Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Dieta karmiącej mamy.
Autor Wiadomość
marysianka667 

Dołączyła: 01 Paź 2013
Posty: 3
Wysłany: Śro Gru 04, 2013 12:53   Dieta karmiącej mamy.

http://www.mjakmama24.pl/...y,175_1062.html
http://www.mjakmama24.pl/...c,230_5059.html
Czy Wy stosowałyście się do takich diet w czasie i po ciąży ?
Mam anemię a jestem w 3 miesiącu ciąży. Czy może to zagrażać dziecku ?
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Czw Gru 05, 2013 10:04   

W zasadzie ciąża nie wymaga zwiększenia spożycia białka więcej, niż o kilka gramów. Dopiero w trzecim trymestrze zapotrzebowanie na białko wzrasta o kilkanaście gramów. Generalnie żywienie powinno być niskowęglowodanowe, żeby uchronić przed cukrzycą ciążową i "zatruciem" ciążowym.
Jedynym skutecznym sposobem zmniejszenia anemii jest spożywanie krwistych mięs, głównie czerwonych oraz żółtek jaj. Może też być drób i ryby. Żadne zastrzyki ani tabletki nie są w zakresie walki z anemią trwale skuteczne. A są szkodliwe.
Oczywiście wskazane, żeby były to produkty maksymalnie ekologiczne.
JW
 
     
e-market24_com_

Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 17
Wysłany: Czw Gru 05, 2013 12:05   

Moim zdaniem jeżeli chodzi o diete podczas ciąży,to w pierwszej kolejności warto zapytać lekarza prowadzącego na temat tego czym powinnyśmy się sugerować,jakich produktów unikać a które z nich są wskazane.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Pią Gru 06, 2013 08:21   

e-market24_com_ napisał/a:
Moim zdaniem jeżeli chodzi o diete podczas ciąży,to w pierwszej kolejności warto zapytać lekarza prowadzącego na temat tego czym powinnyśmy się sugerować,jakich produktów unikać a które z nich są wskazane.
Przeciętny lekarz nie ma zielonego pojęcia o żywieniu. Lekarz jest szkolony w stosowaniu schematów medycznych, które określają, jakie leki podawać.
JW
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Sob Gru 07, 2013 21:29   

e-market24_com_ napisał/a:
jeżeli chodzi o diete podczas ciąży,to w pierwszej kolejności warto zapytać lekarza prowadzącego na temat tego czym powinnyśmy się sugerować,jakich produktów unikać a które z nich są wskazane

Godna podziwu wiara w lekarzy.
Moja znajoma lekarka diabetolog (z II specjalizacją) kupuje całe pudła dyżurnych batoników dla syna-przedszkolaka, jako awaryjne śniadanie na wypadek, gdy rano zaśpią. A zdarza się to 2-3 razy w tygodniu.
To jest bardzo dobra, nieustannie dokształacająca się pani doktor. W październiku i listopadzie była na dwóch sympozjach: w Zakopanem i Warszawie. :evil: :shock:
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Nie Gru 08, 2013 09:09   

Jeżeli w Zakopanem, to sympozjum, czytaj popijawę, organizowała firma farmaceutyczna w dowód wdzięczności za przepisywanie ich produktów.
Oni bardzo pilnie śledzą, który lekarz generuje największe obroty i takiemu finansują sympozjum.
Cytat:
Sympozjon (gr. Συμπόσιον symposion - wspólne picie) – w starożytnej Grecji część zebrania towarzyskiego - uczty, która następowała po głównym posiłku...
Sympozjon stał się najważniejszą formą życia towarzyskiego mężczyzn z greckiej arystokracji. Jedynie bogatych było stać na ich urządzanie. Sympozjony stanowiły scenerię dyskusji filozoficznych oraz politycznych, kształtowały gusty, były okazją do oceniania twórczości poetów. Towarzyszące im homoseksualne czy biseksualne rozrywki oraz dysputy intelektualne należały do zachowań, stanowiących wyznacznik przynależności do elity. Wśród sympozjonistów przeważali zwolennicy stronnictwa konserwatywnego; podczas uczty miało się rodzić poczucie przynależności do elity.

JW
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Nie Gru 08, 2013 15:54   Re: Dieta karmiącej mamy.

marysianka667 napisał/a:
http://www.mjakmama24.pl/kuchnia/dieta/jadlospis-karmiacej-mamy,175_1062.html
http://www.mjakmama24.pl/...c,230_5059.html
Czy Wy stosowałyście się do takich diet w czasie i po ciąży ?
Mam anemię a jestem w 3 miesiącu ciąży. Czy może to zagrażać dziecku ?


a z jakiego powodu masz anemię?
Czy twój lekarz zadał to własnie podstawowe pytanie?
Bo przyczyn anemii jak włosów na głowie dużo. Ale lekarstwo jedno, jakaś dieta, nie napiszę jaka bo kobiecie w ciąży powinien jednak pomagać mądry lekarz lub dietetyk na miejscu. Oby nie ,z poradą,że mleczne codziennie łącznie z chlebkiem plus 300 gram warzyw kapustnych. Bo wywołują niestrawność , gazy itp. Nie mogę przeżyć tego poradnika wątpliwej jakości IŻiŻ. Masakra.

anemia i przyczyny, rzadko podaje się np. problemy z jelitami i problem wchłaniania z pwodu nietolerancji glutenu ostatecznie celiaki czy białek mlecznych. Nie mówiąc już o zaburzeniach związanych z wieloma alergiami na inne produkty, które to utrudniają krwiotworzenie.

link: http://www.doz.pl/czyteln...odzaje_leczenie

specjalnie wklejam to co poniżej bo jak widać NIE MA TAM chleba i zbożowych a wręcz jest napisane, że utrudniają wchłanianie żelaza :

http://forum.celiakia.pl/viewtopic.php?t=3984

pozdrawiam
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

Ostatnio zmieniony przez sylwiazłodzi Nie Gru 08, 2013 15:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved