Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Smutni ludzie
Autor Wiadomość
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 14:53   Smutni ludzie

Wczoraj sporo jedzdzilem rowerem i sila rzeczy patrzylem na ludzi, obserwowalem twarze. Otoz co sie okazalo, mnostwo ludzi ma smutne twarze. Zastanawialem sie czy sa dlatego smutni, ze maja smutne twarze czy maja smutne twarze z tego powodu, ze sa smutni. Czyli klasyczne pytanie jajko i kura, przyczyna i skutek. Zwlaszcza duzo dziewczyn i kobiet ma takie smutne twarze, ktore wszystko mowia o ich zyciu. Smutno mi sie zrobilo kiedy widzialem znajoma trzydziescipare lat i smutna, zmeczona twarz czterdziestoparolatki. Wydaje mi sie, ze wtedy moja twarz tez sie zrobila smutna. Znacie smutnych ludzi, ktorzy zawsze sa smutni, zawsze sie smuca i zawsze smuca?

Oczywiscie apeluje o powazna dyskusje a nie jakies tam trollingi
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lip 30, 2012 14:57   Re: Smutni ludzie

zyon napisał/a:
Wczoraj sporo jedzdzilem rowerem i sila rzeczy patrzylem na ludzi, obserwowalem twarze. Otoz co sie okazalo, mnostwo ludzi ma smutne twarze. Zastanawialem sie czy sa dlatego smutni, ze maja smutne twarze czy maja smutne twarze z tego powodu, ze sa smutni. Czyli klasyczne pytanie jajko i kura, przyczyna i skutek. Zwlaszcza duzo dziewczyn i kobiet ma takie smutne twarze, ktore wszystko mowia o ich zyciu. Smutno mi sie zrobilo kiedy widzialem znajoma trzydziescipare lat i smutna, zmeczona twarz czterdziestoparolatki. Wydaje mi sie, ze wtedy moja twarz tez sie zrobila smutna. Znacie smutnych ludzi, ktorzy zawsze sa smutni, zawsze sie smuca i zawsze smuca?

Oczywiscie apeluje o powazna dyskusje a nie jakies tam trollingi


Mnogo takich dookoła,Zyon.
Chyba to narodowa przypadłość.
Nikt się nie cieszy z tego co ma,tylko smuci tym co mają inni.
Czesi mają podobnie,a zupełnie inne som.
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 14:57   

Nie ważne kiedy , z kim, z czym, ty tylko nie z nim, nią...!!!!!!!!! :? ;)
oJ TAM , OJ TAM.......... 8)
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 18:54   Re: Smutni ludzie

zyon napisał/a:
Smutno mi sie zrobilo kiedy widzialem znajoma trzydziescipare lat i smutna, zmeczona twarz czterdziestoparolatki. Wydaje mi sie, ze wtedy moja twarz tez sie zrobila smutna.
no widzisz to jest zaraźliwe, potem ktoś spojrzał na Ciebie i z kolei jego twarz zrobiła się smutna i tak doszło aż do granicy (a nawet już pojawiają się doniesienia że przekroczyło granicę z Czechami).

na temat "smutku" nie snułem poważniejszych refleksji, teraz przypominam sobie jak byłem w Kijowie w 1990 i tam ludzie wydali mi się mniej przyjaźni wobec siebie i tacy właśnie smutni, a potem w 1994 w Londynie, i tam byli weselsi i bardziej przyjaźni niż nie tylko na Ukrainie ale też w Polsce.

Może to warunki ekonomiczne, z czego masz się cieszyć jak wszędzie bieda i kolejki?

Teraz byłem na wakacjach i mam takie wrażenie, że obywatele "starej unii" starają się postępować tak żeby nie utrudniać życia innym, a obywatele "nowej unii" + RU starają się ułatwiać życie przede wszystkim sobie.

Tzn. mam na myśli w przypadku gdy masz do wyboru postępowanie 1) "nawalę tu syfu i zastawię drogę innym żeby MI było łatwiej" vs. 2) "postaram się przesunąć żeby jeszcze ktoś mógł przejść" i przyznajmy w scenariuszu
nr 1) dostaję +3 punkty a inni -1
nr 2) dostaję +2 punkty a inni +1

i np. Szwed wybierze nr 2) może dlatego ta Skandynawia jeszcze się trzyma kupy mimo socjalizmu
_________________
I never forget a face, but in your case I'll be glad to make an exception.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 18:58   

Brawo chlopaki, wlasnie dowiedliscie, ze potraficie gadac o czyms innym niz tylko te wasze ciezarki i miesnie. ze jest w was glebia i przeblyski inteligencji, ze nie wszystko to dieta i fajny wyglad, ze jednak pod ta skorupa muskularnego bydlaka patrzacego na swiat z mieszanina politowania i pogardy, bije prawdziwie wrazliwe serce i a mozg pracuje na najwyzszych obrotach! 8)
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Pon Lip 30, 2012 18:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 19:08   

no właśnie dopełnia się moja "transformacja" duchowa i będę mógł niedługo zacząć pisać więcej o hologramach :P
_________________
I never forget a face, but in your case I'll be glad to make an exception.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 19:59   

Bedzie pieknie, np pogadamy sobie o holograficznych ciezarach ;D
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 20:08   

Smutek mozna wyczuc nie tylko z twarzy, ale tez z głosu, niektórzy ludzie mają taki płaczliwy głos... ciezko to opisac..to trzeba słyszec.. :P
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 20:11   

A smuten posty? Czy z postow mozna wyczuc czy sa smutne?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 20:19   

zyon napisał/a:
A smuten posty? Czy z postow mozna wyczuc czy sa smutne?

no właśnie, jak mnie odbieracie? Molka smutas?
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lip 30, 2012 20:21   

Molka napisał/a:
zyon napisał/a:
A smuten posty? Czy z postow mozna wyczuc czy sa smutne?

no właśnie, jak mnie odbieracie? Molka smutas?

Molka,ciotka-klotka ;D
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 20:28   

Gavroche napisał/a:
Molka napisał/a:
zyon napisał/a:
A smuten posty? Czy z postow mozna wyczuc czy sa smutne?

no właśnie, jak mnie odbieracie? Molka smutas?

Molka,ciotka-klotka ;D

czyli coś takiego?



no to pięknie.. :pada:
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lip 30, 2012 20:29   

Nic nie poradzę ;D
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 20:31   

No, no taka ciotka=klotka, czasami troche naiwna, czasami troche infantylna, czasami staroswiecka heheh ale czasami ..... :P
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 20:33   

świnie.. ;D ;D ale z tą naiwnościa, ujełabym łatwowiernościa toś trafił.. :P
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 20:34   

zyon napisał/a:
ale czasami ..... :P

he, ciekawe co masz na mysli.. :P
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lip 30, 2012 20:37   

Molka napisał/a:
zyon napisał/a:
ale czasami ..... :P

he, ciekawe co masz na mysli.. :P

Pieniądze albo seks :P
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 20:38   

Co Wy byscie tu bez Molki zrobili, jestem dla was motorem napedowym.. :viva: :viva:
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lip 30, 2012 20:44   

Molka napisał/a:
Co Wy byscie tu bez Molki zrobili, jestem dla was motorem napedowym.. :viva: :viva:

Jak Ciebie nie ma to takie smutne posty idą...
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 21:13   

oj tak, zgorzknienie, rozgoryczenie, gorycz i takie tam...
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 21:26   

:viva: :viva: :hug: :hug:
 
     
gravs 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 483
Skąd: ze wsi
Wysłany: Wto Lip 31, 2012 07:52   

i temat poszedł się... :P

ja ten smutek zaobserwoałem po raz pierwszy jak wróciłem po rocznym pobycie na wyspach. wszystko wydało mi się szare i przygnębiające. teraz już tak tego nie widzę (przyzwyczajenie?) ale pierwsze wrażenie było dobitne. i myslę, że duże znaczenie ma tu jak zaznaczył zbiggy powodzenie materialne ludzi. tutaj musisz się przejmować do do gara włożyć, jak ominąć prawo żeby zapłacić jak najmniej a tam takie problemy same znikają.
jak ktoś ma fejsa to też zuważy smutnych ludzi, zwłaszcza facetów piszących: ale mi smutno, smuteczek mnie je, albo wrzucających demoty, że jestem jaki jestem, niegdy mnie nie poznasz, nie oceniaj mnie...

smutne.
_________________
każda sztuka jest bezużyteczna - oscar wilde
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Lip 31, 2012 08:08   

gravs napisał/a:
i temat poszedł się... :P

No wlasnie i w dodatku moderatorka natrollowala ;(

;D Ale jezeli nie ma juz na forku smutnych ludzi to temat mozna spokojnie zamknac ;D
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 12:56   

Odswiezam temat, jest ciagle aktualny. Dlaczego ludzie sa smutni i skad sie tacy biora? hehe
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pon Paź 15, 2012 12:58   

zyon napisał/a:
Odswiezam temat, jest ciagle aktualny. Dlaczego ludzie sa smutni i skad sie tacy biora? hehe

Może nie wiedzą, że jaja i masło są tanie i dobre, bo dobre i tanie?
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 13:04   

Calkiem mozliwe. Tylko wiesz jak to z tymi jajami, ponoc sa gorsze niz palenie papierosow!! A zeby palic papierosy to trzeba miec jaja! I tak bledne kolo sie zamyka..... :medit:
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pon Paź 15, 2012 21:18   

zyon napisał/a:
Calkiem mozliwe. Tylko wiesz jak to z tymi jajami, ponoc sa gorsze niz palenie papierosow!! A zeby palic papierosy to trzeba miec jaja! I tak bledne kolo sie zamyka..... :medit:

A może po prostu kasy mało i się martwią, a nie wiedzą, że dopiero jak dużo kasy to problemy są i zgryzota?
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Paź 16, 2012 07:36   

Czyli jednak od przybytku glowa boli? Ciekawe czy od przybytku kont na forum tez glowa moze rozbolec, mysle, ze tak. Za kazdym razem udawac kogos innego zeby w koncu i tak okazac sie soba hehe...ciezkie jest zycie trolla
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Wto Paź 16, 2012 21:22   

zyon napisał/a:
Czyli jednak od przybytku glowa boli? Ciekawe czy od przybytku kont na forum tez glowa moze rozbolec, mysle, ze tak. Za kazdym razem udawac kogos innego zeby w koncu i tak okazac sie soba hehe...ciezkie jest zycie trolla

Ciężko, weź pod każdym nickiem, obieraj inną manierę językową i rytmikę wypowiedzi, preferuj te słowa, a unikaj tamtych wyrażeń...
Koszmar dla normalnego i raj dla wielokrotnego :D
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Paź 17, 2012 07:29   

No wlasnie, tyle roboty z nowymi kontami a i tak w koncu ktos sie skapnie i tyle udawania idzie na marne i wraca sie do swojej "pierwotnej" postaci. Kiedys sie bawilismy na forach w takie akcje i trzeba naprawde sie postarac i miec wyobraznie, czego, (tego ostatniego) zdecydowanie trolloom pospolitym brakuje hehe
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Śro Paź 17, 2012 21:12   

zyon napisał/a:
No wlasnie, tyle roboty z nowymi kontami a i tak w koncu ktos sie skapnie i tyle udawania idzie na marne i wraca sie do swojej "pierwotnej" postaci. Kiedys sie bawilismy na forach w takie akcje i trzeba naprawde sie postarac i miec wyobraznie, czego, (tego ostatniego) zdecydowanie trolloom pospolitym brakuje hehe

To smutne jest, takie żytko...
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Śro Paź 17, 2012 22:13   

smutne żytko to nie moje korytko :papa:
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Śro Paź 17, 2012 22:21   

sinsemilla napisał/a:
smutne żytko
Ale "dobre" bo Polskie.


Ponadczasowe:
Lady Pank - 7-me niebo nienawiści
http://www.youtube.com/watch?v=x1obCNdJWjc
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Śro Paź 17, 2012 22:37   

Użytkownik napisał/a:

takie bez barwne .

już wolę wino a własnej roboty to wgl.

Ktoś w tym roku coś stawiał w bańce z gąsiorkiem ?
ja swe pierwsze w tym roku ; z jabłek. Dwa miesiące chodzi, słabe jeszcze i słodkie strasznie :]

:D
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Paź 18, 2012 07:27   

Prosze o nie offtopowanie w temacie, zwlaszcza przz milosnikow porzadku i donoszenia .
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Czw Paź 18, 2012 08:09   

zyon napisał/a:
Prosze o nie offtopowanie w temacie, zwlaszcza przz milosnikow porzadku i donoszenia .

Klona nie poznajesz .... :)
http://www.youtube.com/watch?v=_1_PoI0QbFA

http://www.youtube.com/watch?v=EGa7CMTtLbY

Nie wspominajac o trzaskach w glowie typu lub toan jest tu TW :D
Cytat:
No jak!
A nowy wątek na DD typu: "Kolejna ofiara surowej diety" - i z 500 postów, typu "jakie to głupki, co jedzą na surowo"? -

http://forum.dr-kwasniews...81780#msg181780
http://www.dobradieta.pl/...ghlight=#213578
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Paź 18, 2012 08:18   

Mariusz_ napisał/a:
zyon napisał/a:
Prosze o nie offtopowanie w temacie, zwlaszcza przz milosnikow porzadku i donoszenia .

Klona nie poznajesz .... :)
http://www.youtube.com/watch?v=_1_PoI0QbFA

http://www.youtube.com/watch?v=EGa7CMTtLbY

Nie wspominajac o trzaskach w glowie typu lub toan jest tu TW :D
Cytat:
No jak!
A nowy wątek na DD typu: "Kolejna ofiara surowej diety" - i z 500 postów, typu "jakie to głupki, co jedzą na surowo"? -

http://forum.dr-kwasniews...81780#msg181780
http://www.dobradieta.pl/...ghlight=#213578


Hehe widzialem, i tez sie domyslilem, ze sa rozne janki, ktore pilnie sledza czyjes pisanki :D
Za duzo mikrowele to i w glowie trele-morele :D

Ale nie smiejmy sie za duzo , bo to temat o smutnych ludziach wiec smutek w temacie jest wskazany. Ze smutnych ludzi nie wolno sie smiac, bo to wpedza ich w jeszcze wiekszy smutek i frustracje i wtedy dochodzi do takiej samonakrecajacej sie spirali wiecznego smutku i frustracji co moze prowadzic do powazniejszych skutkow :razz:
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Czw Paź 18, 2012 10:13   

zyon napisał/a:

Ale nie smiejmy sie za duzo , bo to temat o smutnych ludziach wiec smutek w temacie jest wskazany. Ze smutnych ludzi nie wolno sie smiac, bo to wpedza ich w jeszcze wiekszy smutek i frustracje i wtedy dochodzi do takiej samonakrecajacej sie spirali wiecznego smutku i frustracji co moze prowadzic do powazniejszych skutkow :razz:

smutek, melancholia ,jesień jak to tak ..
biedronka na rozmarynie :)
w ciągu 2 dni, trzecia biedronka która widzę, wiosna idzie, że sie tak smutno zapytam ? ;D
http://www.youtube.com/watch?v=q80BAs4QjQQ
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved