Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Gru 25, 2012 09:51
Powstaje żywa komórka z syntetycznych komponentów
Autor Wiadomość
Magdalinha 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 16 Paź 2008
Posty: 881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 29, 2012 14:01   Powstaje żywa komórka z syntetycznych komponentów

"Powstaje sztuczna żywa komórka

Zbudowanie od podstaw najprostszej żywej komórki jest teoretycznie możliwe do wykonania. W praktyce wiąże się z astronomicznym budżetem i niezliczonymi godzinami pracy. Parze naukowców, profesorowi z uniwersytetu w San Diego i doktorantowi z Uniwersytetu Harvarda, przyświeca jednak nieco inny cel. Chcą stworzyć żywą komórkę wykorzystując tylko i wyłącznie syntetyczne komponenty. Na razie udało się im uformować podwójną błonę.

Struktura oddzielająca wnętrze komórki od otoczenia ma charakterystyczną i dość skomplikowaną budowę. Składa się z tzw. dwuwarstwy fosfolipidów i białek. Do skonstruowania syntetycznego odpowiednika tego układu naukowcy posłużyli się rzadką emulsją, w której skład wchodził olej, detergent i jony miedzi. Pod 24 godzinach w mieszaninie utworzyła się podwójna membrana złożona z kropli oleju.

- W naszym systemie używamy prymitywnego katalizatora - jonów metali. Reakcja jest całkowicie sztuczna. W ten sposób można obserwować tworzenie się błon de novo - powiedział Devaraj, profesor z uniwersytetu w San Diego.

Wyjątkowość odkrycia polega na tym, że badacze otrzymali złożony twór z produktów powszechnie dostępnych w sprzedaży
. - To jest trywialne i może być wykonane w ciągu jednego dnia. Nowi ludzie, którzy dołączają do laboratorium mogą otrzymać takie membrany w 24 godziny - dodał chemik.

- Jednym z naszych długoterminowych, bardzo ambitnych celów jest próba stworzenia sztucznej komórki, syntetycznej jednostki życia od podstaw - przejść do żywego organizmu z nieożywionych cząsteczek, które nigdy nie były materiałem budującym żywy organizm. Prawdopodobnie tak stało się w pewnym momencie w przeszłości. W przeciwnym razie życie nie mogłoby istnieć - powiedział Devaraj."

http://nt.interia.pl/news...komorka,1751658
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 29, 2012 14:31   Re: Powstaje żywa komórka z syntetycznych komponentów

Cytat:
Jednym z naszych długoterminowych, bardzo ambitnych celów jest próba stworzenia sztucznej komórki, syntetycznej jednostki życia od podstaw - przejść do żywego organizmu z nieożywionych cząsteczek, które nigdy nie były materiałem budującym żywy organizm

Moim skromnym zdaniem nigdy się to człowiekowi nie uda.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
sp33d 

Wiek: 39
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 5
Wysłany: Pon Sty 30, 2012 19:40   

Jestem tego samego zdania co Hannibal źródłem życia jest życie a nie inaczej. Jak narazie nie udało się żadnym naukowcom stworzyć życia i nie uda. Jest potrzebna jakaś boska cząstka która ożywia naszą materię. Dzięki niej właśnie nie jesteśmy tylko materią
 
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 30, 2012 19:51   

sp33d napisał/a:
boska cząstka
8) http://merlin.pl/Boska-cz...t/1,428375.html
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 30, 2012 19:58   

fascynująca książka
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Pon Sty 30, 2012 20:00   

dario_ronin napisał/a:
http://merlin.pl/Boska-czastka-Jesli-Wszechswiat-jest-odpowiedzia-jak-brzmi-pytanie_Leon-Lederman-Dick/browse/product/1,428375.html

> Cobytujeszcze?
:-)
Ostatnio zmieniony przez Adam319 Pon Sty 30, 2012 20:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 30, 2012 20:38   

przeczytaj , warto , ' będzie pan zadowolony' :D
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Sty 30, 2012 20:59   

Mnie z kolei nie trzeba zachecac do czytania.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Trolejbus


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 330
Wysłany: Pon Sty 30, 2012 21:02   

Hannibal napisał/a:

Moim skromnym zdaniem nigdy się to człowiekowi nie uda.

A dlaczego się nie uda? Jak się siedzi jedynie w laboratorium biochemicznym, chemicznym to chyba tylko jakimś nieprawdopodobnym zbiegiem okoliczności mogłoby wyniknąć coś.
Może odkryją w końcu tą bioelektronikę...
Albo lepiej nie bo dostaną jakiegoś Nóbla i szwy życia sprują. To byłby koniec gry światła w krysztale materii! :-x :(
Tak! tak! to się nawet nie opłaca bo tu jeszcze nie ma astronomicznych budżetów, na olej na pewno nie wystarczy! Na długo jesteś bezpieczna bioelektroniko. 8) :)
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Sty 30, 2012 21:16   

Czytal ktos Dysfunkcje Rzeczywistosci Petera F. Hamiltona? Tam jest ciekawa wizja organicznych statkow kosmicznych
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved