Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:00
Krew z podrobów
Autor Wiadomość
emikyou 

Wiek: 33
Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 17
Wysłany: Wto Mar 27, 2012 16:07   Krew z podrobów

Czy krew zostająca z mielenia podrobów jest wartościowa? Raz w tygodniu zjadam pseudo-mielone z jednej wątroby wieprzowej. Do tej pory krew szła do zlewu i zacząłem się zastanawiać czy to nie marnotrawstwo.
Kwaśniewski chyba coś o tym pisał w aspekcie chronicznego zmęczenia?
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Wto Mar 27, 2012 18:33   

Krew zwierzęca zawiera antygeny na które reaguje immunologia ludzka traktując je jako intruza.
 
     
emikyou 

Wiek: 33
Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 17
Wysłany: Wto Mar 27, 2012 21:28   

Mógłbyś powołać się na jakieś źródło? Bo na 99% czytałem w "Żywieniu optymalnym", że warto jadać np. kaszankę ze względu na krew.
I zapomniałem dodać - u mnie wszystko jest fried, not raw.
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Wto Mar 27, 2012 21:51   

A czarnina pyszna jest dla poniektórych...
Z plackami serowo jajecznymi http://pl.wikipedia.org/wiki/Czernina jak znalazł :)
Ostatnio zmieniony przez Mariusz_ Wto Mar 27, 2012 21:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Wto Mar 27, 2012 22:13   

emikyou napisał/a:
zapomniałem dodać - u mnie wszystko jest fried, not raw.

Tego czy term zmienia strukturę białek antygenowych na tyle by nie wywoływały one reakcji immunologicznej tego nie wiem. Na pewno zmniejsza się ich ilość i szkodliwość. Poza tym jest wiele innych czynników, które powodują takie a nie inne reakcje indywidualne organizmu, w końcu to krew jest barierą immunologiczną dla ciała i tam jest koncentracja obronna organizmu.
a co do:
emikyou napisał/a:
na 99% czytałem w "Żywieniu optymalnym"

nie mam pojęcia co to jest, nigdy nie czytałem o tym i nie będę się w to zagłębiał, bo nie mam ochoty ani czasu, więc tu musisz polegać na własnym osądzie.
 
     
krzysztof2

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 756
Wysłany: Wto Mar 27, 2012 22:26   Re: Krew z podrobów

WITAM :hug:

Przykładowe komercyjne wykorzystanie krwi rzeźnych zwierząt:
PLASMEX
http://www.megabol.pl/pro...budowa_krwi.htm
Cytat:
Jest to hydrolizat technologicznie zmodyfikowanej krwi wieprzowej (osocza), którego głównym składnikiem są proteiny, zwane globulinami.


Human Blood Caffeinated Energy Potion :>
http://www.thinkgeek.com/caffeine/drinks/c6c9/



:papa:
 
     
milosz1984 

Wiek: 39
Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 168
Wysłany: Śro Mar 28, 2012 22:05   

Jadałem swego czasu sporo i często kaszankę czyli sporo krwi prosto od prosiaka i nie zauważyłem by organizm reagował negatywnie. Jak bywałem na wsi u dziadków trochę lat wstecz co mieli swoje prosiaki i na miejscu mieli zabitego prosiaka i robili z niego kaszankę ze świeżej krwi dlatego nie wydaje mi się by krew zwierzęca negatywnie wpływała na człowieka no chyba, że te reakcje immunologiczne, o których pisze Rawo występują w dużych ilościach krwi. Może powiedz Rawo coś więcej na ten temat, jakieś źródło informacji itp...
 
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Śro Mar 28, 2012 22:25   

milosz1984 napisał/a:
Może powiedz Rawo coś więcej na ten temat,

Jednym ze "znaków" walki immunologicznej jest zwiększona ilość flegmy w błonach śluzowych.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 28, 2012 22:52   

Masajowie normalnie piją krew i im służy przecież.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Magdalinha 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 16 Paź 2008
Posty: 881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 28, 2012 23:20   

Emikyou jadasz tylko stermizowane jedzenie więc jeśli nie robisz kaszanki to nie wiem jak mógłbyś taką krew przyrządzić. Ona jest wartościowa oczywiście.
A z watróbki to wycieka raczej płyn innego rodzaju niż krew, i który zawiera resztki toksyn, które wątroba przerabia. Jeśli krew to lepiej ta prawdziwa...
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 08:26   

Hannibal napisał/a:
Masajowie normalnie piją krew i im służy przecież.

Jakość ich życia z pewnością doskonała tzn. bez chorób. Jednak pytanie: czy suwaka długości życia nie można by było przesunąć nieco bardziej w prawo :hihi: . Tak jak było z Lutzem, pił mleko, dożył w świetnej formie prawie setki, a jednak, być może ... 8)
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 08:29   

Zawsze pewnie można przesunąć.
Ale ja nie widzę powodów dla których krew miałaby te życie skracać.
Sam jej nie pijam, ale krwiste mięso końskie uwielbiam :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 09:42   

As You wish 8)
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 12:12   

Hannibal napisał/a:
Masajowie normalnie piją krew i im służy przecież.


Co do tego spotkałem się z taką tezą o piciu krwi:
Cytat:
in Africa, they do it because they have limited supply of fresh water. It is their way of life, and their bodies have immunities to it. Our bodies do not.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 13:02   

Na forum rawpaleo kilka osób pija krew, w tym jedna dziewczyna z Kanady i twierdzi, że się bardzo dobrze po niej czuje. Nie mają raczej pokrewieństwa z Masajami, a dostęp do wody mają raczej dobry :]
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 14:39   

Hannibal napisał/a:
z Kanady i twierdzi, że się bardzo dobrze po niej czuje. Nie mają raczej pokrewieństwa z Masajami, a dostęp do wody mają raczej dobry :]

Może nie lubi śniegu topić :hihi:
Ostatnio zmieniony przez RAW0+ Czw Mar 29, 2012 14:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
chill 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 818
Skąd: W-W
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 20:17   

Kiedyś piłem krew sarny tak z pół szklanki .. dobre w smaku ciekawa mieszanka słodko , kwaśna. Ale nie weszło mi to w krew ;)

Musiałbym spróbować teraz raz jeszcze i ocenić czy coś nie tak ...

Natomiast podobnie jak @Hanni zasuwam krwistą koninę moje ulubione mięso i wsio ok .

Z resztą chyba bez sensu byłoby pozbywac się z mięsa nienaturalnie krwi - mówię tu o świeżym . :shock:

To może niedługo zaczniemy jesc surowe mięso w proszku tak dla paleo life style :viva:
_________________
"he , to zabawne .. Że po za SYSTEMEM działa wszystko sprawnie" - Bolec , Tewu "Wyrwani ze snu"
Ostatnio zmieniony przez chill Czw Mar 29, 2012 20:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 20:22   

chill napisał/a:
mięso w proszku

To prawie jak pemmican :D
chill napisał/a:
Natomiast podobnie jak @Hanni zasuwam krwistą koninę moje ulubione mięso i wsio ok

Konie mają prawdopodobnie słabiutki system immunologiczny dlatego muszą być dobrze karmione (nie to co świnia :hihi: ), co nie zmienia faktu, że go mają :D
http://www.galopuje.pl/ko...koni,17631.html
Ostatnio zmieniony przez RAW0+ Czw Mar 29, 2012 20:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 22:22   

chill napisał/a:
Z resztą chyba bez sensu byłoby pozbywac się z mięsa nienaturalnie krwi - mówię tu o świeżym . :shock:

Tak niestety nakazuje halal - krew jest uważana za nieczystą u muzułmanów.
Tyler z forum rawpaleo nieraz o tym mówił i krytykował. Wg niego mięso pozbawione krwi jest gorsze w smaku.
Ja od Abdula jadłem właśnie takie "wykrwawione" mięso, np. baraninę. Było smaczne, ale chyba z krwią byłoby lepsze.
Na szczęście konina z hodowli włoskiej, która jest moim daniem powszednim jest porządnie krwista - po każdym dniu wypijam z dna glinianego garnka ten krwisty sok, który wyciekł z mięsa.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Czw Mar 29, 2012 22:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 12:18   

Grupy krwi różnych zwierząt :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved