Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
W drugiej turze głosuję na Komorowskiego.
Autor Wiadomość
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
  Wysłany: Nie Maj 17, 2015 23:09   W drugiej turze głosuję na Komorowskiego.

Bo nawet jeśli będę za granicą to chcę być o Polskę spokojny.

Niestety znowu jest to głosowanie z rozsądku,
a nie wybór pomiędzy lepszym i wspaniałym.

System i tak da się rozmontować tylko od środka,
rewolucje tylko zmniejszają wpływ ludzi na władzę
i finansują producentów chaosu, broni i śmierci.

Absolutne NIE dla kłócenia
ludzi i narodu z sąsiadami, jeszcze wspierając się przy tym dziejową
misją "religijną", "narodową" i "prawem naturalnym".

Sorry, ankiety nie będzie bo forum klonami stoi.
:/
Ostatnio zmieniony przez vvv Nie Maj 17, 2015 23:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
bonko 

Dołączyła: 26 Lut 2015
Posty: 7
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Pon Maj 18, 2015 09:45   

W drugiej połowie nie głosuję!
 
     
samarytaninn 

Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 575
Wysłany: Pon Maj 18, 2015 14:19   Re: W drugiej turze głosuję na Komorowskiego.

vvv napisał/a:
Niestety znowu jest to głosowanie z rozsądku,

vvv napisał/a:
System i tak da się rozmontować tylko od środka,

Chociaż nie sympatyzuję z Korwinem ale ziarno prawdy chyba mówi że niemyslący powinni mieć prawa wyborcze odebrane. Jak można głosować na kontynuację i pisać o rozmontowaniu systemu?

A propo wyborów na pewno nie zagłosuję na człowieka który podpisał wydłużenie wieku emerytalnego o siedem lat, ciężko spracowanym kobietą, często samotnym matką, wychowującym dzieci.
Ostatnio zmieniony przez samarytaninn Pon Maj 18, 2015 14:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Pon Maj 18, 2015 17:49   

samarytaninn napisał/a:
ciężko spracowanym kobietą, często samotnym matką,
czy jesteś kobietą? czy współczujesz kobietom? :)
 
     
samarytaninn 

Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 575
Wysłany: Pon Maj 18, 2015 18:47   

dario_ronin napisał/a:
samarytaninn napisał/a:
ciężko spracowanym kobietą, często samotnym matką,
czy jesteś kobietą? czy współczujesz kobietom? :)
Współczuję kobietom, gdyż to one rodzą dzieci, często niestety wychowują je samotnie, i jeszcze „w nagrodę” wydłużono im wiek emerytalny o siedem lat, i to wszystko podpisał pan Komorowski, który mógł to zawetować, a tego nie zrobił.
Wydłużenie wieku emerytalnego o siedem lat kobietom, to działanie przeciwko rodzinie.
Sory za literówki.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Maj 18, 2015 18:52   

Ta TVN -owska i Tv- infowska propaganda doprowadza mnie do szału :shoot: . Chyba z tego powodu duzo ludzi pójdzie zagłosowac na A.Dude. Nie byłam do głosowania w I turze ale wybieram sie na II.

"I choć by przyszło stu Karolaków
I każdy zjadłby trzy miski flaków
I choćby nie wiem jak się wytężał
Nie popchną Bronka - taki to ciężar
I choć popychać będzie Majchrowski
Ciągnąć Saleta i Korzeniowski
Nie dadzą rady podsadzić Bronka
Puści on tylko głośnego bONka

I choćby Holland to filmowała
Z Wajdą i Kutzem ekipa cała
Choćby Olbrychski machał szabelką
Gorzały pijąc butelkę wielką
A Penderecki wspólnie z Rubikiem
By napisali piękną muzykę
I choćby film ten zdobył Oscara
Bronek to kicha, obciach i siara
;)
 
     
samarytaninn 

Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 575
Wysłany: Wto Maj 19, 2015 14:03   Re: W drugiej turze głosuję na Komorowskiego.

vvv napisał/a:
W drugiej turze głosuję na Komorowskiego.
Bo nawet jeśli będę za granicą to chcę być o Polskę spokojny.
A to już w ogóle zakrawa na bezczelność, głosować na pana Komorowskiego i wyjeżdżać z kraju.

Molka napisał/a:
Ta TVN -owska i Tv- infowska propaganda doprowadza mnie do szału :shoot: .
Coś może być na rzeczy, pan Kukiz to samo zauważył: http://www.sfora.pl/polsk...utm_campaign=o2
 
     
side 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 687
Wysłany: Wto Maj 19, 2015 16:51   



Ludzie, którzy mówią prawdę o sobie, mają dopiero prawo ubiegać o to, aby rządzić dalej.
Donald Tusk 10.IX.2011r.


Afery PO
http://markd.pl/afery-po-0-748-i-kadencja-rzadow/
http://markd.pl/afery-po-cz-1-ii-kadencji-7491499/
http://markd.pl/afery-po-...d-1500-do-1799/
http://markd.pl/afery-po-ii-kadencja-cz-3-od-1800/

Warte przypomnienia
Kłamstwa PO - wybory 2005 (zmieleni.pl)
https://www.youtube.com/watch?v=WLhUT_QxbWo
 
     
samarytaninn 

Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 575
Wysłany: Wto Maj 19, 2015 20:15   

A tutaj mamy też sondaż z 18 maja, a więc już po debacie, jakże różny od tego w TVN. Ciekawe dlaczego w TVN ani słowa o nim nie wspominają?: http://polska.newsweek.pl...y,363489,1.html

I jeszcze ciekawszy wynik sondażu oceny prezydenta Komorowskiego:

W maju 41 proc. badanych dobrze oceniło prezydenturę Bronisława Komorowskiego (spadek o 15 punktów proc. w stosunku do kwietnia); 48 proc. było niezadowolonych z jego pracy (wzrost o 13 pkt. proc.). Komorowski - po raz pierwszy od momentu objęcia prezydentury w sierpniu 2010 roku.

W porównaniu z kwietniem pozytywne noty Bronisława Komorowskiego spadły o 15 pkt proc., negatywne zaś wzrosły o 13 pkt proc.

Sondaż został przeprowadzony w terminie 8-13 maja 2015 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

Więcej w linku: http://wiadomosci.wp.pl/k...,wiadomosc.html

Zobaczcie jak byliśmy manipulowani sondażami nawet tuż przed wyborami, kiedy panu Komorowskiemu dawano w sondażach nawet 48% poparcia, a drugi pan Duda miał otrzymać nawet 15% mniej poparcia.
A przecież przed wyborami wciskano ciemnotę że ponad 60% społeczeństwa dobrze ocenia działalność pana Komorowskiego. Cóż takiego się stało że niby poparcie tak szybko spadło? Nic się nie stało, po prostu komuś zależy na ogłupianiu ludzi i tyle.
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Śro Maj 20, 2015 00:19   

Zmiana nie jest sztuką dla sztuki. Ma być zmiana na lepsze.
PIS już miał szansę się wykazać, więc nie jest to zmiana na lepsze.
Sama osobowość kontrkandydata też mnie nie przekonuje.
Jak w boksie, kto ma pokonać mistrza ma być lepszy, a nie nijaki.
Populistycznie można wszystko obiecać,
smutne, że ludzie się na to łapią,
to zaprzecza sensowi wyborów bezpośrednich.

Jakby kto pytał - takie jest moje zdanie w tym zakresie.

samarytaninn napisał/a:
A przecież przed wyborami wciskano ciemnotę że ponad 60% społeczeństwa dobrze ocenia działalność pana Komorowskiego. Cóż takiego się stało że niby poparcie tak szybko spadło?
Dobrze oceniać, to nie znaczy jeszcze iść głosować, pierwsza tura to konkurs piękności i pobożnych życzeń,
w drugiej turze wybieramy prezydenta. Dobrze się stało, że Komorowski nie wygrał w pierwszej turze, trochę go to rozruszało. W drugiej będę głosował na Komorowskiego, także przeciwko PISowi i jego zapleczu politycznemu, które jest nie z tej epoki. Krótka jest widać pamięć ludzka, jaki obciach na Polskę sprowadził PIS, chcecie powtórki, będziecie mieli ciemnogród na miarę sił i możliwości demokracji w Polsce.

IMHO
8)
Ostatnio zmieniony przez vvv Śro Maj 20, 2015 01:27, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
side 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 687
Wysłany: Śro Maj 20, 2015 11:21   

Cytat:


Po prawej T. Rusak, zbrodniarz komunistyczny, który rwał się na ochotnika by zabijać Górników kopalni Wujek. 9.000 zł emerytury.
Komorowski mówi o nim "To jest mój zaufany człowiek. Niech zostanie Szefem Urzędu Ochrony Państwa w wolnej Polsce." Są kolegami z WSI.
Razem stopniowo awansowali na szczeblach władzy.
Wówczas założono fundację Pro Civili na której zrobili miliardowe przekręty z pieniędzy podatników.

https://pl-pl.facebook.com/WislaHonor/photos/pb.145261322167724.-2207520000.1432081591./1176816309012215/?type=1
Ostatnio zmieniony przez side Śro Maj 20, 2015 11:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
side 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 687
Wysłany: Śro Maj 20, 2015 11:28   

Cytat:
Nieznane fakty dotyczące masakry w kopalni Wujek – i nie tylko

W rocznicę tragedii górników z kopalni „Wujek” warto przytoczyć prawie nieznany opinii publicznej fakt, który omal nie doprowadził do tego, że za sprawą późniejszego protegowanego i bliskiego współpracownika Bronisława Komorowskiego, w „Wujku” miało dojść do masakry na niewyobrażalną skalę.

Fakt ów ma związek z Tadeuszem Rusakiem, którego Bronisław Komorowski w 1990 roku rekomendował do kierowania delegaturą UOP w Krakowie, w efekcie czego został on przez Andrzeja Milczanowskiego mianowany na to stanowisko, a następnie, gdy Komorowski kierował Sejmową Komisją Obrony Narodowej i MON, Rusak został szefem Wojskowych Służb Informacyjnych.

W całej sprawie nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Komorowski, to – podobno – zasłużony działacz antykomunistycznej opozycji, zaś „wywodzący się” z kompanii czołgów Tadeusz Rusak w grudniu 1981 roku zaproponował, by to czołgi spacyfikowały kopalnię „Wujek”. Czołgi miały zostać użyte, gdyby ze spacyfikowaniem kopalni nie poradził sobie pluton specjalny ZOMO. Można sobie wyobrazić, do jak gigantycznej doszłoby masakry, gdyby zrealizowano inicjatywę późniejszego protegowanego Bronisława Komorowskiego.

Współpraca obu panów była kontynuowana, gdy Komorowski został przewodniczącym Sejmowej Komisji Obrony Narodowej, następnie szefem MON, a w tym samym czasie Rusak został szefem WSI. W tym też czasie aktywną działalność prowadziła założona przez byłych żołnierzy Fundacja „Pro Civili”, która w założeniach miała pomagać byłym żołnierzom, w rzeczywistości zaś drenowała setki milionów złotych m.in. z Wojskowej Akademii Technicznej. Skład Fundacji i prowadzone osłonowe działania operacyjne wskazują, że było to przedsięwzięcie prowadzone przez WSI. MON przez długi czas nie robił nic, by przerwać proceder na linii „Pro Civili” – WAT. Bronisław Komorowski, jako szef MON, odbierał sygnały o tym, co się dzieje na WAT, ale zamykał oczy na patologiczną sytuację. Interesy „Pro Civili” nie zostały wyjaśnione, wiele dokumentów zniszczono bądź ukryto. Gdy wszczęto w Fundacji kontrolę skarbową, kontrolerów zwodzono, wyznaczając fikcyjne terminy przekazania dokumentów. Trwało to do czasu, aż w końcu zmieniono prezesa Fundacji. Nowy prezes obarczył odpowiedzialnością za brak dokumentów poprzedni zarząd, w efekcie kontrolę zablokowano. WSI przejęły kontrolę nad śledztwem, które w efekcie na lata stanęło w miejscu. Mimo wszystko funkcjonariusze CBŚ próbowali wyjaśnić sprawę, ale Rusak w piśmie do Komendy Głównej Policji, w ostrym tonie, domagał się, by czynności w tej sprawie realizował UOP we współpracy z WSI. Ostatecznie funkcjonowanie „Pro Civili” zawieszono.

Zagadkowych śmierci osób próbujących wyjaśnić działalność Pro Civili i losu setek milionów zł, które w związku z działalnością Fundacji przepadły, nigdy nie wyjaśniono.

http://www.sumlinski.pl/artykuly/artykul-numer-1/
 
     
side 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 687
Wysłany: Śro Maj 20, 2015 11:29   

Cytat:
Kto steruje Bronislawem Komorowskim?!

https://www.facebook.com/...628770/?fref=nf
Ostatnio zmieniony przez side Śro Maj 20, 2015 11:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
side 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 687
Wysłany: Śro Maj 20, 2015 12:42   

Cytat:
Kukiz ujawnia szczegóły negocjacji w sprawie debaty: sztab Komorowskiego chce znać wszystkie pytania wcześniej!

Paweł Kukiz był gościem Poranka Radia Wnet.

W rozmowie z Krzysztofem Skowrońskim sensacyjny kandydat na prezydenta ujawnił szczegóły negocjacji w sprawie debaty, którą od kilku tygodni proponuje Andrzejowi Dudzie i Bronisławowi Komorowskiemu:

Na pytanie Skowrońskiego, czy dojdzie do debaty, odpowiedział:

To zależy od rozmów mojego sztabu ze sztabem pana Bronisława Komorowskiego. Ja nie wiem, co z tego wyjdzie, dlatego, że my szliśmy na coraz większe ustępstwa, ale są pewne granice tych ustępstw.

Ja postanowiłem osobiście wrócić do korzeni. Jeżeli pan prezydent przyjedzie do Lubina, nie będzie bał się ludzi… To my jesteśmy od stawiania warunków a nie sztab pana Bronisława Komorowskiego. To jest walka o nasze głosy, a nie moja walka, by zasiąść na salonach. Ja na salonach byłem, brzydzę się tymi salonami, i w związku z tym te sztaby przyjmą nasze warunki. Ja osobiście takich rozmów na ich warunkach nie chcę.

Dostałem przed chwileczką od kolegi SMS, czytam: „Debata w Lublinie z udziałem Kukiza może się odbyć, pod warunkiem, że będzie w Warszawie i bez Kukiza.” Tak mniej więcej wyglądają te negocjacje. Zobaczymy. Ja mam nadzieję, że sztaby, a szczególnie sztab pana Komorowskiego zrozumie, że to my jesteśmy obywatelami, i to od nas, od naszej grupy wyborców zależy w dużej mierze to, kto zostanie prezydentem Rzeczypospolitej. A ponieważ byliśmy przez wiele lat lekceważeni, ponieważ byliśmy pomijani, w związku z tym nie można dopuścić do tego, by ta sytuacja mogła się powtórzyć. Obiecać wszystko jest bardzo łatwo, jestem jedną z tych osób, która dała się nabrać dwie kadencje temu na właśnie obietnice Platformy Obywatelskiej. W życiu nie pozwolę sobie na to, by po raz drugi dać zrobić z siebie idiotę.

Krzysztof Skowroński pytał o szczegóły: dzień i godzinę debaty:

To już ustalają sztaby, ja nie jestem w stanie sam tego wszystkiego opanować. My wczoraj dostaliśmy odpowiedź ze sztabu pana Komorowskiego dosłownie 5 minut przed północą. W tej chwili chłopaki z mojego sztabu wykazują maksimum dobrej woli w zakresie dążenia do tego, by ta debata się odbyła. Ona powinna być w obecności ludzi.

Ja naprawdę jestem tak zniesmaczony tym, co widzę, tą manipulacją medialną, tą walką bez udziału obywateli. Gdy przeczytałem na którymś z portali, że pan prezydent stwierdził, że Kukiz musi się zdecydować, czy jest politykiem, czy prowadzącym debaty. A ja uważam, że o klasie polityka świadczy to, jak wysoki poziom obywatelskości jest w stanie zachować. A z komunikatu pana prezydenta wynika, że istnieje jakaś przepaść między politykiem, czyli arystokracją, a obywatelem. Nie! Albo pan prezydent i sztab pana prezydenta zrozumie, że to od obywateli zależy ich los, albo nie zrozumie. I wtedy nie dojdzie do żadnej debaty.

A czy sztab dr Andrzeja Dudy stawia warunki, czy nie stawia? - pytał Skowroński.

Na pewno stawia, ale nie tak zaporowe jak sztab pana Komorowskiego. Pan Andrzej Duda od razu powiedział, że wchodzi w debatę. A co do sztabu Komorowskiego, to nie może być tak, że wszystkie pytania są przygotowywane, wszystkie pytania są nauczone, wyuczone. Ja rozumiem, że mógłbym zadać 2, 3 pytania z zakresu ustroju państwa, zmiany Konstytucji, do których kandydaci mają prawo się przygotować. Ale żeby moderować pytania od obywateli? Które są dobre, a które są złe. Co to jest, monarchia? Tak nie może być.

Wiedzą, że stąpają po kruchym ludzie, i wiedzą, że każda zła odpowiedź może zakończyć się klęską wyborczą - dopytywał prezes SDP.

To niech wyjadą do Irlandii, i tam wezmą się do roboty. Niech znajdą dobrą pracę i wezmą kredyt na mieszkanie.

Kto wygra te wybory?

No muszą wygrać obywatele te wybory. Muszą, nie ma innej opcji. Ale znów mamy wybór między mniejszym a większym złem. Dopóki nie zmieni się ten ustrój, tak będziemy w kółko. Powiem szczerze: atut pana Dudy jest taki, że ja go nie znam. Z kolei doskonała znajomość prezydenta Komorowskiego i jego partii spowoduje, że ja pójdę w 100 procentach na wybory i będę ludzi namawiał, by pójść. Nie będę wskazywał na kogo głosować, ale trzeba pójść. Bo bardzo dogłębnej analizie różnych zdarzeń, które mogą nastąpić w przyszłości.
http://wpolityce.pl/polit...tania-wczesniej
 
     
side 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 687
Wysłany: Śro Maj 20, 2015 14:39   

Kilkuset morderców rządzi Polską - wywiad z W. Sumlińskim w NY

https://www.youtube.com/watch?v=zWhVc7YO4Jg
 
     
side 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 687
Wysłany: Śro Maj 20, 2015 14:56   

Cytat:




Zatajane wstydliwe fakty o Komorowskim
http://niepoprawni.pl/blo...rowskiego-rezun
 
     
samarytaninn 

Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 575
Wysłany: Śro Maj 20, 2015 15:09   

vvv napisał/a:
Zmiana nie jest sztuką dla sztuki. Ma być zmiana na lepsze.
PIS już miał szansę się wykazać, więc nie jest to zmiana na lepsze.
Sama osobowość kontrkandydata też mnie nie przekonuje.
Jak w boksie, kto ma pokonać mistrza ma być lepszy, a nie nijaki.
Populistycznie można wszystko obiecać,
smutne, że ludzie się na to łapią,
to zaprzecza sensowi wyborów bezpośrednich.

Jakby kto pytał - takie jest moje zdanie w tym zakresie.
w drugiej turze wybieramy prezydenta. Dobrze się stało, że Komorowski nie wygrał w pierwszej turze, trochę go to rozruszało. W drugiej będę głosował na Komorowskiego, także przeciwko PISowi i jego zapleczu politycznemu, które jest nie z tej epoki. Krótka jest widać pamięć ludzka, jaki obciach na Polskę sprowadził PIS, chcecie powtórki, będziecie mieli ciemnogród na miarę sił i możliwości demokracji w Polsce.
IMHO
8)
A mnie w ogóle nie interesuje walka między PIS a PO, gdyż nie o to chodzi. Jak Ciebie to interesuje to na jesień masz wybory parlamentarne i chyba pan Kukiz was pogodzi.
Wracając do tematu, politycy w Polsce muszą się nauczyć, a raczej wyborcy powinni ich nauczyć że skoro podpisujesz ustawy przeciwko pracownikom, to musisz liczyć się z tym, że następnej kadencji możesz nie dostać. Ale jak widać, wystarczy postraszyć w stylu „jak ja nie wygram to będzie wojna w Polsce”.
Jak widać po Tobie takie coś działa i władza wie że przez 5 lat może robić co chce, bo przed wyborami, coś powiedzą, postraszą, i to zadziała. Władze należy rozliczać z tego co robi, a nie z tego co mówi.
Poza tym zdumiewająca jest aktywność pana Komorowskiego w ostatnich dwóch tygodniach, w ciągu kilkunastu godzin, przepchnął kolanem do Senatu projekt referendum, a Senat już się tym zajął, na jego polecenie.
I mamy kolejną zdumiewającą aktywność pana Komorowskiego, dziś zaproponował nowelizację ustawy o emeryturach i jutro chce się nawet spotkać w tej sprawie: http://wiadomosci.onet.pl...owskiego/p0bgxg
Przecież to wykorzystywanie zajmowanego stanowiska do celów kampanii i robienie z ludzi głupich. Szkoda że kampania nie trwa dwóch lat wtedy ludzie by się przekonali ile spraw może załatwić prezydent.


vvv napisał/a:
samarytaninn napisał/a:
A przecież przed wyborami wciskano ciemnotę że ponad 60% społeczeństwa dobrze ocenia działalność pana Komorowskiego. Cóż takiego się stało że niby poparcie tak szybko spadło?
Dobrze oceniać, to nie znaczy jeszcze iść głosować, pierwsza tura to konkurs piękności i pobożnych życzeń,

Ja wiem, że dobrze oceniać to nie oznacza głosować, właśnie o tym piszę, jak to możliwe że w kwietniu pana Komorowskiego dobrze oceniało ponad 60%, a już w maju dobrze oceniało go 15% mniej?
Jest to napisane wyraźnie:
"W porównaniu z kwietniem pozytywne noty Bronisława Komorowskiego spadły o 15 pkt proc., negatywne zaś wzrosły o 13 pkt proc."
Odpowiedź jest oczywista pan Komorowski nigdy nie miał pozytywnych ocen ponad 60%, szybko zrobiono kolejny sondaż, żeby jakoś podpasywać go pod ocenę, wyników pierwszej tury i tyle. Tak się robi sondaże żeby ludzi ogłupiać.
Kolejny raz widzisz po sobie, że cały czas aktualne jest powiedzenie "ciemny lud, kupi wszystko"
 
     
side 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 687
Wysłany: Śro Maj 20, 2015 15:31   

Cytat:
Jak umoczony jest Komorowski w WSI
https://youtu.be/q0qNqLFqp7w?t=99
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Śro Maj 20, 2015 15:58   

Trochę się przez wycinanki cytatów zatracił sens mojej wypowiedzi,
więc może raz jeszcze pełnymi zdaniami:


Zmiana nie jest sztuką dla sztuki. Ma być zmiana na lepsze.
PIS już miał szansę się wykazać, więc nie jest to zmiana na lepsze.
Sama osobowość kontrkandydata też mnie nie przekonuje.
Jak w boksie, kto ma pokonać mistrza ma być lepszy, a nie nijaki.
Populistycznie można wszystko obiecać,
smutne, że ludzie się na to łapią,
to zaprzecza sensowi wyborów bezpośrednich.

Jak by kto pytał - takie jest moje zdanie w tym zakresie.

samarytaninn napisał/a:
A przecież przed wyborami wciskano ciemnotę że ponad 60% społeczeństwa dobrze ocenia działalność pana Komorowskiego. Cóż takiego się stało że niby poparcie tak szybko spadło?
Dobrze oceniać, to nie znaczy jeszcze iść głosować, pierwsza tura to konkurs piękności i pobożnych życzeń,
w drugiej turze wybieramy prezydenta. Dobrze się stało, że Komorowski nie wygrał w pierwszej turze, trochę go to rozruszało. W drugiej będę głosował na Komorowskiego, także przeciwko PISowi i jego zapleczu politycznemu, które jest nie z tej epoki. Krótka jest widać pamięć ludzka, jaki obciach na Polskę sprowadził PIS, chcecie powtórki, będziecie mieli ciemnogród na miarę sił i możliwości demokracji w Polsce.

EDIT :viva: 17:15
Jeszcze wcześniej słowo wstępne, jest dosyć istotne,
ciekawe, że każdy uważa, że coś ugra w chaosie.
:?

Niestety znowu jest to głosowanie z rozsądku,
a nie wybór pomiędzy lepszym i wspaniałym.

System i tak da się rozmontować tylko od środka,
rewolucje tylko zmniejszają wpływ ludzi na władzę
i finansują
finansistów oraz producentów chaosu, broni i śmierci.


Absolutne NIE dla kłócenia
ludzi i narodu z sąsiadami, jeszcze wspierając się przy tym dziejową
misją "religijną", "narodową" i "prawem naturalnym".

IMHO
:|
Ostatnio zmieniony przez vvv Śro Maj 20, 2015 16:15, w całości zmieniany 5 razy  
 
     
samarytaninn 

Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 575
Wysłany: Śro Maj 20, 2015 16:39   

vvv napisał/a:
System i tak da się rozmontować tylko od środka,:
Znowu te same brenie, pisać o rozmontowaniu systemu i głosować na kontynuację.
vvv napisał/a:
Trochę się przez wycinanki cytatów zatracił sens mojej wypowiedzi,
więc może raz jeszcze pełnymi zdaniami:

Sensu Twoich wypowiedzi to niestety nie ma, Ciebie pojąć to jest wyzwanie. Chyba należy pogratulować (współczuć) panu Komorowskiemu takich wyborców.
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Śro Maj 20, 2015 17:24   

samarytaninn napisał/a:
Ciebie pojąć to jest wyzwanie.
System edukacji to osobna sprawa. (Że tak zacytuję ś.p. klasyka) przygotowuje ludzi dostatecznie bystrych by używać mechanizacji, ale nie na tyle by samodzielnie myśleć o co w tym wszystkim chodzi, kto pociąga za sznurki.

No weź przestań, że mnie nie rozumiesz,
a lek-turę "Balladynę" łyknąć Ci się udało.

''Balladyna'' napisał/a:
GRABIEC
Trzeba zaraz nałożyć podatek.
Słuchajcie mnie... a kodeks niech będzie wykuty
W spróchniałej jakiej wierzbie. Odtąd brać w rekruty
I żubry, i zające, i dziki, i łosie.
Kwiaty, jeżeli zechcą kąpać listki w rosie,
Niech płacą, rosę puszczam w odkupy Żydowi;
Niech mi wódką zapłaci. Każdemu szpakowi
Kazać nie myśleć wtenczas, kiedy będzie gadał...
Zabronić, aby sejmik jaskółczy usiadał
Na trzcinach i o sprawie politycznej sądził.
Wróblów sejmy rozpędzić; ja sam będę rządził
I wieszał, i nagradzał... Jaskółkom na drogę
Dawać paszporta, w takich opisywać nogę,
Dziób, ogonek i skrzydła, i rodzime znaki.
Odtąd nie będą dzieci swych posyłać ptaki
Do niemieckich zakładów, gdzie uczą papugi;
Wyjęte sroki, które oddają usługi
Ważne mowie ojczystej. Z cudzych stron osoby
Jak to: kanarki... śledzić. Na obce wyroby
Nakładam cło... od łokcia tęczy wyrobionej
W kraju słońca, księżyca, białej lub czerwonej
Albo fijoletowej, byleby jedwabnej,
Płacić po trzy złotniki... a od sztuki szwabnej
Płótna z białych pajęczyn...

:faint:
Ostatnio zmieniony przez vvv Śro Maj 20, 2015 17:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
side 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 687
Wysłany: Śro Maj 20, 2015 20:17   

Bronisław Komorowski - WSI, Pro Civili i aneks WSI

https://www.youtube.com/watch?v=Oc_miSvXsFc
 
     
side 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 687
Wysłany: Śro Maj 20, 2015 20:36   

WSI c.d.

Cytat:
Chcę już tylko żyć. Po prostu. Zestarzeć się – mówi Jarosław S., ps. Masa, świadek koronny i były członek mafii pruszkowskiej. W rozmowie z Januszem Schwertnerem i Mateuszem Baczyńskim opowiada o rodzinie, strachu i o tym, czego jeszcze chce dokonać w życiu.

W czasie rządów Lecha Kaczyńskiego doszło do likwidacji WSI.
Służb, do których "Pruszkowa" nawet nie chciał Pan porównywać.
Mówił Pan: "przy nich to my byliśmy mafia trzepakowa".

Cała ta esbecja, ludzie z WSI...

Jakie mają dziś wpływy?

Nieograniczone. Tylko dziś nie latają jako wywiad, tylko jako biznesmeni. Kliki układowe, kolesiostwa, przyjaźnie zawarte w wojsku, na szkoleniach, wyjazdach. Z pełnym dostępem do służb, CBŚ, CBA. Dziś mówimy o nich "szara strefa", a w następnym dziesięcioleciu powiemy wprost: mafia.

Na czym polega ich siła?

Mają haki na wszystkich. Ta cała stara esbecja, WSI, może roztoczyć przed każdym czerwony dywan do gigantycznej kariery. Haki na polityków, którzy przecież są upier... w tym od karku po pięty. Czemu oni nie chcieli weryfikacji? Rozliczeń komuny? Wchodzimy już w politykę, ale przynajmniej wiem, dlaczego krzyczano o Okrągłym Stole, że to zdrajcy.

Grupa pruszkowska robiła niezłe interesy z WSI. Dlaczego nie zgodził się Pan zeznawać na ten temat?

Powiedziałem Mierzewskiemu wprost, że nie powiem ani słowa. Nie chcę z nimi zadzierać. Uwierzcie mi, żaden program świadka koronnego by mi nie pomógł. Pewnie komuś się kiedyś wszystko znudzi i powie, jak to wyglądało. Zanim go upier..., to będzie sensacja na całą Polskę. Wspomnicie moje słowa.
http://wiadomosci.onet.pl...y-wywiad/2c6kjw
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Śro Maj 20, 2015 21:05   

Może przeciętny wyborca nie żyje na co-dzień
problemami historii wywiadu wojskowego

czy mgłą Smoleńską,
ale po wyborach to się może zmienić.
http://s9.postimg.org/4tc0n86z3/image.jpg
Ostatnio zmieniony przez vvv Śro Maj 20, 2015 21:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
side 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 687
Wysłany: Śro Maj 20, 2015 21:46   

vvv napisał/a:
Może przeciętny wyborca nie żyje na co-dzień
problemami historii wywiadu wojskowego

Ale moze powinien poznac historie kandydata aby moc ocenic i zdecydowac czy zasluguje na jego glos.
Ostatnio zmieniony przez side Śro Maj 20, 2015 22:02, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Śro Maj 20, 2015 22:42   

Masz tu, w dolnym linku, wiceprezesa partii z której staruje Duda,
no sorry, ale wprowadzanie klimatu prowadzenia wojny
z Rosją jest idiotyczne.

(Podczas gdy nadal Ukraińskie fabryki zbrojeniowe
realizują swoje kontrakty na dostarczanie
sprzętu wojskowego do Rosji.)

http://wyborcza.pl/1,7547...t_wojskowy.html napisał/a:
Mimo trwającego na wschodzie Ukrainy konfliktu ukraińskie fabryki wciąż produkują sprzęt wojskowy - m.in. silniki okrętowe i lotnicze oraz części do czołgów dla rosyjskiej armii. Nowe ukraińskie władze chciałyby przerwać eksport uzbrojenia, ale nie ma na to szans. Oznaczałoby to wyrzucenie na bruk kilkudziesięciu tysięcy pracowników.
(...)
Ukraina jest ósmym największym eksporterem uzbrojenia na świecie, a 70 proc. jej eksportu wojskowego idzie do Rosji.

Macierewicz o Rosyjskiej agenturze i sprawie WSI (23.07.2014)

https://www.youtube.com/watch?v=re9F5N76Olc
:|
Ostatnio zmieniony przez vvv Śro Maj 20, 2015 22:51, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Śro Maj 20, 2015 23:57   

Ostatnio obejrzałam ciekawą wypowiedź ale to w kwestii mówienia na kogo się głosuje i pomyślałam,że jakoś w Polsce dziwnie nadal raczej się nie chce wymieniac po nazwisku

Wyszło mi na to, że nie potrafimy rozmawiać i wymieniać poglądów tylko nasza polska rozmowa jest bardzo dziwna/ Nie bardzo chce mi się nazywać i nadawać etykiety.

Wiem jedno. Dla ciągłości pewnych światowych pomysłów wiele się robi bez względu na to czy wygrywa prawica, lewica czy jeszcze bardziej prawa prawica.

Do myślenia dął mi dokument o hipotezie, że smierć prezydenta Kenedeygo to był niefortunny wypadek jego ochroniarza , który chcąc chronić prezydenta po pierwszych strzałach swoją bronią po zahamowaniu samochodu sam śmiertelnie postrzelił prezydenta. A Wołoszański tyle lat wstecz się zastanawiał co się tam moglo stać i kto jeszcze potencjalnie uczestniczył w zamachu.A tu się kiedyś może okazać,że dla utrzymania państwa i braku chaosu poza chronieniem pup ochrony i pewnych ludzi, taki ludzki błąd tyle lat podlegał tajności.

Kończąc w dzisiejszym świecie mieć świadomość kto , kiedy i jak pociąga za sznurki a które sznurki olewa to na tyle wiedza prawdziwa, że obojętnie czy wygra Komorowski czy Duda to co będzie później raczej istotnie nie ulegnie zmianie. Inaczej mogłoby być tylko w przypadku gdyby prezydent nie był kompletnie z nadania politycznego. Inaczej mimo drugiej kadencji chroni się partię, jej wynik finanse i jeszcze dużo innych kwestii. Ani jeden a ni drugi nie będzie w tym względzie lepszy

Dziwi mnie jedno, że ten kto był przeciw wszystkiemu aspirował by to zdobyć.
Kukiz jest dla mnie kimś kto ma swoje istotne przekonania polityczne, którymi może i tak podpierać ściany bo doskonale wiem co może prezydent. To już było gdy prezydent sobie a parlament sobie i zero wyniku. Przeciągać ustawy do trybunału, odwlekać ich w ten sposób podpisanie sobie i może i co to zmieni. Przewlekłość wprowadzenia prawa tylko nawet jeśli ułomnego.

Na kogo zagłosuję? Na Komorowskiego. Z jednego prostego powodu. Pierwsze pytanie o Jedwabne na debacie mnie już rozwaliło. Napiszę teraz najgorszy populizm ale: przepraszanie za cokolwiek i pretensje o przepraszanie czy żądanie śledztwa o SmoLeńsk czy inne sprawy , które nie leżą w gestii obecnych sił polskich polityków to BEZSENS , nie da mi to obywatelowi lepszego prawa, mądrzejszych urzędników i właściwych decyzji. Ja chcę sprawnego państwa a nie Kukiza i jego JOWów, Dudy i jego pytań o przepraszanie za Jedwabne czy Komorowskiego, który mi opowiada banaluki o referendum , które musi poprzeć Senat ,że o zmianie ustaw i oddzielnym trybie ich wprowadzenia na czele z konstytucją nie wspomnę. Bo tu już każdy kandydat i Kukiz i Komorowski i Duda zachowują się jak dzieci w piaskownicy. Fantazja ułańska to przy nich pikuś. Ustawy wszystkie na czele z Konstytucją przyjmuje - ustanawia i zmienia nie społeczeństwo, nie prezydent tylko parlament i to naprawdę nie jest trudne do zapamiętania. Zamiast zbierać 1 milion podpisów za zmiana pójścia dzieci do szkół od 6 lat można by wyedukować tych wszystkich jaka jest procedura by im tego nie wyrzucili do kosza? A jest taka? No właśnie ? I tu się kłania co może polskie społeczeństwo. Nic nie może i ani Kaczyński nie chciał tego zmienić ani lewica nie ruszyła więc po co gadać po próżnicy.

CZYTAĆ ZALECAM ZE ZROZUMIENIEM NIE MA USTAWY O USTANAWIANIU PRAWA PRZEZ OBYWATELI TYLKO O INICJATYWIE USTAWODAWCZEJ
NIKT Z NAS WIĘC NIE WYGRA Z DECYZJĄ PARLAMENTU,

http://www.sejm.gov.pl/prawo/inicjat.htm

THE END
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Czw Maj 21, 2015 09:40   

http://natemat.pl/142985,wiceminister-duda-sprawdzamy-
czym-kandydat-pis-na-prezydenta-zajmowal-sie-w-ministerstwie-zbigniewa-ziobry

http://natemat.pl/142985,...bigniewa-ziobry napisał/a:
Człowiek Ziobry
(...) Poza pracą u boku Lecha Kaczyńskiego, którą tak często chwali się Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta
był też zatrudniony w Ministerstwie Sprawiedliwości, którym kierował Zbigniew Ziobro.
(...)
Zbigniew Ziobro zaproponował mu stanowisko wiceministra (w randze podsekretarza stanu) w Ministerstwie Sprawiedliwości.
Ostatnio zmieniony przez vvv Czw Maj 21, 2015 09:53, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Czw Maj 21, 2015 11:34   

i tu się kłania dostęp do inf. publicznej

nie mam czasu szukać, właśnie zdałam egzamin, i następne :)

tak na każdego możemy znaleźć haki i co zrobili a czego nie : ważne oby coś robili w tych urzędach

dzięki
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
side 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 687
Wysłany: Czw Maj 21, 2015 11:55   

vvv napisał/a:
Masz tu, w dolnym linku, wiceprezesa partii z której staruje Duda.....)

A jaki ma to zwiazek z Komorowskim?
 
     
samarytaninn 

Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 575
Wysłany: Czw Maj 21, 2015 15:15   

sylwiazłodzi napisał/a:
Na kogo zagłosuję? Na Komorowskiego. Z jednego prostego powodu. Pierwsze pytanie o Jedwabne na debacie mnie już rozwaliło.
Tu chodziło o co innego, wyjaśniali to nawet publicyści, nie związani z żadnym z kandydatów. Polska i jej władze nigdy nie były odpowiedzialne za zbrodnie odgórnie. Chodzi o to że przykładowo mord w Katyniu był zatwierdzony odgórnie przez ówczesne władze stalinowskiej Rosji, tak samo eksterminacja Żydów była zatwierdzona odgórnie przez ówczesne władze hitlerowskich Niemiec. Takie kraje mają za co przepraszać.
Mord w Jedwabne nie był planowany przez władze Polskie i taka jest różnica. Owszem byli szmalcownicy, ale tacy są w każdym państwie, byli i też Żydzi którzy współpracowali z hitlerowcami. Było i też dużo Polaków którzy ratowali Żydów narażając własne życie. Natomiast ciągłe „kajanie” się władz Polski na Jedwabnem jest odbierane w świecie, że Polska w czasie II wojny światowej była tak samo odpowiedzialna jak Rosja czy Niemcy. Nie dziwny się że później słyszymy o „polskich obozach”.
sylwiazłodzi napisał/a:
Ja chcę sprawnego państwa a nie Kukiza i jego JOWów, Dudy i jego pytań o przepraszanie za Jedwabne czy Komorowskiego, który mi opowiada banaluki o referendum , które musi poprzeć Senat ,że o zmianie ustaw i oddzielnym trybie ich wprowadzenia na czele z konstytucją nie wspomnę. Bo tu już każdy kandydat i Kukiz i Komorowski i Duda zachowują się jak dzieci w piaskownicy.
Ja mam podobne zdanie i nie nabiorę się tym którzy wydłużyli wiek emerytalny, a w ciągu ostatnich dwóch tygodni wykorzystując swoje stanowisko, próbują ustawy pisać na kolanie.
Te debaty które oglądamy w telewizji to zwykła reżyserka. Szkoda że pan Komorowski wycofał się z debaty którą chciał poprowadzić pan Kukiz, a byłoby ciekawie, gdyż przed debatą żaden z kandydatów nie znałby pytań. Wtedy byśmy tak naprawdę zobaczyli co mają do powiedzenia politycy:
Paweł Kukiz napisał/a:
- Na pewno nie interesują nas ustawki w takim stylu, że przekażemy przed debatą pytania sztabom i kandydaci będą mogli się wcześniej przygotować do odpowiedzi. Ja sam i ludzie z ruchu obywatelskiego również będą chcieli dopytać kandydatów w kwestiach ustrojowych - mówił Kukiz.

Kukiz stwierdza, że chciał debaty na "warunkach obywatelskich - bez ustawek, doradców, propagandy". jego zdaniem jest ona możliwa, ale obecny prezydent się jej boi. "Debata jest możliwa. Bronisław się jej boi. I płaci Wam za to, żebyście połączyli się z nim w bulu. Miłej porannej jajecznicy Wam życzę, wyrobnicy" - kończy swój wpis.
http://wiadomosci.wp.pl/k...l?ticaid=114e78
 
     
samarytaninn 

Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 575
Wysłany: Czw Maj 21, 2015 17:46   

Pan Komorowski traci poparcie wg. CBOS, a to jest sondażownia która zawsze sprzyjała platformie, jeśli ona takie coś podaje, to może być bardzo ciekawie.
Pan Komorowski po tej kadencji będzie mógł spokojnie sobie popracować do 67 lat, ale już nie w Pałacu Prezydenckim, a może już to przeczuwa i dlatego na kilkadziesiąt godzin przed wyborami już chce zmieniać ustawę emerytalną którą sam podpisał he, he.
http://fakty.interia.pl/r...roc,nId,1801162

vvv – uruchom swoje wszystkie konta, klony, na forach i pomóż panu Komorowskiemu, do ciszy wyborczej jeszcze możesz agitować he he.
 
     
samarytaninn 

Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 575
Wysłany: Czw Maj 21, 2015 20:19   

Widzę że vvv na sąsiednim forum też agituje, świetnie się wpisuje to wszystko co pisze tu Side, dziś pan Komorowski otrzymał poparcie od takich osób:

Na stronie Klubu Generałów Wojska Polskiego, ukazał się apel w którym dawni komunistyczni dygnitarze zachęcają do głosowania w II turze na Bronisława Komorowskiego.

Generał Puchała (planista stanu wojennego, autor paszkwili pod adresem pułkownika Kuklińskiego), generał Misztal (szef komunistycznego wywiadu wojskowego, który zwalczał opozycję demokratyczną), generał Użycki (członek WRON), generał Baryła (członek WRON, członek Politbiura KC PZPR, autor książki „W marksizmie-leninizmie nasza siła”),generał Nowak (zastępca generała Jaruzelskiego). Co łączy tych generałów? To, że zasiadają w Klubie Generałów WP, który poparł Bronisława Komorowskiego.
Seniorem Klubu, jest generał Teodor Kufel – wieloletni szef bezpieki wojskowej, absolwent kursów KGB w Moskwie w 1954 r., w czasach stalinowskich komendant wojewódzki MO w
http://forum.dr-kwasniews...67920#msg367920

A w dzisiejszej debacie pan Komorowski wstydził się znaczka Platformy Obywatelskiej i szybko go wcisnął, pani Olejnik która też go nie chciała he, he.
 
     
gam 
gam

Dołączyła: 03 Lis 2010
Posty: 494
Wysłany: Pią Maj 22, 2015 09:25   

Koniecznie wysłuchaj całość.

https://vimeo.com/128518217

Jak pozostanie Komorowski to będzie z nami niewesoło, a nawet powiedziałabym: tragicznie!
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację... która zmieni świat."
D. Icke http://davidicke.pl/forum/
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Nie Maj 24, 2015 21:36   

A wystarczyło dołączyć do kartki wyborczej kartkę referendalną, czy jesteś za, czy przeciw sześcioletniemu obowiązkowi szkolnemu. Wygrałby.
Tak, czy siak, ma już emeryturę prezydencką.
JW
 
     
samarytaninn 

Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 575
Wysłany: Nie Maj 24, 2015 23:58   

Ja się cieszę nie tyle ze zwycięstwa pana Dudy, ale z prostego powodu że wyborcy potrafili wyrzucić polityka z zajmowanego stanowiska, pomimo propagandy straszenia ludzi że jak nie wygra ten jeden jedyny to będzie źle, na którą świetnie nabrał się vvv zakładając ten wątek.
Właśnie oglądam program w którym jeden ze sztabowców pana Komorowskiego, chwali pana Dudę, a jeszcze kilkanaście godzin wcześniej straszył nim ludzi. Normalnie komedia.

Wyborcy powinni rozliczać rządzących z tego co robili, a nie z tego co oni mówią po pełnej kadencji rządzenia. Jak widać pan Komorowski podpisał ustawę emerytalną dwa lata temu i ciągle powtarzał że nie można jej zmieniać, aż sam zmienił zdanie kilkanaście godzin przed wyborami. To pokazuje jasno, że taka osoba absolutnie nie robiła wiele, aby pomóc ludziom. Przecież gdyby pan Komorowski wygrał w pierwszej turze, to cały czas by wciskał ludziom ciemnotę że tej reformy nie idzie zmienić.

Ludzie przed wyborami parlamentarnymi powinni prześledzić którzy posłowie jak głosowali, co mówią, i na podstawie tego podejmować decyzję. Ale jak historia pokazuje jedni postraszą drugich swoimi przeciwnikami, ludzie to „kupią” i, te same gęby znowu będą w parlamencie.
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Pon Maj 25, 2015 00:29   

samarytaninn napisał/a:
Właśnie oglądam program w którym jeden ze sztabowców pana Komorowskiego, chwali pana Dudę, a jeszcze kilkanaście godzin wcześniej straszył nim ludzi. Normalnie komedia.
Co w tym dziwnego. Skoro wygrał, znaczy był lepszy, a skoro był lepszy należą mu się pochwały. To tylko wyborcy PISu mają tendencję do zacietrzewień, by po przegranej narzekać na świat cały i wzmożenie strugać zatrute strzały półprawd i pomówień.

Ja też tam jakieś pozytywy z takiego wyboru widzę:

- w zasadzie rówieśnik
- lepiej odżywiony jak i cała jego rodzina
- póki co, nie wygląda by po kampanii zamierzał rozgrywać nienawiścią
- mam nawet jakiś tam prywatny powód by się radować (ale nie do ogłaszania na publicznym forum)

Może się siewcy nienawiści zawiodą bo stracą zajęcie, to by był prawdziwy przełom i jest na to szansa.
:hihi:
Ostatnio zmieniony przez vvv Pon Maj 25, 2015 00:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Pon Maj 25, 2015 18:27   

samarytaninn napisał/a:
Ja się cieszę nie tyle ze zwycięstwa pana Dudy, ale z prostego powodu że wyborcy potrafili wyrzucić polityka z zajmowanego stanowiska, pomimo propagandy straszenia ludzi że jak nie wygra ten jeden jedyny to będzie źle, na którą świetnie nabrał się vvv zakładając ten wątek.

Giełda też się "ucieszyła" z tego wyboru ;(
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Pon Maj 25, 2015 18:29   

Dodatkowe opodatkowanie ludności via markety to też miła perspektywa :o
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
samarytaninn 

Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 575
Wysłany: Pon Maj 25, 2015 22:13   

Dwa dni przed wyborami
Kancelaria Prezydenta RP napisał/a:
W piątek po południu opublikowano projekt prezydenckiego pomysłu na zmiany w emeryturach. Kancelaria Bronisława Komorowskiego przesłała do konsultacji centralom związków zawodowych, organizacjom pracodawców oraz ministrowi pracy projekt ustawy przewidujący możliwość przejścia na emeryturę przed osiągnięciem wieku emerytalnego przez osoby z co najmniej 40-letnim stażem składkowym.
Zgodnie z zapowiedzią prezydenta Bronisława Komorowskiego Kancelaria Prezydenta RP przesłała do reprezentowanych w Komisji Trójstronnej ds. Społeczno-Gospodarczych central związków zawodowych iorganizacji pracodawców oraz do Ministra Pracy i Polityki Społecznej projekt ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw" - poinformowała w piątek wieczorem prezydencka kancelaria.
O tym, że do popołudnia NSZZ Solidarność nie otrzymała projektu do konsultacji informował jej szef Piotr Duda.
Przedstawienie projektu zapowiedział w środę prezydent Bronisław Komorowski po spotkaniu z przedstawicielami Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych oraz Związku Nauczycielstwa Polskiego. Prezydencka minister Irena Wóycicka mówiła, że prace nad projektem trwały w Kancelarii Prezydenta już od kilku miesięcy.

http://www.money.pl/gospo...ign=box-podobne
Dzień po wyborach
Kancelaria Prezydenta RP napisał/a:
Kancelaria Prezydenta wycofuje z konsultacji społecznychprojekt ustawy przewidujący możliwość przejścia na emeryturę przed osiągnięciem wieku emerytalnego przez osobyz co najmniej 40-letnim stażem składkowym.
Projekt został zapowiedziany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego przed II turą wyborów prezydenckich, po spotkaniu z przedstawicielami Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych oraz Związku Nauczycielstwa Polskiego.
"Krótki okres, jaki pozostał do zakończenia kadencji, oraz konieczność przeprowadzenia szerokich konsultacji publicznych i politycznych projektu ustawy przewidującego możliwość przejścia na emeryturę przed osiągnięciem ustawowego wieku emerytalnego przez osoby posiadające co najmniej 40-letni staż składkowy, przesłanego w piątek do konsultacji społecznych, powodują, że niemożliwe jest przeprowadzenie w całości procesu konsultacyjnego i legislacyjnego projektu" - uzasadnia w komunikacie Kancelaria Prezydenta.

Ponadto - podkreślono - "z uwagi na wynik wyborów, prezydent RP nie powinien, jeśli nie jest to konieczne, podejmować istotnych decyzji w okresie, jaki pozostał do końca kadencji". "W związku z powyższym, Kancelaria Prezydenta RP wycofuje projekt ustawy z procedury konsultacji" - poinformowano.
http://www.money.pl/gospo...,0,1810698.html

Ten przykład dobitnie pokazuje jak pan Komorowski traktuje ludzi. Aż dziw bierze tłumaczenie takiego postępowania, gdyż w ciągu dwóch tygodni pan Komorowski przepchnął kolanem wniosek o referendum w bardzo istotnych sprawach dla kraju do którego konstytucjonaliści już zgłaszają i zgłaszali zastrzeżenia.
Jeszcze raz to pokazuje dobitnie że każdego polityka po kadencji należy rozliczać po tym co zrobił, a nie po tym co mówi.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Wto Maj 26, 2015 07:46   

Obniżenie wieku emerytalnego, to hasło dla frajerów. Skoro średnia życia po upadku komuny wzrosła o 7 lat, to nie ma szans na takie bzdurne pomysły.
ZUS to typowa piramidka, taki państwowy Amber Gold, za który prywatni przedsiębiorcy dostają dożywocie. No, ale państwo może.
JW
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved