Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Wnoszę o założenie wątku BAN HAMMER!
Autor Wiadomość
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Pią Sie 15, 2014 17:30   Wnoszę o założenie wątku BAN HAMMER!



Panie Witoldzie,

Jak napisałem tutaj http://www.dobradieta.pl/...p=241498#241498
Cytat:
Panie Witoldzie,

Dlaczego Pan nie kasuje tych postów?

Normalnie bym tego nie doradzał żadnemu adminowi ale że mam sentyment do tego forum ogromny...

Wszystkie te osobniki które dają te posty z linkami robią to tylko po to aby pozycjonować swoje strony i produkty. Każdy link z tego forum po pierwsze, jest sygnałem dla Google aby podnieść im ranking strony a po drugie służy do "wyciekiwania" ruchu z Pańskiego forum na ich strony (nędzne strony). Jak Google "widzi" że Pańskie forum linkuje do słabych stron obniża Panu ranking. Podwyższa jedynie jeżeli linkuje Pan do innych dobrych i lepszych stron.

W takie sytuacji jak teraz, Pańskie forum traci w rankingach przez spamerów. Oczywiście to się nazywa "marketing szeptany". Dzieje się to już od kilku lat a Pan nic za tym nie robi tylko ich śledzi. Niech Pan ich banuje po IP i generalnie wprowadzi blokadę wlepiania linków i pisania PM-ów poniżej powiedzmy 30 postów. To proste, po tym zabiegu będzie miał Pan 99% z nich z głowy a ci którzy zostaną i będą faktycznie chcieli zdobyć tego linka będą się wpierw musieli napocić i naprodukować posty. Będą zmuszeni do nawiązania kontaktów ze stałymi użytkownikami i tym samym być może zaczną faktycznie dodawać jakąś wartość do Pańskiego forum.

Jeżeli Pan tego nie zrobi to w krótkim czasie forum to stanie się spamownią. Przecież to Pański biznes więc niech Pan o niego dba.

Kolejna sprawa. Przy blokadzie wklejania linków do powiedzmy 30 postów, oni będą starali się nabic licznik pisząc krótkie i bezsensowne posty. Łatwo ich namierzyć a potem trzeba banować. Generalnie proponuję założyć dział pod tytułem "Ban" gdzie starzy użytkownicy będą mogli typować do bana spamerów (jak ich wychwycą). To działa idealnie.

Niech Pan nie da sobie niszczyć biznesu "for fuck sake" Panie Witoldzie!


Proszę założyć wątek BAN HAMMER i banować spamerów którzy niszczą Panu forum. Użytkownicy będą typować delikwentów do BAN-a a admini i modzi będą wykonawcami.

Pozdrawiam
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
Ostatnio zmieniony przez gudrii Pią Sie 15, 2014 17:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
3of5 

Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 483
Wysłany: Pią Sie 15, 2014 18:45   

popieram
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Pią Sie 15, 2014 18:59   

Jeszcze dodam dla wyjaśnienia. Sam mam kilka stron związanych z dietetyką i żywieniem. Wiem jak ciężko jest promować swój "kontent" w sieci aby zdobyć linki przychodzące. Sam korzystam z różnego rodzaju programów które pozwalają mi komunikować się szybciej z innymi użytkownikami forów. Ale jest zasada dzięki której to wszystko ma ręce i nogi. Mówi ona że nie "wyciągamy" ruchu z innej strony za pomocą linków przez stosowanie takich spamerskich taktyk jak na tym forum można zauważyć w 80% wątków.

Nie ma nic złego w linkowani do swojej strony lub innej "posiadłości" internetwoej. Ale trzeba działać według zasad aby nie stworzyć chaosu i bezużytecznych linków które prowadzą do nikąd (do stron bez wartości). No bo nie oszukujmy się, chodzi o to aby uzytkownicy na naszych internetowych włościach czuli się dobrze i dostawali to czego chcą (o ile to mozliwe). Co ma sobie pomyśleć internauta który laduje na DB i trafia w wątki o tytułach które go interesują ale już czytając posty napotyka wuchtę linków do komercyjnych stron bez wartości dla niego (linków które zamieścili "użytkownicy" z jednym lub piętnastoma postami na koncie) ?

Dlatego jak chce zdobyć linka z innego forum to pisze post lub zakładam wątek który faktycznie daje wartość użytkownikom danego forum. Jeżeli lubią to co napisałem i uważają to za wartościowe to wtedy ewentualnie mogę w kolejnym poście podesłać im linka do mojej "posesji" internetowej na której rozwijam temat. W tym przypadku wszyscy korzystają. Uzytkownicy mają informacje jakich poszukują, admini forum mają kilka dobrze napisanych postów NA TEMAT które tworzą zawartość ich strony tym samym dając Google sygnał aby ich stronę "rankować" wyżej. Ja mam linka i ruch na swojej stronie. Tak to ma wyglądać.

To co widzimy tutaj na tym forum to typowy, nieudaczny SPAM (używam tego słowa w uproszczeniu bo definicja SPAMU jest inna).

Dlatego Panie Witoldzie jest czas aby wprowadzić ograniczenie wklejania linków i wysyłania PM do minimum 30 postów.

/rant
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Pią Sie 15, 2014 19:12   

Co jadłeś, co piłeś dzisiaj, taki zapał mógłby się od czasu do czasu przydać.
:D
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Pią Sie 15, 2014 19:41   

vvv napisał/a:
Co jadłeś, co piłeś dzisiaj, taki zapał mógłby się od czasu do czasu przydać.
:D

Haha. Bardzo skromnie. Około 8 rano trzy sadzone do tego pomidorek, kilka ogórków i trochę fety. Potem popracowałem no i miałem trochę luzu aby wskoczyć na DB zobaczyć co nowego. Teraz, za chwilę idę zjeść mielone wołowe z jakimiś warzywkami gotowanymi i to tyle (do tego oczywiście sporo cebuli zeszklonej;) )

EDIT: piłem jedengo browara, zielonej sporo i wody nie liczę.
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
Ostatnio zmieniony przez gudrii Pią Sie 15, 2014 19:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Pią Sie 15, 2014 20:21   

vvv,

konieczność tłumaczenia się tobie z tego co jadł gudrii
to jest, że się wytłumaczył i napisał , też wiele wyjaśnia?

dla obojga
:hug:

a ja idę rozważać egzystencjalne problemy i filmik o lekach dla dzieci

to już lepiej chyba ziółka używać bo leki dla dzieci wygląda na to, że jeszcze gorszy Matrix niż szczepionki
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved