżano kalorii tylko ilość węglowodanów zjadanych podczas dnia, do 60g. Bez ograniczeń można było spożywać produkty mięsne. Pracownicy czuli się bardziej energiczni, nie odczuwali głodu miedzy posiłkami i co najważniejsze wszyscy tracili na wadze mimo że ta dieta miała 3000kcal.
Jak sam dr. Pennington zauważa, taka dieta może być sposobem na walkę z otyłością...".
No to p.Witoldzie, Hannibal i wy inni uczeni męzowie jak to w końcu wytłumaczyć?
To co Atkins, Taubes, Pennington i inni umówili się aby wyszedł im bon mot, który nie ma nic wspólnego z prawdą?
Coś mi się w to nie chce wierzyć.
Dość przekonywująco brzmią poglądy Taubesa:
http://nowadebata.pl/wp-c...aDebata.pl_.pdf
_________________
Jeśli potrzebujesz przyjaciela , kup sobie psa/G.Gekko
Ostatnio zmieniony przez jerzyk Czw Cze 02, 2011 13:12, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Czw Cze 02, 2011 14:20   Re: Liczenie kalorii

[quote="jerzyk"]...
Coś mi się w to nie chce wierzyć...[/quote]
-------------------------------------------------------------------


Ja sie wcale nie dziwie! :-)

O wiele latwiej uwierzyc w "komiksy"
jak zrozumiec ZASADY TERMODYNAMIKI. :-)

Pan Witold zupelnie slusznie napisal, ze:
"Cudów w energetyce nie ma".

Widac jednak, ze zycie "parafialne"
MUSI miec "paliwo". :-)
.
 
     
ali
[Usunięty]

Wysłany: Czw Cze 02, 2011 15:43   

jerzyk napisał/a:

Coś mi się w to nie chce wierzyć.


przecież stoi napisane jak byk

]2. albo częściowo wydali z moczem w postaci ciał ketonowych, a nawet glukozy,
3. albo częściowo wydali z kałem niestrawione pożywienie [/quote]
 
     
arturtsk

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 189
Wysłany: Czw Cze 02, 2011 16:17   

Cytat:
ZASADY TERMODYNAMIKI. :-)


Taubs w WWGF zatytułował pierwszą część książki o termodynamice :

Biology, not physics
 
     
arturtsk

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 189
Wysłany: Czw Cze 02, 2011 17:38   

Thermodynamics for dummies:







 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Czw Cze 02, 2011 20:09   

translator,kt uzywam to sony ericsson w 350i. Wraz z iloscia wklepanych liter translator na tej stronie nie wyrabia :-)
Czy energia moze zostac zmagazynowana w postaci FAD NAD NADH FADH NADPH ATP ect ?
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Czw Cze 02, 2011 20:13   

translator,kt uzywam to sony ericsson w 350i. Wraz z iloscia wklepanych liter translator na tej stronie nie wyrabia :-)
Czy energia moze zostac zmagazynowana w postaci FAD NAD NADH FADH NADPH ATP ect ?
 
     
heniu007 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 385
Wysłany: Czw Cze 02, 2011 21:58   

Cóż to za zacna pozycja literaturowa ? :P :)
 
     
arturtsk

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 189
Wysłany: Pią Cze 03, 2011 05:20   

Cytat:
Cóż to za zacna pozycja literaturowa ?


Gary Taubes - Why We Get Fat
 
     
jerzyk 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 476
Wysłany: Pią Cze 03, 2011 10:34   

arturtsk napisał/a:
Cytat:
Cóż to za zacna pozycja literaturowa ?


Gary Taubes - Why We Get Fat


Opinie Taubesa o kaloryczności i I zasadzie termodynamiki można przeczytać również w e-booku pt.Dlaczego apetyt rośnie w miarę jedzenia?
http://nowadebata.pl/wp-c...aDebata.pl_.pdf
_________________
Jeśli potrzebujesz przyjaciela , kup sobie psa/G.Gekko
Ostatnio zmieniony przez jerzyk Pią Cze 03, 2011 10:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 04, 2011 06:34   

arturtsk napisał/a:
Hani, dasz linka do dyskusji o BF, interesuje mnie ten temat właśnie

http://www.rawpaleodietfo...lthy/?topicseen
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Lilia 


Dołączyła: 12 Cze 2011
Posty: 13
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Wto Cze 14, 2011 20:31   

hmmm,więc tak :P co zauważyłam u synka: je ogromne ilości mięcha i tłuszczu i warzyw,czasem owoc. nie wiem czy wyrabia 72g W (wg Lutza). zaczął tyć a miał problem z tym,ale nie jest to tycie w tłuszcz,tylko zrobił się krępy,twardy i ciężki. dieta trwa od dwóch tygodni,możliwe,że efekty są już widoczne? i co to za efekty? tkanki się "naprawiają"?

czy można jakoś sprawdzić,gdzie jest ubytek w naszym organizmie?
przecież to są ogromne ilości kalorii a po nim nie widać.... :shock:
_________________
zaufanie wyzwala odpowiedzialność :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved