Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:12
Łuszczyca
Autor Wiadomość
Heniu 
sweet like cinnamon

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 153
Wysłany: Pon Lut 27, 2012 19:55   Łuszczyca

Biorę pod lupę kolejne schorzenie.
Natknąłem się dzisiaj na odcinek Rozmów w Toku, gdzie omawiany był problem łuszczycy.
Nacisk położony został głównie na psychiczne skutki życia z taką skazą.
Ale mnie bardziej zainteresowało pytanie, czy można się jej pozbyć za pomocą przemyślanego żywienia oraz pracą nad swoją "psyche".

Usłyszałem w programie od uczestników, że etiologia tej choroby tkwi w genetyce.
Jak czytam, choroba ta dotyka 2-4% populacji. Naprawdę dużo.
Przezorne kobiety walczące z tą ułomnością nierzadko dobrych 20 lat, smarują swoje ciało specjalnymi kremami nawet kilkanaście razy dziennie.

Sądze, że gdybym ja zaczął smarować się kilkanaście razy dziennie kremami o niewiadomym składzie dostałbym w prezencie przebarwienia skórne. Tym bardziej, że na co dzień wystarcza mi jedynie mydło.

Inna kobieta, walcząca z chorobą również ponad 20 lat, nagle w wieku pełni dojrzałym (około czterdziestki) zaskoczona stwierdziła, że jej problemy, z którymi wojowała tyle lat zniknęły. I nie była to sprawka żadnej z nowoczesnych metod. Ot tak po prostu, łuszczyca zniknęła.

Czytam również, że w niektórych przypadkach odnosi się korzyści wynikające ze stosowania diety bezglutenowej.

Pamiętam, że w książce Dr Jana Kwaśniewskiego była omawiana łuszczyca.
Tak, rzeczywiście wraz z jaskrą na stronie 180 Diety Optymalnej wydania 2.

W pigułce co mówi nam Dr. Kwaśniewski o łuszczycy:
Łuszczycy w Japonii nie było. Zaczęła się pojawiać dopiero na przestrzeni poprzednich dekad, w wyniku zachodnich trendów.

Leczenie:
Zastosowanie żywienia optymalnego wraz z zastosowaniem prądów PS na określone okolice ciała.

Co warto włączyć do jadłospisu ?
Skórki wieprzowe, kolagen z części zwierzęcych (nogi cielęce i wieprzowe, głowiznę, salceson włoski).

Gdy zniszczenie niektórych okolic skóry przez długotrwały proces chorobowy nie jest zbyt duże, z łuszczycy wyleczyć się można.
_________________
"...Janek zorientował się, że nic nie widzi. By nie zgubić się w lesie, chwycił idącego przed nim towarzysza. Zapadł na kurzą ślepotę. I znowu uratował go felczer. Łyżka surowej, zmielonej wątróbki sprawiła, że objawy choroby minęły."
 
     
chill 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 818
Skąd: W-W
Wysłany: Pon Mar 12, 2012 09:08   

Jedzenie , psyche , nasłonecznianie , oczyszczanie organizmu , zdrowy sen , aktywność fizyczna . Można jeszcze urynoterapię .

Prądy ps czemu nie ale podstawa - powyżej musi być .Oczywiście dieta Raw Paleo i nie ma zmiłuj ewentualnie Wai Diet która tez świetnie wymiata trądzik .

W ogóle to łuszczyca , egzema , trądzik to wszystko dałbym do jednego wora jeśli chodzi o kuracje .

Tu masz historie ludzi którzy uporali się z tą "chorobą" :

http://eczemacure.info/

http://naturescureforecze....com/index.html

Można szybko wydobrzeć po tych rekomndacjach . Ale biorac pod uwagę czynnik genetyczny może powrócić gdy szybko "zejdziemy na ciemną stronę mocy " ;) .

Dlatego niektórzy mają , inni nie .[/b]
_________________
"he , to zabawne .. Że po za SYSTEMEM działa wszystko sprawnie" - Bolec , Tewu "Wyrwani ze snu"
Ostatnio zmieniony przez chill Pon Mar 12, 2012 09:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
chill 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 818
Skąd: W-W
Wysłany: Pon Mar 12, 2012 09:41   

Kremy tu nie pomogą uwierz . Nie o to chodzi nawet wtedy kiedy objawy są lajtowe w stylu suchej swędzącej skóry . Ewentualnie nawilżanie , natłuszczanie naturalnymi olejami np. kokosowym , oliwa z oliwek EV .

Z tym ustrojstwem trzeba walczyć od środka .

Nie wiem jak tam z genetycznego punktu widzenia nie jestem żadnym naukowcem , lekarzem itd. a niezwykłym ;) Kowalskim ratującym się wujkiem Google , ale te "sposoby" które wymieniłem wcześniej działają i owe "schorzenie" nie wraca póki konkretne ogniwo lub ogniwa nie ucierpi .
Na marginesie medycyna akademicka i tak rozkłada ręce więc odpadają na starcie . Według nich nie da się z tego "wyleczyć" wiec nie wiem czemu nawet przepisują sterydy i inne chemikalia . Chyba tylko po to żeby tam wrócić po mocniejszą dawkę :what: .
_________________
"he , to zabawne .. Że po za SYSTEMEM działa wszystko sprawnie" - Bolec , Tewu "Wyrwani ze snu"
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Pon Mar 12, 2012 09:45   

chill napisał/a:
Nie wiem jak tam z genetycznego punktu widzenia

Łuszczyca jest najczęściej o ile nie zawsze problemem nadreaktywności immunologicznej tzn. autoimmunologii
Ostatnio zmieniony przez RAW0+ Pon Mar 12, 2012 09:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
chill 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 818
Skąd: W-W
Wysłany: Pon Mar 12, 2012 16:53   

Tyle to ja wiem ;) .
Dziwi mnie tylko że matołki przepisują dalej sterydy skoro są dowody innego "leczenia" .
Porażka .
_________________
"he , to zabawne .. Że po za SYSTEMEM działa wszystko sprawnie" - Bolec , Tewu "Wyrwani ze snu"
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Pon Mar 12, 2012 17:26   

chill napisał/a:
Tyle to ja wiem ;)

I to jest właśnie związane z konkretnymi genotypami, które mają skłonności nadreaktywne. Zamiast sterydów można by ustabilizować geny, ale nie ma to jak wiara w mumbo-jumbo. To tak samo jakby iść do szamana, nie gorzej bo szaman tak nie zaszkodzi. 8)
 
     
chill 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 818
Skąd: W-W
Wysłany: Wto Mar 13, 2012 15:26   

Ha ha to znajdż sobie na necie ilu optymalnych dopadła łuszczyca po rozpoczęciu zabawy z tą "dietą" .

@RAW0+ pisząc mumbo-jumbo masz na myśli raw paleo , oczyszczanie wątroby ?
Przypomnę tylko ze D'Adamo też poleca liver flushe ...
_________________
"he , to zabawne .. Że po za SYSTEMEM działa wszystko sprawnie" - Bolec , Tewu "Wyrwani ze snu"
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Wto Mar 13, 2012 17:14   

chill napisał/a:
pisząc mumbo-jumbo masz na myśli ...

...wszelkie próby pozbycia się łuszczycy zaleczając objawy, a nie poznanie źródła autoimmunologicznej reakcji, a ponieważ to wymaga wysiłku poszukującego to 99% łyka gotowe recepty :] . I to jest mumbo-jumbo :D
Ostatnio zmieniony przez RAW0+ Wto Mar 13, 2012 17:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
chill 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 818
Skąd: W-W
Wysłany: Śro Mar 14, 2012 08:13   

No tak ok zgodzę się ale nie zaprzeczysz że i tak raw paleo i te rzeczy o których pisałem poprawiają w wielkim stopniu stan "chorego" czasem nawet do 100 % .

Możliwe że dieta genotypowa doszlifuje resztę na cacy . Trzeba to zgłębić . :)

Znam przypadki korzystania z diety zgodnej z grupą krwi i były rezultaty po odstawieniu w tamtym akurat przypadku jajek kurzych i wszystkiego co związane z kurczakiem .
_________________
"he , to zabawne .. Że po za SYSTEMEM działa wszystko sprawnie" - Bolec , Tewu "Wyrwani ze snu"
 
     
chill 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 818
Skąd: W-W
Wysłany: Śro Mar 14, 2012 08:36   

BTW ...

Ta pani cierpi z tego powodu ( o ile to nie na potrzeby bycia bardziej znanym ;) ) :

Kim Kardashian:



http://abcnews.go.com/Hea...ory?id=14152505

http://www.dailymail.co.u...-diagnoses.html
_________________
"he , to zabawne .. Że po za SYSTEMEM działa wszystko sprawnie" - Bolec , Tewu "Wyrwani ze snu"
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Śro Mar 14, 2012 09:10   

chill napisał/a:
raw paleo i te rzeczy o których pisałem poprawiają w wielkim stopniu stan "chorego" czasem nawet do 100 %

Jest to doskonała dieta, jednak pewne genotypy mają problemy z oczyszczaniem organizmu z toksyn i oni mogą mieć pewne problemy w detoxie, bo za czasów paleo w wodzie i powietrzu nie było tylu toksyn co dzisiaj i genom ludzki ulega erozji przez koryto roślinne stosowane w neolicie, zanik szlaków metabolicznych i takie tam. Także dzisiaj człowiek musi podjąć o wiele większy wysiłek w zdobywaniu wiedzy i fizycznym w utrzymaniu zdrowia niż w paleo. Wtedy był tylko problem fizycznej walki o przetrwanie.
Ostatnio zmieniony przez RAW0+ Śro Mar 14, 2012 09:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
chill 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 818
Skąd: W-W
Wysłany: Śro Mar 14, 2012 09:42   

No super duper ale ja to też wiem przyjacielu dlatego korzystam z naturalnych metod oczyszczania organizmu :) .

Fajnie by było gdyby DG jeszcze bardziej stuningowało moje potrzeby w pełni spawnego funkcjonowania .
Pracuje nad tym na razie ...

Tymczasem śpię spokojnie z solidnym fundamentem .
_________________
"he , to zabawne .. Że po za SYSTEMEM działa wszystko sprawnie" - Bolec , Tewu "Wyrwani ze snu"
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Śro Mar 14, 2012 10:20   

chill napisał/a:
Fajnie by było gdyby DG jeszcze bardziej stuningowało moje potrzeby w pełni spawnego funkcjonowania .

Prawdziwy tuning masz przez SWAMI ale to kosztuje 8)
 
     
OnlyPainIsReal
[Usunięty]

Wysłany: Czw Mar 15, 2012 10:46   

Cytat:
No super duper ale ja to też wiem przyjacielu dlatego korzystam z naturalnych metod oczyszczania organizmu

Mozna je poznac ? Ja znam tylko jeden sposob - mydlo, woda i gabka wiec bardzo mnie to interesuje 8)
 
     
chill 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 818
Skąd: W-W
Wysłany: Czw Mar 15, 2012 12:32   

wklejałem wyżej wsio :)
_________________
"he , to zabawne .. Że po za SYSTEMEM działa wszystko sprawnie" - Bolec , Tewu "Wyrwani ze snu"
 
     
OnlyPainIsReal
[Usunięty]

Wysłany: Czw Mar 15, 2012 13:05   

Glodowki, lewatywy, urynoterapie, plukanki, oczyszczanie watroby ...

Niedlugo to lodowka w kiblu bedzie stac ... a przeciez takie to proste... -wstawic kibel do lodowki i nic nie bedzie trzeba oczyszczac 8)
 
     
chill 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 818
Skąd: W-W
Wysłany: Czw Mar 15, 2012 13:25   

Ty w ogóle "chorujesz" na łuszczycę ?
Bo mógłbym teraz napisać w Twoim stylu i śmiać się do rozpuku że kremujesz się jakimś badziewiem które nie poprawia zdrowia a wręcz je pogarsza :what:

Ale ok ja nikogo nie będę namawiał do wyleczenia 8)

Idż swoją ścieżką ...
_________________
"he , to zabawne .. Że po za SYSTEMEM działa wszystko sprawnie" - Bolec , Tewu "Wyrwani ze snu"
 
     
OnlyPainIsReal
[Usunięty]

Wysłany: Czw Mar 15, 2012 15:45   

Gdybys czytal to bys wiedzial ze mam borderline, hemoroidy i problemy z wackiem 8)
Ale nieleczone najlepiej smakuje 8)
Łuszczycy sie jeszcze nie dorobilem ...

PS. :-x
Ostatnio zmieniony przez OnlyPainIsReal Czw Mar 15, 2012 15:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
chill 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 818
Skąd: W-W
Wysłany: Czw Mar 15, 2012 15:48   

OnlyPainIsReal napisał/a:
borderline, hemoroidy i problemy z wackiem


to niestety nie ten temat :/
_________________
"he , to zabawne .. Że po za SYSTEMEM działa wszystko sprawnie" - Bolec , Tewu "Wyrwani ze snu"
 
     
OnlyPainIsReal
[Usunięty]

Wysłany: Czw Mar 15, 2012 16:52   

Cytat:
to niestety nie ten temat

Cytat:
problemy z wackiem
- łuszczy mi sie troche ,wiec chyba na temat ;)

A powaznie. To staram sie jak moge. Ale niektorzy widza tylko objawy 8) Nic innego sie nie liczy. Mozna i taak: Zaczynac dzionek od oczyszczania bo lewatywa z rana wchodzi jak smietana ;)
Ostatnio zmieniony przez OnlyPainIsReal Czw Mar 15, 2012 16:52, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
chill 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 818
Skąd: W-W
Wysłany: Czw Mar 15, 2012 21:11   

To Ty udaj się najpierw do jakiegoś dobrego dermatologa żeby zdiagnozował co to ...
_________________
"he , to zabawne .. Że po za SYSTEMEM działa wszystko sprawnie" - Bolec , Tewu "Wyrwani ze snu"
 
     
OnlyPainIsReal
[Usunięty]

Wysłany: Czw Mar 15, 2012 21:17   

Cytat:
To Ty udaj się najpierw do jakiegoś dobrego dermatologa żeby zdiagnozował co to

A to ten od podkuwania koni?

Wejrze, widze i wiem 8)
Cytat:
Z potraw które się zjada powstają wszystkie choroby ludzkie
 
     
chill 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 818
Skąd: W-W
Wysłany: Pią Mar 16, 2012 10:05   

No to jak widać nie pomaga Tobie ten Kwachu ...

I trzeba pójść dalej ....

- W jakość

- W znaczny % surowego

- eliminacja wszelkiej chemii z żarła ..

- zero używek

- woda ze szkła

- ww - owoce

To na razie tyle jeśli chodzi o żarcie

Małymi krokami do Raw Paleo .
_________________
"he , to zabawne .. Że po za SYSTEMEM działa wszystko sprawnie" - Bolec , Tewu "Wyrwani ze snu"
 
     
karo123

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 1
Wysłany: Pią Sie 31, 2012 08:57   Łuszczyca...

Cześć Heniu! Nie dotknęło mnie to schorzenie, ale kiedyś wiele o nim czytałam. Było to uwarunkowane faktem, iż musiała stworzyć stronkę internetową na temat chorób skóry, w tym także łuszczycy. Zawiera on sprawdzone informacje na temat choroby, ale także metody leczenia medycyną niekonwencjonalną. Odnośnik do niej to: http://chorobyskory.eu/luszczyca-leczenie/ . Może akurat ten sposoby się sprawdzą. :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved