Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
wzdęcia 24 godzinne
Autor Wiadomość
madzina28

Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 2
Wysłany: Sob Cze 06, 2015 07:05   wzdęcia 24 godzinne

Dzień dobry borykam się ze wzdęciami od lutego 2014 do tej pory, a dodatkowo od czerwca 2014 nie mam miesięczki (mam 33lata)Ginekologicznie wszystko w porządku, tsh też ok. Wstajęrano, brzuch nadęty, zasypiam 2 xwiększy niż rano (przynajmniej 6 miesięc ciąży- tak wygląda) Ostatnio z tego powodu popadłam w depresję, nikt nie jest w stanie mi pomóc jak do tej pory . |Robiłam test MRT na nietolerancję i wykazalo niet kofeiny,marchewki, mleka krowiego, fruktozy, kwas salicylowy, dorsz, melon po odstawieniu tych produktów i tak nic się nie zmieniło. Co prawda jem kasze jaglaną 2-3 razy dziennie bardzo lubię, owsiankę z płatków bezglut, rośliny strączkowe, ryby co drugi dzień , mięsa innego nie jadam, chociaż jeśli ma pomóc to mogę bez problemu. Jeszcze mam pytanie a propos Colon C czy 1 dziennie na czczo jest ok? zaparcia. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8793
Wysłany: Sob Cze 06, 2015 08:24   

Są trzy przyczyny tego stanu,
żywienie,
żywienie
i żywienie.
Dopiero po wprowadzeniu rozsądnego żywienia niskowęglowodanowego
można szukać dalej, suplementów i nietolerancji.
Cytat:
Co prawda jem kasze jaglaną 2-3 razy dziennie bardzo lubię, owsiankę z płatków bezglut, rośliny strączkowe, ryby co drugi dzień , mięsa innego nie jadam, chociaż jeśli ma pomóc to mogę bez problemu.

Ma być dokładnie odwrotnie, masło, mięso, jajka, drób, warzywa, trochę ryb i najwyżej raz dziennie kasze.
Zanik menstruacji jest spowodowany niedożywieniem, co oczywiste, bo w sytuacji braku wartościowego pożywienia organizm traci zdolność rozrodu, skoro i tak potomstwo nie przeżyje tego okresu niedożywienia.
Depresja takoż jest spowodowana brakiem wartościowego pożywienia, bo mózg się boi, że umrze z powodu niedożywienia.
JW
 
     
madzina28

Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 2
Wysłany: Sob Cze 06, 2015 09:25   

dziękuję za szybką odpowiedź , zapomniałam dodać żę mam alergię na jajka agastroskopia wykazała nieliczne nadżerki i mam nadkwasotę, nie mam pojęcia jak się odżywiać, odrzucając kasze, chyba teraz jestem na takim etapie, żę zaczynam się bać cokolwiek jeść, ze względu na dolegliwości, które nieustępują Jak mam się do tego zabrać by poprawić stan zdrowia, bo zaczyna brakować mi pomysłow
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Sob Cze 06, 2015 14:35   

madzina28 napisał/a:
nie mam pojęcia jak się odżywiać, odrzucając kasze (...) zaczyna brakować mi pomysłow


- dobrym źródłem białka są produkty zwierzęce, zwłaszcza podroby
- dobrym źródłem energii do życia są tłuszcze (byle nie margaryny)
- dobrym źródłem minerałów, witamin i węglowodanów są warzywa

Oto lista z której można sobie coś wybierać by urozmaicać jadłospis:

Cytat:
BIAŁKA (B)

1. Produkty bogatobiałkowe zwierzęce : jaja (...), mięso wieprzowe, mięso wołowe (cielęce), mięso baranie (jagnięce), dziczyzna, kurczak, indyk, kaczka, gęś, królik, ryby morskie, ryby słodkowodne, owoce morza.

2. Produkty bogatobiałkowe roślinne - groszek (zielony świeży, suszony), fasola (świeża, suszona), bób, soczewica, ciecierzyca, chleb świętojański, orzeszki ziemne, soja, słonecznik, pestki dyni, orzechy włoskie, orzechy laskowe, orzechy brazylijskie, migdały, sezam (chałwa, tahina-miazga sezamowa), siemię lniane, słonecznik, mak.

TŁUSZCZE (T)

1. Tłuszcze zwierzęce: smalec, słonina, skwarki, skórki wieprzowe, łój wołowy, tłuszcz gęsi, kaczy, z kury, skóra z kurczaka (B+T), tłuszcze rybie, tran, ghee (masło klarowane), masło (z masła należy zrezygnować jeżeli grupa mleczna wywołuje bardzo silne reakcje).

2. Tłuszcze roślinne: oliwa, oleje roślinne, olej kokosowy, wiórki kokosowe, owoc kokosu, tłuszcz palmowy, awokado (W+T), oliwki, czekolada gorzka (W+T, nie powinna być jedzona codziennie), masło kakaowe. Czekolada i kakao nie nadają się do żywienia dzieci do 1 roku życia, w mleku matki karmiącej zwykle tylko niewielkie ich ilości są tolerowane przez niemowlaka karmionego naturalnie.

WĘGLOWODANY (W)

1. Dyniowate: dynia, kabaczek, patison, ogórki, ogórki kiszone, cukinia i jako nisko-węglowodanowe owoce (melon, arbuz). Rośliny w poszczególnym punkcie należą do jednej grupy botanicznej i obsługiwane są zbliżonymi szlakami metabolicznymi.

2. Psiankowate: pomidor, papryka, bakłażany, ziemniaki (do 350g/dobę).

3. Kapustne: kapusta biała, czerwona, włoska, pekińska, kapusta kiszona, brukselka, kalafior, brokuły, kalarepa, rzeżucha, pasternak, pszonak, rukola, gorczyca, jarmuż, chrzan, rzodkiewka, rzodkiew biała, długa, brukiew, rzepa, kapary. Rzodkiew, rzodkiewka i kapary mimo, że należą do kapustnych, rzadziej dają nietolerancje niż reszta kapustnych.

4. Baldaszkowate (selerowce): marchewka, pietruszka, seler, brukiew; zioła: koper, anyż, kminek, kolendra, żeń-szeń, eleuterokok i blisko z nimi spokrewniony – lubczyk.

5. Szczeciowce – roszpunka, kozłek;

6. Astrowate – zawierają substancje bodźcujące układ odpornościowy pobliskie grupom 4,5,6, – piołun, jeżówka (Echinacea), komosa, krwawnik, nagietek, łopian, ostropest, podbiał, rumianek, stokrotka, kocanka, karczochy. Do rodziny astrowate należy podrodzina: cykoriowate: zwykle są najmniej alergenne, sałata, mlecz, mniszek, cykoria.

7. Komosowate: burak, szpinak, quinoa i zbliżone do nich goździkowce – szczaw, rabarbar, gryka, amarantus.

8. Cebulowe: cebula, szczypiorek, por, czosnek.

9. Grzyby suszone i świeże.

10. Inne - glony, szparagi, zioła, kiełki, kawa prawdziwa, przyprawy: szafran, kurkuma, rozmaryn, imbir, cynamon, mięta, tymianek, majeranek, oregano, bazylia, kurkuma, pieprz, gorczyca/musztarda.

12. Strączkowe: (B+W), bób, fasolka szparagowa, groszek zielony, soja, soczewica, ciecierzyca, orzechy ziemne (jako wyjątek zawiera także tłuszcz - BTW), chleb świętojański.


Na dzień dobry warto przeczytać to: http://www.dobradieta.pl/dieta.php

Unikać jak ognia produktów przetworzonych czyli zawierających chemię spożywczą lub rafinowanych, czyli prawie wszystkiego oprócz produktów surowych lub surowych mrożonych. Kupujemy świeże, surowe w sklepie, dusimy w domu bez dodatku chemii typu smak w kostce lub posypce. Sól, pieprz jest OK.
8)
Ostatnio zmieniony przez vvv Sob Cze 06, 2015 14:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Cze 10, 2015 09:50   

Wzdęcia mogą być też przyczyną bardziej poważnych problemów. Jeżeli taki stan utrzymuje się kilka tygodni to warto to przebadać. Z doświadczenia wiem, że wiele osób to lekceważy, ale to nie jest tylko wina złej diety często.
 
     
raffi_152 

Dołączył: 25 Lis 2014
Posty: 3
Wysłany: Pon Cze 15, 2015 22:47   

http://www.dobradieta.pl/...p=247849#247849
przeczytaj mój post.
Jedna z osób przede mną napisała warzywa strączkowe, groch itp. Nie jedz tego tylko przypadkiem bo one mają dużo błonnika i wzdęcia nie ustaną.
Spróbuj mojej diety sama zobaczysz i daj znać
pozdrawiam, wytrwałości!
 
     
mariannaaa

Dołączył: 02 Wrz 2015
Posty: 3
Wysłany: Sob Lis 14, 2015 23:55   

Również uważam, że jeśli wzdęcia utrzymują się długi czas, to może być to jakiś poważniejszy problem i warto się udać z tym do lekarza rodzinnego, żeby skierował na ewentualne badania w tej kwestii. Może to być też kwestia diety lub też pojedynczych spożywanych produktów, które nie służą twojemu organizmowi i powodują właśnie wzdęcia. Polecam artykuł jak radzić sobie ze wzdęciami (link). Ogólnie błonnik wbrew pozorom również jest potrzebny przy wzdęciach, gdyż zapewnia prawidłowe pracowanie układu pokarmowego. Wszystko jednak zależy od organizmu i jak on reaguje na dane produkty.
 
     
Iwan 
Surojad

Pomógł: 1 raz
Wiek: 26
Dołączył: 19 Cze 2015
Posty: 109
Skąd: Wędrzyn
Wysłany: Nie Lis 15, 2015 09:15   

Zrezygnuj ze strączkowych, bo to one się dokładają do twoich wzdęć :P
Oczyść cały przewód pokarmowy.
Jedz tyle co złapiesz swobodnie w 2 garście, nie więcej jak 4-5 razy dziennie.
Po 20 zapomnij w ogóle o jedzeniu i fałszywym uczuciu głodu.
Zregeneruj cały układ pokarmowy i pozbądź się gnilnej mikroflory jelitowej - w tym przypadku głodówka z lewatywami obowiązkowo !
Przerzuć się na witarianizm wegański albo surojedzenie.
Poczytaj o właściwym łączeniu pokarmów.
Twoje wzdęcia biorą się z tego, że albo okropnie trawisz jedzenie i dalej twoje jelita nie są w stanie wchłonąć w Siebie nic, a nic z tego, albo cały twój układ pokarmowy jest w opłakanym stanie.
Zrób "gest muszli" z kimś w tym doświadczonym, kto cię umiejętnie pokieruje. Następnie głodówka z lewatywami. W twoim przypadku raczej na samej wodzie. Następnie zmień odżywianie na Rajskie i o wzdęciach zapomnisz. Pamiętaj tylko, o strączkowych oraz o tym, żeby mało jeść. Bo jak to pisał Małachow, im więcej chory je, tym bardziej pogłębia się jego choroba. Polecam Ci jego książki. Również, o ile orientujesz się w pojęciach ajurwedyjskich - to twój problem na pierwszy rzut oka kojarzy mi się z problemami z bioenergią vatta. Tak jakby był tego nadmiar. Ale skoro nie tolerujesz aż tylu rzecz to twoje agni trawienne jest bardzo słabe. Jak dla mnie moje wcześniejsze wskazówki + wizyta u dobrego lekarza TCM, ajurwedy albo innego naturalnego i problem do rozwiązania :)
_________________
Surojedzenie to Prawidłowe odżywianie
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Nie Lis 15, 2015 09:39   

Prawidłowo przyrządzone strączkowe nie powodują wzdęć.
1. Moczymy min.12h i odlewamy wodę (fermentacja wstępna ziaren i wchłonięcie wody)
2. stosujemy sporo przypraw tzw. trawiennych: kminek, cząber, majeranek, tymianek, pieprz, imbir, koper włoski, oregano (lebiodka), bazylia.
_________________
Pozdrawiam
EAnna
Ostatnio zmieniony przez EAnna Nie Lis 15, 2015 09:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Iwan 
Surojad

Pomógł: 1 raz
Wiek: 26
Dołączył: 19 Cze 2015
Posty: 109
Skąd: Wędrzyn
Wysłany: Nie Lis 15, 2015 18:39   

Niech spróbuje Twojej metody przez tydzień, jak nie pomoże, to niech zrezygnuje ze strączkowych, a jak to nie pomoże to musi zreperować Sobie układ trawienny.
_________________
Surojedzenie to Prawidłowe odżywianie
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Sob Lis 21, 2015 22:49   

@madzina
Miałaś robione jakieś badania na obecność pasożytów i grzybów (upławy, grzybica paznokci czy grzybica innych części ciała)?
Co się dzieje po zmianie pozycji lezącej na pozycję pionowa ciała?
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
jowik 

Dołączył: 27 Lis 2015
Posty: 4
Skąd: Radom
Wysłany: Pią Lis 27, 2015 08:37   

Przyprawiaj potrawy przeprawami jak oregano czy majeranek. One są na wzdęcia. Pij herbaty ziołowe zwłaszcza te z kopru - pomogą:)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved