Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Gru 25, 2012 09:42
Pomocy
Autor Wiadomość
juan

Dołączył: 11 Wrz 2010
Posty: 30
Wysłany: Nie Gru 18, 2011 21:46   Pomocy

Drodzy forumowicze mam bardzo duza nadwage :( jakies 20kg.poszukuje diety która rozprawi sie z moim tluszczem.Probowalam diety Dukana ale rozwalilam sobie tym zołądek :( wiec zrezygnowalam ale problem nadwagi pozostał.Nie wiem juz co mam wybrac?by sobie nie zaszkodzic? i nie chodzic glodnym :( jesli chodzi o ruch to sasiadka kupila bieżnie i umówilam sie z nia na korzystanie z tego luksusu ;) ale wolalabym dolączyc do tego jakąs diete.Co byscie mi polecili?
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Nie Gru 18, 2011 22:19   

Probowalas Diety Optymalnej skarbie.
Tobie szkoda pomagac bo i tak sie nie stosujesz.
 
     
brewa 

Dołączył: 30 Sty 2005
Posty: 38
Skąd: Elbląg
Wysłany: Nie Gru 18, 2011 22:28   

Zastąp zwykły chleb, chlebem dla diabetyków o niskim IG.
_________________
Leszek eb
 
 
     
heniu007 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 385
Wysłany: Nie Gru 18, 2011 23:18   

Pfe...
Odrzuć całkowicie chleb, mamy pod ręką palete żywności, ale będziemy się zbożem zapychać ?
Ten chlebek dla diabetyków ma 50g węglowodanów na 100g gotowego produktu. Na tym na pewno nie schudniesz.

Niski indeks glikemiczny jest po to, aby diabetycy mogli zapanować nad poziomem cukru we krwii. Trudno jest zapanować nad szalejącym cukrem, gdy masz do dyspozycji glukometr i pen.
 
     
brewa 

Dołączył: 30 Sty 2005
Posty: 38
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pon Gru 19, 2011 12:23   

"Mój chleb" mam na myśli ten który kupuję składa się z mąki żytniej, orkiszowej, grochowej. A skoro ma niski IG to węglowodany są uwalniane powooooooli, nie ma szybkiego wzrostu insuliny we krwi, nie ma zabudowy tłuszczu w organizmie. Tak przynajmniej wyczytałem na tym forum, no chyba że się coś w tej materii zmieniło. Wydaje mi się że właśnie taki chleb jest dobry dla osób które chcą się odchudzić a jednocześnie nie wyobrażają sobie życia bez chleba.
_________________
Leszek eb
 
 
     
amisz 

Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 8
Wysłany: Pon Gru 19, 2011 13:39   

Jak rozwaliłaś sobie żołądek? co i ile jadłaś że rozwaliło ci żołądek?(nie mam zamiaru Cię karcić-kieruje się ciekawością)

(może problemem jest to że nie wiesz kiedy tak na prawdę jesteś głodna a kiedy już syta? jemy z nudów, zajadamy problemy, czyścimy garnki bo się zmarnuje-a po zastanowieniu się okazuje się że tak naprawdę nie jesteśmy głodni tylko robimy to z przyzwyczajenia? czasem przed dokładką warto pomysleć chwilę a okazuje się że już sie niechce jeść-tylko wyczyścić temat bo dzieci w afryce głodują ;) )

ten chlebek o niskim IG zrób sobie test z glukometrem przed i po spożyciu kromeczki-wyjdzie jak cukier (ale jak Ci służy to czemu nie)

pozdrawiam
 
     
brewa 

Dołączył: 30 Sty 2005
Posty: 38
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pon Gru 19, 2011 13:53   

Podejrzewam, że Juan pisząc "rozwaliłam" ma na myśli, że nadmiernie rozciągnęła.
_________________
Leszek eb
 
 
     
heniu007 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 385
Wysłany: Pon Gru 19, 2011 16:08   

Czyli jest mowa o tym samym chlebku:


Zjesz zaledwie 20,3 gram tego produktu i już wychodzi jedna jednostka chlebowa lub jeden wymiennik węglowodanowy.

Diabetycy na jeden wymiennik węglowodanowy zużywają od jednej do dwóch jednostek insuliny. Ta większa wartość insuliny najczęściej przypada z rana.

Są i tacy co ładują w siebie i 3 jednostki insuliny na 1 wymiennik węglowodanowy.
Taki chlebek o wadze 0,5kg da nam w sumie blisko 25 WW.
 
     
brewa 

Dołączył: 30 Sty 2005
Posty: 38
Skąd: Elbląg
Wysłany: Śro Gru 28, 2011 16:46   

Tak, tak to ten.
_________________
Leszek eb
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved