Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:12
Senność, brak energii
Autor Wiadomość
Marcinek665

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 1
Wysłany: Pon Gru 17, 2012 08:53   Senność, brak energii

Jest to mój pierwszy post, więc cześć wszystkim :P

Mój problem w największym możliwym skrócie opisałem już w tytule tematu. Postaram się mniej więcej rozwinąć tę kwestię. Otóż od jakiegoś czasu zaobserwowałem u siebie drastyczny spadek energii. Jeszcze jakieś pół roku temu byłem w stanie wstawać bez większych problemów o 8:00 rano i siedzieć gdzieś do 1:00, a przy tym czuć się bardzo wypoczętym i pełnym energii. Niestety od pewnego czasu jest to praktycznie niemożliwe - jestem strasznie zmęczony i odruchowo przełączam budzik na późniejsze godziny. Co gorsza, jestem studentem (:P), więc tego typu problemy powinno się raczej dusić w zarodku. Chciałbym przy tym zaznaczyć, że nie chcę korzystać z żadnych wspomagaczy typu energy drinki, a co najwyżej ograniczyć się do kawy.

Teraz może parę słów o tym, jak się żywię. Najogólniej rzecz ujmując: trzy posiłki dziennie, dość syte. Niestety bardzo szybko staję się po nich głodny (nie wiem, skąd się to bierze, bo zaraz po nich mam problem z ruszeniem się z miejsca :D ). Rano zazwyczaj kawa na rozbudzenie. Co najwyżej raz w tygodniu jakieś piwo, poza tym nie palę, ani nie korzystam z innych używek. Ważę przy tym 70kg i mam 185cm wzrostu. Prowadzę raczej średnio aktywny tryb życia, raz w tygodniu chodzę na treningi judo.

To chyba wszystkie potrzebne informacje do wystawienia "diagnozy".

Czy mógłby mi ktoś w takim razie polecić dietę, która pozwoli mi na wyeliminowanie moich dolegliwości? Ewentualnie jakieś wskazówki, które nie są bezpośrednio związane z żywieniem, a pomogłyby mi wrócić do mojego dawnego trybu życia.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Marcinek665 Pon Gru 17, 2012 09:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Pon Gru 17, 2012 09:14   

Za długo przesiadujesz do późna w nocy. W nocy się śpi a nie buszuje. W zimie powinno się dłużej spać, to normalne, fizjologiczne zachowanie, popatrz sobie na zwierzęta.
 
     
Magdalinha 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 16 Paź 2008
Posty: 881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 17, 2012 23:27   

Bez zmiany żywienia to mogę polecić zimny prysznic codziennie rano :P
 
     
arohi 

Wiek: 38
Dołączyła: 25 Wrz 2013
Posty: 1
Wysłany: Śro Wrz 25, 2013 06:51   

Nice surprise about this shorter form. Can you tell us what it is you are talking/writing about?Has any info. about this shorter form been posted before (and i just missed
_________________
AROHI
 
     
adamo56 

Wiek: 44
Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 24
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Wto Kwi 22, 2014 20:08   

Czasem ospanie jest powodem cukrzycy albo problemy z gruczolem tarczycy. Najszybciej dowiesz się badając sobie poziom cukru oraz robiąc zwykłe usg tarczycy. A jak nie to to może trochę więcej aktywności??:)
 
     
Marcin A 

Dołączył: 20 Kwi 2014
Posty: 8
Skąd: Irlandia
Wysłany: Wto Kwi 22, 2014 20:57   

Jak przedmowcy poradzili, zmiana diety jest akurat tutaj wymagana. Jest to tez wlasnie objaw cukrzycy, chociaz oczywiscie byc nie musi.

Pierwsza rzecz to zbadac sie. Druga sprawa to nie zaczynaj dnia od kawy. Pierwszy posilek jest najwazniejszym posilkiem w ciagu dnia. Rozne szkoly roznie mowia. Generalnie zaraz po przebudzeniu powinienes zaczac od szklanki wody, zeby pobudzic jelita do prawidlowej pracy. Nastepnie maksymalnie w ciagu 1h od przebudzenia powinienes zjesc pelnowartosciowy posilek.

Poza tym troszke mala wage masz :) Wiadomo, byc moze celowo. Tutaj by trzeba to rozwinac.
Postaraj sie jesc 5 razy dziennie, male porcje, dzieki temu utrzymasz staly poziom glukozy we krwi.

W razie czego sluze pomoca :)
_________________
Taka ciekawostka ;-)

http://abecadlozdrowia.pl
 
     
sidoruk

Dołączył: 17 Maj 2014
Posty: 12
Wysłany: Sob Maj 17, 2014 19:31   

ja mam 169 i ważę 67 kg. podobno mam nadwagę, ale wcale tego nie widać, ale też mam problemy ze wstawaniem i ospałością w ciągu dnia. Wg. mnie dobrze się odżywiam jem dużo warzyw, owoców i kasz jednak od jakiegoś czasu cierpię na totalny spadek energii. Zastanawiam się nad oczyszczaniem organizmu ze złogów kałowych. Co o tym sądzicie?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved