Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Pon Gru 24, 2012 13:21
Poważny zastój na LC (ala Lutz)
Autor Wiadomość
piotr_s

Dołączył: 29 Lis 2012
Posty: 2
Wysłany: Czw Lis 29, 2012 21:09   Poważny zastój na LC (ala Lutz)

Witam,

Od końca sierpnia jestem na diecie low carb z minimalną ilością węgli (praktycznie non stop ketoza) przez pierwsze 2,5 miesiąca zjechałem bez żadnych wysiłków z wagi 98 kg do 84 kg. Pod koniec października aż do teraz waga stoi jak zaklęta i waha się w okolicy 82,7 - 83,4 kg. Mimo ketozy nie mogę dalej chudnąć. Przy wzroście 172 kg chcę dobić do wagi ok. 70-72 kg. Z nowości żywieniowych pochłaniam ostatnio duże ilości Coli Zero (bez węgli) i wieczorami Whisky max 50g (a więc też bez węgli). Pozostały jadłospis to głównie mięsa, sery, jajka i tłuszcze głównie masło. Z uwagi na tryb pracy dziennie jem 2-3 posiłki pierwszy koło 11 kolejne po 18-19.

Proszę o podpowiedź lub jakąś wskazówkę dzięki której pokonam ten zastój. Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez piotr_s Czw Lis 29, 2012 21:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
draq

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2012
Posty: 40
Wysłany: Czw Lis 29, 2012 22:39   

Podaruj sobie posiłek ten o 18stej i później.
 
     
misiak30

Dołączył: 16 Paź 2012
Posty: 5
Skąd: Polska
Wysłany: Śro Gru 12, 2012 17:49   

Podepnę się pod wątek kolegi :) bo ja z podobnym problemem się zgłaszam :)

Kilka słów o sobie
Prawie 41 latka, z niedoczynnością tarczycy, leczona Euthtroxem i Novothyralem(kombinacja)
odchudzająca się całe dorosłe życie,po dwóch ciązach, mocna budowa_konkretnie osadzona przy ziemi ;)160 cm waga obecna prawie 62.
No i jaki mam problem....
Od stycznia do końca września bujałam się na wariacji LC czyli Dukanie. Schudłam w 6ms prawie 10 kg do 57.
Jako że zaczęło mi już brakować tłuszczy, orzechów i serków smierdziuchów zaczęłam szukać innej drogi.
Przeczytałam książkę Lutza i Taubsa, liznęłam Ponomarenko i zaczęłam LC.
Z efektem na plus czyli waga w górę .
Jadam jajka(dużo), sery rozmaite( twarogi i homo nie), mięcho, kabanosy , salami, masło,majonez, do obiadu warzywa zielone i trochę korzennych (buraki i marchew).
Pijałam kawę kofeinową ze śmietaną 18% zagryzaną gorzką czekoladą, mogdałami, laskowymi.W weekendowe wieczory winko :) i orzechy arachid.Obecnie lecę z bezkofeinową ze śmietanką bo zmieniłam dawkę leków i już mi kofeiny nie trzeba.
Raz w tygodniu chodze na zumbę i to mój cały ruch.

Podpowiedcie gdzie robię błędy bo odpowiada mi taki sposób odżywania(mojemu żołądkowi też bo mam przewlekłe zapalenie żołądka )

Pozdrawiam M.
 
     
_____

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 128
Wysłany: Śro Gru 12, 2012 18:15   

Aby automatycznie zmniejszyć masę ciała można:

- tak dobrać proporcje białka, tłuszczu i węglowodanów by czuć się pojedzonym jedząc najmniej, proporcja wyjściowa to 1:2,5:0,8
czyli na 160cm to
50g białka
125g tłuszczu
40g węglowodanów

- uprościć pożywienie, tak by w ciągu jednej doby trawić jedno źródło białka, jedno źródło tłuszczu, jedno źródło węglowodanów, to zdecydowanie optymalizuje szlaki metaboliczne i pozwala na obserwacje efektów dnia opartego na konkretnym produkcie i decyzji czy nam to służy czy nie

- zmniejszyć ilość posiłków w ciągu dnia, jeść do syta i następnie głodnieć bardzo powoli, obserwować po jakim posiłku głodnienie jest najwolniejsze to zawsze dobry objaw, docelowo nie jest wyjątkiem jeden posiłek dziennie, który jest wtedy obfity bez uczucia niedojedzenia i zapewnia długą sytość

- wyeliminować na próbę, np na tydzień, !!! co do grama !!! produkty, które zawsze są kłopotliwe, a często sobie z tego sprawy nie zdajemy: jakąkolwiek chemię spożywczą, która znajduje się w prawie wszystkich produktach przetworzonych (czytać etykiety), zboża czyli pieczywo, kasze, mąkę, ryż, produkty mleczne (dorosłe ssaki z natury nie piją mleka, ani nie jedzą jego przetworów.

- produkt węglowodanowy z natury wywołuje po kilku godzinach silny głód więc albo jeść go przed posiłkiem, albo na początku posiłku.

- żadnego czegokolwiek między posiłkami, jak jeść to jeść do syta, jak nie jeść to nie jeść do następnego posiłku.

No nie wiem czy przemawiam czy docieram.
:-)
Ostatnio zmieniony przez _____ Śro Gru 12, 2012 18:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
misiak30

Dołączył: 16 Paź 2012
Posty: 5
Skąd: Polska
Wysłany: Śro Gru 12, 2012 18:38   

dziękuję za odpowiedź :)
Przemawiasz i docierasz :)
Węgli takich jak : kasze, makarony, zboża nie jadam

jak rozumieć jeden rodzaj pożywienia w ciągu dnia? np.
-gotowany kurczak w rosole śniadanko, obiad kurzy cyc z grila a kolacja sałatka z zielonym i oliwą ?
- śniadanie jajecznica, obiad jajca majonezowe, kolacja jaja na miekko ?

Staram się jeść 3 posiłki, ostatni około 17.\
Jesli zgłodnieję to wciągam jakiś ser typu brie czy camembert czy to błąd ?
 
     
_____

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 128
Wysłany: Śro Gru 12, 2012 19:06   

Majonez odpada, chyba, że zrobisz sobie domowy.
http://www.fakt.pl/E385-c...y,178507,1.html

misiak30 napisał/a:
jak rozumieć jeden rodzaj pożywienia w ciągu dnia?

Generalnie jedno źródło białka, najlepiej białko zjadać raz dziennie, pozostałe posiłki to mogą być warzywa z tłuszczem. Dane źródło białka najlepiej jedz nie dłużej niż 2dni pod rząd i potem dane źródło białka co najmniej 3 dni przerwy.

Przykładowe 8 kolejnych dni:
1 wieprzowina, warzywa, smalec, żurawina
2 wieprzowina, warzywa, smalec, żurawina

3 fasola szparagowa, oliwa z oliwek, żurawina
4 fasola szparagowa, oliwa z oliwek, żurawina

5 żółtka, smalec, żurawina
6 żółtka, smalec, żurawina

7 ryba, oliwa z oliwek, żurawina
8 ryba, oliwa z oliwek, żurawina

Żurawina doskonale poprawia kulturę przewodu pokarmowego, od jamy ustnej począwszy.

Bardziej przyziemnie:

Bigos z mięsa, kapusty i smalcu zrobić i jeść dwa dni
Następne dwa dni ryba, ziemniaki, oliwa z oliwek.

Ja przykładowo jak nie mam czasu to łyknę 50g oliwy z oliwek i mam posiłek z głowy.

Ser jest produktem mlecznym, można sprawdzić, czy nie szkodzi, ale to jak już wypraktykujesz jak sprawdzać co szkodzi.
:-)
 
     
misiak30

Dołączył: 16 Paź 2012
Posty: 5
Skąd: Polska
Wysłany: Śro Gru 12, 2012 19:13   

pytań ciąg dalszy...
Zurawina...z pewnością nie masz na myśli tej z olejem i cukrem...
Jest mrozona ? bo świeżej o tej porze roku to nie nabędę.

Smalec ...taki z kostki ?
żółtka ... a dlaczego nie całe jajka ?
Ziemniaki kocham ale mam psychiczne opory :P toż to samo zło :D

dziekuję za cierpliwośc w odpowiadaniu na pytania :pada: 8)
 
     
_____

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 128
Wysłany: Śro Gru 12, 2012 19:46   

Cytat:
Żurawina...z pewnością nie masz na myśli tej z olejem i cukrem...

W tej co ja kupuję jest 0,5% oleju słonecznikowego - komu to przeszkadza?
Żurawinę się kilka godzin namacza i odcedza można dwukrotnie, to co zostaje nie jest ani trochę słodkie, raczej kwaśne, można też potraktować 50g żurawiny jaka jest jako jedyne źródło węglowodanów w ciągu dnia (42g Węglowodanów) i wtedy wodę z namoczenia dodać do kawy czy herbaty.

Cytat:
Smalec ...taki z kostki ?

Można kupic taki bezwonny, biały jak śnieg, można wytopić ze słoninki samodzielnie, jaki by smalec w kostce nie był to zawiera 5000 razy mniej świństwa niz najlepsza sklepowa wędlina.

Cytat:
żółtka ... a dlaczego nie całe jajka ?

Bo białko z żółtka jest kompletne, zawiera minerały, witaminy, a białko z białka nie, więc jedząc białko z białka może się wykluć jakiś niedobór, żółtka generalnie ostrożnie, na pewno nie codziennie, 2 dni w tygodniu mogą być i to obserwując i mierząc co tam dolega, waga, ciśnienie, bóle stawowe, gardło, suche oczy, apetyt, wszystko trzeba obserwować.

Cytat:
Ziemniaki kocham ale mam psychiczne opory

I słusznie, każde warzywo zielone jest lepsze od ziemniaka, ważyw generalnie można niewiele, tyle żeby wyrobić węglowodany w opcji z niesłodką żurawiną.

Dziękuję za cierpliwość w odpowiadaniu na pytania.
Cała przyjemność po mojej stronie.
To zawsze ciekawostka - użytkownik pierwszy raz na forum LC.
:-)

EDIT: Nie musisz być Eskimosem - codziennie gotowana ryba, ale też trudno codziennie być jednocześnie:
myśliwym - mięso
rybakiem - ryby
rolnikiem - białko roślinne
hodowcą - jaja
pasterzem - sery

Potem te pięć wcieleń w jednym nie mogą się metabolicznie pomieścić i wcielenie się powiększa.
:-)
Ostatnio zmieniony przez _____ Śro Gru 12, 2012 19:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
misiak30

Dołączył: 16 Paź 2012
Posty: 5
Skąd: Polska
Wysłany: Śro Gru 12, 2012 20:33   

Cytat:

Żurawinę się kilka godzin namacza i odcedza można dwukrotnie, to co zostaje nie jest ani trochę słodkie, raczej kwaśne,
rozumiem :)

Cytat:
Można kupic taki bezwonny, biały jak śnieg, można wytopić ze słoninki samodzielnie, jaki by smalec w kostce nie był to zawiera 5000 razy mniej świństwa niz najlepsza sklepowa wędlina.
to też :)


Cytat:
Bo białko z żółtka jest kompletne, zawiera minerały, witaminy, a białko z białka nie, więc jedząc białko z białka może się wykluć jakiś niedobór, żółtka generalnie ostrożnie, na pewno nie codziennie, 2 dni w tygodniu mogą być i to obserwując i mierząc co tam dolega, waga, ciśnienie, bóle stawowe, gardło, suche oczy, apetyt, wszystko trzeba obserwować.
qrcze ja dziennie wcinam jajecznicę z 3 jajek :-x a jako że nabywam jajka xl to mam podwójne żółtka :shock: i często na 2 śniadanie w pracy jajko do majonezu zakąszane mięchem ze słoika czy serem żóltym :-x myślałam ze lepiej wcinać jajka niż np byle jaką wędlinę .


Cytat:
Cała przyjemność po mojej stronie.
to fajnie bo jestem dociekliwa 8)
Cytat:
To zawsze ciekawostka - użytkownik pierwszy raz na forum LC.
czytam od października ale nie kumam wszystkiego


Cytat:
Potem te pięć wcieleń w jednym nie mogą się metabolicznie pomieścić i wcielenie się powiększa.
:evil:
 
     
_____

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 128
Wysłany: Śro Gru 12, 2012 21:02   

misiak30 napisał/a:
a dziennie wcinam jajecznicę z 3 jajek :-x
Dla zjadaczy jajek codziennie właściwym forum jest:
http://www.dobradieta.pl/...p=212895#212895

Wtedy to co napisałem powyżej jest nieprawdą, bo pomimo, że mieści się w proporcjach Diety Optymalnej to stanowi jej ewolucję, a ewolucja jest niemożliwa gdyż wiedza na temat Diety Optymalnej jest kompletna i żadne dopiski nie są możliwe.
:]
Ostatnio zmieniony przez _____ Śro Gru 12, 2012 21:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
misiak30

Dołączył: 16 Paź 2012
Posty: 5
Skąd: Polska
Wysłany: Śro Gru 12, 2012 22:22   

Cytat:
Dla zjadaczy jajek codziennie właściwym forum jest:
http://www.dobradieta.pl/...p=212895#212895

Wtedy to co napisałem powyżej jest nieprawdą, bo pomimo, że mieści się w proporcjach Diety Optymalnej to stanowi jej ewolucję, a ewolucja jest niemożliwa gdyż wiedza na temat Diety Optymalnej jest kompletna i żadne dopiski nie są możliwe.
:]

ale ja tylko lubię jajka :hah:
nie dorabiajmy do tego żadnej ideologii :shoot:
tym bardziej że nie przepadam za prorokami i fundamentalistami a jakoś taki mi się jawi zoptymalizowanie :D
Ostatnio zmieniony przez misiak30 Śro Gru 12, 2012 22:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Śro Gru 12, 2012 22:56   

ha ha dobre :)
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Czw Gru 13, 2012 10:32   

***** napisał/a:


- uprościć pożywienie, tak by w ciągu jednej doby trawić jedno źródło białka, jedno źródło tłuszczu, jedno źródło węglowodanów, to zdecydowanie optymalizuje szlaki metaboliczne i pozwala na obserwacje efektów dnia opartego na konkretnym produkcie i decyzji czy nam to służy czy nie

- zmniejszyć ilość posiłków w ciągu dnia, jeść do syta i następnie głodnieć bardzo powoli, obserwować po jakim posiłku głodnienie jest najwolniejsze to zawsze dobry objaw, docelowo nie jest wyjątkiem jeden posiłek dziennie, który jest wtedy obfity bez uczucia niedojedzenia i zapewnia długą sytość

- wyeliminować na próbę, np na tydzień, !!! co do grama !!! produkty, które zawsze są kłopotliwe, a często sobie z tego sprawy nie zdajemy: jakąkolwiek chemię spożywczą, która znajduje się w prawie wszystkich produktach przetworzonych (czytać etykiety), zboża czyli pieczywo, kasze, mąkę, ryż, produkty mleczne (dorosłe ssaki z natury nie piją mleka, ani nie jedzą jego przetworów.

- produkt węglowodanowy z natury wywołuje po kilku godzinach silny głód więc albo jeść go przed posiłkiem, albo na początku posiłku.

- żadnego czegokolwiek między posiłkami, jak jeść to jeść do syta, jak nie jeść to nie jeść do następnego posiłku.

No nie wiem czy przemawiam czy docieram.
:-)


co znaczy : "jedno źródło" ?
jeden produkt ?

przykładowo, przykład, który podałeś :
***** napisał/a:
[...]
Przykładowe 8 kolejnych dni:
[...]
6 żółtka, smalec, żurawina
[...]
:-)

żółtko - tłuszcz, smalec - tłuszcz - 2 źródła ?
http://www.dobradieta.pl/...pic.php?p=43866
czy ja dobrze czaję , chcę skumać

~ :) ~
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
Ostatnio zmieniony przez Joannaż Czw Gru 13, 2012 10:40, w całości zmieniany 5 razy  
 
     
_____

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 128
Wysłany: Czw Gru 13, 2012 13:46   

sinsemilla napisał/a:
czy ja dobrze czaję , chcę skumać

Dobrze czaisz, nic tylko sprawdzić jak się ma do samopoczucia taki dzień, tylko z albo, albo:

a) żółtka, żurawina
b) żółtka, smalec, żurawina
c) żółtka, oliwa z oliwek, żurawina
d) żółtka, tłuszcz kokosowy, żurawina
e) żółtka, masło, żurawina

f) żółtka, smalec, oliwa z oliwek, żurawina
g) żółtka, smalec, tłuszcz kokosowy, żurawina
h) żółtka, smalec, masło, żurawina

i) żółtka, oliwa z oliwek, tłuszcz kokosowy, żurawina
j) żółtka, oliwa z oliwek, masło, żurawina

k) żółtka, tłuszcz kokosowy, masło, żurawina

Ale to plan na 11 tygodni, (dwa żółtkowe dni w tygodniu z tym samym tłuszczem), no i trzeba by robić zapiski i powtórzyć 3 krotnie dla pewności to już 33 tygodnie.

Wyjściowe założenie jest, co można sprawdzić, że oliwą z oliwek lepiej dotłuścić warzywa; smalcem mięso;
ryby i żółtka pasują i z oliwą i ze smalcem.

Ideę niemieszania można rozwijać wedle własnej fantazji i obserwować samopoczucie.

Szczytem są orzechy włoskie + woda jako jedyne pożywienie dwa dni z rzędu.
Białko jeśli nie ma ochoty można sobie czasami podarować:



Prościej i bardziej należy zwrócić uwagę na niemieszanie białek.
:D
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Czw Gru 13, 2012 18:17   

***** napisał/a:
żółtka, tłuszcz kokosowy, żurawina

chorobcia. ja lubię też dorsza i chleb i masło i buraki w jednym posiłku.
kto co lubi ;)

***** napisał/a:
Prościej i bardziej należy zwrócić uwagę na niemieszanie białek.

bez masła, zasada białkowa będzie zachowana tak ? :hug:

popróbuję.
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
_____

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 128
Wysłany: Czw Gru 13, 2012 21:47   

Jeżeli Ci chleb nie szkodzi to jedz.
Jeśli się na coś uskarżasz to szukaj co Ci szkodzi.
Żeby znaleźć trzeba uprościć i sprawdzać.



:-)
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 07:30   

Dzięki :hug:
Raczej ogólnie się nie uskarżam, a jak już - to wiem po czym, a jak jem to , po czym się uskarżam , to ze świadomością że będę się uskarżać :evil: :hihi:

te białko mnie zainteresowało, bo zrzucanie całej winy na chleb.... ;)

miłego dzionka
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved