Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego zaczęłam tyć
Autor Wiadomość
modelos

Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 3
  Wysłany: Nie Maj 01, 2016 22:21   Dlaczego zaczęłam tyć

Witam
Mam 32 lata 1,78 wzrostu i teraz wazę 79kg. Od jakiegoś czasu zaczęłam tyć 2 M-c ważyłem 75 kg. Nie zmieniłem nawyków żywieniowych tzn rano 5:00 płatki owsiane z rodzynkami i duży jogurt naturalny; 8:30 2 kanapki podwójne ze serem żółtym lub szynka, pomidor ogórek11:00 12:00 1 kanapka podwoją to samo co na 2 śniadanie; 15:00 obiad normalny 18:00 3 kanapki pojedyncze ser szynka ogórek. 21:00 1 marchew. Ogólnie w tygodniu 2x basen po 50 minut non-stop pływania. Jak przychodzi weekend to dochodzi oczywiście piwko inny alkohol a odżywianie prawie to samo tylko zamiast płatków w niedziele normalne zwyczajne śniadanie. I tu pytanie dlaczego nagle zacząłem tyć ,??? Jaki może być problem
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Maj 02, 2016 06:54   Re: Dlaczego zaczęłam tyć

modelos napisał/a:
Witam
... I tu pytanie dlaczego nagle zacząłem tyć ,??? Jaki może być problem
Trzeba sprawdzić, jakie są działania uboczne leków i preparatów, które Pani ewentualnie bierze.
JW
 
     
modelos

Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 3
Wysłany: Pon Maj 02, 2016 08:26   

Właśnie ze żadnych leków nie biorę. Myślałem o TSH albo czy, takim
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Maj 02, 2016 08:54   

Możliwe, że problemem jest tarczyca, jak zauważyłaś. Nie pozostaje Ci nic innego jak wykonać właśnie badania pod tym kątem.
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Pon Maj 02, 2016 09:09   

Stres, niedosypianie?
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Pon Maj 02, 2016 09:20   

modelos napisał/a:
Myślałem
facet Twojego wzrostu może tyle ważyć. Jest OK :keep:
 
     
Lukasz84 

Dołączył: 13 Kwi 2016
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 05, 2016 05:40   

Może za dużo węgli w diecie? Śniadanie zmień na coś białkowo-tłuszczowego, ogranicz pieczywo. A w między czasie badania sugerowane wcześniej też warto by było zrobić.
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Maj 06, 2016 08:30   

Metabolizm Ci zwolnił. Zmień dietą na inną, żeby była jakaś odmiana. Zwracaj uwagę też na jakość jedzenia, zawartość mikroskładników.
 
     
modelos

Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 3
Wysłany: Pon Maj 09, 2016 21:10   

Tylko ze ja nie mam żadnej diety w takim rozumowaniu poprostu jest 5 posiłków co 3 godziny do tego staram sie pic duzo wody. Do tego hak wcześniej wspominałem pływalnia. Fakt jest taki ze jak zacząłem chodzić ponownie na pływalnie czyli 2 , 3 m-c temu to sie zaczęło. Teraz dołożyłem jeszcze 1 dzień na pływalni, jeżeli nadal tak bedzie szła waga do góry to myslem aby zacząć biegać 2x w tygodniu i basen 2x w tygodniu
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lip 18, 2016 12:51   

No i to właśnie może być problem. Trzeba zrozumieć jak działa dietą i próbować coś zmienić skoro obecnie zaczęłaś tyć. Polecam zrobić jeszcze badania tarczycy, bo również ona może stanowić tutaj problem.
 
     
Walerian 

Wiek: 30
Dołączył: 21 Lip 2016
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Lip 21, 2016 11:23   

O, właśnie. Badania tarczycy warto zrobić bo niedoczynność często jest wiązana z otyłościom.
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sie 05, 2016 09:22   

Walerian napisał/a:
O, właśnie. Badania tarczycy warto zrobić bo niedoczynność często jest wiązana z otyłościom.

Ogólnie warto się badać regularnie, bo można wykryć wiele chorób na wczesnych etapach.
 
     
gaba_lewa

Dołączył: 14 Kwi 2017
Posty: 4
Wysłany: Wto Kwi 18, 2017 08:02   

Najlepiej całkowicie odstawić alkohol bo to tylko zbędne i puste kalorie. Wiadomo, że przy weekendzie jest najgorzej, bo pokusa jest spora, ale jeśli w weekend zawalisz, to choćbyś trzymał dietę cały tydzień to wszystko pójdzie na marne przez parę piwek
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Maj 02, 2017 10:49   

Alkohol owszem zmniejsza syntezę białek i nie jest korzystny, ale myślę że pare piwek co któryś tydzień nie zniweczy całkowicie diety trzymanej codziennie ;) wszystko z rozsądkiem.
 
     
Beatrice 

Dołączyła: 04 Lut 2021
Posty: 4
Wysłany: Czw Lut 04, 2021 12:46   

To prawda. Mi dietetyk układał dietę to pytał o alkohol i mam 3 lampki wina tygodniowo w menu
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Lut 05, 2021 10:19   

Beatrice napisał/a:
To prawda. Mi dietetyk układał dietę to pytał o alkohol i mam 3 lampki wina tygodniowo w menu

Jak zawsze, to kwestia ilości.
Jeden mililitr etanolu dostarcza 5 kcal energii.
Flaszka piwa to 250 kcal, flaszka wina 500 kcal, flaszka czystej wódki 1000 kcal.
JW

PS. Pajdologiczna konstrukcja zdania "Mi dietetyk układał dietę" jest dobra w piaskownicy. Ludzie dojrzali stosują zaimek "mnie" tam, gdzie trzeba.
"Mnie dietetyk układał dietę" albo "Dietetyk układał mi dietę"
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved