Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Soki pomidorowe - opinie
Autor Wiadomość
konstantyna 

Dołączyła: 18 Wrz 2014
Posty: 9
Wysłany: Czw Wrz 18, 2014 13:47   Soki pomidorowe - opinie

Cześć :) Pijecie może soki pomidorowe albo soki z innych warzyw? Wiem, że smak wielu z nich jest okropny, ale to nie to jest istotne a korzyści z tego płynące :) Inny przykład, mój znajomy jada tylko fast foody, tłuste obiady i tak dalej, a jak w domu miał ostatnio zupę rybną to nie chciał tego tknąć bo nie ładnie wyglądało -.- Tak samo jest w przypadku warzyw, a raczej soków warzywnych, a konkretnie soku pomidorowego. Keidy pierwszy raz się napiłem, myślałem, że zaraz to zwrócę ale potem, zaczęło mi to całkiem smakować... mało tego dowiedziałem się, że jest tam likopen, który ma świetne działania: http://www.biomedical.pl/...dorowe-925.html - przechodząc do meritum sprawy, czy pijacie soki pomidorowe w swojej diecie? Aktualnie się odchudzam, mam prawie 14 kilo nadwagi, przy 175 cm wzrostu, co powoduje, że mam niezły brzuszek, cały czas jestem głodny więc próbuje się czymś zatykać, woda mi się nudzi, więc teraz piję dużo soku pomidorowego, chyba od niego nie przytyje, nie? Bo wiem na przykład, że podjadanie paluszków co ma dużo osób w nawyku po rzuceniu palenia to nie najlepsze wyjście... a sam palę jeszcze czasem, więc starm się unikać kalorycznych przekąsek.
 
     
alhe 

Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 61
Wysłany: Pią Wrz 19, 2014 17:22   

Czesc, ja osobiscie soki z kartonikow czesto nie pije, chyba ze czestuja i musze sobie wybrac - np.
coca-cola albo sok owocowy czy pomidorowy - to wybieram ten pomidorowy, ma malo cukrow
prostych i dobrze gasi pragnienie. Dobry jest
doprawiony sola, pieprzem i np. szczypiorkiem.
Soki warzywne tez sa dobre, ale raczej te swiezo wycisniete.
Co do niecheci do picia wody - tez tak mam, ale zaczelam pic wody mineralne naturalne,, oczywiscie
bez cukru czy slodzikow. Smakuja mi duzo wiecej niz woda z kranu. Mozna je tez podawac w ladnych szklaneczkach, nawet jak jest sie samemu w domu. Taka lekko musujaca woda w szklance
wyglada ladnie i zacheca do picia.
polecam - czlowiek musi sie jakos zachecic (przymusic) do picia :>
A jescze jesli chodzi o diete - wiekszosc osob na tym forum jest na diecie niskoweglowodanowej, a tam raczej glodu nie ma, no moze pare dni na poczatku.
Ostatnio zmieniony przez alhe Pią Wrz 19, 2014 17:30, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
katherina

Dołączył: 09 Lip 2014
Posty: 7
Wysłany: Sob Paź 04, 2014 14:47   

Jeśli chodzi o soki pomidorowe to je lubię, ale zdecydowanie wolę te, które sama przygotowuje w sokowirówce - są zdrowe i sycące i idealne na zakończenie dnia;)
 
     
Moveo-Sport_pl

Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 63
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Wto Lis 11, 2014 14:21   

Te samodzielnie przygotowane zapewniają nam optymalne źródło magnezu co jest bardzo ważnym elementem na obolałe mięśnie oraz skurcze. Soki i przeciery także często pije,nawet kupne o ile ich skład to faktycznie 100% pomidorów bez konserwantów.
 
     
dremkowa

Dołączył: 26 Lis 2014
Posty: 7
Wysłany: Pią Gru 05, 2014 15:12   

Soki pomidorowe pycha!!!! Naturalne jeszcze lepsze.
 
     
SwojskaPiwniczk

Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 62
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Pon Lut 16, 2015 18:03   

Naturalne są zdecydowanie najlepsze,akurat u nas można je dostać gdzie masz pewność ze są one faktycznie 100% a nie rozcieńczone z wodą i dodatkiem konserwantów.
_________________
SwojskaPiwniczka.
 
     
naciak 

Dołączył: 24 Kwi 2015
Posty: 10
Wysłany: Pią Kwi 24, 2015 10:15   

A ja właśnie lubię smak warzyw, tylko na dłuższa męte nie mogę pić, bo mam refluks. :-( Jednak staram się co jakiś czas, np. raz w miesiącu robić soki - dla rodziny. Moim zdaniem są lepsze niż te sklepowe, no i mam pewność co jest w środku. Staram się unikać warzyw i owoców które mogą uczulać, bo mam i z tym problem. Na razie odkryliśmy, że surowa papryka może niesamowicie uczulić więc przestrzegam. Na co dzień popijam herbatki, najbardziej smakuje mi zielona, ale zdarzają się tez zioła i zwykłe tego typu http://bifix.pl/bi-fix-herbaty-czarne/ Oczywiście - bez cukru. Próbowałem zielonej kawy ale smak nie powalił mnie i wróciłem do herbaty
 
     
Dradra 

Wiek: 32
Dołączyła: 07 Sty 2016
Posty: 12
Wysłany: Czw Sty 07, 2016 09:57   

Ja słyszałam że picie soków pomidorowych wpływa pozytywnie na potencję... to prawda?
_________________

 
     
gruby

Dołączył: 01 Paź 2015
Posty: 156
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Czw Sty 07, 2016 23:13   

Dradra napisał/a:
Ja słyszałam że picie soków pomidorowych wpływa pozytywnie na potencję... to prawda?


skoro w tym wieku szukasz wspomagaczy na potencje,
to daj się zbadać i zacznij się leczyć
Ostatnio zmieniony przez gruby Czw Sty 07, 2016 23:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Sty 08, 2016 09:14   

naciak napisał/a:
A ja właśnie lubię smak warzyw, tylko na dłuższa męte nie mogę pić, bo mam refluks. :-(
No bo warzywa trzeba jeść, a nie pić i katować się zgagą.
JW
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Sty 08, 2016 09:20   

gruby napisał/a:
Dradra napisał/a:
Ja słyszałam że picie soków pomidorowych wpływa pozytywnie na potencję... to prawda?

skoro w tym wieku szukasz wspomagaczy na potencje, to daj się zbadać i zacznij się leczyć
To jest raczej wstęp do marketingu Pudliszek, niż rzeczywisty problem.
Pomidory przede wszystkim dostarczają dużo potasu obniżającego ciśnienie, przeciwrakowego likopenu oraz błonnika likwidującego zaparcia. Niewątpliwie potencja bez zaparć, nadciśnienia i raka prostaty jest wyższa. :)
JW
 
     
Tosia93

Dołączył: 17 Maj 2015
Posty: 11
Wysłany: Pią Sty 08, 2016 13:25   

Ja sama nigdy nie stosowałam soków pomidorowych w celach leczniczych. Może dlatego, że nie lubię smaku soku z pomidorów. Myślę jednak, że być może faktycznie można dzięki nim schudnąć, bo wiele warzyw ma zdrowotne właściwości. Na przykład wyczytałam w http://www.dziennikwschod...zczu/?p=1260637 że dobrze na odchudzanie działają papryczki chili. Wcześniej słyszałam, że ostre potrawy są zdrowe, a teraz wiem już dlaczego tak jest.
 
     
gruby

Dołączył: 01 Paź 2015
Posty: 156
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Pią Sty 08, 2016 14:25   

Tosia93 napisał/a:
Ja sama nigdy nie stosowałam soków pomidorowych w celach leczniczych. Może dlatego, że nie lubię smaku soku z pomidorów. Myślę jednak, że być może faktycznie można dzięki nim schudnąć, bo wiele warzyw ma zdrowotne właściwości. Na przykład wyczytałam w http://www.dziennikwschod...zczu/?p=1260637 że dobrze na odchudzanie działają papryczki chili. Wcześniej słyszałam, że ostre potrawy są zdrowe, a teraz wiem już dlaczego tak jest.


ostre przyprawy nie każdemu służą, trzeba mieć przede wszystkim zdrową błonę śluzową.
o tym nie należy zapominać
w myśl zasady, że woda leczy ale też kaleczy
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Sty 08, 2016 22:35   

gruby napisał/a:
ostre przyprawy nie każdemu służą, trzeba mieć przede wszystkim zdrową błonę śluzową. o tym nie należy zapominać w myśl zasady, że woda leczy ale też kaleczy
No i nie mieć hemoroidów.
JW
 
     
Hermina 

Wiek: 33
Dołączyła: 23 Sty 2016
Posty: 5
Wysłany: Sob Sty 23, 2016 16:47   

Pomidory bardzo lubię ale sok pomidorowy piję dość rzadko.
 
     
piotrkowa 

Wiek: 40
Dołączyła: 17 Maj 2016
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 19, 2016 13:22   

maja duzo potasu i sa bardzo zdrowe :)
_________________

 
     
martkos

Dołączył: 19 Sie 2016
Posty: 8
Wysłany: Wto Wrz 06, 2016 10:19   

Soki pomidorowe bogate są w wiele wartości odżywczych. Zawierają witaminy A, C i K.
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Wrz 16, 2016 08:30   

Trzeba jednak trafić na naprawdę dobry sok. Nie wszystkie zasługują na pochwałę. Wiele z nich posiada całkiem spore ilości cukru.
 
     
Radgar

Dołączył: 28 Lis 2016
Posty: 1
Wysłany: Pon Lis 28, 2016 13:03   

Wspólnie z żoną stosujemy soki, by oczyscic organizm z toksyn i przy okazji zrzucic kilka zbędnych kg. Dostalismy od dzieci wyciskarke do soków, z którą sprawa jest duzo prostsza i zdrowsza. Polecam, wyciskać można wszystko od miękkich cytrusów, po twarde buraki, czy marchew. Teraz dodatkowo włączyliśmy jeszcze jarmuż i urządzenie też sobie radzi. Nasza wyciskarka to Kuvings.
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 05, 2016 11:13   

Posiadanie wyciskarki czy jakiejś sokowirówki to najlepsze rozwiązanie, bo to ilości cukru, które dodaje się do kupnych soków raczej nie pomogą w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Jeśli zrobimy swój własny sok, to zyskamy super produkt, pełen witamin.
 
     
madlen55 

Dołączyła: 14 Mar 2016
Posty: 10
Wysłany: Pon Gru 05, 2016 16:31   

Soki pomidorowe są bardzo zdrowe ale te kupne zawierają dużo cukru, soki najlepiej robić samemu ;)
 
     
Olcia13

Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 10
Wysłany: Śro Sty 18, 2017 16:57   

Pomidorowych nie lubię. Ale za to marchewkowe i jabłkowe mogłabym pić cały czas.
 
     
klaraa91 

Dołączyła: 13 Sty 2017
Posty: 31
Wysłany: Wto Sty 31, 2017 16:44   

Zgadzam się z opiniami, że jednak lepiej jest samemu robić - kupne mimo wszystko zawierają sporo cukru. Jak najczęściej kupuje mieszanki warzyw specjalne na sok i to miksuje :) Dobra kombinacja i może być naprawdę pyyyysznie :)
 
     
agaa 

Dołączyła: 07 Gru 2016
Posty: 29
Wysłany: Pon Kwi 10, 2017 08:08   

Ja od małego lubię sok pomidorowy:) W ogóle soki czy to owocowe czy warzywne bardzo mi smakują - i mowa tutaj o tych robionych w domu:)
 
     
Justyna94 

Wiek: 30
Dołączyła: 16 Paź 2017
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Paź 23, 2017 10:19   

ja rownież bardzo lubie pić soki pomidorowe ;) niektórzy się dziwnie patrzą na mnie gdy zamiast pepsi kupuje sok pomidorowy na zajęcia...
 
     
ziz99

Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 9
Wysłany: Pon Lis 13, 2017 23:14   

martkos napisał/a:
Soki pomidorowe bogate są w wiele wartości odżywczych. Zawierają witaminy A, C i K.


Soki pomidorowe to również bardzo ważne źródło likopenu - jednego z najsilniejszych antyoksydantów. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza gdy jesteśmy narażeni na silny stres oksydacyjny.
 
     
Herbia_pl 

Dołączyła: 10 Lis 2017
Posty: 29
Wysłany: Nie Lis 26, 2017 11:42   

Sok pomidorowy o ile dobrze pamiętam to także źródło potasu, magnezu- bardzo dobrze działa na mięśnie, uzupełnia braki i nie ma mowy o tym aby wystąpiły ich skurcze.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved