Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie tu haczyk?
Autor Wiadomość
tomson12

Dołączył: 07 Lip 2015
Posty: 4
Wysłany: Wto Lip 07, 2015 12:30   Gdzie tu haczyk?

Witam zastanawiam sie czy i co robie zle w mojej diecie, na pewno czesc z was ma duza wiedze i moze pomoglaby w rozwiazaniu mojego problemu. Mam 22 lata 184cm/85kg i chce do konca wrzesnia zejsc do 72 kg. Od 12 dni jestem na diecie redukcyjnej. Za pomoca przeroznych kalkulatorow przeliczylem ze przy moich parametrach i stylu zycia potrzebuje dziennego zejscia do 1800 kcal,aby w ciagu 3 miesiecy zrzucic te 13 kg. To ok 700 kcal mniej od mojego dziennego zapotrzebowania, a przynajmniej tak mi wyszlo z tych kalkulatorow. No wiec codziennie udaje mi sie zjesc nie wiecej niz 1800 kcal do tego 2 razy w tygodniu biegam po 30min a raz w tygodniu ponad godzine grajac w kosza. Biegam raczej na srednim tetnie, zeby spalic jak najwiecej tluszczu. Tak czy siak ograniczajac kalorie do 1800 kcal powinienem chudnac nawet bez treningow. Do tego ograniczylem spozywanie tluszczow a dieta wyglada niby podrecznikowo pod wzgledem ukladu wegle-bialka-tluszcze. Mimo to moja waga ledwo drgnela przez te prawie 2 tygodnie (mysle ze to jest ok. 0,5 kg) Jest to dosyc frustrujace, bo zmienilem praktycznie calkowicie ilosc i jakosc jedzenia, do tego jakis tam wysilek podczas tygodnia a nie chudne. Posilki jem regularnie takim systemem: pierwszy posilek lekki ok 10 do 150 kcal, obiad o 15 ok 600, kolacja o 21 o podobnym rozkladzie kcal jak obiad. Ostatnia rzecza przed snem jest zazwyczaj mala filizanka kawy. Wiem, ze na noc nie powinno sie tego robic, ale nie zasne o pustym zoladku. W miedzyczasie podczas dnia zjem jakis owoc czy dwa, popije filizanka kawy co w sumie da ok 200 kcal. Calosc z reguly zamyka sie nawet na 1600 kcal, czasami jest wykorzystane max 1800. Uzywalem zwyklego slodzika, ale po zapoznaniu sie glebszym przenosze sie na stewie.

Tu moje przypusczenia co moze miec na to wplyw, ze waga stoi: kolacja rownie duzym posilkiem jak nie wiekszym od obiadu, o poznej porze. Do tego ta kawka ok 22, ale ciezko byloby mi bez niej. Gdzies slyszalem, ze nie wszystkim sluza produkty mleczne i zaraz tu wkleje moje przecietne menu kazdego dnia:

rano ok 10: herbata ze slodzikiem, co jakis czas jest to zielona herbata, cos lekkiego do jedzenia np sucha kromka chleba razowego i jajko, czasem sama herbata

ok 13 jablko/pomarancz

obiad 15 : ryz,kurczak bez panierki, mielone z indyka,warzywa gotowane, chłodnik, fasola szparagowa, ziemniaki, sosow unikam a calosc zamyka sie jak pisalem w okolicy 600 kcal

17 filizanka kawy ze smietanka i slodzikiem

21 kolacja: ok 5 lekko pokrytych maslem malych kromek chleba zytniego razowego, z cienka szynka drobiowa, mozarella, pomidor

do tego jeden posilek cheat meal ok 450 kcal w ciagu tygodnia, ale kalorycznosc i tak tego dnia zamykam do 1800 kcal

Moze te 12 dni to za jeszcze za malo, ale zniecheca mnie to codzienne wazenie. Zaleca sie co tydzien wazyc, ale musialem na nowo codziennie sie wazyc, zeby sprawdzic ktorego dnia po jakich posilkach dnia poprzedniego jak sie zachowuje waga. Ale pewnie wroce do wazenia tygodniowego.

Wydaje mi sie, ze dieta nawet jesli nie jest perfekcyjnie rozplanowana, to powinna szybciej dzialac. Ktos cos mi doradzi ? PLZ
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Wto Lip 07, 2015 14:16   

http://www.dobradieta.pl/...p?p=71958#71958
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lip 07, 2015 17:46   

http://nowadebata.pl/2012...ubesem-czesc-2/

http://www.dobradieta.pl/lutz.php


1. produkty - kupuj tylko dobre, naturalne, nieprzetworzone
2. badania - paski Ketodiastix (poziom ketonów)
3. min. 5 posiłków ( do 7 ) lub … jeden między 16 a 20tą (IF)
4. śniadanie – tłusto ! obiad – białko do syta, kolacja – ww ( skrobia )
5. Białko 60 – 120 g ( 1 – 1,5 g/kg nmc ) najpierw więcej, potem mniej (25% energii )
Tłuszcz 60 – 180 g ( 1 – 2 g/kg nmc ) najpierw mniej, potem więcej (60% energii )
Węglow. 30 – 150 g ( 0,5 – 2g/kg nmc ) najpierw mniej, potem … z umiarem ;) ( 15% energii )
Suma dnia 1450 – 1900 Kcal lub według zapotrzebowania energetycznego
6. Zero cukru – uważaj na cukier ‘ukryty’ – soki, napoje, ketchup, pasztet, słodziki !!
Zero fruktozy
Zero zbóż
Zero alkoholu ;-) szczególnie piwa
7. Uwaga na mleczne !!
8. Warzywa zielone , cebula , pomidor , brokuł , kalafior - do woli 
B tłuste mięsa , jaja , tłuste ryby , sery dojrzewające , śmietana kwaśna …
T masło , smalec , oliwa , olej lniany zimnotłoczony , tłuszcz kokosowy extra vergin …
9. Woda ! ( np. Muszynianka ) z solą lub cytryną – zawsze przed posiłkiem nigdy po !!!
10. Owoce ew. jako oddzielny posiłek ( przekąska – pół jabłka )
11. cukry proste jednorazowo max 5 – 8 g
Złożone ( skrobia ) do 20 g
12. Obserwacja i eliminacja
13. Ruch ! umiarkowany , najlepiej codziennie , 30 min. marszobiegi , energiczny spacer

D
Ostatnio zmieniony przez Wto Lip 07, 2015 17:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
tomson12

Dołączył: 07 Lip 2015
Posty: 4
Wysłany: Wto Lip 07, 2015 19:53   

Dziękuję. Poczytam jeszcze o tej niskoweglowej diecie, zastosuje i wroce tu po paru dniach ze spostrzezeniami
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Wto Lip 07, 2015 23:19   Re: Gdzie tu haczyk?

tomson12 napisał/a:
Witam zastanawiam sie czy i co robie zle w mojej diecie, ...Tak czy siak ograniczajac kalorie do 1800 kcal powinienem chudnac nawet bez treningow. Do tego ograniczylem spozywanie tluszczow a dieta wyglada niby podrecznikowo pod wzgledem ukladu wegle-bialka-tluszcze.
Tzn. ile jest konkretnie tych węglowodanów, tłuszczów i białek, licząc wszystko, także odżywki, napoje i alkohol?
JW
 
     
tomson12

Dołączył: 07 Lip 2015
Posty: 4
Wysłany: Śro Lip 08, 2015 12:49   

procentowo to bylo ok 60% wegli 20% bialka i 20% tluszczu
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Śro Lip 08, 2015 15:44   Re: Gdzie tu haczyk?

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Tzn. ile jest konkretnie tych węglowodanów, tłuszczów i białek, licząc wszystko, także odżywki, napoje i alkohol?
JW
To ja może sprecyzuję pytanie bo widać nie zadziałało.
Oczekiwana jest odpowiedź w formacie:
BTW 66 : 112 : 51
1650kcal


Gdzie Białko, Tłuszcz, Węglowodany są wyrażone w gramach.

Jednakże do tropienia produktów potencjalnie szkodliwych i chemii przydatny jest jedynie jadłospis w formacie:

Data
godzina produkt gramów
Produkty ważone są przed przyrządzeniem jako składniki (o ile to możliwe)

Przykładowo:
Piątek
>
08:00 cukier 10g (do kawy)
08:00 śmietanka 0g (słownie zero gram, do kawy)
>
12:00 sok wielo-warzywny Tesco 500g
>
18:00 smalec 50g (do duszenia cebuli ze skrzydełkami)
18:00 cebula 300g
18:00 skrzydełka z kurczaka 500g
>
Razem:
BTW 66 : 112 : 51
1650kcal


<obrazek wyostrzy się po kliknięciu nań>
http://s10.postimg.org/672s38sjt/image.png

Kalkulatorów jest bez liku, pierwszy z brzegu: tabele-kalorii.pl
Inaczej gdybanie o procentach energetycznych na oko
prowadzi do wniosków na oko i przeoczenia warstwy chemii spożywczej,
zbóż i produktów mlecznych.

8)
Ostatnio zmieniony przez vvv Śro Lip 08, 2015 16:13, w całości zmieniany 7 razy  
 
     
tomson12

Dołączył: 07 Lip 2015
Posty: 4
Wysłany: Śro Lip 08, 2015 18:51   

A co sadzicie o zarzutach wobec lcd a mianowicie ze jest to niefektywna dieta na dluzsza mete i stwarza pozory swietnej w pierwszym tygodniu gdzie zrzucamy kg ale jest to tylko woda. Oraz jak odniesiecie sie do glikogenu,ktorego niedobor spowodowany drastycznym obcieciem wegla zaburza nasze prawidlowe funkcjonowanie. Do tego to z taka obnizka wegli wiaze sie slabsze spalanie tluszczu.Sam nie wiem ile glow tyle opinii czy nie lepszym rozwiazaniem od lcd wyjsciem byloby umiarkowane obciecie wegli? Do tego podzial posilkow na obfite sniadanie glownie tluszcze bialka, obiad o podobnej kal jak sniadanie lub mniejsze gl. Bialka. Zdrowe wegle i lekka kolacja zdrowe wegle. Do tego jeszcze wiecej ruchu niz ostatnio
Ostatnio zmieniony przez tomson12 Śro Lip 08, 2015 18:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Śro Lip 08, 2015 19:44   

Rozpisz teoretycznie 7 kolejnych dni w formacie jak wyżej to będzie o czym teoretycznie podyskutować, czy po takim tygodniu będą efekty i czy będziesz miał siły na taki następny.

Możesz także wziąć i sprawdzić najpierw na sobie, a jeśli będziesz wszystko skrupulatnie spisywał w formacie jak wyżej to będzie o czym praktycznie podyskutować.

Jeśli nie narzekasz na finanse,
a lubisz sprawdzone rozwiązania to jest na stronie głównej forum:
http://www.dobradieta.pl/index.php

link do zamawiania dietetycznych jadłospisów:
http://www.danwit.pl/elektroniczny-jadlospis/
8)

tomson12 napisał/a:
Sam nie wiem, ile głów tyle opinii czy nie lepszym od LCD wyjściem byłoby umiarkowane obcięcie węgli?
Decyduj, próbuj, to Twoje życie i Twoje jedzenie, ale pocieszę Cię, że nieraz ludzie od Ciebie 3 razy starsi też jeszcze nie mają pojęcia co jeść, albo wręcz przeciwnie, będą bronić tego co jedzą bo im smakuje, do upadłego, bez próby spróbowania czegoś nowego, lekarz jest wtedy najlepszy przyjacielem bo mówi, że jedzenie nie ma znaczenia, znaczenie mają geny i dobrane do nich lekarstwa by opóźnić nasilanie objawów.
8/
Ostatnio zmieniony przez vvv Śro Lip 08, 2015 19:58, w całości zmieniany 8 razy  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Śro Lip 08, 2015 20:46   

tomson12 napisał/a:
A co sadzicie o zarzutach wobec lcd a mianowicie ze jest to niefektywna dieta na dluzsza mete i stwarza pozory swietnej w pierwszym tygodniu gdzie zrzucamy kg ale jest to tylko woda. Oraz jak odniesiecie sie do glikogenu,ktorego niedobor spowodowany drastycznym obcieciem wegla zaburza nasze prawidlowe funkcjonowanie.

Stanford University napisał/a:

Fodmap
FODMAP=Fermentable Oligo-Di-Monosaccharides and Polyols
FODMAPs are carbohydrates (sugars) that are found in foods. Not all carbohydrates are considered FODMAPs.
The FODMAPs in the diet are: Fructose (fruits, honey, high fructose corn syrup (HFCS), etc) Lactose (dairy) Fructans (wheat, garlic, onion, inulin etc) Galactans (legumes such as beans, lentils, soybeans, etc) Polyols (sweeteners containing isomalt, mannitol, sorbitol, xylitol, stone fruits such as avocado, apricots, cherries, nectarines, peaches, plums, etc)
FODMAPs are osmotic (means they pull water into the intestinal tract), may not be digested or absorbed well and could be fermented upon by bacteria in the intestinal tract when eaten in excess
Symptoms of diarrhea, constipation, gas, bloating and/or cramping may occur in those who could be sensitive to the effects of FODMAPs. A low FODMAP diet may help reduce symptoms, which will limit foods high in fructose, lactose, fructans, galactans and polyols.
To tak na początek.
JW
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Śro Lip 08, 2015 21:00   

tomson12 napisał/a:
Oraz jak odniesiecie sie do glikogenu,ktorego niedobor spowodowany drastycznym obcieciem wegla zaburza nasze prawidlowe funkcjonowanie.

Człowiek ma zapas glikogenu około 300g, czyli na 2-3 dni.
A istnieją fani miesięcznych głodówek, którzy się świetnie wówczas czują. Gdyby glikogen był niezbędny, to poumieraliby w pierwszych dniach.
JW
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lip 13, 2015 08:36   

A jakby tak zwiększyć ilość białka, na którego przetworzenie ciało potrzebuje więcej energii niż w przypadku węgli? W moim przypadku sytuacja była odwrotna, nabierałem masy i trzymałem bardzo wysoko białko. Przyrosty były powolne ale solidne.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved