Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Gru 25, 2012 09:24
Sen
Autor Wiadomość
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Czw Mar 15, 2012 23:19   Sen

Cytat:
Niedosypianie może sprzyjać nadwadze
Jak twierdzą amerykańscy naukowcy, których wnioski publikuje serwis Science Daily, zbyt krótki sen może przyczyniać się do problemów z nadwagą. Ich badania sugerują, że osoby, które śpią mniej niż sześć godzin konsumują więcej kalorii.
- Sprawdzaliśmy, czy niedobór snu wpływa na poziom leptyny i greliny (hormonów kontrolujących apetyt - przyp. red.), ilość spożywanego pokarmu oraz spalanie kalorii poprzez aktywność fizyczną - mówi autor badań dr Virend Somers, kardiolog z Kliniki Mayo, zajmującej się leczeniem otyłości.
"Niedobór snu jest rosnącym problemem. 28 proc. dorosłych osób przyznaje, że czas ich nocnego snu nie przekracza sześciu godzin" - dodaje współautor analizy dr Andrew D. Calvin.
Obserwacje prowadzone były w grupie 17 zdrowych młodych kobiet i mężczyzn, przy czym połowie uczestników "odjęto" jedną trzecią ich normalnego czasu snu. Podczas badań nie stosowano natomiast żadnych ograniczeń związanych z ilością spożywanego pokarmu.
Jak informują naukowcy, osoby, które spały o godzinę i dwadzieścia minut krócej niż grupa kontrolna każdego dnia spożywały średnio o 549 kalorii więcej, przy czym nie zaobserwowano znaczących różnic związanych z poziomem aktywności fizycznej.
Krótszy sen wpływał na podniesienie poziomu leptyny, hormonu wytwarzanego w tkance tłuszczowej, który zmniejsza apetyt, a także powodował spadek poziomu greliny, która zwiększa z kolei wydzielanie soków żołądkowych i pobudza apetyt.
Swoje wnioski naukowcy planują zweryfikować podczas szerzej zakrojonych badań.

http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html
 
     
OnlyPainIsReal
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 16, 2012 05:47   

Cytat:
Jak twierdzą amerykańscy naukowcy ...


Dalej nie czytam ,bo nie moze byc inaczej ... 8)
Ostatnio zmieniony przez OnlyPainIsReal Pią Mar 16, 2012 05:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Kefa 

Pomogła: 4 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 30 Lis 2010
Posty: 110
Wysłany: Pią Mar 16, 2012 06:19   

Ale Ameryki ci amerykańscy naukowcy nie odkryli, ja generalnie "siedzę" na forum dla odchudzających się i tam "każde dziecko" wie, że sen odchudza najlepiej. Empirycznie doświadczone, nie naukowo.
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Pią Mar 16, 2012 08:58   

Kefa napisał/a:
sen odchudza najlepiej

Sen snowi nierówny. Dlatego Zbieracze mają melatoninę 8)
 
     
Ewa Czerwinska 

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Kwi 2012
Posty: 1
Wysłany: Wto Kwi 24, 2012 14:44   

ja tam śpię długo, nawet bardzo długo i jakoś efektów nie widać :) :D
_________________
dobra dieta to mż - każdy zna ;)
 
     
Daria19

Dołączył: 21 Maj 2012
Posty: 3
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Maj 21, 2012 19:29   

Kolejny genialny pomysł amerykańskich naukowców...
_________________
www.Kobieton.pl
 
     
papierowka 


Wiek: 37
Dołączyła: 17 Sie 2011
Posty: 8
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 10:39   

A co z osobami, które śpią mało, żyją w ciągłym pędzie, jedzą mało, dużo biegają, ruszają się, ciągle coś robią? Mówię o takim życiowym ADHD, przecież takie nadmiernie aktywne osoby są zazwyczaj szczupłe, przynajmniej wśród moich znajomych zauważam taką prawidłowość.
_________________

 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Cze 06, 2012 09:00   

Pewnie mowisz i takich typowych szurach wyscigowych, praca, kariera, pipeniadze etc. Hormony stresu na maxa. Nie wiem co gorsze to czy otylosc.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Wladek
[Usunięty]

Wysłany: Czw Cze 07, 2012 15:52   

Powiem Wam, że empirycznie stwierdzam brak jakiegokolwiek potwierdzenia w rzeczywistości;) Przynajmniej mojej rzeczywistości - np. moja była spała po 11 godzin i była otłuszczona. Moja aktualna spi bardzo mało i też jest otłuszczona;) Ja spię normalnie tzn. po 8 godzin i jestem szczupły, ale tylko dlatego, że biegam i odżywiam się zdrowo. Kiedy jadłem fast foody, byłem spasiony i sen jakoś nie wpływał na mnie w żadnym stopniu.
 
     
maniek669

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 459
Wysłany: Pią Cze 08, 2012 13:34   

Wladek napisał/a:
Powiem Wam, że empirycznie stwierdzam brak jakiegokolwiek potwierdzenia w rzeczywistości;) Przynajmniej mojej rzeczywistości - np. moja była spała po 11 godzin i była otłuszczona. Moja aktualna spi bardzo mało i też jest otłuszczona;) Ja spię normalnie tzn. po 8 godzin i jestem szczupły, ale tylko dlatego, że biegam i odżywiam się zdrowo. Kiedy jadłem fast foody, byłem spasiony i sen jakoś nie wpływał na mnie w żadnym stopniu.


stary, co wdłg.Ciebie znaczy "odżywiam się zdrowo"? Bo to taki dziwny slogan, wytrych, tak naprawdę nic nie mówiący. Bo to że schudłeś/wychudłeś? to mogą być dwie różne rzeczy, niekoniecznie objaw pozytywny. Przypuszczalnie koleżko, jakbyśmy Ci powiedzieli jak my się odżywiamy, to byś powiedział - niezdrowo :D
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Cze 11, 2012 15:03   

Horror ;(
http://fitness.wp.pl/zdro...n-dziennie.html
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved