Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Gru 25, 2012 10:19
Naturalny zapach ciała- geneza.
Autor Wiadomość
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 22:15   Naturalny zapach ciała- geneza.

http://dolinabiotechnolog...my-do-genotypu/
Cytat:
O tym, że różni ludzie lubią różne zapachy, nie trzeba nikogo przekonywać. Dlaczego jedne perfumy urzekają kilka osób, a inne, jak słynny Chanel No. 5, są uwielbiane przez tłumy? Jak zwykle za wszystko odpowiedzialne są nasze geny.

Już jakiś czas temu badania wykazały, że za zapach człowieka odpowiedzialne są geny kodujące białka MHC (ang. major histocompatibility complex — główny układ zgodności tkankowej, u człowieka zwany HLA). Są to między innymi białka prezentujące antygeny limfocytom T, a ich dopasowanie odgrywa ogromną rolę w przeszczepach. Dlatego też, gdy chodzi nam o wątrobę czy nerkę, potrzebujemy dawcy o jak najlepszej zgodności tkankowej.

W przypadku poszukiwań partnera życiowego, z kolei najbardziej atrakcyjni są ci, których białka MHC zdecydowanie różnią się od naszych. Badacze twierdzą, że taka kolej rzeczy jest efektem ewolucji, która zabezpiecza gatunki przed wiązaniem się z osobnikiem zbyt blisko spokrewnionym, gdyż mogłoby to mieć fatalny wpływ na potomstwo.

Dowiedziono również, że każdy człowiek posiada unikalny zestaw genów odpowiedzialnych za jego wyjątkowy zapach, który jak odcisk palca może być podstawą do identyfikacji danej osoby. W badaniach została postawiona również hipoteza, że własne perfumy dobieramy tak, by jak najlepiej współgrały one z naszymi antygenami i w sumie dawały zapach atrakcyjny dla płci przeciwnej. August Hammerli z Swiss Federal Institute of Technology w Zurychu twierdzi, że kombinacje MHC są podstawą nie tylko w przypadku wiązania się osobników w pary, ale także wiążą się z wyborem ulubionych zapachów .

Kolejna branża ma zatem szansę skorzystać z dobrodziejstw genetyki i stworzyć spersonalizowaną ofertę dla klientów, ale czy przy takim natłoku zapachów już dostępnych na rynku, będzie się to komukolwiek opłacało?
Ostatnio zmieniony przez Molka Pią Mar 30, 2012 22:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Nie Cze 10, 2012 08:50   

Zenski pot jest lagoniejszy od meskiego. Pot ludzi w starszym wieku jest lagodniejszy niz ludzi mlodszych i nie zalezy ani od rasy, ani od diety, ani od kultury.
http://www.gazeta.ru/scie...a_4610833.shtml
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Nie Cze 10, 2012 13:02   

Kangur napisał/a:
nie zalezy ani od rasy, ani od diety,

Kangurku,
jakże można się z tym zgodzić :faint:
Jedząc kozieradkę pachniesz kozieradką, czosnek - czosnkiem. Wszyscy to znamy.
Co do ras ludzkich, studiowałam z murzynami. Jeden był z kólewskiego rodu i tak nic mu to nie pomogło :-x

P.s. Mówił, że biali psem "pachną" :oops:
_________________
Pozdrawiam
EAnna
Ostatnio zmieniony przez EAnna Nie Cze 10, 2012 13:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Nie Cze 10, 2012 15:52   

Ja pachnę śmietankowo od masła :P tak mawia;)
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Nie Cze 10, 2012 22:26   

EAnna napisał/a:
Kangur napisał/a:
nie zalezy ani od rasy, ani od diety,

Kangurku,
jakże można się z tym zgodzić :faint:
Jedząc kozieradkę pachniesz kozieradką, czosnek - czosnkiem. Wszyscy to znamy.
Co do ras ludzkich, studiowałam z murzynami. Jeden był z kólewskiego rodu i tak nic mu to nie pomogło :-x

P.s. Mówił, że biali psem "pachną" :oops:

To jest jeszcze jeden przyklad na jakie "badania" marnuje sie pieniadze.
Wazne jest, ze "naukowiec" napisal prace "naukowa", w ktorej praktyke nalezy dopasowac do jego teorii.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Zorka 

Dołączyła: 11 Kwi 2012
Posty: 16
Wysłany: Wto Cze 19, 2012 15:37   

Polecam przeczytać "Pachnidlo" - tak przy okazji. Porażajaca lektura o zapachu, nie tylko tym przyjemnym.
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Śro Cze 20, 2012 18:16   

Zorka napisał/a:
Porażajaca lektura o zapachu,


bardziej o mrocznych zakamarkach psychopatycznej osobowości .... ale faktycznie wciągająca lektura
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Śro Cze 20, 2012 19:11   

Maad napisał/a:
Zorka napisał/a:
Porażajaca lektura o zapachu,


bardziej o mrocznych zakamarkach psychopatycznej osobowości .... ale faktycznie wciągająca lektura

racja, ja czytałam i ogladałam film..
pisałam na sasiednim forum na temat Pachnidła
http://forum.dr-kwasniews...g76212#msg76212
 
     
Edyta Słonecka
Najinteligentniejszy


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 932
Wysłany: Śro Cze 20, 2012 23:29   

Zawsze wiedzialam, ze zaden zapach perfum nie moze dorownac naturalnemu zapachowi ciala. Ten ostatni jest dla mnie magiczny i to on przyciaga...albo odpycha 8)
_________________
Z osobami z HIV i osobami odpowiedzialnymi za śmierć współforowiczów oraz ze złośliwymi kurduplami nie rozmawiam.
Nie rozmawiam również z ludźmi o mentalności motłochu, który pragnie tanich igrzysk.
 
     
Wiśnia 

Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 34
Wysłany: Czw Cze 21, 2012 21:29   

Edyta Słonecka napisał/a:
Ten ostatni jest dla mnie magiczny i to on przyciaga...albo odpycha 8)

Ja jeśli poczuje ten ostatni to jest dla mnie zawsze odpychający. :?
 
     
Edyta Słonecka
Najinteligentniejszy


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 932
Wysłany: Czw Cze 21, 2012 21:44   

Wiśnia napisał/a:

Ja jeśli poczuje ten ostatni to jest dla mnie zawsze odpychający. :?

To masz niemiłe doświadczenia ;D

Naturalny zapach odpowiedniego dla nas człowieka potrafi tak zrobić, że aż się w głowie zakręci :viva: Na mnie to zawsze działało bardzo silnie no i działa. :viva:
_________________
Z osobami z HIV i osobami odpowiedzialnymi za śmierć współforowiczów oraz ze złośliwymi kurduplami nie rozmawiam.
Nie rozmawiam również z ludźmi o mentalności motłochu, który pragnie tanich igrzysk.
Ostatnio zmieniony przez Edyta Słonecka Czw Cze 21, 2012 21:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wiśnia 

Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 34
Wysłany: Czw Cze 21, 2012 22:32   

To chyba mam pecha, nie lubię
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 23, 2012 19:31   

Cytat:

Naturalny zapach odpowiedniego dla nas człowieka potrafi tak zrobić, że aż się w głowie zakręci :viva: Na mnie to zawsze działało bardzo silnie no i działa. :viva:

Feromony czy nie,ale racja,niektórzy pociągają,niektórzy się muszą maskować chemią.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved