Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
nie potrafię rzucić papierosy
Autor Wiadomość
tornado 

Dołączył: 31 Sty 2014
Posty: 2
Wysłany: Sob Lut 08, 2014 22:24   nie potrafię rzucić papierosy

chciałbym rzucić palenie, bo moja mama, która pali 30 lat właśnie miała zawał, lekarz powiedział, że przyczyną są właśnie szlugi.
 
     
g69 

Wiek: 54
Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 331
Wysłany: Nie Lut 09, 2014 14:22   

Skoro sam chcesz,to już duży krok do przodu.Motywację już masz-zdrowie.Może jeszcze znajdziesz inne powody. Czym więcej tym lepiej,ponieważ łatwiej będzie utrzymać w ryzach
pragnienie zapalenia.A teraz paczkę do pieca i podejmujemy walkę z własnym organizmem.Za jakiś czas po problemie.
Ot i cała filozofia.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Lut 10, 2014 12:38   

Ja rzuciłem trzydzieści lat temu. Po prostu trzeba wypalić wszystkie papierosy w domu i więcej nie kupować. Nie okłamywać się, że codziennie będę palił jednego mniej. To masochistyczna ściema.
I nie wypłakiwać się, że próbowałem i się nie udało. Jak się nie udało za pierwszym razem, trzeba zrobić podejście drugi raz, trzeci, czwarty, dziesiąty, konsekwentnie.
Papierosy, to namiastka luksusu dla ubogich. Jak się wyrazili swego czasu menadżerowie tytoniowej korporacji: "My tego świństwa nie palimy. Zostawiamy to białej biedocie i Murzynom." A dzisiejsze papierosy są znacznie bardziej cuchnące, niż te z lat 70-tych.
Zawał to pikuś, z tego medycy wyciągają znakomicie.
Przede wszystkim papierosy powodują raka płuc, który jest nieuleczalny.
Może to Pana otrzeźwi:
Wg Rocznika Statystycznego aktualnie zachorowalność mężczyzn na raka układu oddechowego i gardła, wynosi 20 tysięcy każdego roku, mężczyzn mamy 18,5 mln, palących codziennie 30% czyli 5,6 mln. W ciągu 30 lat palenia wśród palaczy uzbiera się chorujących na raka 600 tys. (30x20 tys.) czyli co dziewiąty wieloletni palacz umrze na raka z powodu palenia. To jest tak duże prawdopodobieństwo, jak wyrzucenie trzykrotne zaledwie reszki. Skoro odważa się Pan palić, proszę się odważyć i powróżyć sobie trzykrotnie monetą, umrze Pan przedwcześnie w niewyobrażalnych bólach, czy nie?
Rak płuc ma przerzuty do mózgu i rozsadza mózgoczaszkę.
JW
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Pon Lut 10, 2014 13:06   

Witam na forum. :)

Akurat wczoraj to zobaczyłam:


Ja popalam czasem, jak ktoś poczęstuje , dla towarzystwa , rzadko
Papierosy są bardzo drogie poza tym , więc nie opłaca się wydawać tyle kasy na tę chwilę "oczadziałej radości".
Lepiej coś swojego i zdrowszego skręcić. Niestety póki co nie w tym kRaju.
Czy Indianie palący ty toń z fajki też nie mogli tego rzucić ?

Polacam przeczytać "Narkotyki. Niemyte dusze" Witkacego, w szczególności rozdział o nikotynie i papier osach.

Pozdrowienia

:)
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Lut 10, 2014 15:57   

sinsemilla napisał/a:
Czy Indianie palący ty toń z fajki też nie mogli tego rzucić ?
Polacam przeczytać "Narkotyki. Niemyte dusze" Witkacego, w szczególności rozdział o nikotynie i papier osach.
Pozdrowienia
:)
Indianie palili to w celach rytualnych, normalnie nie byli nałogowcami. Nawet na filmach kowbojskich nie widać, żeby jarali szlugi, tak, jak biali.
"Narkotyki. Niemyte dusze" Witkacego rzeczywiście są godne polecenia. To książka popularno-naukowa, nie mająca związku z jego teorią Czystej Formy.
JW
 
     
kerma 

Dołączył: 20 Maj 2018
Posty: 5
Wysłany: Wto Maj 29, 2018 22:54   

Masz teraz tyle opcji, że na prawdę szkoda czasu na wymówki. Tabletki, plastry, jakieś inhalatory. Sprawdź sobie desmoxan,podobno jest dosyć skuteczny i szybko się rzuca. Tylko trzeba się trzymać dawkowania.
Ostatnio zmieniony przez Witold Jarmolowicz Czw Maj 31, 2018 08:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
kruszynka

Dołączył: 11 Mar 2018
Posty: 6
Wysłany: Śro Lip 25, 2018 16:04   

Dosżłam do wniosku, ze jak ma na tym moim rzucaniu cierpiec cała rodzina, bo ani terapia ani te wszystkie plastry nie działały - to wracam do palenia i tyle. To moje zycie i moje decyzje. Pierwsza rzecza jaka zrobilam po powrocie z ostatnich zajec z terapiii bylo zamowienie nowego zestawu na full wypasionego ze wszystkimi akcesoriami z bletki.com Szczescie wrocilo
 
     
jjusti18

Dołączył: 03 Kwi 2017
Posty: 15
Wysłany: Śro Lip 25, 2018 19:47   

A czemu nie wypróbujesz przykładowo czegoś takiego https://www.wapteka.pl/ni...j=palenie&poz=1 ? Wydaje mi się, że na pewno są jakieś środki, które pomogą w rzuceniu paleniu. Ja akurat nie miałam nigdy do czynienia z papierosami bezpośrednio także nie jestem nałogowcem, ale wiem że moja kuzynka kupowała coś takiego i jej się udało rzucić palenie.
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lip 30, 2018 09:07   

Moim zdaniem jedynym rozwiązaniem jest długoterminowe schodzenie z np 1-2 paczek dziennie do jakiejś tam ilości papierosów. Z czasem niech to będzie 5 dziennie, później 4 itd, aż do 0. Problem w tym że w przypadku niektórych osób zajmie to nawet kilkanaście długich miesięcy.
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 860
Wysłany: Pon Lip 30, 2018 17:05   

Do wyłączania głodu od jakiejkolwiek substancji uzalezniającej pomocna jest czysta glukoza która można posłodzić herbate i pomóc sobie wytrzymać

po 14 dniach można już glukoze odstawić i żyć dalej bez nałogu i już bez glukozy która jest jednak nienaturalnym produktem na dłuższą mete jak kilka lat niezdrowym.ale na krótka mete przy odstawianiu używek i narkotyków bardzo pomocna.

także świetnym produktem jest ibogaina która wyłącza głód narkotyczny od wszystkich substancji uzależniajacych na kilka miesiecy .jednak uważnie liczdawki bo przedawkowanie tej subtancji to śmierć.trzeba uważnie dawkować i nie przedawkować

ja osobiście za pomocą energii zmniejszałem objawy głodu od kawy i cukru białego i napojów energetycznych.

pozdrawiam
marcin
 
     
Beatrice 

Dołączyła: 04 Lut 2021
Posty: 4
Wysłany: Pią Sie 27, 2021 07:57   

Nie leczyłam nikotynizmu glukozą, jest to dla mnie abstrakcyjne, ale kto wie, może rzeczywiście skuteczne. jeśli chodzi natomiast o moją metodę to oglądałam filmy RESET 33, kupiłam karnet na jogę z elementami medytacji. Zamiast tabletek i gum na rzucenie zastosowałąm metodę oczyszczania głowy z nałogu. Mi się sprawdziło po wielu próbach stosowania tabletek, one niestety nie działały na długo
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 860
Wysłany: Pią Sie 27, 2021 12:57   

Także pomocny jest paracetamol który zmniejsza objawy uzależnienia.

1-2,5g dziennie przez pierwsze dwa tygodnie w dawkach co 4-6 godzin 1-2 tabletki(nieprzekraczając dziennej dawki)

Znów wróce do ibogainy bo to niewyobrażalnie cudna substancja. Usuwa wszelkie uzależnienie po jednym dniu kuracji.Tylko ostrożnie z dawką bo przedawkowanie to śmierć.
Zanim sie zastosuje należy postudiować o tej substancji szczególnie dawkowanie.
Ostatnio zmieniony przez marcin458 Pią Sie 27, 2021 13:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved