Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
wysoki HBA1C
Autor Wiadomość
the meat eater

Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 119
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 09:47   wysoki HBA1C

witam
Dzisiaj odebrałem świeże wyniki krwii które robię profilaktycznie co roku. Chciałbym żebyście rzucili okiem gdyż jedna rzecz mnie zaniepokoiła a mianowicie kosmicznie wysoki poziom testu HBA1C na poziomie 9,4%. Tak wysoki wynik świadczyłby o zaawansowanej nieleczonej cukrzycy.

Jakie mogą być przyczyny tak wysokiego wyniku? Zasugerowałem pani w okienku błąd pomiarowy ale stwierdziła że to mało prawdopodobne.
Zwracam uwagę że rok temu o tej samej porze roku miałem wynik na poziomie 4,9% który jest wręcz skrajnie niski a 2 lata temu wynik 5,3% również niski. Tak wysokiego parametru nie miałem nawet an diecie konwencjonalnej wysoko węglowodanowej.

Czy spotkaliście się z takim wybrykiem? Myślę o powtórzeniu testu za jakiś czas chociaż ja osobiście przychylam się do tezy że to jednak błąd pomiaru, lub efekt przebytej anginy 3 tygodnie przed badaniem. Osobiście czuje się doskonale i nie mam żadnych najmniejszych objawów cukrzycy. Jestem na LC od 4 lat i generalnie czuję się doskonale.

a teraz wyniki z 3 sezonów
normy są podane takie jak ma laboratorium w którym robię badania
krew// norma// 2011-10-18// 2012-07-24// 2013-08-05

HCT //40-54 // 43,2 //43,9 // 44,6
RBC //4,5-5,5 // 4,79// 4,83// 5,02
HGB //14-18 // 15,5 // 15,8 // 15,8
WBC //4-10// 5,16 // 5,89 // 5,34
MCV //84-94// 90,2 // 90,9 // 88,8
MCH //27-34// 32,4 // 32,7 // 31,5
MCHC// 31-37 // 35,9// 36 // 35,4
ob.// `1-10 // 4 // 6 // 5


cholesterol całkowity //140-200 // 185 // 202 // 200
lipidogram - HDL //>35 // 54 // 48 // 63
trójglicerydy //60-165 // 89 // 102 // 53
liidogram - LDL // 130 // 113,2// bd // 126,4

aspat //<37 // // 26 // 22 // 19
alat //<40 // // 32 // 21 // 24
wapń //8,3-10,2 // 9,27 // 10,07 // 10,02
żelazo w surowicy //50-160 // 134 // 86 // 138

HBA1C //4,8-6 // 5,3 // 4,9 // 9,4


trójglicerydy/HDL RATING //<2 // 1,65 // 2,13 // 0,84
Ostatnio zmieniony przez the meat eater Pią Sie 09, 2013 09:54, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 12:22   

A trójglicerydy to masz 53 czy 153?


Rzuca się w oko możliwość czeskiego błędu 4,9 <-> 9,4
jeśli ktoś te wyniki przepisywał,
jeśli pochodzą z wydruku to raczej takiej możliwości nie ma.



A ile masz w badaniu
cukru glukometrem tak z palca?

i wszystko stanie się jasne w ciągu 5 sekund.

Jeśli wynik się potwierdzi to niezmiernie brzemienny będzie wybór drogi dalszego postępowania.

Pod uwagę będzie trzeba wziąć:
Wiek, wzrost,
jadłospis z 3 kolejnych dni, taki ważony i spisany na karteczce, nie na oko, co ma trafić do ust najpierw ląduje na wadze, i nie ma że tylko odrobina śmietanki do kawy wszystko trzeba spisać,
krótki opis sposobu odżywiania z ostatnich 5 lat (filozofia i praktyka) aby skumać poziom świadomości dietetycznej.

Cukier przykładowo 200mg% w ciągu tygodnia może ustabilizować się na poziomie 100mg% i na tym poziomie pozostać, wizyta u lekarza diabetologa oznacza tabletki nieprzyjazne dla wątroby i zalecenia typu razowy chleb i kefir bez tłuszczu i raczej skrócenie czasu pobierania świadczenia emerytalnego.
;)
Ostatnio zmieniony przez vvv Pią Sie 09, 2013 12:29, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 12:49   

the meat eater
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 22:45
http://www.dobradieta.pl/...p=149363#149363
napisał/a:
miałem lekki stan przedcukrzycowy
the meat eater
Wysłany: Pon Lip 05, 2010 20:45
http://www.dobradieta.pl/...p=133891#133891 napisał/a:
nie odliczam proporcji jakoś szczególnie uważnie. po prostu jem tłusto lub bardzo tłusto

No to wygląda, że nie całkiem na diecie DO zapchałeś się tłuszczem i węglowodany które zjadasz nie są Ci w takiej ilości potrzebne, a organizm utracił zainteresowanie i zdolność do ich "wypalenia" 100mg% to 1g na litr czyli w sumie PIĘĆ GRAMÓW na pięć litrów krwi, dodatkowe 5 gramów i robi się 200mg%. Z dietami to jest tak, że im mniej tym lepiej, a jeżeli już to trzeba wszystko liczyć aż organizm załapie stabilność.

Powodzenia.
8)
 
     
the meat eater

Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 119
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 12:55   

błędu przy przepisywaniu nie było bo widziałem wydruk z maszyny i tez było 9,4

tak trójglicerydy to 53 tam nie ma błędu, mam taki niski poziom to już któreś badanie z tak niskim wynikiem

nie mam maszyny do badania glukozy w domu z palca

wiek 30 lat wzrost 182 waga około 85 uprawiam tez sport

trochę przesadzasz mówiąc o lekarzu diabetologu.....nie mam kompletnie żadnych objawów cukrzycy a te są wyraźne i raczej nie da się ich nie zauważyć już przy poziomie 6,0% dają wyraźne oznaki a co dopiero przy 9,4

tabelka z fałszywymi wynikami jakoś mi nic nie sugeruje, nic nie spełniam z tego



co do utraty zainteresowania przez organizm to trochę dziwne w zeszłym roku miałem wynik na poziomie 4,9 po 3 lat na LC...sugerujesz ze 1 rok zrobił potężna różnice?


właśnie ze względu na przeszłość wiem jakie objawy są stanu przedcukrzycowego a są one wyraźne i aktualnie nie mam żadnego z nich
Ostatnio zmieniony przez the meat eater Pią Sie 09, 2013 12:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 13:06   

Idziesz więc na spacer do najbliższej przychodni (szybciej prywatnej) gdzie wykonują badanie poziomu cukru z palca, bez tego dalsze dywagacje są bezprzedmiotowe.
the meat eater napisał/a:
trochę przesadzasz mówiąc o lekarzu diabetologu.....nie mam kompletnie żadnych objawów cukrzycy
Na ŻO poziom cukru 140mg% jest "normalny", a wartości około 200 nie dają żadnych objawów, zwykle alarmem jest poziom cukru we krwi lub moczu, to co opisujesz nie jest wyjątkowe, twoje zdziwienie, że na tłustej diecie można złapać cukrzycę wyjątkowe także nie jest.
Idziesz więc na spacer do najbliższej przychodni (szybciej prywatnej) gdzie wykonują badanie poziomu cukru z palca, bez tego dalsze dywagacje są bezprzedmiotowe.
Ostatnio zmieniony przez vvv Pią Sie 09, 2013 13:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
the meat eater

Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 119
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 13:16   

ok ok co się mogło wydarzyć że z roku na rok jest tak jak jest
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 13:19   

the meat eater napisał/a:
tak trójglicerydy to 53 tam nie ma błędu, mam taki niski poziom to już któreś badanie z tak niskim wynikiem
the meat eater napisał/a:
krew// norma// 2011-10-18// 2012-07-24// 2013-08-05
the meat eater napisał/a:
trójglicerydy //60-165 // 89 // 102 // 53

Skoro tak twierdzisz, skrupulatność będzie Ci potrzebna, postawa udowadniania, że jestem przecież zdrowy bo jem przecież zdrowo, bo tak gdzieś ktoś napisał, a ja mniej więcej się to tego stosuje nie prowadzi do zmian, do zmian prowadzi myślenie, że dzisiaj jest pierwszy dzień reszty mojego życia, jeśli wpadłeś w stan chorobowy cokolwiek czyniłeś do tego doprowadziło, oczekiwanie zmiany bez wprowadzenia zmian jest nielogiczne aczkolwiek bardzo popularne, cokolwiek zrobisz, masz rację, to Twoja racja i Twoja droga doświadczeń życiowych.
 
     
the meat eater

Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 119
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 13:23   

badanie z 2010 roku trójglicerydy 43 tutaj tego nie ma

tak apropo to nie ma sensu uprawiac filozofii tylko lepiej przekazywać wiedzę
Ostatnio zmieniony przez the meat eater Pią Sie 09, 2013 13:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 13:26   

the meat eater napisał/a:
ok ok co się mogło wydarzyć że z roku na rok jest tak jak jest
Sezon na owoce, zamaskowany stan zapalny w układzie cukroregulacji, pogłębienie niedoborów witamin i minerałów poniżej wartości progowej, osłabienie wątroby chemią spożywczą i/lub farmaceutuczną, zmiany związane ze zmianą wieku, ekspresja genów się zmienia, może rodzice, dziadkowie mieli cukrzycę, może mama ma nadwagę, wątrobę można załatwić na amen w ciągu tygodnia, tym co jest w supermarkecie i zgodnie z tabelami kalorycznymi tylko trzeba wiedzieć co wybierać.
8)
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 13:29   

vvv napisał/a:
Jeśli wynik się potwierdzi to niezmiernie brzemienny będzie wybór drogi dalszego postępowania.
Jasne najlepiej włożyć głowę w piasek na 3 miesiące,
a nuż Słońce w międzyczasie wybuchnie,
albo nieznana cywilizacja się ujawni
i uzdrowi wszystkich w mgnieniu oka.
the meat eater napisał/a:
tak apropo to nie ma sensu oprawiać filozofii tylko lepiej przekazywać wiedzę
Pan Witold ma wiedzę i doświadczenie w wyciąganiu z takiej cukrzycy
lub certyfikowana wiedza czeka na Ciebie u diabetologa.
Chyba, że jesteś zdrowy
bo czujesz się zdrowy
i olać cukier 200mg%.
Z mojej strony EOT.
Powodzenia.
8)
Ostatnio zmieniony przez vvv Pią Sie 09, 2013 13:43, w całości zmieniany 5 razy  
 
     
the meat eater

Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 119
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 13:33   

sezon na owoce? hmmm jedyne jakie jem to z własnego ogródka dużo malin, porzeczki pomidory i ogórki ale to już warzywa hehe

produkty z supermarketu to może 5-10% tego co jem więc bym nie przesadzał zwłaszcza że 5 lat temu było to 60-70% i żyłem

jakoś mnie nie przekonuje teoria mówiąca że jak zjem raz na miesiąc loda na patyku z supermarketu to się pochoruje....

żadnych leków nie biorę


chyba jednak czeka mnie powtórka testu za 3 miesiące bo dla mnie wynik jest nie normalny

ja obstawiam jednak trwająca ponad tydzień anginę jako przyczynę gdyż zawsze podczas infekcji rośnie poziom cukru co mogło zakrzywić wynik


tutaj nie chodzi o olewanie 200mg cukru tylko o poszukanie przyczyny celem rozwiązania problemu...chyba nie sugerujesz że jestem samobójca i nie wiem co to jest cukrzyca i jakie sa skutki?
Ostatnio zmieniony przez the meat eater Pią Sie 09, 2013 13:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 09, 2013 14:51   

the meat eater napisał/a:
trwająca ponad tydzień anginę
przyczyna anginy ?
przy tak zdrowym odżywianiu ?
D
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 15:03   

dario_ronin napisał/a:
the meat eater napisał/a:
trwająca ponad tydzień anginę
przyczyna anginy ?
przy tak zdrowym odżywianiu ?
D


przyczyną anginy są zdefektowane komórki, które organizm usuwa z organizmu. Odżywianie jest tu drugorzędne.
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 09, 2013 15:21   

Piotrx napisał/a:
dario_ronin napisał/a:
the meat eater napisał/a:
trwająca ponad tydzień anginę
przyczyna anginy ?
przy tak zdrowym odżywianiu ?
D


przyczyną anginy są zdefektowane komórki, które organizm usuwa z organizmu. Odżywianie jest tu drugorzędne.
pytanie było do "the meat eater" z gatunku 'odpowiedz sobie'
:)
 
     
the meat eater

Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 119
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 16:55   

dario_ronin napisał/a:
the meat eater napisał/a:
trwająca ponad tydzień anginę
przyczyna anginy ?
przy tak zdrowym odżywianiu ?
D


przyczyna chłodzenie powietrzem przy szybkiej jeździe hehe....najpierw przeziębienie a później ta angina ale ogólnie rozeszła się po kościach bez konieczności brania czegokolwiek (dobra dieta silny organizm ;)

jednak to było jakieś 3 tyg przed badaniem

ok poziom cukru z palca 2 godziny po posiłku 110...ani nie mało ani dużo wynik nie jest na czczo z rana więc średnio reprezentatywny....ale teraz gdzie te 9,4 ? toż to sporo ponad 200
Ostatnio zmieniony przez the meat eater Pią Sie 09, 2013 17:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
the meat eater

Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 119
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 16:59   

Piotrx napisał/a:
dario_ronin napisał/a:
the meat eater napisał/a:
trwająca ponad tydzień anginę
przyczyna anginy ?
przy tak zdrowym odżywianiu ?
D


przyczyną anginy są zdefektowane komórki, które organizm usuwa z organizmu. Odżywianie jest tu drugorzędne.


znam tą teorię

mowie bez uprawiania głębokiej filozofii, pisania kodami wierszy o przedwczesnym zejściu bo to chore ze strony co niektórych :shoot:
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 09, 2013 17:11   

the meat eater napisał/a:
przyczyna chłodzenie powietrzem przy szybkiej jeździe
każdy kończy z anginą ? 8)
 
     
the meat eater

Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 119
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 17:16   

dario_ronin napisał/a:
the meat eater napisał/a:
przyczyna chłodzenie powietrzem przy szybkiej jeździe
każdy kończy z anginą ? 8)


rozwiń myśl bo nie rozumiem do końca
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 09, 2013 17:51   

the meat eater napisał/a:
rozwiń myśl
nie każde chłodzenie kończy się anginą , więc przyczyna jest inna , np. zły stan śluzówki gardła z powodu ... ?
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 17:56   

the meat eater napisał/a:
ok poziom cukru z palca 2 godziny po posiłku 110

No to już coś, ile dni temu poznałeś wynik badania HBA1C, może to było kilka dni temu i się wystraszyłeś i nie tknąłeś w międzyczasie węglowodanów, badanie HBA1C warto powtórzyć prywatnie (widziałem cenę 30zł) po 30 dniach wtedy będzie można sobie odpowiedzieć na dwa pytania, czy pierwszy wysoki wynik był czy nie był prawdziwy i czy aktualny trend jest dobry. W międzyczasie gdy dzienne spożycie węglowodanów przekroczy 50g warto popołudniu zrobić badanie z palca, 110 to wartość bardzo przyzwoita, choć hardcorowa zasada głosi zero spożycia węglowodanów gdy przed posiłkiem cukier we krwi jest większy lub równy 80mg%, bo to oznacza, że zapotrzebowania na cukier nie ma, człowiek zaczyna się rzucać na słodkie poniżej 65mg%, ale na taki wynik to trzeba nie tylko nie jeść cukru ale i białka. Powyżej 150mg% oprócz węglowodanów odstawia sie także wszystkie produkty mleczne (śmietankę do kawy i masło też).
:faint: :shoot: :viva: :shock:

EDIT: Nie ma pytajników więc odpowiedź jest nieoczekiwana.
Ostatnio zmieniony przez vvv Pią Sie 09, 2013 18:00, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 18:02   

dario_ronin napisał/a:
zły stan śluzówki gardła z powodu ... ?
... niewłaściwej interpretacji zasad podanych W Biblii ... ? :D ;)
 
     
the meat eater

Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 119
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 18:18   

dario_ronin napisał/a:
the meat eater napisał/a:
rozwiń myśl
nie każde chłodzenie kończy się anginą , więc przyczyna jest inna , np. zły stan śluzówki gardła z powodu ... ?


nie widzę innej przyczyny, wysoka temperatura + przewianie + klima w pracy
od 3 lat brak anginy a i z ta organizm nie miał większych problemów


50g węgli hmmm myślę że jem jakieś 80g-90g ale od jakiegoś czasu nie używam wagi raczej kieruje się wyczuciem i doświadczeniem niż ważeniem ale nawet jeśli czasami zjem 100g to nie sądzę żeby to było w stanie wywalić wynik do takiego poziomu....co to jest przy 500-600g swojego czasu na WW

na mniej niż 50g raczej nie pociągnę bo zaczynam mamrotać jak schodzę tak nisko na WW hehehe

badanie będę powtarzał to pewne ale za jakieś 3 miesiące

wyniki są z dzisiaj rano odebrane tak jak napisałem w pierwszym zdaniu 1 posta

niemniej jednak muszę się przyjrzeć trochę ilości WW chyba będzie trzeba poważyć

myślę że wyposażę się w jakiś sprzęt do badanie glukozy z palca i sprawdzę jak to jest o różnych porach dnia i jak to wygląda bo posiłkach z różną ilością WW
Ostatnio zmieniony przez the meat eater Pią Sie 09, 2013 18:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 09, 2013 18:40   

the meat eater napisał/a:
dario_ronin napisał/a:
the meat eater napisał/a:
rozwiń myśl
nie każde chłodzenie kończy się anginą , więc przyczyna jest inna , np. zły stan śluzówki gardła z powodu ... ?


nie widzę innej przyczyny, wysoka temperatura + przewianie + klima w pracy
od 3 lat brak anginy a i z ta organizm nie miał większych problemów
wysuszone śluzówki + osłabienie stresem lub 'błędem' żywieniowym i ... dochodzimy do wyników badań :)
 
     
the meat eater

Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 119
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 18:42   

te wyniki są aż tak złe? no nie licząc HbA1C hehe

angina, grypa IMHO zawsze znacznie podnoszą cukier

jestem ciekawy jak to będzie za 3 miesiące
Ostatnio zmieniony przez the meat eater Pią Sie 09, 2013 18:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 09, 2013 18:52   

the meat eater napisał/a:
jestem ciekawy jak to będzie za 3 miesiące
tylko nic nie zmieniaj ;) :D
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 19:07   

the meat eater napisał/a:
te wyniki są aż tak złe? no nie licząc HbA1C hehe
Jeśli wynik jest prawdziwy o hemoglobina Ci się nadmiernie zcukrzyła, a to wymaga uwagi, taka wysoka gorączka w trakcie anginy może mieć wpływ, ale jak bardzo to pewności nie mam.

the meat eater napisał/a:
myślę że wyposażę się w jakiś sprzęt do badanie glukozy z palca i sprawdzę jak to jest o różnych porach dnia i jak to wygląda bo posiłkach z różną ilością WW
To jest właśnie właściwa uwaga.

the meat eater napisał/a:
jak napisałem w pierwszym zdaniu 1 posta
Racja, przeoczyłem. :faint: :shoot:

Cytat:
Trójglicerydy (TG)

norma: 50-200 mg/dl (0,55 - 2,3 mmol/l) (...) Spadek poziomu trójglicerydów może wynikać z nadczynności tarczycy, niedożywienia, przewlekłego leczenia szpitalnego.
Musiałeś nieźle pościć przed pobraniem krwi, ale wynik 53 jest jak najbardziej godny polecenia.

the meat eater napisał/a:
na mniej niż 50g raczej nie pociągnę bo zaczynam mamrotać jak schodzę tak nisko na WW hehehe
Poziom cukru poniżej 80mg% zawsze daje zielone światło do uzupełnienia węglowodanów, powyżej 90mg% zapala się żółte światło, a powyżej 100mg% czerwone, oczywiście dla I kategorii LC.
Ostatnio zmieniony przez vvv Pią Sie 09, 2013 19:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
the meat eater

Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 119
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 19:13   

scukrzenie hemoglobiny ? pierwsze o tym słyszę a co w tym chodzi? ale pamiętam 5 lat temu jak byłem na WW i miałem anginę to cukry mierzone domowym sprzętem były wysokie rzędu 160+ pomimo braku apetytu


przed pobraniem krwii byłem na czczo jak zwykle ale wcześniej jakoś specjalnie nie głodowałem stabilne 85kg utrzymuje od paru miesięcy

pamiętaj że normy trójglicerydów sa dla diet WW a nie dla diet LC tutaj trochę inne zasady gry są


pytanie: czy ktoś z was robiąc badania miał podobny wybryk? czy zawsze jesteście idealni w normie?
Ostatnio zmieniony przez the meat eater Pią Sie 09, 2013 19:18, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 19:18   

the meat eater napisał/a:
scukrzenie hemoglobiny ? pierwsze o tym słyszę a co w tym chodzi?
No popatrz, a ja myślałem, że właśnie o tym jest ten wątek.

Cytat:
Hemoglobina glikowana inaczej glikohemoglobina (GHB) powstaje wskutek nieenzymatycznego glikacji globiny, która jest podstawowym składnikiem budowy hemoglobiny.

Istnieją różne frakcje hemolobiny glikowanej, jednak wyłącznie frakcja HbA1C znalazła zastosowanie w diagnostyce cukrzycy. Powstaje ona wskutek przyłączenia cząsteczki glukozy do N-końcowej grupy aminowej łańcucha β-globiny.

Ponieważ błona erytrocytu jest przepuszczalna dla glukozy, ilość zawartej w nim hemoglobiny glikowanej odzwierciedla średnie stężenie glukozy we krwi w ciągu poprzednich 120 dni (czyli średniego czasu życia erytrocytu).


the meat eater napisał/a:
pamiętaj że normy trójglicerydów sa dla diet WW a nie dla diet LC tutaj trochę inne zasady gry są
Właśnie, a błędni przejedzeni i przecukrzeni Low Carbowcy maja zwykle wysokie trójglicerydy, więc trochę się to gryzie z wysokim HbA1C.
8)
Ostatnio zmieniony przez vvv Pią Sie 09, 2013 19:24, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
the meat eater

Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 119
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 19:19   

hehe no mów do mnie jeszcze bardziej naukowym językiem :D
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 19:23   

Przyłączenie do czegoś cząsteczki glukozy chyba można nazwać scukrzeniem, glukoza to cukier jak by nie było.
Ostatnio zmieniony przez vvv Pią Sie 09, 2013 19:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
the meat eater

Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 119
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 19:27   

the meat eater napisał/a:
pamiętaj że normy trójglicerydów sa dla diet WW a nie dla diet LC tutaj trochę inne zasady gry są
Właśnie, a błędni przejedzeni i przecukrzeni Low Carbowcy maja zwykle wysokie trójglicerydy, więc trochę się to gryzie z wysokim HbA1C.
8) [/quote]

dlatego zwróciłem uwagę na błąd pomiarowy bo wynik jest kosmiczny no ale jeśli założyć że maszyny się nie mylą to sytuacja jest dziwna
 
     
the meat eater

Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 119
Wysłany: Sob Lip 05, 2014 08:45   

Zrobiłem nowe badania. Co prawda minęło aż 10 miesięcy od tych poprzednich w których miałem tak wysokie HBA1C. Ciężko było się zmobilizować do pójścia na badania z uwagi na brak czasu.
Tak jak myślałem poprzednie badania były nie miarodajne w tym elemencie. Brak jakichkolwiek oznak cukrzycy. Nowe wyniki pokazują wartość taką samo jak dwa lata temu czyli 4,9. Wynik z zeszłego roku na poziomie 9,4 należy uznać albo za błąd pomiarowy albo był spowodowany faktycznie przez przebieg lekkiej anginy na 2 tygodnie przed badaniem.

Reszta wyników dobra na poziomie sprzed 5 lat.
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lip 05, 2014 12:40   

the meat eater napisał/a:
uznać albo za błąd pomiarowy

to wygląda na 'zwykłą' zamianę miejsc/cyferek 4,9 na 9,4

D
 
     
the meat eater

Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 119
Wysłany: Sob Lip 05, 2014 22:02   

Nie można wykluczyć czeskiego błędu ze strony osoby która to przepisuje na kartkę...jesli tak się stało to może rutyna może zmęczenie pracownika...laborant nie powinien takich gaf robić bo to może komuś zaszkodzić.
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Nie Lip 06, 2014 00:31   

Włączyłem skrupulatność i przez szereg dni węglowodany tylko z warzyw nisko-węglowodanowych po 25gW na dobę i jest moment gdzie wystąpił brak samopoczucia dietetycznego, znaczy ani apetytu na cokolwiek, ani cienia nadmiaru, czy lenistwa bo zjadłem.
I potwierdziłem, że dobrze zgaduję poziom cukru we krwi 83mg%.
Dzisiaj akurat jadłem rybę z kapustą kiszoną i oliwą z oliwek i wyszło mizerne 8gW, ale średnia z ostatniego tygodnia to 25gW na dobę.

W zasadzie to skrupulatność popłaca więc dlaczego by nie,
nie ma co czekać do emerytury.

http://img856.imageshack.us/img856/3074/jq6lo.jpg

:viva:
Ostatnio zmieniony przez vvv Nie Lip 06, 2014 00:46, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
the meat eater

Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 119
Wysłany: Nie Lip 06, 2014 12:06   

Ja mam średnio 4,9 to jest koło 85mg% a jem znacznie więcej niż 25g WW....myślę że koło 100 g się kręcę a są dni że ze 150 choć i takie że po 25W też się zdarzają. Przy 25 to łapie zgon w pracy a nie chcę zasnąć na siedząco. :D

IMHO nie ma sensu tak nisko schodzić bo organizm sam już się zaczyna rozglądać za sugarem i widać że odczuwane są braki nawet na pełnym nasyceniu tłuszczem.
Ostatnio zmieniony przez the meat eater Nie Lip 06, 2014 12:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lip 06, 2014 13:39   

the meat eater napisał/a:
Ja mam średnio 4,9


the meat eater napisał/a:
Nowe wyniki pokazują wartość taką samo jak dwa lata temu czyli 4,9. Wynik z zeszłego roku na poziomie 9,4 należy uznać albo za błąd


zmień laboratorium ;)

D
 
     
the meat eater

Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 119
Wysłany: Nie Lip 06, 2014 17:04   

To dobre laboratorium medycyny pracy z certyfikatami wiec zaufanie jest....może wtedy im coś nie pykło cieżko powiedzieć
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Sob Lip 12, 2014 19:41   

the meat eater napisał/a:
To dobre laboratorium medycyny pracy z certyfikatami wiec zaufanie jest....może wtedy im coś nie pykło cieżko powiedzieć

certyfikaty i a-kre-dytac-je o niczym nie świadczą, liczy się tylko dokładnosc jednostki.
Ostatnio zmieniony przez Molka Sob Lip 12, 2014 19:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Sob Lip 12, 2014 19:50   

Molka napisał/a:
certyfikaty i amelia o niczym nie świadczą, liczy się tylko dokładnosc jednostki.

Niech zgadnę - "akredytacje"
:hihi:
Ostatnio zmieniony przez vvv Sob Lip 12, 2014 19:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Sob Lip 12, 2014 19:51   

vvv napisał/a:
Molka napisał/a:
certyfikaty i amelia o niczym nie świadczą, liczy się tylko dokładnosc jednostki.

Niech zgadnę - "akredytacje"
:hihi:

tak
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved