Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje pierwsze kroki z odchudzaniem laserowym
Autor Wiadomość
Sylvanas 

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Sty 2014
Posty: 2
Skąd: Wołomin
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 10:21   Moje pierwsze kroki z odchudzaniem laserowym

Witam Serdecznie.

Jest to mój pierwszy post na tym forum, gdyż w końcu zdecydowałam się walczyć z moją nadwagą a poszukuję inspiracji w sieci.

Niedawno mój dobry znajomy opowiadał mi o zabiegu z firmy, która nazywa się Slim Express Point. Nawet nie wiedziałem, że ta firma ma swoje usługi także dla mężczyzn, a to chyba z tego co się orientuję rzadkość. Odbył zabieg w Markach w M1 i podobno zabieg nie drogi i trwał 20 minut. Ogólnie znajomy zadowolony i mówił że poleca. Trochę poszperałam w internecie na temat tej firmy i poczytałam. Wygląda to nieźle i chyba zaryzykuje taki zabieg. Oczywiście zdam Wam relację z tego ów zabiegu.

Ale jeżeli ktoś odbył taki zabieg laserowy prosiłabym o informację oraz opinie!

Pozdrawiam !!!
Sylvanas!
 
     
SwojskaPiwniczk

Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 62
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Wto Sty 21, 2014 17:47   

Ciekawi mnie czy ktoś na forum także miał już styczność z taką kuracją i może się wypowiedzieć na ten temat? Będę wdzięczna za każdą opinię,ponieważ brzmi ciekawie,ale nie wiem jaka jest praktyka.
_________________
SwojskaPiwniczka.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Sty 24, 2014 13:49   

A nie można tak po bożemu ograniczyć węglowodany po prostu? I nie pić alkoholu. Nie ma takiego twardziela, który by nie schudł na 70g węglowodanów.
JW
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Pią Sty 24, 2014 14:33   

http://www.drmichalak.pl/data/biochemia_w4.htm napisał/a:
Zakładając maksymalną sprawność zamiany białka na glukozę. Ze 100g białka uzyskać można 69g glukozy. Trzeba jednak pamiętać, że choć co najmniej 31g białka musi zostać spalone, to proces ten będzie hamować spalanie węglowodanów i zwiększać ilość węglowodanów wchodzących w cykl pentozowy. Na codzienne potrzeby można więc przyjąć równoważność energetyczną białek i węglowodanów. Z punktu widzenia minimalnego zapotrzebowania organizmu można też powiedzieć, że istotna jest tak na prawdę suma białek i węglowodanów, którą determinuje szybkość uciekania jabłczanu z mitochondrium oraz procentowy podział rozpadu pirogronianu pomiędzy acetylo-CoA i szczawiooctan. O tym, która z tych dwóch reakcji przeważa, decyduje szereg czynników, w tym również predyspozycje osobnicze. Stąd też M I N I M A L N E zapotrzebowanie na białko i węglowodany jest indywidualnie dość zróżnicowane.


BTW 100:xxx:00 ≡> 70gW
BTW 090:xxx:08 ≡> 70gW
BTW 080:xxx:15 ≡> 70gW
BTW 070:xxx:22 ≡> 70gW
BTW 060:xxx:29 ≡> 70gW

Z niemodnego matematycznego punktu widzenia,
IMHO


Więc odpowiednio odchudzanie:
Karczek 1000g
Buraczki tarte bez cukru 600g

BTW 200:130:54 ≡> BTW 060:130:150(+69%nadmiaru_B)
2100kcal

Się nie uda,
choć może wzmocnić organizm i uzupełnić niedobory,
więc to może być dobry początek.
8)
Ostatnio zmieniony przez vvv Pią Sty 24, 2014 14:46, w całości zmieniany 5 razy  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Sty 24, 2014 14:52   

Witz polega na tym, że z metabolizowanego białka wątroba może wytworzyć węglowodany i/lub tłuszcze, ale nie musi. Natomiast spożyte węglowodany są już węglowodanami i jeżeli jest ich dużo, to muszą być przetworzone na tłuszcze.
Wreszcie, powtarzając do znudzenia, nie da się zjeść za dużo białka, a węglowodany można jeść do oporu. I nigdy się nie natknąć na ten opór.
JW
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Pią Sty 24, 2014 15:18   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
powtarzając do znudzenia, nie da się zjeść za dużo białka
Żarłok pragnący się odchudzić może zaobserwować, że zjadając dziennie kilogram karkówki (żaden wyczyn) waga nie spada, a gdy zjada pół kilograma tejże karkówki dziennie to waga spada. Założę się, że słyszał Pan narzekania "optymalnych", że nie jedzą węglowodanów, proporcje BT "odchudzające" 1:1.6 i waga nie spada:

śniadanie:
6 żółtek na 50g masła

obiad:
kiełbasa 500g, śmietanka 30% 200g

kolacja:
ser żółty edamski 500g, śmietanka 30% 200g

BTW: 260:410:014
1:1.6:0
4800kcal

Myśli Pan, że to abstrakcja?, Grzesio by zjadł, ja pracując fizycznie (wchodzenie na wieże telekomunikacyjne) też tak próbowałem, ale szybko uznałem, że to przesada i stanęło przykładowo na:

zero śniadania
obiad:
śmietanka 30% 500ml
ser edamski 300g
zero kolacji

BTW: 90:230:20
1:2.5:0.2
2500kcal

I dało się pracować i utrzymywać formę.
Ale to było 16 lat temu, obecnie nie poważam produktów mlecznych
i mieszania różnych białek jednego dnia
i nie biegam po masztach więc zjadam
troszkę mięska i warzywa z tłuszczem i wystarczy.

Może nie docenia Pan trzech posiłków dziennie z samych produktów zwierzęcych i że Polak potrafi i łatwo wtedy o nadmiar białka przetwarzany potem na glukozę.

Dlatego mnie zawsze dziwią niedobiałczeni optymalni,
ale widać ja chwytałem kij z drugiego końca.
Ostatnio zmieniony przez vvv Pią Sty 24, 2014 15:28, w całości zmieniany 6 razy  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Sty 24, 2014 19:38   

vvv napisał/a:
Witold Jarmolowicz napisał/a:
powtarzając do znudzenia, nie da się zjeść za dużo białka
ja pracując fizycznie[/color] (wchodzenie na wieże telekomunikacyjne) też tak próbowałem, ale szybko uznałem, że to przesada
Może nie docenia Pan trzech posiłków dziennie z samych produktów zwierzęcych i że Polak potrafi i łatwo wtedy o nadmiar białka przetwarzany potem na glukozę.

Dlatego mnie zawsze dziwią niedobiałczeni optymalni,
ale widać ja chwytałem kij z drugiego końca.
Obrazek
Właśnie każdy bardzo łatwo zauważa, że przesadził z białkiem, dlatego przebiałczenie jest niemożliwe. Nikt nie potrafi przez dłuższy czas jeść za dużo białka, nawet Eskimosi. Oni doskonale wiedzą, że można w ten sposób umrzeć. I opowiadają każdemu, kto chce słuchać o ich doświadczeniach.
200g p. Grzegorza to wcale nie jest bardzo dużo, a większość nawet się upierając nie może przekroczyć 100g.
Co więcej, białko wcale nie musi być przetwarzane na glukozę. Nie ma takiego obowiązku. Natomiast połowa spożytych węglowodanów obligatoryjnie jest przerabiana na tłuszcze.
Jeżeli ktoś twierdzi, że nie może schudnąć, to wyłączną przyczyną jest jedzenie węglowodanów powyżej 70g i/lub picie alkoholu. Innej przyczyny, poza nielicznymi chorobami, nie ma!
JW
 
     
WagaSTOP_pl

Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 35
Wysłany: Nie Sty 26, 2014 10:52   

Myślę że to nie jest do końca prawdą bo każdy z nas ma też inny metabolizm i przemianę materii w związku z czym są przypadki gdzie schudnąć nie można w przeciągu określonego odstępu czasowego.
 
     
Sylvanas 

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Sty 2014
Posty: 2
Skąd: Wołomin
Wysłany: Wto Sty 28, 2014 12:07   

WagaSTOP_pl napisał/a:
Myślę że to nie jest do końca prawdą bo każdy z nas ma też inny metabolizm i przemianę materii w związku z czym są przypadki gdzie schudnąć nie można w przeciągu określonego odstępu czasowego.


Oj drodzy użytkownicy ale zeszliście z tematu ja tu do Was z laserem a wy co innego :)

Jednak podzielę się z Wami tym co przeżyłam na tym zabiegu!
Tak! zaryzykowałam i odbyłam jeden z tych zabiegów Slim Express mimo tego że bałam się jak cholera i aż myślałam że osiwieje z nerwów ale ktoś kiedyś ładnie powiedział " raz się żyje" : )
Zabieg był bezbolesny a zarazem można była się odprężyć po całym dniu siedzenia w robocie
trwał około tak jak pisałam 20 minut. zrobiłam zabieg na swój brzuszek z którego nie jestem zadowolona a potem postanowiłam pobiegać sobie po przy sąsiedzkim parku. Po powrocie do domu ledwo żywa po maratonie jaki sobie urządziłam czułam jak mam jeszcze sporo energii, a więc porobiłam jeszcze trochę gimnastycznych bzików:) Na drugi dzień zmierzyłam brzuszek i było to o co prosiłam! 2 cm mniej nie więcej nie mniej. Jestem ogromnie zadowolona i już w niedługim czasie odwiedzę jeszcze raz Slim Express!
Polecam naprawdę wszystkim którzy mają zbyt mało czasu a chcą schudnąć!

Pozdrawiam,
Sylvanas!
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Wto Sty 28, 2014 12:41   

Sylvanas napisał/a:
Tak! zaryzykowałam i odbyłam

Tak, zgadzam się na...
Tak, chcę to kupić !!!
Tak, pachnę komercją :evil:
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
Grzegorz Rec 

Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 1852
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Wto Sty 28, 2014 17:27   

Ale się vvv uczepił mojej ilości białka.
Gdybym mógł jeść wiecej węgli to bym jadł. Źle się czuję kiedy jadę na węglach i nie mówię tu o dużej ilości. Jeśli jest ponad 100 gr dziennie to czuję się zamulony. Dużo się ruszam ale nawet kiedy zjem 700 gram karkówki na raz w niczym mi to nie przeszkadza.
_________________
Incurably Himself
 
     
Grzegorz Rec 

Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 1852
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Wto Sty 28, 2014 18:12   

Nie jem codziennie 200 gramów białka. Czasem jest to 120 a czasem 300 gramów. Nie mam pojęcia dlaczego mój organizm podchodzi do węgli jak pies do jeża. Co daje mi białko przy minimalnej ilości węgli to mógłbym wyliczać tu bardzo długo. Przede wszystkim zaletą jest dobry nastrój, energia. Obserwuje ludzi którzy czerpią energię z węgli. Często mówią "nie chce mi się" kiedy trzeba coś zrobić. Jadąc na białku i tłuszczu też mi się czasem nie chce ale łatwo jest to przełamać.
_________________
Incurably Himself
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Wto Sty 28, 2014 20:46   

EAnna napisał/a:
Tak
Był film na ten temat.
https://www.google.ie/sea...;+2008+site:.pl
:viva:
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Wto Sty 28, 2014 23:12   

Laser`owe odchudzanie to dla leniwych i bogatych, czyli nie dla mnie :D
vvv napisał/a:
EAnna napisał/a:
Tak
Był film na ten temat.
https://www.google.ie/sea...;+2008+site:.pl
:viva:

obejrzałam go całkiem niedawno :)
całka strzałka
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
SwojskaPiwniczk

Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 62
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Śro Lip 16, 2014 10:23   

Nigdy nie miałam styczności z tym rodzajem odchudzania więc też ciężko mi cokolwiek powiedzieć czy jest to faktycznie cos skutecznego czy raczej nie i dla leniwych jak ktoś powyżej napisał:) Chyba jednak mimo wszystko te naturalne sposoby na odchudzanie są najlepsze.
_________________
SwojskaPiwniczka.
 
     
oram

Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 10
Wysłany: Nie Lis 16, 2014 12:51   

Z konsekwencja w zachowaniu diety to raczej u mnie nie bardzo, ale teraz staram się jeść sporo warzyw i owoców (nie wszystkie) robię z nich sałatki z dobrym oleje je roślinnym tłoczonym na zimno np. zielony nurt nieraz dodaje twarogi, ryby lub lekko podduszone chude mięso. a do chrupania marchewka , twarde jabłko lub gruszka albo kalarepa itd pokrojone w plastry.
 
     
lovebefit 

Dołączyła: 14 Sty 2015
Posty: 55
Wysłany: Pon Lut 16, 2015 14:16   Re: Moje pierwsze kroki z odchudzaniem laserowym

Sylvanas napisał/a:
Witam Serdecznie.

Jest to mój pierwszy post na tym forum, gdyż w końcu zdecydowałam się walczyć z moją nadwagą a poszukuję inspiracji w sieci.

Niedawno mój dobry znajomy opowiadał mi o zabiegu z firmy, która nazywa się Slim Express Point. Nawet nie wiedziałem, że ta firma ma swoje usługi także dla mężczyzn, a to chyba z tego co się orientuję rzadkość. Odbył zabieg w Markach w M1 i podobno zabieg nie drogi i trwał 20 minut. Ogólnie znajomy zadowolony i mówił że poleca. Trochę poszperałam w internecie na temat tej firmy i poczytałam. Wygląda to nieźle i chyba zaryzykuje taki zabieg. Oczywiście zdam Wam relację z tego ów zabiegu.

Ale jeżeli ktoś odbył taki zabieg laserowy prosiłabym o informację oraz opinie!

Pozdrawiam !!!
Sylvanas!


Od jakiegoś czasu przyglądam się tego typu zabiegom, i szczerze powiedziawszy jestem ciekawa jaki maja rezultat. Czekam na relacje :)
Patrząc na to również z drugiej strony, to same zabiegi nie dadzą zbyt wiele bez zachowania kilku podstawowych elementów podczas odchudzania- czyli dieta i ćwiczenia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved