Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Pon Gru 24, 2012 13:25
Literatura o LC
Autor Wiadomość
Zengam

Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 3
Wysłany: Nie Wrz 16, 2012 21:14   Literatura o LC

Cześć,
jestem od 3 miesięcy na ŻO. Po przejrzeniu części postów w tym dziale, przeczytaniu o możliwym związku ŻO z nowotworami, uznałem, że warto dogłębnie zapoznać się z tematem LC. Poprzez jedzenie chce jak najlepiej odżywić, wzmocnić swój organizm oraz zapewnić mu optymalne warunki do pracy. ŻO wydaje mi się nie być optymalne, stąd moja prośba.

Proszę o podanie możliwie najbardziej bezsprzecznych pozycji (książek, artykułów) na temat zdrowego żywienia. Swoją drogą czytam także posty na forum, ale nie dają pełnego obrazu zagadnienia.
Pozdrawiam
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Nie Wrz 16, 2012 21:56   

Zengam napisał/a:
Proszę o podanie możliwie najbardziej bezsprzecznych pozycji (książek, artykułów) na temat zdrowego żywienia. Swoją drogą czytam także posty na forum, ale nie dają pełnego obrazu zagadnienia.


Biblia według http://www.dobradieta.pl/...hor=dario_ronin

:-)
 
     
Zengam

Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 3
Wysłany: Nie Wrz 16, 2012 22:06   

Glupek, Użytkownik:
rozumiem, że traktujecie mój post jako drogę na skróty, czy tak?
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 06:29   

Użytkownik napisał/a:
Biblia według
uuu , Adam nieładnie , pojechałeś ostro po bandzie
duuże rozczarowanie
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 07:32   

Zengam napisał/a:
Glupek, Użytkownik:
rozumiem, że traktujecie mój post jako drogę na skróty, czy tak?


na skroty na pewno tak, bo kilkanascie tematow nizej stoi wyraznie taki temat http://www.dobradieta.pl/...pic.php?t=15730
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Zengam

Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 3
Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 07:42   

Dziękuję
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Śro Wrz 19, 2012 07:01   

Użytkownik napisał/a:
według http://www.dobradieta.pl/...hor=dario_ronin

liczyłem , że zrozumiesz przegięcie i ... przeprosisz

świadomie czy soook Cię nawiedził ? 8)

D
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Śro Wrz 19, 2012 11:16   

Liczył, liczył i się przeliczył.
Czarował, czarował i się rozczarował.

Nie jesteś gotów się przeliczyć - nie licz.
Nie jesteś gotów się rozczarować - nie czaruj.

:shock:   :faint:   :keep:

dario_ronin napisał/a:
liczyłem , że zrozumiesz przegięcie i ... przeprosisz

dario_ronin napisał/a:
się ekscytujesz


Szukane:
Proszę o podanie możliwie najbardziej bezsprzecznych pozycji (książek, artykułów) na temat zdrowego żywienia.

Rozwiązanie:

Biblia według Dario.

(Dario uważa że Biblia, Dario tłumaczy, przybliża jej zapisy)


Dane:
- Dario uważa Biblię za źródło bezsprzecznych faktów i wskazówek.
- Biblia zawiera wskazówki żywieniowe.

Cytat:
I rzekł Bóg: Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was będą one pokarmem. A dla wszelkiego zwierzęcia polnego i dla wszelkiego ptactwa w powietrzu, i dla wszystkiego, co się porusza po ziemi i ma w sobie pierwiastek życia, będzie pokarmem wszelka trawa zielona. I stało się tak (Rdz 1: 29-30).


Wszystko, co się porusza i żyje, jest przeznaczone dla was na pokarm, tak jak rośliny zielone, daję wam wszystko (Rdz 9: 3).


Nie wolno wam tylko jeść mięsa z krwią życia. (Rdz 9:4)


To jest ustawa wieczysta na wszystkie czasy i na wszystkie pokolenia, we wszystkich waszych siedzibach. Ani tłuszczu, ani krwi jeść nie będziecie (Kpł 3:17) !


Następnie Pan powiedział do Mojżesza i Aarona: Tak mówcie do Izraelitów: Oto zwierzęta, które będziecie jeść spośród wszystkich zwierząt, które są na ziemi: Będziecie jedli każde zwierzę czworonożne, które ma rozdzielone kopyta, to jest racice, i które przeżuwa. Ale [następujących zwierząt], mających rozdzielone kopyto i przeżuwających nie będziecie jedli: wielbłąd, ponieważ przeżuwa, ale nie ma rozdzielonego kopyta - będzie dla was nieczysty; świstak, ponieważ przeżuwa, ale nie ma rozdzielonego kopyta - będzie dla was nieczysty; zając, ponieważ przeżuwa, ale nie ma rozdzielonego kopyta - będzie dla was nieczysty; wieprz, ponieważ ma rozdzielone kopyto, ale nie przeżuwa - będzie dla was nieczysty. Nie będziecie jedli ich mięsa ani dotykali ich padliny - są one dla was nieczyste.

Będziecie jedli następujące istoty wodne: wszystkie istoty wodne, w morzach i rzekach, które mają płetwy i łuski, będziecie jedli. Ale każda istota wodna, która nie ma płetw albo łusek w morzach i rzekach spośród wszystkiego, co się roi w wodzie, i spośród wszystkich zwierząt wodnych, będzie dla was obrzydliwością. Będą one dla was obrzydliwością, nie jedzcie ich mięsa i brzydźcie się ich padliną. Wszystkie istoty wodne, które nie mają płetw albo łusek, będą dla was obrzydliwością.

Spośród ptaków będziecie mieli w obrzydzeniu i nie będziecie ich jedli, bo są obrzydliwością, następujące: orzeł, sęp czarny, orzeł morski, wszelkie gatunki kani i sokołów, wszelkie gatunki kruków, struś, sowa, mewa, wszelkie gatunki jastrzębi, puszczyk, kormoran, ibis, łabędź, pelikan, ścierwik, bocian, wszelkie gatunki czapli, dudek i nietoperz.

Wszelkie latające czworonożne owady będą dla was obrzydliwością. Ale będziecie jeść spośród czworonożnych latających owadów tylko te, których [tylne] kończyny wystają ponad nogami [przednimi], aby [mogły] skakać na nich po ziemi. Następujące spośród nich możecie jeść: wszelkie gatunki szarańczy, wszelkie gatunki soleam, wszelkie gatunki chargol i wszelkie gatunki chagab. Wszystkie inne gatunki latających owadów czworonożnych będą dla was obrzydliwością.

Następujące zwierzęta czynią człowieka nieczystym. Każdy, kto dotknie się ich padliny, będzie nieczysty aż do wieczora. Każdy, kto będzie nosić ich padlinę, wypierze ubranie i pozostanie nieczysty aż do wieczora. Każde zwierzę, które ma kopyta, ale nie rozdzielone, i nie przeżuwa, będzie nieczyste dla was. Każdy, kto się go dotknie, będzie nieczysty. Każde zwierzę czworonożne, które chodzi opierając się na stopach, będzie nieczyste dla was. Każdy, kto dotknie się jego padliny, będzie nieczysty aż do wieczora. Każdy, kto będzie nosić ich padlinę, wypierze ubranie i pozostanie nieczysty aż do wieczora. To są rzeczy nieczyste dla was!

Spośród małych zwierząt, które poruszają się na ziemi, następujące są nieczyste: kret, mysz i wszelkie gatunki jaszczurek, gekko, żółw, salamandra, skolopendra i kameleon. Te są nieczyste dla was spośród małych zwierząt, które poruszają się na ziemi. Każdy, kto dotknie się ich padliny, będzie nieczysty aż do wieczora.

(…) Jeżeli zdechnie jedno ze zwierząt, które wam służą za pokarm, i ktoś dotknie się tej padliny, będzie nieczysty aż do wieczora. Jeżeli kto zje coś z takiej padliny, to wypierze ubranie i będzie nieczysty aż do wieczora. Także i ten, kto nosi taką padlinę, wypierze ubranie i będzie nieczysty aż do wieczora.

Wszelkie małe zwierzęta, które pełzają po ziemi, są obrzydliwością - nie wolno ich jeść! Cokolwiek pełza na brzuchu, cokolwiek chodzi na czterech nogach i cokolwiek ma wiele nóg spośród małych zwierząt pełzających po ziemi, nie będzie przez was jedzone, bo to jest obrzydliwość. Nie plugawcie siebie samych przez jedzenie wszelkich małych zwierząt pełzających, nie zanieczyszczajcie się przez nie, przez to stalibyście się nieczystymi. Ponieważ Ja jestem Pan, Bóg wasz - uświęćcie się! Bądźcie świętymi, ponieważ Ja jestem święty! Nie będziecie się plugawić małymi zwierzętami, które pełzają po ziemi.(…)

To jest prawo dotyczące zwierząt, ptaków i wszelkich istot żyjących, które poruszają się w wodzie, i wszelkich stworzeń pełzających po ziemi, abyście rozróżniali między tym, co nieczyste, a tym, co czyste, między zwierzętami jadalnymi a tymi, których jeść nie wolno. (Kpł 11: 1-47)


Znalazłeś miód - tyle zjedz, ile trzeba, byś się objadłszy nie zwrócił. (Prz 25: 16)

Gdy z możnym do stołu usiądziesz, pilnie uważaj, co masz przed sobą; nóż sobie przyłóż do gardła, jeśli masz gardło żarłoczne. Nie pożądaj jego przysmaków, bo to pokarm zwodniczy. (Prz 23:1-3)


Popada w nędzę, kto lubi hulanki, nie wzbogaci się, kto lubi oliwę i wino. (Prz 21:17)

Nie patrz na wino, jak się czerwieni, jak pięknie błyszczy w kielichu, jak łatwo płynie [przez gardło]: bo w końcu kąsa jak żmija, swój jad niby wąż wypuszcza; twoje oczy dostrzegą rzeczy dziwne, a serce twe brednie wypowie. Zdajesz się spać na dnie morza lub spoczywać na szczycie masztu. Obili mnie, nic nie poczułem, chłostali, nic nie wiedziałem. Kiedyż się zbudzę? Jeszcze nadal go pragnę... (Prz 23:31-35)

Biada tym, którzy są bohaterami w piciu wina i mocarzami w mieszaniu mocnego napoju, (Izaj. 5:22)

… ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. (1 Kor 6:10)


W trzecim roku panowania króla judzkiego Jojakima przybył król babiloński Nabuchodonozor pod Jerozolimę i oblegał ją. Pan wydał w jego ręce króla judzkiego Jojakima (...). Król polecił następnie Aszfenazowi, przełożonemu swoich dworzan, sprowadzić spośród Izraelitów z rodu królewskiego oraz z możnowładców młodzieńców bez jakiejkolwiek skazy, o pięknym wyglądzie, obeznanych z wszelką mądrością, posiadających wiedzę i obdarzonych rozumem, zdatnych do służby w królewskim pałacu. Zamierzał ich nauczyć pisma i języka chaldejskiego. Król przydzielił im codzienną porcję potraw królewskich i wina, które pijał. Mieli być wychowywani przez trzy lata, by po ich upływie rozpocząć służbę przy królu. Spośród synów judzkich byli wśród nich Daniel, Chananiasz, Miszael i Azariasz. (…) Daniel powziął postanowienie, by się nie kalać potrawami królewskimi ani winem, które król pijał. Poprosił więc nadzorcę służby dworskiej, by nie musiał się kalać. Bóg zaś obdarzył Daniela przychylnością i miłosierdziem nadzorcy służby dworskiej. Nadzorca służby dworskiej powiedział do Daniela: Obawiam się, by mój pan, król, który przydzielił wam pożywienie i napoje, nie ujrzał, że wasze twarze są chudsze niż twarze młodzieńców w waszym wieku i byście nie narazili mojej głowy na niebezpieczeństwo u króla. Daniel zaś powiedział do strażnika, którego ustanowił nadzorca służby dworskiej nad Danielem, Chananiaszem, Miszaelem i Azariaszem: Poddaj sługi twoje dziesięciodniowej próbie: niech nam dają jarzyny do jedzenia i wodę do picia. Wtedy zobaczysz, jak my wyglądamy, a jak wyglądają młodzieńcy jedzący potrawy królewskie i postąpisz ze swoimi sługami według tego, co widziałeś. Przystał na to żądanie i poddał ich dziesięciodniowej próbie. A po upływie dziesięciu dni wygląd ich był lepszy i zdrowszy niż innych młodzieńców, którzy spożywali potrawy królewskie. Strażnik zabierał więc ich potrawy i wino do picia, a podawał im jarzyny. Dał zaś Bóg tym czterem młodzieńcom wiedzę i umiejętność wszelkiego pisma oraz mądrość. Daniel posiadał rozeznanie wszelkich widzeń i snów. Gdy minął okres ustalony przez króla, by ich przedstawić, nadzorca służby dworskiej wprowadził ich przed Nabuchodonozora. Król rozmawiał z nimi, i nie można było znaleźć pośród nich wszystkich nikogo równego Danielowi, Chananiaszowi, Miszaelowi i Azariaszowi. Zaczęli więc sprawować służbę przy królu. We wszystkich sprawach wymagających mądrości i roztropności, jakie przedkładał im król, okazywali się dziesięciokrotnie lepsi niż wszyscy wykładacze snów i wróżbici w całym jego królestwie. (Dn 1: 1-20)

Wiecej: http://www.eioba.pl/a/2gu9/dieta-biblijna
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Śro Wrz 19, 2012 13:12   

Wielbłąd nie ma racic?
http://www.google.pl/sear...iw=1024&bih=672
Nietoperz to ptak?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nietoperze
Owady mają 6 odnóży.
http://swiatmakrodotcom.w...owa-zewnetrzna/
Zając i świstak przeżuwają?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zając_szarak
http://pl.wikipedia.org/wiki/Świstak
To pewnie i koń też :)
Ten kto to pisał,albo sam był gamoniem,albo odbiorców miał za takich :)
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Śro Wrz 19, 2012 13:32   

Fajny zespół ... może świstaki i zające tak mają.
:shock:

Cytat:
Zespół przeżuwania (zespół ruminacji, ang. rumination syndrome) – przewlekłe zaburzenie czynnościowe przewodu pokarmowego o nieokreślonej precyzyjnie etiologii i patogenezie, objawiające się występującym bez prowokowania wymiotów oraz powtarzalnym cofaniem się z żołądka do jamy ustnej porcji ostatnio spożytego pokarmu (tzw. regurgitacje), a następnie ponownym jej przeżuwaniem i połykaniem bądź wypluwaniem.

(...)

Zespół przeżuwania rozpoznaje się na podstawie kryteriów rzymskich III.

U dorosłych początek objawów musi występować co najmniej 6 miesięcy przed postawieniem diagnozy. Konieczne jest spełnienie poniższych warunków przez co najmniej 3 miesiące:

Kryteria niezbędne do rozpoznania

1. ciągłe albo powtarzające się cofanie do jamy ustnej świeżo połkniętego pokarmu, a następnie jego wypluwanie lub ponowne przeżuwanie i połykanie
2. regurgitacje niepoprzedzone odruchami wymiotnymi

Kryteria uzupełniające

1. incydenty regurgitacji nie są zazwyczaj poprzedzone nudnościami
2. epizod zaburzenia ustępuje, gdy cofająca się treść pokarmowa staje się kwaśna
3. smak cofającej się treści pokarmowej jest przyjemny dla pacjenta



http://tiny.pl/hnxrr napisał/a:
Co do przeżuwania, to współczesne odkrycia przeczą już dziś powyższym racjonalistycznym (jeszcze XVIII-wiecznym) zarzutom co do przeżuwania wspomnianego w Kpł 11,5-6. Króliki z rodziny hyracoidea przeżuwają pokarm przez co najmniej godzinę na dobę (najczęściej w nocy). Jako pierwszy zaobserwował to i opisał zoolog Hubert Hendrichs w 1964 roku podczas badań w monachijskim ZOO (H. Hendrichs, Vergleichende Untersuchung des wiederkauverhaltens, 1965). Animal Life Encyclopedia Grzimeka z 1975 roku również podaje, że te zwierzęta przeżuwają.


:-)
Ostatnio zmieniony przez Użytkownik Śro Wrz 19, 2012 13:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Śro Wrz 19, 2012 13:44   

Te "króliki" z rodzaju Hyracoidea to góralki krewni słoni :)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Góralki
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Śro Wrz 19, 2012 13:51   

Dlatego jak chcesz być dziesięciokrotnie lepszy to woda i jarzyny i woda i jarzyny (na niebiesko w poście powyżej). :-)

EDIT: Ale się narobiło, a to Dario obudził się z myślą, że to dobry dzień by zostać przeproszonym.

:faint:
Ostatnio zmieniony przez Użytkownik Śro Wrz 19, 2012 13:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Śro Wrz 19, 2012 13:56   

Użytkownik napisał/a:
Dlatego jak chcesz być dziesięciokrotnie lepszy to woda i jarzyny i woda i jarzyny (na niebiesko w poście powyżej). :-)

EDIT: Ale się narobiło, a to Dario obudził się z myślą, że to dobry dzień by zostać przeproszonym.

:faint:

Żywy błonnik rulez!
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Śro Wrz 19, 2012 14:52   

Użytkownik napisał/a:
Liczył, liczył i się przeliczył.
Czarował, czarował i się rozczarował.

Nie jesteś gotów się przeliczyć - nie licz.
Nie jesteś gotów się rozczarować - nie czaruj.


Adam , po co tyle wysiłku ?
by ukryć co zostało odkryte :P

tak ciężko napisać przepraszam ?

może ja dam przykład - przepraszam :)

Ps. "wierzgasz przeciw ościeniom" 8)


:hug:
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Śro Wrz 19, 2012 15:44   

dario_ronin napisał/a:
tak ciężko napisać przepraszam ?


Za co mam Cię przepraszać?
Za to że:

Biblia według Daria jest źródłem bezsprzecznych faktów i wskazówek żywieniowych?

Zaprawdę, mam Cię przepraszać?
Co za ego co żąda nieszczerych przeprosin w ramach lekcji pokory?

:(

EDIT: ‛wierzgać przeciw ościeniom?

W czasach biblijnych oścień — długi kij zwykle zakończony szpikulcem — służył do poganiania zwierząt pociągowych i kierowania nimi.

Chcesz mnie poganiać i kierować - powodzenia.

:-)
Ostatnio zmieniony przez Użytkownik Śro Wrz 19, 2012 15:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Śro Wrz 19, 2012 15:57   

więcej wnikliwości - wysil się

kto do kogo dlaczego

jest za co , temat jest o LC ...
muszę tłumaczyć ?

D
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Śro Wrz 19, 2012 16:03   

dario_ronin napisał/a:
muszę tłumaczyć ?


To Ty chyba sam wiesz co musisz.
Biblia jakby zabrania spożywania tłustości, więc jak to się ma do LC?
"Bezsprzecznie" nie nijak.

:-)
Ostatnio zmieniony przez Użytkownik Śro Wrz 19, 2012 16:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Śro Wrz 19, 2012 16:30   

nic nie muszę , taki jestem :D

Użytkownik napisał/a:
jakby zabrania
komu ? :hihi:

skoro nie czujesz ...
dla mnie koniec tematu

.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved