Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 12:16
Prawda o chorobach serca itp...
Autor Wiadomość
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Sob Cze 07, 2008 09:19   Prawda o chorobach serca itp...

M.Kendrick twierdzi ze cholesterol sam z siebie nie jest przyczyna ww chorob,podaje proste argumenty ale bardzo dobitne np:
dlaczego tylko arterie sa atakowane a nie zyly?przeciez krew krazy w obiegu przez jedne i drugie niosac lipoproteiny roznych gestosci wraz z cholesterolem,dlaczego tylko arterie?hmm...
Po pobraniu kawalka zyly z uda i wszczepieniu jako bajpas zostaje ona po jakims czasie tak samo zaatakowana jak reszta arterii,w sytuacji odwrotnej,czyli po wszczepieniu kawalka arterii w zyle w udzie nie wystepuja zadne niepokojace objawy(zrobione na krolikach ale jednak daje to jakis poglad i w tym przypadku jest pewne ze wystapi tez u ludzi),obydwa naczynia sa zbudowane tak samo...wiec o co chodzi?Kendrick uwaza ze utleniony cholesterol to taka sama bujda jak LDL ,poprostu pod ciezarem dowodow na brak wplywu ldl na ww choroby zostala wymyslona kolejna teoria,w swietle powyzszego wyglada na to ze ma racje,po za tym stwierdza ze zadne antyutleniacze nie maja wplywu na utleniony LDL,mowi ze jezeli ktos mysli ze sie naje wit.C i utleniony LDL zniknie to moze rownie dobrze wierzyc w to ze krasnale sa prawdziwe...
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
Ostatnio zmieniony przez Molka Pią Wrz 30, 2011 22:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jaro


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 258
Wysłany: Nie Cze 08, 2008 08:33   

Cytat: "obydwa naczynia sa zbudowane tak samo..." - brednia totalna, pomyśl zanim coś napiszesz!
 
 
 
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Nie Cze 08, 2008 20:48   

widocznie na tyle tak samo ze mozna przeszczepiac jadno w miejsce drugiego... :] a po za tym czy masz cos do powiedzenie na ww temat?czy to co napisales to wszystko co mozesz wykrztusic w tym tmacie?zreszta nie odpowiadaj...lepiej postaraj sie znalezc odp. dlaczego tak sie dzieje jak napisal Kendrick,ten prosty przyklad obraca cala teorie cholesterolowa w nic nie warte g.... ;)
P.S a Ty pomysl nad tym o czym jest temat
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
 
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Cze 09, 2008 13:31   

gudri o Kendicku też czytałam i nie tylko, a co niby zrobią z produkowanymi lekami, ty wiesz, ile to jest 14 milionów USD ? to właśnie jest 14 milionów USD ;D mam następna kobietę ,która w dalszym ciągu otrzymuje leki na obniżenie cholesterolu mając HDL 140, ma 76 lat, i co ?chcą ją zabić właśnie na serce. To jest jawne przyzwolenie na eutanazję, no i jak się pozbywają starych emerytów ?
_________________
marzena kiwi
 
 
Jaro


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 258
Wysłany: Pon Cze 09, 2008 22:38   

Gudrii! Spokojnie, nie kwestionuję Twojego przytoczenia jakiegoś artykułu, z którym się zgadzam, tylko nadużyciem jest mówienie o tym że żyła i tętnica są zbudowane tak samo - kompletne nieporozumienie. To wiedza powszechna i chyba Tobie też powinna być dostępna. Nie wolno dawać znaku równości między żyłą a tętnicą. Feee! Owszem są podobne, ale tylko podobne, a już na pewno nie takie same! "Prawie" czyni tu akurat dużą różnicę i zanim zaczniesz pyskować to doczytaj to i owo.
 
 
 
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Wto Cze 10, 2008 08:49   

ok masz racje,dobra uwaga,jednak w tym watku to nie ma znaczenia...to co myslicie o tym utlenionym LDL,wychodzi na to ze kolejna shitowa teoria,oczywiscie zbyt duzo utlenionego ldl to tez nie dobrze i mozna sie spodziewac klopotow,ale on sam nic nie wywoluje...
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
 
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto Cze 10, 2008 14:11   

cholesterol nie rozpuszcza się we krwi, przed uwolnieniem go z krwiobiegu komórki( wyścielone nimi jest jelito) zaopatrują go w proteinowo-lipodowe kulki pod nazwą lipoproteiny i nie ma we krwi stereotypu, czyli cholesterolu. Istnieje różny poziom lipoprotein i te niebezpieczne są o niskiej gęstości VLDL są wytwarzane w wątrobie i służą do transportu tłuszczu do komórek w całym organiżmie. Kiedy tracą tłuszcz przekształcają się w LDL. Żeby ustalić co powoduje wysoki poziom LDL, naukowcy muszą najpierw zbadać co powoduje wysoki poziom VLDL (verylow-density lipoprotein). Wiemy już, że VLDL wzrasta jeżeli spożywamy zbyt wiele węglowodanów. Ciekawe dlaczego poziom LDL nie jest wysoki na wszystkich ściankach arterii, w żyłach nie powstają płytki miażdżycowe, a są cieńsze od arterii, a ogólna budowa identyczna. I co ciekawe, że jeżeli zastosujemy żyłę jako bypass to zaczną powstawać płytki miażdżycowe. LDL po utlenieniu przechodzi przez ściany arterii do środkowej części, ale nie wyjaśniono w jaki sposób przechodzi przez komórkę śródbłonka do ścianki arterii. LDL utleniony przyciąga krwinki białe, które trawią LDL i nie mogą już tego zaprzestać aż pękają i znowu przyciągają krwinki białe. Pękające białe krwinki inicjują reakcję zapalną w ścianach arterii. Po jakimś czasie mamy martwe krwinki białe, cholesterol, pozostałość po utlenionej LDL, są uwięzione w ścianie arterii. POdobno tak powstaje , rośnie płytka. No i co ? wygląda na fikcję ? no cóż tak naprawdę badania trwają. Utleniona LDL, a gdzie się podziała normalna LDL. Również jest hipoteza (z badań), że żeby nie tworzyły się płytki miażdżycowe potrzeba nam spalacza LDL, Q10 właśnie przerabia LDL w energie, nie pozwala na jełczenie. Moje osobiste spostrzeżenia są z tej zimy. Zawsze miałam zimne stopy, od jesieni zaczęłam dodawać właściwie do wszystkiego olej lniany, nawet polewałam nim ziemniaki, kaszę itp. Zrobiły mi się nogi gorące. Podobno kwasy omega 3,6 pomagają w spalaniu tkanki białej (tłuszczu). O jakich badaniach czytaliście. Może uda nam sie kiedyś logicznie wytłumaczyć nasz organizm.
_________________
marzena kiwi
 
 
Rossignol

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 303
Wysłany: Wto Cze 10, 2008 17:02   

kiwi RISPEKT !! super a mozna wiedziec z jakiego zrodla kozystalas chcialbym sie w to zaglebic bo ostatnio slucham ze jem za duzo jajek ^^
 
 
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro Cze 11, 2008 14:38   

W medycynie naturalnej kiedyś popadłam na takie badania, ale jak już pisałam zagadka to VLDL. O cholesterolu, o statystykach chorych na serce, czytamy teraz w różnych pismach, w medycznych też, ale tam podchodzą jak pies do jeża, duma jest ważniejsza. Żółtko surowe zawiera tyle lecytyny, że ilość cholesterolu w nim nie ma żadnego znaczenia, spala go w 75%. Są już lekarze, którzy już zaczęli mówić, że można jeść kilka jajek dziennie, no może nie kilka jajek, ale żółtek. Tak czy inaczej gdy usłyszałam to od chorego, wstrzymałam oddech. To są lekarze idący do przodu i co najfajniejsze, to była starsza Pani Doktor, Diabetolog. Jeżeli chodzi o miażdżycę interesują mnie badania, bo jestem ciekawa np. jaka jest zależność między metalami ciężkimi, a miażdżycą, wiem, że zdecydowanie to jest jeden z czynników sprzyjający miażdżycy, ale dokładnie nie znam badań.
_________________
marzena kiwi
 
 
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Śro Cze 11, 2008 20:11   

kiwi4 napisał/a:
...Żółtko surowe zawiera tyle lecytyny, że ilość cholesterolu w nim nie ma żadnego znaczenia, spala go w 75%...


Marzena musisz jeszcze duzo "pracowac"
aby zrozumiec te wszystkie mechanizmy 8)

Bez tego to bedziesz sie ciagle "spalac"
i lecytyna nie pomoze. 8) :hah:

Ale idziesz w dobrym kierunku,
i co wazne oddalasz sie od krainy "latajacych termoforow" ;D :hah:
 
 
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw Cze 12, 2008 19:30   

grizzly muszę Cię zasmucić, ja nie rozumiem tylko lekarzy medycznych, nie oddalam się od bioenergoterapii i nie oddalę. I wiesz co ? znajomi i nieznajomi chorują na zapalenie stawów, teraz w pracy koleżanka choruje na zapalenie ścięgna od trzech tygodni i leczenie farmacja nic nie pomaga, kolega cierpi od pół roku na staw skokowy. Ha,ha, ha, a ja krzywo stanęłam, za szybko wyskoczyłam z samochodu i tak mnie staw skokowy bolał, że miałam ochotę nogę wsadzić już nie powiem gdzie, wyciągałam sobie tyle zimna, że szok, w końcu w bólach usnęłam, i wiesz co ? pierwszy dzień bolało, skakałam na jednej nodze, leczyłam sama tym jak to nazywasz termoforem, po czterech dniach już chodziłam, ale delikatnie, po tygodniu wsiadłam do samochodu i pojechałam, no oczywiście nie szalałam nogą po pedałach, to był za duży ból. To było ze cztery lata wstecz, czy znasz kogoś tak szybko wyleczonego bez nawrotów, a kolano, nie mogłam wchodzić po schodach, dwa dni leczyłam. Jak będzie Cię bolał łokieć, a farmacja nie poradzi sobie i lekarz powie to łokieć tenisisty, trzeba nosić przepaskę, która i tak figę pomoże, to sam pomyśl, czy nie skorzystać z tych termoforów. :P Życzę zdrowia.
_________________
marzena kiwi
 
 
keton

Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 2
Wysłany: Pią Mar 28, 2014 13:45   

Tłuszcze nasycone niezdrowe dla serca a nienasycone zdrowe ?
To już nieprawda.
Najnowsza analiza 72 badań wykazało jasno że tłuszcze nasycone nie zwiększają ryzyka chorób sercowo-naczyniowych a tłuszcze nienasycone nie zmniejszaja tego ryzyka.
Źródło http://annals.org/article.aspx?articleid=1846638
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved