Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Znalazłem sposób na trądzik i inne dolegliwości
Autor Wiadomość
Drzony2 

Wiek: 34
Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 2
Wysłany: Wto Paź 13, 2015 23:32   Znalazłem sposób na trądzik i inne dolegliwości

Witam. Mam 26 lat i miałem problem z trądzikem od ponad 10 lat. Od dawna też jestem zwolennikiem diety Atkinsa ale ta dieta sama w sobie nie leczyła mnie z trądziku całkowicie. Przez pewienn okras czasu nawet zaniedbywałem optymalne odżywianie się, tylko zacząłem eksperymentować trochę, likwidując z diety różne produkty i obserwując wyniki na zdrowiu. Nawet przestałem wierzyć w dietę Atkinsa. Pare lat temu pojawił mi się jeszcze dodatkowo problem z przewlekłym kaszlem i katarem oraz z brakiem apetytu. Okazało się, że po wyeliminowaniu z diety produktów mlecznych odzyskałem apetyt, problem z kaszlem i katarem został zlikwidowany. Problem trądziku też znacznie zmalał ale nie do końca. Ponad miesiąc temu wróciłem na dietę wysokotłuszczową i okazało się że trądzik znikł całkowicie, oraz zacząłem się szybciej wysypiać. Nigdy nie uważałem żebym miał jakieś problemy ze snem, ale zawsze to budzik mnie musiał bydzić o 5:30 a teraz prawie się nie zdaża żebym się nie obudził wcześniej. Zwykle budzę się między 4:30 a 5:00 i czuję sie całkowicie wyspany.

Podsumowując:
3 główne rzeczy które według moich eksperymentów powodują trądzik i inne choroby:
-produkty mleczne
-niedobór tłuszczu
-nadmiar węglowodanów

Obecnie jadam przedewszystkim jajka i mięso oraz piję koktajl mieszając kawałek banana ,100ml oleju (używam palmowego ale może to obojętne), oraz 1 szklankę wody. Ten banan jest po to żeby olej się nie rozwarstił i dla zabicia smaku.

Ostrzegam jednak żebyście nie pili takiej mikstury z olejem na siłe duszkiem tylko pijcie po mału, i jeśli pijąc po mału organizm wam powie że ma już dość to nie pijcie dalej. Nie można też nagle z dnia na dzień całkowicie się przestawić na inną dietę, tylko stopniowo. I w ogóle nigdy nic nie jeść na siłę.

Moja siostra też ma problem z trądzikiem i dopiero od tygodnia stosuje się do moich zalet i teraz ma tylko rany po pryszczach. Nowych pryszczy nie ma.

Nie chcę też nikomu gwarantować, że moja dieta wam pomoże. Tylko poczułem obowiązek moralny oraz chęć podzielenia się wynikami moich doświadczeń.

Mało bywam na internecie, także jeśli będziecie mieli jakieś pytania to odpowiedź z mojej strony może się pojawić dopiero po miesiącu lub dwóch.

Pozdrawiam
Janek
Ostatnio zmieniony przez Drzony2 Wto Paź 13, 2015 23:50, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Śro Paź 14, 2015 08:45   

Drzony2 napisał/a:
...(używam palmowego ale może to obojętne)
Pozdrawiam
Janek
Olej palmowy ekstrahowany czy olej tłoczony z nasion palmy? Bo to są zupełnie różne oleje.
JW
 
     
Drzony2 

Wiek: 34
Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 2
Wysłany: Śro Paź 14, 2015 12:12   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Drzony2 napisał/a:
...(używam palmowego ale może to obojętne)
Pozdrawiam
Janek
Olej palmowy ekstrahowany czy olej tłoczony z nasion palmy? Bo to są zupełnie różne oleje.
JW



Używam oleju palmowego gdyż jest to najtańszy olej w miejscu w którym mieszkam. Kupuję go pod nazwą Palmerola. Jest to bardzo popularny olej kuchenny w Ameryce południowej. Gdy czasem mi go zabraknie to używam jakiegokolwiek innego oleju kuchennego. Nie wiem czy jest to olej ekstrahowany czy tłoczony. Pierwszy raz słyszę o takim podziale. Na butelce nie ma informacji.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved